PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντίο Θράσο



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6

ntinosss2003
13-07-18, 00:59
Καλο ταξιδι cranky..

ckoul
13-07-18, 09:17
:shock: ... :(

elina_77
13-07-18, 09:21
Κρίμα βρε Θράσο.
Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό ότι ο Θράσος ήταν 64.

dimitri_ns
13-07-18, 09:27
Κρίμα βρε Θράσο.
Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό ότι ο Θράσος ήταν 64.

Κολλάτε..

64 αλλά schooligan

Ki αυτός schooligan κι ας είναι 59
Θράσο, αφιερωμένο

https://www.youtube.com/watch?v=jRe4RJFoDwA

mike_
13-07-18, 09:55
Στις 29/07 θα γίνει το μνημόσυνο του φίλου μας, στο Στρατώνι Χαλκιδικής.

Σκέφτομαι να πάω, όποιος θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm.

phantom77
13-07-18, 10:35
Διάβαζα ξανά και ξανά την είδηση μην πιστεύοντας στα μάτια μου. Ήθελα να αλλάξει και να λέει οτι ο Θράσος αποφάσισε ξαφνικά να φύγει μετανάστης ή αποφάσισε να σταματήσει να γράφει εδώ, όχι όμως αυτό που έβλεπα μπροστά μου...

Κρίμα κι άδικο να φεύγουν τόσο ζωντανοί άνθρωποι.

turboirc
13-07-18, 10:56
Συλλυπητηρια στην οικογενεια του, μαθαμε τελικα γιατι εφυγε;

manoulamou
13-07-18, 11:02
:cry: :sorry:
Μολις τωρα το ειδα...
Τα λογια τα οποια βρισκω για να περιγραψω την παρουσια του εντος της μικρης κοινωνιας του forum, ειναι κρυο να βγουν απο ενα πληκτρολογιο! Εξ΄αλλου ηδη με προλαβαν πολλοι.
ΝΕΟΣ στην καρδια, τον εκτιμουσα τοσο ωστε - ειλικρινα - εαν κατοικουσα λιγο πιο κοντα, θα πηγαινα εστω στο μνημοσυνο, να συμπαρασταθω σε συγγενεις και φιλους.
Θρασυβουλε
θα ζεις μεσα απο τις μνημες οσων σε γνωρισαν. ΙΣΩΣ και να βρεθουμε καπου - καποτε, αφου δεν ανταμωσαμε σε καποια συγκεντρωση μελων!
:blabla: :drunk:

prodromosfan
13-07-18, 11:08
Καλό ταξίδι φίλε μου

jim68
13-07-18, 12:10
Συλλυπητήρια στους δικούς του ανθρώπους.

Πραγματικά από τα ποιο χρήσιμα μέλη της κοινότητας πάντα να προσφέρει απλόχερα τις γνώσεις του, προσωπικά μου είχε απαντήσει πρώτος πολλές φορές.

Καλό ταξίδι Θράσο.

traderman
13-07-18, 12:25
Δεν έχω λόγια τέτοιες στιγμές.Είμαστε και συνομήλικοι.Καλό σου ταξίδι.:(

Epinefelos
13-07-18, 14:55
:( Καλό σου ταξίδι. Συλλυπητήρια στους οικείους, να ζήσουν πολλά χρόνια για να σε μνημονεύουν. Αν και το τελευταίο είμαι σίγουρος πως αυτή η κοινότητα θα το φροντίσει.

KLG
13-07-18, 15:23
RIP cranky (παντα χρησιμοποιουσα το cranky επειδή δεν ήμουν σίγουρος με πόσα "σ" γράφεται το Θράσος).

Δεν τα βρίσκαμε πάντα, ήταν όμως μια ασταμάτηση δύναμη που εκανε το adslgr.com πολύ καλύτερο...

Φανερός Πράκτωρ
13-07-18, 16:25
Κρίμα. Στεναχωρέθηκα πραγματικά αν και δεν ταιριάζαμε σαν χαρακτήρες.

McAriotatos
13-07-18, 16:53
Κρίμα το παλικάρι, καλό ταξίδι και καλή δύναμη στην οικογένειά του και στους φίλους του.

lsavvaid
13-07-18, 18:26
Καλό ταξίδι!

Συλλυπητήρια στους δικούς του.

Από τις πιο θετικές παρουσίες στο φόρουμ και πρόθυμος να βοηθήσει.

stefan_city
13-07-18, 18:41
Κεραυνός εν αιθρία η συγκεκριμένη είδηση. Όσο διάβαζα τις λέξεις, παρακαλούσα απλά να κουράστηκε από την "ανάγκη" της καθημερινής παρουσίας στο forum. Δυστυχώς, όμως, δεν ήταν αυτό.

Διάβασα τα μηνύματα ένα προς ένα, και κατάλαβα πόσο αγαπητός ήταν σε όλους, είτε τον ήξεραν προσωπικά, είτε ιντερνετικά.

Ένας από τους ιντερνετικούς φίλους κι εγώ, με ιδιαίτερη εκτίμηση στον άνθρωπο Θράσο.

Αν και δεν ήταν από αυτούς που ζητούν ανταλλάγματα, εύχομαι όλη αυτή την καλοσύνη και μεγαλοψυχία να την εισέπραξε κι ο ίδιος στη ζωή του.

Καλό ταξίδι, φίλε.

mrsaccess
13-07-18, 19:01
Το τελικό logout, το οποίο κανείς δεν μπορεί να ματαιώσει.
Ελαφρύ να είναι το χώμα που θα σε σκεπάσει.

Red Yonko
13-07-18, 19:03
Η αλήθεια ειναι πως είχε όντως καιρό να κάνει μηνυμα... Το τελευταίο ήταν: 13-07-18, 19:00

PopManiac
13-07-18, 19:45
RIP Θράσο, τραγούδα κάτι εκεί που είσαι με τη βαριά ζαμπέτικη φωνή σου

stavpal
13-07-18, 19:46
@Red Yonko εχμμ όχι. Το τελευταίο του post ήταν αυτό (http://https://www.adslgr.com/forum/threads/1056837-value-for-money-desktop-%CE%BC%CE%B5-Ryzen-3-2200G?p=6402158#post6402158) στις 14-6-18.

Πραγματικά κεραυνός εν αιθρία όμως. Από τα γραφόμενά του φαίνεται θα έπαθε κάτι ξαφνικό. Τουλάχιστον να μην υπέφερε...

edit: ακόμα μπερδεύομαι με τo format των links να πάρει...

Red Yonko
13-07-18, 21:45
195437

Ααα, αρα αυτό ήταν...

washcloud
13-07-18, 22:01
^...μόλις πριν λίγο μίλησα με τον αδερφό του. Με ενημέρωσε πως το ιατρικό πόρισμα ήταν πως έφυγε στον ύπνο του, από καρδιά........
(Το μεταφέρω, μόνο και μόνο επειδή έχω καταλάβει πως για πολλούς εδώ σήμαινε πολλά ο Θράσος και πως τουλάχιστον δεν υπέφερε - σκέψη που με βασάνιζε και εμένα...)
Δυστυχώς είχε κάποιο καρδιοαγγειακό ζήτημα (είχε κάνει "μπαλονάκι" πριν μερικά χρόνια) και δεν άφησε κανέναν να το μάθει, πέραν του αδερφού του.......Ίσως για να "μην απασχολούνται με τα δικά του ζητήματα", ίσως για να το ξορκίσει κι ο ίδιος έτσι....Ποιος ξέρει...Διακριτικός πάντως ΚΑΙ σε αυτό.......

Με μπέρδεψε λίγο ο αδερφός πάντως, καθώς η ιατρική εκτίμηση για το μοιραίο ήταν λέει "στις 24/6"...Εγώ τον έψαχνα από τις 18 και δεν τον έβρισκα, ενώ το τελευταίο του μήνυμα στι; 14/6 και το τελευταίο πραγματικό log-in εδώ ήταν στις 15/6 - το είχα τσεκάρει εδώ και βδομάδες (εκείνο το "13/7" που αναφέρθηκε, ήταν προφανώς παρέμβαση από την διαχείριση για να αλλάξει το προφίλ του σε "Honouree"...).
Όχι ότι έχουν μεγάλη σημασία οι ημερομηνίες, αλλά μπορεί κάποιος να θέλει κάθε χρόνο να θυμάται εκείνο το 24 - όπως έκανε κι ο Θράσος που δεν άφηνε ημερομηνίες γεννεθλίων και λοιπών να περάσουν χωρίς να σε θυμηθεί.........

Στις 29/7 θα υπάρξει μνημόσυνο στο Στρατώνι Χαλκιδικής, όπου μπορεί κανείς και να βρει την τελευταία κατοικία του, κι αν το έχει ανάγκη να ξέρει ότι μπορεί να περάσει να του πει ένα αποχαιρετιστήριο "γεια σου, φίλε"....
Σε κάθε περίπτωση, "μαζευτείτε οι φίλοι του απλώς, όπου κι αν είστε, και πιείτε ένα κρασάκι στην μνήμη του...Κι ο ίδιος δεν θα ήθελε κάτι περισσότερο" όπως είπε κι ο αδερφός του....

ks1981
13-07-18, 22:27
τουλάχιστον δεν υπεφερε όπως ο καρκινος ολοι από κατι θα παμε στον άλλο κοσμο το θεμα είναι τι αφηνει πισω κανεις τα καλα που κανεις και τους ανθρώπους που βοηθας.πραγματι ο cranky βοηθουσε πολύ κοσμο!

blade_
14-07-18, 00:24
ευχαριστούμε @washcloud..
Ίσως το πιο "ευχάριστο " στην όλη ιστορία είναι ότι έφυγε αναίμακτα..

washcloud
14-07-18, 02:37
....ναι....Πέρασα βδομάδες να σκέφτομαι από το ένα σενάριο μέχρι το άλλο - από ατύχημα μέχρι και επίθεση από κακοποιούς και γενικά ταλαιπωρία.........αλλά, τουλάχιστον τελικά μας άφησε όσο αθόρυβα και μας συντρόφευε.....Είναι αληθινά παρήγορο, και να ξέρεις κάτι για άνθρωπο που αγαπούσες (σε σχέση με το να είσαι στην άγνοια και να φτιάχνεις σενάρια), αλλά και να γνωρίζεις ότι έστω δεν πέρασε ταλαιπώρια, και για τον ίδιο, αλλά και για εσένα......

Η θλίψη είναι βέβαια θλίψη και η απουσία μεγάλο βάρος....Όπως και η σκέψη ότι ΔΕΝ έφυγε "πλήρης ημερών".....Ποτέ του άλλωστε δεν θα ήταν "πλήρης"....Και τα 120 να πάταγε, ο Θράσαρος θα ήθελε πάντα να ήταν εδώ, να ασχολείται με ό,τι του άρεσε να ασχολείται, να επικοινωνεί με κόσμο, και γενικά να ζει - κι ας η ζωή δεν ήταν κάτι γεμάτο ευχαριστήσεις και "γούστα", αλλά αντίθετα ήταν γεμάτη ζόρια όπως οι περισσότεροι από εμάς πλέον αντιμετωπίζουμε έντονα....

Ελπίζω κάποια στιγμή, όχι απαραίτητα σύντομα, να μαζευτούμε μερικοί από εδώ μέσα, και να κάνουμε μια συγκέντρωση-συντροφιά, για να τα πούμε κι από κοντά, για τον αξιέπαινο και αναντικατάστατο κοπανατζή "Ντάφυ" μας....Σίγουρα ο καθένας θα έχει κάτι ιδιαίτερο να μοιραστεί...

Basilhs23_
14-07-18, 04:26
Θυμάμαι το nick του, πρέπει να είχαμε μιλήσει 1-2 φορές μέσα στο forum.

vlad
14-07-18, 08:05
τα συλλυπητήρια στην οικογένεια του.Ποσες φορές μου είχε δώσει λύσεις σε διάφορα προβλήματα που είχα.
Καλο ταξιδι να εχεις

jimmyl
14-07-18, 11:56
Ηρεμο τελος χωρις βασανο , ευτυχης ανθρωπος

GreekStatistic
14-07-18, 13:42
RIP Cranky

avafeiadis
14-07-18, 17:25
Καλό Παράδεισο Θράσο! Δεν θα ξεχάσω τη βοήθειά σου όποτε σε χρειάστηκα! Ας είναι ελαφρύ το χώμα που σε σκεπάζει!

nmavro73
14-07-18, 17:39
Εγω το πρωτο που σκεφτηκα ηταν ανακοπη παντως

john_who
14-07-18, 19:41
RIP Cranky

fuorigioco1981
15-07-18, 23:11
οοοοχι ρε παιδια ο "παπιας" ο νταφυ εφυγε??κριμα ρε γμτ!,μονο σε τοπικ τον εβλεπα και επειδη μου αρεσε ο νταφυ τον πηγαινα! κριμα!!!!

DJman
16-07-18, 00:17
ποσες και ποσες φορες με ειχε βοηθησει..παντα προθυμος...ειτε δημοσια ειτε μεσω ΠΜ

Καλό ταξίδι, και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΥΓ Ευχαριστω washcloud για την ενημερωση, ελαφρύνει καπως την κατασταση να ξερεις πως εφυγε ηρεμα

sv2evs
16-07-18, 15:18
Τον θυμάμαι από τότε που μπαίνω στο φόρουμ αυτό. Κρίμα.

SiliconManC
17-07-18, 02:30
RIP Cranky
Καλο ταξίδι

pyautg
17-07-18, 08:02
Ακόμα έχω στο inbox μου μυνήματα του Θράσου που μου ευχόταν για τα γενέθλια μου. Σε κανένα άλλο φόρουμ δεν έχω συναντήσει έναν τόσο εξυπηρετικό άνθρωπο.

Πάντα τον θαύμαζα για την προσφορά του και την βοήθεια του σε όλα τα μέλη, είτε νέοπες είτε τους "παλιούς".
Και πάντα σου απαντούσε με καλή διάθεση - ποτέ δεν διάβασα μήνυμα του με επιθετικό ύφος.

Ανιδιοτελής. Σπάνιο πράγμα στις μέρες μας.

Να είσαι καλά cranky. Σε ευχαριστώ για όλα.

Chingachgook
17-07-18, 15:22
Η κοινότητα εδώ σίγουρα θα είναι φτωχότερη και εγώ, όπως αναρίθμητοι άλλοι, έχω λάβει την βοήθειά του. Δεν μπορώ καν να φανταστώ πόσο φτωχότεροι θα είναι οι δικοί του άνθρωποι. Κρίμα και συλλυπητήρια.

washcloud
17-07-18, 22:57
ΥΓ Ευχαριστω washcloud για την ενημερωση, ελαφρύνει καπως την κατασταση να ξερεις πως εφυγε ηρεμα

...ακριβώς αυτός ήταν και ο σκοπός μου που μετέφερα ό,τι έμαθα - για λόγους "ελάφρυνσης"....
Όπως και το ότι έγραψα διάφορα για τον ίδιο, για να τον γνωρίσει, έστω και εκ των υστέρων, λίγο περισσότερο ο κόσμος εδώ (και ειδικά όσοι τον εκτιμούσαν σαν παρουσία, έχοντας κατά βάση βοηθηθεί από αυτόν). Γιατί η αλήθεια είναι ότι αναρωτιόμουν αν τυχόν ενοχληθεί κανείς από τις προσωπικές πληροφορίες για αυτόν που μετέφερα, όμως η πρόθεσή μου ήταν καθαρά για καλό και μόνο (δεν ήταν δηλαδή θέμα "μη σεβασμού στα προσωπικά του εκλιπόντος")...

Να ξανατονίσω με την ευκαιρία, όσοι τον συμπαθούσατε ιδιαίτερα, κάντε σιγά-σιγά κάποια συνεννόηση αν θέλετε, για να βρεθούμε κάποια στιγμή μια παρέα να γνωριστούμε και να τον μνμονεύσουμε (μιλάω για Αττική όπου ίσως να μπορέσω να παραβρεθώ κι εγώ - και φυσικά στο χέρι τους είναι όσοι βρίσκονται Θεσσαλονίκη, να κάνουν κάτι ανάλογο μεταξύ τους...).

DJman
18-07-18, 00:05
...ακριβώς αυτός ήταν και ο σκοπός μου που μετέφερα ό,τι έμαθα - για λόγους "ελάφρυνσης"....
Όπως και το ότι έγραψα διάφορα για τον ίδιο, για να τον γνωρίσει, έστω και εκ των υστέρων, λίγο περισσότερο ο κόσμος εδώ (και ειδικά όσοι τον εκτιμούσαν σαν παρουσία, έχοντας κατά βάση βοηθηθεί από αυτόν). Γιατί η αλήθεια είναι ότι αναρωτιόμουν αν τυχόν ενοχληθεί κανείς από τις προσωπικές πληροφορίες για αυτόν που μετέφερα, όμως η πρόθεσή μου ήταν καθαρά για καλό και μόνο (δεν ήταν δηλαδή θέμα "μη σεβασμού στα προσωπικά του εκλιπόντος")...

Να ξανατονίσω με την ευκαιρία, όσοι τον συμπαθούσατε ιδιαίτερα, κάντε σιγά-σιγά κάποια συνεννόηση αν θέλετε, για να βρεθούμε κάποια στιγμή μια παρέα να γνωριστούμε και να τον μνμονεύσουμε (μιλάω για Αττική όπου ίσως να μπορέσω να παραβρεθώ κι εγώ - και φυσικά στο χέρι τους είναι όσοι βρίσκονται Θεσσαλονίκη, να κάνουν κάτι ανάλογο μεταξύ τους...).

Προτείνω να κανονιστεί απο Σεπτεμβρη αυτη η συναντηση, γιατι εχουμε σκορπίσει λογω των ημερων. Οσο αφορα την Αττικη.
Και να γινει και ενα post εδω, ωστε να ενημερωθούν ολοι οσοι εγραψαν εδω

makhs
18-07-18, 02:15
Σε ειχα διαβασει πολλες φορες, ηξερα το αβαταρ σου και το ψευδωνυμο σου, ειμασταν δηλαδη δυο γνωστοι κατα αυτο τον τροπο, εβλεπα κατι που εγραφες και πιο πολυ απο το αβαταρ σε γνωριζα. Καλο ταξιδι Θρασο τα συλληπητηρια στην οικογενεια του στους γνωστους και στους αγαπημενους του.

washcloud
18-07-18, 19:32
Προτείνω να κανονιστεί απο Σεπτεμβρη αυτη η συναντηση, γιατι εχουμε σκορπίσει λογω των ημερων. Οσο αφορα την Αττικη.
Και να γινει και ενα post εδω, ωστε να ενημερωθούν ολοι οσοι εγραψαν εδω

...κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ, που έχω και ιδιαίτερα προσωπικά ζόρια αυτό το διάστημα και θα μου ήταν αδύνατο να βρεθώ σύντομα σε συνάθροιση.
Για την ακρίβεια δε, όσο πιο "αργά" γίνει κάτι ανάλογο, τόσο ίσως περισσότερο καλύτερα, έχοντας κατά νου πως όσο πιο σύντομα γίνεται κάτι, τόσο πιο εύκολα περνάει και στην λήθη - και το σκεπτικό μου εμένα μια φορά δεν είναι να βγάλουμε μια υποχρέωση "μνημόνευσης", αλλά ει δυνατόν να κάνουμε κάτι με μεγαλύτερη αξία, του στυλ "μια μέρα στο κάθε τόσο που να μαζευόμαστε να τα λέμε για τον ξεχωριστό μας Θράσο", χωρίς απαραίτητα να κρατιέται συγκεκριμένη ημερομηνία "εν είδη μνημοσύνου"....
Κάτι δηλαδή (πολύ συγκεκριμένα) κοινό (ο Θράσος δηλαδή και όσα ήταν) που να μας ενώνει σαν ανθρώπους εμάς πρωτ' απ' όλα, και όχι κάτι "διαδικαστικό"...

yiapap
18-07-18, 19:35
Χαίρομαι πολύ που διάβασα ότι πέθανε χωρίς να υποφέρει και επίσης τόσα μηνύματα από παιδιά που λένε πόσο τους βοήθησε.
Ας κρατήσουμε αυτό από τον Θράσο. Την προθυμία να μαθαίνει και κυρίως να βοηθά. Και ας προσπαθούμε όλοι καθημερινά να αντιγράψουμε αυτή τη συμπεριφορά.

makisathanos
18-07-18, 19:50
:( Κρίμα !!!

Collective_Soul
19-07-18, 20:08
Kαλο σου ταξιδι φιλε Θρασο αν και δεν σε ηξερα προσωπικα πραγματικα στεναχωρηθηκα διαβαζοντας την ειδηση.

Rest In Peace

Red Yonko
19-07-18, 22:44
17 σελίδες με ποστς μέσα σε μια βδομάδα για σενα cranky ;) Σε αγαπούσε η κοινότητα... :adslgr:

manicx
20-07-18, 11:19
Έλειπα την προηγούμενη εβδομάδα, δεν το πήρα χαμπάρι. Έπεσε το μάτι μου στο θέμα και δεν σκέφτηκα το κακό. Μπήκα μέσα και βούρκωσα. Από τα καλύτερα παιδιά. Ότι μήνυμα ανταλλάξαμε ήταν πάντα σε πολύ φιλικό κλίμα. Όταν κάποιος ρωτούσε κάτι και ήξερε κάποιον που μπορεί να βοηθήσει, έστελνε μήνυμα και ρωτούσε ευγενικά αν μπορεί να βοηθήσει το άλλο μέλος. Τόσο καλοσυνάτος ήταν, ήθελε όλοι να παίρνουν τις απαντήσεις τους και να είναι χαρούμενοι εδώ μέσα. Πολύ στενοχωρήθηκα τώρα. Ας αναπαυθεί εν ειρήνη και συλλυπητήρια στους δικούς του.

washcloud
21-07-18, 06:02
Όταν κάποιος ρωτούσε κάτι και ήξερε κάποιον που μπορεί να βοηθήσει, έστελνε μήνυμα και ρωτούσε ευγενικά αν μπορεί να βοηθήσει το άλλο μέλος. Τόσο καλοσυνάτος ήταν, ήθελε όλοι να παίρνουν τις απαντήσεις τους και να είναι χαρούμενοι εδώ μέσα.

...πράγματι, θυμάμαι κι εγώ κάποιες φορές που μου είχε στείλει μήνυμα με λινκ της σελίδας όπου ο ίδιος δεν μπορούσε να βοηθήσει περισσότερο, και μου έλεγε "ρίξε αν θες μια ματιά εδώ κι αν μπορείς βοήθα" (τότε που ακόμη ήμουν ενεργός)...
Ήταν τόσο αυθόρμητα όμορφο αυτό, κι ας ήξερε ότι έστελνε κάπου που δεν θα τον παρεξηγούσαν, γιατί όντως έτσι απλά σκεφτόταν ότι "υπάρχει ένα δίκτυο με άτομα που ίσως μπορούν και πάνω απ' όλα το έχουν μέσα τους να βοηθήσουν - κρίμα είναι να μην χρησιμοποιείται"...
Την αλληλεγγύη και την ανθρώπινη επαφή την είχε ως πρώτιστη προτεραιότητα μέσα του...
Ψυχή καθαρή, βαθειά...

iakoboss7
22-07-18, 16:05
δυστυχως το εμαθα πριν λιγο και μαλλον απο τους τελευταιους αλλα η θλίψη ειναι η ιδια :(
ηταν ο πιο ευγενικος και βοηθητικος ανθρωπος που εχω γνωρισει ποτε σε φορουμ.

οτι και να πω ειναι λιγο... τουλαχιστον εφυγε ηρεμα και ελπιζω να πηγε σε καλυτερο μερος, καλο ταξιδι φιλε cranky.

@ ADSLgr.com All rights reserved.