PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντίο Θράσο

Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6]

christakoss
23-07-18, 03:01
Αντίο cranky μας! Ανεξίτηλο το avatar σου.Ανεξίτηλη και η συνεισφορά σου στην κοινότητα.
Καλό Παράδεισο!

8anos
23-07-18, 22:37
Πραγματικά αυτά τα πράγματα είναι πάντα δύσκολα. Τα θερμά μου συλλυπητήριά στους δικούς του.

mirtiano
26-07-18, 01:52
Τι σφαλιαρα ηταν αυτη. Καλο ταξιδι Θρασο. Μολις τωρα το διαβασα...

dpa2006
26-07-18, 02:47
Συλλυπητήρια στους δικούς του.
Θα μας λείψει,βοήθησε πολύ κόσμο.
RIP!

esquellot
01-08-18, 16:09
Ο θεός να τον αναπαύσει! Συλλυπητήρια στους οικείους του. :(

mike_
24-08-18, 00:15
Σαν σήμερα θα είχε γενέθλια ο Θρασούλης, το είδα κάτω και σκιάχτηκα.. Θυμήθηκα και μία παράδοση που είχε γίνει πριν κάποια χρόνια να του ευχόμαστε ομαδικά..:(

Πληροφοριακά καταφέραμε και πήγαμε με τον Σπύρο στο μνημόσυνο, και εγώ μάλιστα κατάφερα και ξανά-έκανα στάση για να ανάψω ένα κεράκι, ερχόμενος από το 3ο πόδι προς Θεσ/νίκη πριν μερικές ημέρες.

Του έδωσα χαιρετίσματα από όλους σας. Νομίζω πως αν κοιτούσε από κάπου, θα χάρηκε πολύ!

sdikr
26-08-18, 21:12
Σαν σήμερα θα είχε γενέθλια ο Θρασούλης, το είδα κάτω και σκιάχτηκα.. Θυμήθηκα και μία παράδοση που είχε γίνει πριν κάποια χρόνια να του ευχόμαστε ομαδικά..:(

Πληροφοριακά καταφέραμε και πήγαμε με τον Σπύρο στο μνημόσυνο, και εγώ μάλιστα κατάφερα και ξανά-έκανα στάση για να ανάψω ένα κεράκι, ερχόμενος από το 3ο πόδι προς Θεσ/νίκη πριν μερικές ημέρες.

Του έδωσα χαιρετίσματα από όλους σας. Νομίζω πως αν κοιτούσε από κάπου, θα χάρηκε πολύ!

:(

Το προσπάθησε μέχρι το τέλος, λιγότερο απο 50 μέρες του μείνανε, όποτε πιστεύω πως δικαιωματικά τα έκλεισε

Γεια σου ρε Θράσο!

puffy
28-08-18, 00:23
μολις τωρα το ειδα, και μαλλον ειμαι ο τελευταιος.
καταστεναχωρηθηκα. αναπαυσου εν ειρηνη Θράσο.

kostarcng
27-12-18, 00:14
Τα συλλυπητήρια μου. Θυμάμαι που είχα γραψει κάτι χαζομάρες που ήμουν για μπαν αλλα δικριτικά και ευγενέστατα μου εξήγησε την βλακεία που έκανα.

megahead13
28-12-18, 02:59
Μόλις τώρα το είδα από σπόντα. Έστω και τώρα, συλλυπητήρια στους δικούς του. Καλό ταξίδι Θράσο.

psyxakias
11-07-19, 04:46
Συμπληρώθηκε 1 χρόνος χωρίς τον Θράσο (cranky). Πολλές σκέψεις που δύσκολα εκφράζονται.

Πυκνά-συχνά συναντώ νήματα που συμμετείχε & βοηθουσε πάντα πρόθυμα και υπήρξε φορά που ασυναίσθητα πήγα να του απαντήσω σε κάτι που έγραφε. Πιθανόν να ακούγεται μελό αλλά.. στο ADSLgr δεν "έφυγε" ποτέ ο Θράσος, διάλειμμα κάνει και θα ξαναβρεθούμε. ;)

jimmyl
11-07-19, 06:50
Ειμαστε ολοι μας φτωχοτεροι , RIP , Θρασο

Zer0c00L
11-07-19, 08:24
Είναι πράγματι πολύ δύσκολο να ξεχάσεις έναν καλό άνθρωπο , δεν τον γνώρισα όπως τον ξέρετε πολλοί από σας αλλά από αυτά που έχω διαβάσει πρέπει να ήταν πολύ καλός άνθρωπος.

sweet dreams
11-07-19, 10:22
Ένα πολύ καλό φιλαράκι που μιλάγαμε για διάφορα θέματα, μου έχει λείψει...........

nnn
11-07-19, 11:36
:(....

xhaos
11-07-19, 11:52
Η οικογένεια του πως είναι; έχει κανένας επαφή;

mzaf
11-07-19, 19:49
Πέρασε κιόλας ένας χρόνος;

sdikr
11-07-19, 20:57
Αρε Θράσο! Ενα ποτηράκι για εσένα!

goku
11-07-19, 21:05
Εγώ πάντως κάθε φορά που ανοίγω νέο θέμα για να ρωτήσω κάτι ή ακόμη και όταν κάνω μια ερώτηση σε κάποιο υπάρχων θέμα, κάπως μέσα μου, υποσυνείδητα ίσως, νομίζω ότι θα μου απαντήσει ο Θράσος. Αν δω θέμα που να μην έχει απαντήσει ο cranky τότε μου φαίνεται σαν να μην έχει απαντηθεί το ερώτημα που τίθεται.

vothros
11-07-19, 22:30
Λείπει παρα πολύ!

mike_
16-07-19, 01:38
Λείπει πάρα πολύ όντως και κυρίως το καθαρό μυαλό του, το οποίο δεν "ξόδευε" στις συνθήκες τις καθημερινότητας, κάτι που έδινε μια όμορφη νότα σε αυτό εδώ το φόρουμ. RIP cranky!

NeK
16-07-19, 08:57
:( :cry:

PopManiac
22-07-19, 11:10
Ζει όσο τον θυμόμαστε...

washcloud
30-07-19, 00:52
Τα συλλυπητήρια μου. Θυμάμαι που είχα γραψει κάτι χαζομάρες που ήμουν για μπαν αλλα δικριτικά και ευγενέστατα μου εξήγησε την βλακεία που έκανα.

...δυνατό χαρακτηριστικό του, η "μετριοπάθεια" - έβλεπε τους πάντες ως εξ' αρχής "αθώους", δίνοντας την ευκαιρία για "ισορρόπηση" των πραγμάτων, αντί να ρίχνει λάδια σε φωτιές. Με άλλα λόγια, καλοπροαίρετος.
Δίκαιος, και όχι "τιμωρητικός". Και σαν mod και σαν άνθρωπος πέραν της online παρουσίας...

Συμπληρώθηκε 1 χρόνος χωρίς τον Θράσο (cranky). Πολλές σκέψεις που δύσκολα εκφράζονται.

Πυκνά-συχνά συναντώ νήματα που συμμετείχε & βοηθουσε πάντα πρόθυμα και υπήρξε φορά που ασυναίσθητα πήγα να του απαντήσω σε κάτι που έγραφε. Πιθανόν να ακούγεται μελό αλλά.. στο ADSLgr δεν "έφυγε" ποτέ ο Θράσος, διάλειμμα κάνει και θα ξαναβρεθούμε. ;)

...καθόλου μελό. Ανθρώπινο "ακούγεται". Είναι συνυφασμένος με το παρόν φόρουμ και αυτό δε νομίζω να αλλάξει ποτέ. Τυχερό το Adslgr που τον είχε στις τάξεις του (και ακόμη τον έχει, καθώς scripta manent και βοηθούν έστω και κατόπιν εορτής). Του έχει δώσει αξία, ποιότητα.

Είναι πράγματι πολύ δύσκολο να ξεχάσεις έναν καλό άνθρωπο , δεν τον γνώρισα όπως τον ξέρετε πολλοί από σας αλλά από αυτά που έχω διαβάσει πρέπει να ήταν πολύ καλός άνθρωπος.

....καλός, ναι, και όχι μόνο απλά καλός : Ήρεμος. Σοφός. Δίκαιος. ΤΙΜΙΟΣ. Εμπνευστικός. Θετικός. Συντροφικός. Αλληλέγγυος. Στοργικός. Εξυπηρετικότατος. Και πόσα άλλα (ουσιαστικότατα).
Συνήθως οι "ήρεμοι άνθρωποι" έχουν και μια τάση στην "αδυναμία" (χαρακτήρα). Μόνο αδύναμος δεν ήταν όμως ο Θράσος. Αντίθετα ήταν απλώς ήρεμη δύναμη. Εξαιρετικά σπάνιο και αξιομνημόνευτο αυτό.
Και τολμώ να πω και ένα ακόμη, πως είχε πλήρη απουσία συμπλεγμάτων. Κάτι που ελάχιστοι έχουν...
Ο ιδανικός "φίλος/πατέρας/αδελφός", όλα σε ένα ταυτόχρονα. Να ξέρει ΠΑΝΤΑ να μιλήσει σωστά, με γνώμονα το καλό, το θετικό. Χωρίς να ονειροβατεί. Χωρίς υπερβολή, χωρίς "λάθος συναισθηματισμούς", χωρίς "χαμαιλεοντισμούς". Πραγματιστής, αλλά κοιτώντας από θετική μεριά, όχι κυνικός (ούτε γι' αστείο)...

Ένα πολύ καλό φιλαράκι που μιλάγαμε για διάφορα θέματα, μου έχει λείψει...........

...σε πολλούς ακόμα, όπως και σε εσένα...

:(....

"..." δεν λες τίποτα.........................

Η οικογένεια του πως είναι; έχει κανένας επαφή;

...πέρσι που είχα τηλεφωνήσει στον αδελφό του, μήνα και μετά από το μοιραίο, "όλα καλά". Ο Θράσος δεν είχε κάνει "δική του οικογένεια", αλλά όλοι οι συγγενείς, "όλα καλά", πέρα φυσικά από το φευγιό του Θράσου...

Αρε Θράσο! Ενα ποτηράκι για εσένα!

...έτσι βρε Σπύρο....

Λείπει παρα πολύ!

....μεγάλη, πολύ μεγάλη αλήθεια....Όσο περνάνε οι μήνες από πέρσι, τόσο πιο έντονο γίνεται αυτό το "λείπει"....

Λείπει πάρα πολύ όντως και κυρίως το καθαρό μυαλό του, το οποίο δεν "ξόδευε" στις συνθήκες τις καθημερινότητας, κάτι που έδινε μια όμορφη νότα σε αυτό εδώ το φόρουμ. RIP cranky!

....έτσι. Αυτό το καθαρό μυαλό του. "Eternal sunshine of the spotless mind"....Και 100 να έφτανε τελικά, είμαι της αίσθησης πως το μυαλό του θα ήταν πάλι το ίδιο....

Ζει όσο τον θυμόμαστε...

...δεν θα μπορούσαμε, πολλοί από εμάς που τον ξέραμε, να μην τον θυμόμαστε....Όσοι τον νιώσαμε, τον καταλάβαμε, και αν θέλουμε δεν γίνεται να ξεχάσουμε - ήταν τόσο ξεχωριστός.
Και υπό μία έννοια, ζούμε ΚΑΙ εμείς, όσο τον θυμόμαστε.....

- - - - - -

Πέρσι μια δύσκολη χρονιά για 'μένα. Όχι ότι θα αλλάξει και πολύ στο άμεσο μάλλον, αλλά αν πέρσι ήταν αδύνατον τελικά να συζητάω για μάζεμα για να τα πούμε από κοντά για τον Θράσο με όσους θα ήθελαν, αυτό το φθινόπωρο ίσως είναι αλλιώς. Αν πει κάποιος να "οργανώσει" κάτι, στην Αττική, να προτείνει δηλαδή ημερομηνίες, μέρη κτλ, θα χαιρόμουν αν κατάφερνα να παραβρεθώ. Σε άλλη φάση πιθανώς θα πρωτοστατούσα, αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα, στην καλύτερη απλά θα παραβρεθώ σε πρωτοβουλία άλλων. Αν και όταν, δώστε περιθώριο αρκετό και ειδοποιείστε....

205559

mike_
12-07-20, 17:04
Ακόμα ένας χρόνος χωρίς τον Θρασούλη, ο οποίος λείπει από το φόρουμ.

Ίσως καλύτερα για τον ίδιο γιατί δεν είδε την ανθρωπότητα σε αυτήν την ιδιάζουσα κατάσταση που βρίσκεται ειδικά το τρέχον έτος.

RIP!

fuorigioco1981
12-07-20, 17:51
Ακόμα ένας χρόνος χωρίς τον Θρασούλη, ο οποίος λείπει από το φόρουμ.

Ίσως καλύτερα για τον ίδιο γιατί δεν είδε την ανθρωπότητα σε αυτήν την ιδιάζουσα κατάσταση που βρίσκεται ειδικά το τρέχον έτος.

RIP!ξερουμε απο τι νοσο πεθανε ο Θρασος?

nnn
12-07-20, 17:58
ξερουμε απο τι νοσο πεθανε ο Θρασος?

Καρδιακά προβλήματα......

dimitri_ns
12-07-20, 18:16
Γλυκύτατος ..

skel
12-07-20, 20:16
θα μείνει αξέχαστος στο adslgr

sdikr
12-07-20, 20:43