PDA

Επιστροφή στο Forum : Double Play ISDN



tolisp
11-06-07, 16:25
Η hellas online δημιούργησε το προϊόν business direct telephony που σας προσφέρει απευθείας τηλεφωνικές γραμμές BRI ή PRI και εξασφαλίζει για την επιχείρηση σας υψηλή ποιότητα τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών με πολύ οικονομικές χρεώσεις. Το business direct telephony της hellas online είναι προσαρμοσμένο στις ανάγκες μεγάλων εταιρειών, που χρησιμοποιούν τηλεφωνικό κέντρο.Υποστηρίζονται από 8 έως 12 ταυτόχρονες κλήσεις μέσω BRI και από 10 έως 30 ταυτόχρονες κλήσεις μέσω PRI.

Πριν λίγο το είδα αλλα δεν έχει ούτε τιμή και όπως φαίνεται απευθύνεται αποκλειστικά σε μεγάλες εταιρίες (ελάχιστος αριθμός 8 ΒRI - δηλαδή 8 γραμμές ISDN)
Το ευχάριστο είναι ότι έχουν την δυνατότητα να δώσουν ISDN Double Play και φαντάζομαι (και ελπίζω) σύντομα θα μπορούν να κάνουν αιτήσεις και οικιακοί χρηστες για 1 BRI :oneup:

Νομίζω αυτή η εξέλιξη κάνει την HOL τον πρώτο ISP στην Ελλάδα που δίνει ISDN γραμμή μέσω Full LLU :respekt:

sdikr
11-06-07, 16:33
Η hellas online δημιούργησε το προϊόν business direct telephony που σας προσφέρει απευθείας τηλεφωνικές γραμμές BRI ή PRI και εξασφαλίζει για την επιχείρηση σας υψηλή ποιότητα τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών με πολύ οικονομικές χρεώσεις. Το business direct telephony της hellas online είναι προσαρμοσμένο στις ανάγκες μεγάλων εταιρειών, που χρησιμοποιούν τηλεφωνικό κέντρο.Υποστηρίζονται από 8 έως 12 ταυτόχρονες κλήσεις μέσω BRI και από 10 έως 30 ταυτόχρονες κλήσεις μέσω PRI.

Πριν λίγο το είδα αλλα δεν έχει ούτε τιμή και όπως φαίνεται απευθύνεται αποκλειστικά σε μεγάλες εταιρίες (ελάχιστος αριθμός 8 ΒRI - δηλαδή 8 γραμμές ISDN)
Το ευχάριστο είναι ότι έχουν την δυνατότητα να δώσουν ISDN Double Play και φαντάζομαι (και ελπίζω) σύντομα θα μπορούν να κάνουν αιτήσεις και οικιακοί χρηστες για 1 BRI :oneup:

Νομίζω αυτή η εξέλιξη κάνει την HOL τον πρώτο ISP στην Ελλάδα που δίνει ISDN γραμμή μέσω Full LLU :respekt:

Δεν αναφέρει αν είναι και adsl, πάντως η Τελλας είδη δίνει στα business πακέτα

A_gamer
11-06-07, 16:34
:up::up:

nm96027
11-06-07, 16:37
Πολυ καλη ειδηση για αυτους που θέλουν ISDN.
Οντως ο sdikr εχει ασφαλως δικιο: η Tellas δινει ηδη ISDN.
Εν πασει περιπτωσει δεν ειμαι σιγουρος οτι η HOL θα παρουσιασει ISDN-full llu πακέτο για οικιακη χρηση, εκτος και αν το κανεις για μικρες επιχειρησεις-οποτε ετσι γινει προσιτο και για ιδιωτες.

tolisp
11-06-07, 16:39
Δεν αναφέρει αν είναι και adsl, πάντως η Τελλας είδη δίνει στα business πακέτα


Για την tellas ομολογώ δεν το ήξερα... όντως δεν το διευκρινίζει αλλα μιλάει για εξοπλισμό cisco και αν θυμηθώ και δίκια μου συζήτηση με το ανάλογο τμήμα bussiness πριν λίγες μέρες με είχαν διαβεβαιώσει ότι ετοιμάζεται πακέτο double play με adsl over isdn μετά τα μέσα Ιουνίου
Αν ισχύουν όσα μου είπαν, προς το τέλος του μηνα θα δέχονται και αιτήσεις από οικιακούς χρηστες (έχω αφήσει τηλέφωνο για να με ενημερώσουν σχετικά)
Ουσιαστικά δεν είναι δύσκολο αφού έχουν την τεχνική δυνατότητα να δώσουν 1 BRI αντί για 8 :)

George28K
11-06-07, 17:08
Η tellas είναι από άλλο ανέκδοτο, δεν μπορείς εύκολα να τις εμπιστευτείς το τηλεφωνικό σου κέντρο, ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος .
Από τους εναλλακτικούς μόνο για την hol λόγω intracom έχω ελπίδες οτι μπορεί να δώσουν αξιόπιστη λύση στο isdn full llu... αλλίως ΟΤΕ και ξερό ψωμί.

tolisp
11-06-07, 17:15
Η tellas είναι από άλλο ανέκδοτο, δεν μπορείς εύκολα να τις εμπιστευτείς το τηλεφωνικό σου κέντρο, ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος .
Από τους εναλλακτικούς μόνο για την hol λόγω intracom έχω ελπίδες οτι μπορεί να δώσουν αξιόπιστη λύση στο isdn full llu... αλλίως ΟΤΕ και ξερό ψωμί.


Συμφωνώ ΑΠΌΛΥΤΑ για αυτό άλλωστε δεν βάζω το double play - παρόλο που έχω 20M HOL
Ο ΟΤΕ είναι ο μονος αξιόπιστος στην τηλεφωνία και για να αλλάξω provider θα πρέπει η HOL να μου προτείνει τηλεφωνία με πάγιο κάτω από το αντίστοιχο του ΟΤΕ - δηλαδή ΠΟΛΎ λιγότερο από +19e τον μηνα... (τόσο είναι το πάγιο του ΟΤΕ για τις ISDN) και φυσικά να εγγυάται 100% συμβατότητα με euroISDN ώστε να δουλεύουν ΌΛΑ όσα έχω συνδεδεμένα στο σπίτι
Λογικά η Ιντρακόμ έχει την τεχνογνωσία για κάτι τέτοιο... άλλωστε ο εξοπλισμός του ΟΤΕ δικιας της κατασκευής είναι ;)

Tem
11-06-07, 17:41
Η tellas είναι από άλλο ανέκδοτο, δεν μπορείς εύκολα να τις εμπιστευτείς το τηλεφωνικό σου κέντρο, ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος .
Από τους εναλλακτικούς μόνο για την hol λόγω intracom έχω ελπίδες οτι μπορεί να δώσουν αξιόπιστη λύση στο isdn full llu... αλλίως ΟΤΕ και ξερό ψωμί.
μόνο ο ΟΤΕ θα δίνει ουσιαστικά ISDN.

@ ADSLgr.com All rights reserved.