PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι χρήστες της Net One: εντυπώσεις από την ποιότητα του Internet



Σελίδες : [1] 2

lewton
11-06-07, 17:43
Άνοιξα αυτό το θέμα για να ψηφίσει και να γράψει ο καθένας για τις εντυπώσεις του καθαρά από το κομμάτι του ίντερνετ που του παρέχει η Net One.
Θα ανοίξω και άλλο, σχετικό με την τηλεφωνία.

Παρακαλώ όλους να μην ψηφίσουν πριν συμπληρώσουν τουλάχιστον μια εβδομάδα με τη Net One, για να έχουν προλάβει να σχηματίσουν ολοκληρωμένη εικόνα.

Η δημοσκόπηση θα είναι φανερή για ευνόητους λόγους.
Όποιος δεν έχει Net One μπορεί να επιλέξει την τελευταία επιλογή για να βλέπει τα αποτελέσματα κατευθείαν.


Παρακαλώ περάστε και από τη δημοσκόπηση για την τηλεφωνία: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=106172

yuk
11-06-07, 18:09
Mια αψογίλα. Πάνω από 1MB/s οποιαδήποτε στιγμή, ακόμα και από έναν σέρβερ αν αντέχει. Kαμία αποσύνδεση. :oneup:

momo
11-06-07, 18:44
Ολα τελεια κανενα προβλημα 1μβ\ς καθε ωρα και μερα

LAZIO
11-06-07, 19:19
Παΐδια λέω στους φίλους μου για τις ταχύτητες και δεν με πιστεύουν.Ουτε διακοπές και πάντα σταθερά:oneup:

tolism30
11-06-07, 20:23
Ακριβώς τα ίδια με τους τρείς προλαλήσαντες

lewton
11-06-07, 20:27
Παΐδια λέω στους φίλους μου για τις ταχύτητες και δεν με πιστεύουν.Ουτε διακοπές και πάντα σταθερά:oneup:
Δεν ψήφισες. ;)

tugito
11-06-07, 21:04
Λες και ζω στην ευρώπη. 1mb/s και καμία αποσύνδεση παρόλο που εχω και πρόβλημα καλωδιώσεων σπίτι.

dd68
12-06-07, 00:06
Που θα παει θα το κατεβασω το internet σε λιγο:p

pan.nl
12-06-07, 01:55
Παιδιά, internet δεν είναι μόνο η ταχύτητα με την οποία κατεβάζετε. Εξίσου σημαντικό είναι το browsing. Πώς τα πάει η NetOne σε αυτό τον τομέα? Pings? Packets per second?

Κάτι τελευταίο: αφού ο τίτλος της δημοσκόπησης είναι "ενεργοποιημένοι χρήστες της NetOne ..." γιατί υπάρχει η επιλογή "Δεν έχω NetOne"? Δε νομίζω οτι εξυπηρετεί κάτι.

Φιλικά

nxenos
12-06-07, 08:27
Καλα,εγω αν και ψηφισα..ας μην πω καλυτερα γιατι πιστευω πως ειναι παροδικο και θα την βρουμε την βλαβη...αν θελετε παντως να μιλησω για γενικη εικονα ειναι αψογη!

Tem
12-06-07, 08:31
Καλα,εγω αν και ψηφισα..ας μην πω καλυτερα γιατι πιστευω πως ειναι παροδικο και θα την βρουμε την βλαβη...αν θελετε παντως να μιλησω για γενικη εικονα ειναι αψογη!
εξακολουθείς με το πρόβλημα ?

BoGe
12-06-07, 08:31
Παιδιά, internet δεν είναι μόνο η ταχύτητα με την οποία κατεβάζετε. Εξίσου σημαντικό είναι το browsing. Πώς τα πάει η NetOne σε αυτό τον τομέα? Pings? Packets per second?

Κάτι τελευταίο: αφού ο τίτλος της δημοσκόπησης είναι "ενεργοποιημένοι χρήστες της NetOne ..." γιατί υπάρχει η επιλογή "Δεν έχω NetOne"? Δε νομίζω οτι εξυπηρετεί κάτι.

Φιλικά

Ειδικά για το packet per second, δεν έχω δει κάποια μέτρηση ακόμα, εκτός αν μου διαφεύγει.

Kiwi
12-06-07, 08:42
Η επιλογή "Δεν έχω Net One" είναι ολίγον άτοπη, δεδομένου ότι κάποιος που δεν έχει και ψηφίζει σήμερα, αύριο που θα έχει δε θα μπορεί να ψηφίσει. ;)

Όποιος δεν έχει σύνδεση Net One απλά δεν ψηφίζει !

Tem
12-06-07, 09:01
Η επιλογή "Δεν έχω Net One" είναι ολίγον άτοπη, δεδομένου ότι κάποιος που δεν έχει και ψηφίζει σήμερα, αύριο που θα έχει δε θα μπορεί να ψηφίσει. ;)

Όποιος δεν έχει σύνδεση Net One απλά δεν ψηφίζει !
σωστή επισήμανση αυτή

demetrios
12-06-07, 09:14
Η επιλογή "Δεν έχω Net One" είναι ολίγον άτοπη, δεδομένου ότι κάποιος που δεν έχει και ψηφίζει σήμερα, αύριο που θα έχει δε θα μπορεί να ψηφίσει. ;)

Όποιος δεν έχει σύνδεση Net One απλά δεν ψηφίζει !

+1
καλό είναι αν γίνεται κάποιος να το βγάλει γιατί δίνει λάθος εικόνα στα ποσοστά (άλλο να βλέπεις 7 στους 22 να είναι απολύτως ικανοποιημένοι και άλλο 7 στους 11).

nxenos
12-06-07, 09:27
εξακολουθείς με το πρόβλημα ?

Ναι δυστηχως φιλε Tem.Δεν ξερω αν το κοιταξε εχτες ο ΟΤΕ γιατι ελειπα ολη μερα απο το σπιτι,αλλα το βραδυ που εριξα μια ματια στο ρουτερ ειδα οτι ειχε σταθεροποιηθει στα 6.133(μιας και μου το ειχε πει ο τεχνικος πως θα μου εβαζε το profile στα 6mbps την Παρασκευη,αλλα μεχρι και την Κυριακη εγω εβλεπα ποτε 5mbps,και τελικα ειχε πεσει στα 3mbps.Εχτες ομως το ειδα και ξανανεβηκε στα 6.Και αν τελικα δεν βρεθει ουτε και απο ΟΤΕ τιποτα τοτε φοβαμαι πως θα πρεπει να κοιταξω εσωτερικη καλωδιωση,αλλα το βλεπω απιθανο μιας και οπως εχω αναφερει και παλιοτερα που ημουν με οτε δεν ειχα προβληματα συνχρονισμου και θορυβου.

cbamak
12-06-07, 15:31
Και σε μένα οι τεχνικοί μου έχουν σετάρει το profile των 8.150 λόγω μεγάλης απόστασης από το dslam ( 4,3 klm ) απ΄ότι μου έχουν πεί. Εγινε προσπάθεια να μπώ με το επόμενο profile ~9.500 αλλά παρατηρήθηκαν μεγάλες τιμές στις μετρήσεις "θορύβου" στην γραμμή μου.
Πάντως ο ΟΤΕ έκανε έλεγχο της γραμμής μου και την βρήκε εντάξει .

Θα διευρευνήσω την περίπτωση να αλλάξω dslam ( ποιό κοντινό ) . Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει διαδικασία μεταφοράς dslam από τον OTE ?

Eυχαριστώ

No-Name
12-06-07, 15:33
Δεν μπορείς να αλλάξεις dslam

lewton
12-06-07, 16:06
Η επιλογή "Δεν έχω Net One" είναι ολίγον άτοπη, δεδομένου ότι κάποιος που δεν έχει και ψηφίζει σήμερα, αύριο που θα έχει δε θα μπορεί να ψηφίσει. ;)

Όποιος δεν έχει σύνδεση Net One απλά δεν ψηφίζει !Η επιλογή μπήκε μόνο και μόνο για να μπορεί όποιος δεν έχει Net One, και δεν προτίθεται να βάλει Net One στους επόμενους 4 μήνες (τότε θα κλείσει η δημοσκόπηση), να βλέπει τα αποτελέσματα με το που ανοίγει το thread, χωρίς να πρέπει να πατήσει για να τα δει (και έτσι δεν υπάρχει και ο κίνδυνος να ψηφίσει κατά λάθος).
Προφανώς όποιος έχει κάνει αίτηση δε θα ψηφίσει την τελευταία επιλογή.
Αν θέλουν ας τη διαγράψουν οι mods, πάντως αυτή ήταν η σκοπιμότητα με την οποία την έβαλα.


καλό είναι αν γίνεται κάποιος να το βγάλει γιατί δίνει λάθος εικόνα στα ποσοστά (άλλο να βλέπεις 7 στους 22 να είναι απολύτως ικανοποιημένοι και άλλο 7 στους 11).
Τόσο δύσκολο είναι να βρει κανείς την αναλογία με το μυαλό του;

npaolo1
12-06-07, 18:00
Uptime: 4 days, 20:02:26

Modulation: G.992.5 annex A

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 10.239

Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 785,72 / 11,65

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 15,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 3,5 / 10,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,5 / 30,0

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 0

CRC Errors (Up/Down): 4 / 112

HEC Errors (Up/Down): 80 / 28

LAZIO
12-06-07, 20:14
Δεν ψήφισες. ;)

Εψήφισα κύριε πρόεδρε:oops:

lewton
12-06-07, 23:11
Ο χρήστης flatrate, που ψήφισε ότι έχει έχει μέτριες ή και κακές ταχύτητες και συχνές αποσυνδέσεις, θα μπορούσε να γράψει κι όλας κάποια πράγματα;
Ένα post έχει όλο κι όλο στο forum της Net One, αυτό: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1126125#post1126125.




Εψήφισα κύριε πρόεδρε:oops:
Συγχωρεμένος. :p

takosat
13-06-07, 03:04
Η ταχύτητα που κατεβάζω ειναι περίπου 300 με 400κ οταν εχουνε κεφια βλέπω κ κανα 1,03Μ
στα torrent συνήθως χώμα πχ κατέβαζα kubuntu ταυτόχρονα απο vivodi full llu 2048/256 με 208κ και την ιδια στιγμη απο netone με 48κ γενικότερα όμως αυτά που περιγράφω δεν είναι κανόνας αναλογα με την ώρα βλεπω κ καλύτερα και χειρότερα.Αποσυνδέσεις δεν έχω πολλές και το royter συνγχρονίζει σωστά.Απο σταθερότητα πάντως ασταθέστατη ακομα η γραμή.
Άραγε αυτοι που λένε οτι η γραμμή ''πετάει'' δεν τα έχουν διαπιστώσει αυτά??

Astaroth7
13-06-07, 11:11
Η ταχύτητα που κατεβάζω ειναι περίπου 300 με 400κ οταν εχουνε κεφια βλέπω κ κανα 1,03Μ
στα torrent συνήθως χώμα πχ κατέβαζα kubuntu ταυτόχρονα απο vivodi full llu 2048/256 με 208κ και την ιδια στιγμη απο netone με 48κ γενικότερα όμως αυτά που περιγράφω δεν είναι κανόνας αναλογα με την ώρα βλεπω κ καλύτερα και χειρότερα.Αποσυνδέσεις δεν έχω πολλές και το royter συνγχρονίζει σωστά.Απο σταθερότητα πάντως ασταθέστατη ακομα η γραμή.
Άραγε αυτοι που λένε οτι η γραμμή ''πετάει'' δεν τα έχουν διαπιστώσει αυτά??



Όπως φαντάζομαι ότι μπορείς να καταλάβεις και από μόνος σου δεν είναι όλοι ίδιες περιπτώσεις;)

penetrator
13-06-07, 15:20
Εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος, αλλά όχι πλήρως. Είχα λίγες αποσυνδέσεις (όσες διαπίστωσα δηλαδή) και μερικές φορές το bandwidth πέφτει τόσο που δεν μπορώ να κάνω ούτε broswing! Ευτυχώς δεν συμβαίνει συχνά... Για το ping τα έχω πει αρκετές φορές...

pstr
13-06-07, 23:31
Ειδικά για το packet per second, δεν έχω δει κάποια μέτρηση ακόμα, εκτός αν μου διαφεύγει.

Packets Per Second με 65% και 100% utilization

gr_09
14-06-07, 00:45
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
14/06/2007 00:39:36
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 782.36Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 8.14Mb/s
Your Workstation is connected to a Cable/DSL modem

Upload
782.36Kb/s = 97.8 Kilobytes per second
Download
8.14Mb/s = 1017.5 Kilobytes pet second

lewton
14-06-07, 15:28
Ο χρήστης flatrate, που ψήφισε ότι έχει έχει μέτριες ή και κακές ταχύτητες και συχνές αποσυνδέσεις, θα μπορούσε να γράψει κι όλας κάποια πράγματα;
Ένα post έχει όλο κι όλο στο forum της Net One, αυτό: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1126125#post1126125.
Έχουμε και δεύτερο κρούσμα (χρήστη να ψηφίζει την κάτω-κάτω επιλογή χωρίς να έχει κανένα ποστ στο forum της Net One ενώ είναι ενεργότατος σε άλλα forums. :hmm:

vagskarm
14-06-07, 15:31
Έχουμε και δεύτερο κρούσμα (χρήστη να ψηφίζει την κάτω-κάτω επιλογή χωρίς να έχει κανένα ποστ στο forum της Net One ενώ είναι ενεργότατος σε άλλα forums. :hmm:

Και στην υπογραφή του ο flatrate λέει ότι έχει isp Forthnet... :down: και ο νεότερος έχει AWMN, εμ βέβαια πώς να έχετε καλές ταχύτητες :)

Αν όντως είστε στη NetOne βάλτε το στα στοιχεία του προφίλ σας.

BoGe
14-06-07, 15:33
Αυτά συμβαίνουν σε όλες τις ψηφοφορίες.
Θα έπρεπε να υπάρχει έστω η προυπόθεση όποιος ψηφίζει αρνητικά, να γράφει και 2 λόγια, αλλιώς δεν είναι υποχρεωμένος.
Γι' αυτό κάποτε έλεγα αν είναι δυνατόν να φιλτράρονται οι ψήφοι σε τέτοιου είδους ψηφοφορίες, ώστε να μην ψηφίζουν άσχετοι, ή όσοι είναι ανώριμοι, και παρ' όλα αυτά διαφωνήσαν αρκετοί.

lewton
14-06-07, 15:34
Και στην υπογραφή του ο flatrate λέει ότι έχει isp Forthnet... :down: και ο νεότερος έχει AWMN, εμ βέβαια πώς να έχετε καλές ταχύτητες :)

Αν όντως είστε στη NetOne βάλτε το στα στοιχεία του προφίλ σας.
Ας είμαστε καλόπιστοι. Μπορεί να έχει πολλές γραμμές κάποιος (πχ σπίτι και γραφείο), ή να ψηφίζει για κάποιον γνωστό του που έχει Net One.
Ας κάνουν τον κόπο να κάνουν και ένα ποστ όμως... :whistle:

vagskarm
14-06-07, 15:37
Μα αν δεν κάνουν κανένα ποστ να περιγράψουν τι βλέπουν ή γνωρίζουν και βλέπω και το προφίλ τους, τι να υποθέσω ?

Αλλωστε, μην νομίζεις δεν είμαι μέτοχος της NetOne, ούτε κανένας συγγενής μου δουλεύει εκεί.

Astaroth7
14-06-07, 15:52
Μα αν δεν κάνουν κανένα ποστ να περιγράψουν τι βλέπουν ή γνωρίζουν και βλέπω και το προφίλ τους, τι να υποθέσω ?

Αλλωστε, μην νομίζεις δεν είμαι μέτοχος της NetOne, ούτε κανένας συγγενής μου δουλεύει εκεί.





3 είναι οι οποίοι γράφουν σαν πάροχό τους άλλον από την Net One και έχουν ψηφίσει κανονικά!:down:

nnn
14-06-07, 23:37
Χαλαρώστε,πολλοί μπαίνουν από την δουλειά τους ή άλλη γραμμή,δεν σημαίνει πως δεν έχουν NetOne.

lewton
15-06-07, 00:14
Χαλαρώστε,πολλοί μπαίνουν από την δουλειά τους ή άλλη γραμμή,δεν σημαίνει πως δεν έχουν NetOne.
Για αυτό και δεν κοιτάω τι δηλώνουν στο προφίλ τους αλλά τα posts τους.
Ένα ποστ χάθηκε να γράψουν όπου θα εξηγούν τι προβλήματα έχουν;

akaloith
19-06-07, 22:04
η ταχυτητα του ιντερνετ ειναι πολυ σταθερη και γρηγορη αρκει να βρισκεις καλους server

lewton
21-06-07, 11:14
Η μια ψήφος για κακή υπηρεσία αποδεικνύεται μύθος: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1251540#post1251540.

zachos
21-06-07, 11:20
Πολυ χαιρομαι που διαβαζω οτι μια εταιρεια δεν μας θεωρει παρακατιανους χωριατες. Ελπιζω να συνεχισει ετσι.

dimpard
21-06-07, 12:24
Η πρώτη εντύπωση - δεν έχω κλείσει ακόμη 48 ώρες από την ενεργοποίηση - είναι ότι σύνδεση είναι σταθερή, όλες τις φορές που έκανα restart το speedtouch συγχρονίζει στα 10.239/1.023, δεν έχω αποσυνδέσεις.
Το περίεργο (?) ότι χτες που είχε πιάσει φωτιά στον ΟΤΕ στο Χαλάνδρι και δεν είχα καθόλου τηλέφωνο, ούτε από τη γραμμή του ΟΤΕ, το internet λειτουργούσε κανονικά χωρίς να μειωθεί η ταχύτητα, όπως ανέφεραν άλλοι χρήστες.
Κατέβασα με 900 kbps με to Firefox.
Ελπίζω να παραμείνουν καλές οι εντυπώσεις μου:cool:

vagskarm
21-06-07, 12:38
Κι εγώ χθες περίπου την ώρα της φωτιάς, κατέβασα sidux διανομή 690MB σε 12 λεπτά, μιλάμε φόρεσα ζώνη ασφαλείας στην καρέκλα, μην φύγει σε καμμία στροφή και με πετάξει έξω από το σπίτι.

dimpard
21-06-07, 14:29
Κι εγώ χθες περίπου την ώρα της φωτιάς, κατέβασα sidux διανομή 690MB σε 12 λεπτά, μιλάμε φόρεσα ζώνη ασφαλείας στην καρέκλα, μην φύγει σε καμμία στροφή και με πετάξει έξω από το σπίτι.

Το ρισάρεις αρκετά με αυτές τις ταχύτητες...
Τα ξέρεις τα καινούργια αυξημένα πρόστιμα για υπέρβαση ορίοιυ ταχύτητας του ΚΟΚ?:p

ges
28-06-07, 17:44
Περίμενα να περάσουν αρκετές μέρες από την ημέρα ενεργοποίησης μου (12-6-07) για να είμαι σίγουρος.
Θα έλεγα ότι είναι όλα τέλεια(να μη το ματιάσω), αλλά βάζοντας servers όπως rapishare κατεβάζω 18 αρχεία, με 1 MB και σε χρόνους καταπληκτικούς.
Ακόμα και κάποια προβλήματα αποσυνδέσεων που είχα στην αρχή, διορθώθηκαν μετά από τηλεφώνημα στο cc και μετά από κλήση σε εμένα τεχνικού τους προκειμένου να τεστάρουμε τις συνδέσεις.
Άψογα, λοιπόν.

lewton
06-07-07, 16:55
Εγώ μέχρι στιγμής είμαι 100% ευχαριστημένος, αλλά δεν ψηφίζω αν δεν περάσουν 4-5 μέρες ακόμα.

kx5
08-07-07, 18:44
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
08/07/2007 18:24:46
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 851.96Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 4.50Mb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Από rapidshare και ntua δε βλέπω πάνω από 550KB/s :hmm:

Τα στατιστικά της γραμμής:


Uptime: 0 days, 0:17:17
Modulation: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 10.239
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 8,02 / 69,33
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 9,0 / 23,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 24,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 2 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 31.130 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 524 / 26
HEC Errors (Up/Down): 2.992 / 12

Sacred
09-07-07, 15:28
μετα απο μια εβδομαδα τεστ στην νετονε αποφασισα να ψηφισω τοσο για το ιντερνετ οσο και την τηλεφωνια.
Αψογες οι υπηρεσιες και στις 2 περιπτωσεις.

lewton
09-07-07, 17:44
Ψήφισα και εγώ. :)
Άψογη φυσικά. :oneup:

mephisto
09-07-07, 19:39
και εγω αψογη αν και εχει η κοπελα μου και οχι εγω!Συντομα ομως μετακομιζω και ειναι η πρωτη μου επιλογη!Βεβαια η αληθεια ειναι οτι απο το ntua κατεβασα με 570 και νομισα οτι κατι παιζει με την γραμμη αλλα απο το site της netone κατεβαζα με 1025 οποτε το εργαλειο ειναι πρωτο!Εισαστε
τυχεροι ,οσο για μενα μεχρι να μετακομισω νομιζω οτι θα την βγαζω στην δικια μου χεχε...

tzampaman
12-07-07, 12:01
Ψήφισα και εγώ επιτέλους!
Άψογη, κάτω από 1020kb/s δεν έχω δει. Μόνο τα torrents αργούν λίγο να πάρουν μπρος αλλά παίρνουν.
Τώρα αν αλλάξει τίποτα στο μέλλον αυτό είναι άλλο θέμα.

Ariskos
24-07-07, 04:01
Γεια σας παιδια. Ειμαι νεος χρηστης των υπηρεσιων απο την netone απο χθες το μεσημερι και απ οτι εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα το internet ειναι απογοητευτικο.Στο κατεβασμα δε ξεπερναω τα 360kbps(softarchive) και ανεβασμα μεχρι 70kbps(torrent).Eνδεικτικα το καλυτερο speedtest εδειξε down:4300mbps up:550kbps. Απο την εταιρεια μου ειπαν οτι ειναι νεα γραμμη και πρεπει να "στρωσει" πρωτα για να αποδωσει!!!!! Δεν καταλαβαινω... μπορει να μπερδευτηκε...μπορει η γραμμη να ειναι σαν τ αυτοκινητο που χρειαζεται "στρωσιμο":evil:,....... Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει να καταλαβω τι φταιει παρακαλω:worthy:;

No-Name
24-07-07, 04:05
Μπες στο 192.168.1.254 παράθεσε μας τα stats της γραμμής σου.
Περίμενε 2-3 μέρες να στρώσει η γραμμή αν δείς ότι δεν πιάνει μια άρχισε να πρήζεις τον ...πάροχο σου.

Φιλικά

@ ADSLgr.com All rights reserved.