PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play σε Νεα Σμυρνη



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7

BlindG
28-07-07, 13:50
Είσαι από κάτω μου (Ομήρου ;) )
Τελικά ναί, είσαι 'φάρδος που έγινε στο μήνα... Εδώ τον κλείσαμε το μήνα και ακόμα δεν βλέπω φως :p

PetrosK
29-07-07, 14:38
Βρε δε γ... να ασπρίσουμε! Συγγνώμη για το ύφος, αλλά το δούλεμα έχει και τα όριά του! Μόλις γύρισα από διακοπές και είπα να δω τι νεότερα υπάρχουν για την αίτησή μου.

Στο γνωστό forthnet.gr/adslstatus βλέπω: 24/07/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet !!!
Λέω, τυπικό θα είναι ή λάθος στα νούμερα. Παίρνω μόλις τώρα τηλέφωνο και με αποτελειώνουν: Ναι, έγινε η παραλαβή στις 22/06 αλλά η καταχώρηση στο σύστημά μας έγινε 24/07 (δεν ξέρουν γιατί, απλά τα μασάνε), οπότε περιμένετε περίπου 20 ημέρες ακόμα (εργάσιμες φαντάζομαι)!
Στην ερώτησή μου "Μα καλά, πριν 10 ημέρες μου είπατε πως είχε ήδη παραληφθεί, καταχωρηθεί και αποσταλεί στον ΟΤΕ, τώρα τι έγινε?", η γνωστή απάντηση "Δεν Ξέρω/Δεν Απαντώ/Μάλλον έκανε λάθος ο συνάδελφος".

Τι να πω και τι να κάνω... Ας έχουν χάρη που παρουσιάζομαι στην εξωτική Άρτα σε 8 ημέρες και δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι με τις μλκς τους!

TSITSO
10-08-07, 10:50
Τι έγινε ρε παιδιά? Ξεκόλησαν οι αιτήσεις για Νέα Σμύρνη?

Είδα σήμερα το status μου στο site της 4νετ ότι στείλανε την αίτηση στον ΟΤΕ!!! :):):) (μετά από 1,5 μήνα, βεβαίως, βεβαίως...)

Απίστευτο??? Εμείς πλατσουρίζουμε αμέριμνοι στις παραλίες :cool: (λέμε τώρα...) και η καλή μας 4νετ δουλεύει σαν τον μαύρο σκύλο για να τα βρούμε όλα έτοιμα μόλις γυρίσουμε?

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :)

falireas
16-08-07, 10:42
Όταν δίνω το αρ. τηλ. για να δω την Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης μου βγάζει μόνο αυτό:

14/08/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet.

Δηλ. πόσο καιρό να υπολογίζω για πλήρη ενεργοποίηση?

Giannis61
16-08-07, 14:09
Όταν δίνω το αρ. τηλ. για να δω την Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης μου βγάζει μόνο αυτό:

14/08/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet.

Δηλ. πόσο καιρό να υπολογίζω για πλήρη ενεργοποίηση?

Εμενα απο την ημερομηνια παραλαβης του ΟΤΕ (οταν δηλαδη θα γραψουν οτι την στειλανε) εκανε 3βδομαδες.Και εγω ειμαι στον ΟΤΕ -Ν.Σμυρνης αλλα βεβαια μενω Αγ.Δημητριο.

falireas
17-08-07, 10:33
Κατάλαβα...

και τί ταχύτητες να περιμένω; (περιοχή Αγ. Παρασκευής)

Giannis61
17-08-07, 11:54
Κατάλαβα...

και τί ταχύτητες να περιμένω; (περιοχή Αγ. Παρασκευής)

Κοιταξε εγω απεχω βεβαια 2,4χιλ και συγχρονιζει το μοντεμ γυρω στα 12,3-13,5 εσυ εισαι πιο κοντα και θα εχεις συγουρα? καλυτερη ταχυτητα.

cybertroll
21-08-07, 16:27
Για όσους αναρωτιούνται, σύμφωνα με το φοβερό και άρτια ενημερώμενο και καταρτισμένο τμήμα πωλήσεων της FORTHnet, το πρόβλημα στη Νέα Σμύρνη έχει λυθεί και ο ΚΩΔΙΚΑΣ περνάει κανονικά από τις ΠΟΡΤΕΣ. Οι αιτήσεις λένε προχωράνε κανονικά αλλά επειδή η πωλήτρια έλειπε σε άδεια δεν μπορούσε να με ενημερώσει για το πότε ακριβώς ο ΚΩΔΙΚΑΣ άρχισε να περνάει από τις ΠΟΡΤΕΣ.

Αίτηση έκανα εχθές... άιντε να δούμε....

Ξέρει κανείς τελικά που βρίσκεται το DSLAM του ιδιόκτητου της FORTHnet στη Νέα Σμύρνη, να δω πάνω κάτω τι ψάρια θα πιάνω; Μένω Σαράντα Εκκλησιών, κάτω από το κολυμβητήριο.

globalnoise
21-08-07, 16:45
Ξέρει κανείς τελικά που βρίσκεται το DSLAM του ιδιόκτητου της FORTHnet στη Νέα Σμύρνη, να δω πάνω κάτω τι ψάρια θα πιάνω; Μένω Σαράντα Εκκλησιών, κάτω από το κολυμβητήριο.

Στις περισσότερες περιπτώσεις ο εξοπλισμός των εναλλακτικών είναι σε συνεγκατάσταση στο κέντρο του ΟΤΕ. Αν ξέρεις που είναι το κέντρο του ΟΤΕ τότε εκεί θα είναι και το DSLAM του εναλλακτικού. (:

Maximvs
22-08-07, 09:08
ξεκινησαν οντως να προχωρουν οι συνδεσεις...στο site λεει στην αιτηση μου ''εκτιμωμεμνη ενεργοποιηση 04/09''...

μακαρι!...

BlindG
23-08-07, 12:00
Το έχουμε πει, πως το κέντρο του ΟΤΕ, είναι Ελ Βενιζελ και Αγ Φωτεινής γωνία.

Εμένα μου έδωσαν πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης μετά από 2.5 μήνες.... :D
Για να δούμε....
22/6 η αίτηση και ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΗ ενεργοποίηση στις 4/9

cybertroll
23-08-07, 12:05
Το έχουμε πει, πως το κέντρο του ΟΤΕ, είναι Ελ Βενιζελ και Αγ Φωτεινής γωνία.

. . .

Το DSLAM του ιδιόκτητου της Forthnet ρώτησα που είναι, όχι το κέντρο του ΟΤΕ.

Μάλλον λένε ότι είναι παρέα με τον ΟΤΕ αλλά δεν το έχω επιβεβαιώσει ακόμα...

falireas
23-08-07, 18:01
Το έχουμε πει, πως το κέντρο του ΟΤΕ, είναι Ελ Βενιζελ και Αγ Φωτεινής γωνία.

Εμένα μου έδωσαν πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης μετά από 2.5 μήνες.... :D
Για να δούμε....
22/6 η αίτηση και ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΗ ενεργοποίηση στις 4/9

2,5 μήνες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι λέτε ρε παιδιά !!! Δηλ. εμένα που μου πέρασαν την αίτηση στις 14/8 ποτε θα ενεργοποιηθώ;
τα Χριστούγεννα;;;; :down::mad:

cybertroll
23-08-07, 18:42
2,5 μήνες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι λέτε ρε παιδιά !!! Δηλ. εμένα που μου πέρασαν την αίτηση στις 14/8 ποτε θα ενεργοποιηθώ;
τα Χριστούγεννα;;;; :down::mad:

Όχι, ηρέμησε. Αυτό που είπαν σε μένα τουλάχιστον, είναι ότι οι αιτήσεις προχωρούν πλέον κανονικά. Δηλαδή υπολόγιζε 4-5 εβδομάδες μέχρι να μπεις στο δίκτυο.

TSITSO
28-08-07, 13:30
Σήμερα είδα ότι μου δώσανε και μένα εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης 04/09. :)

Πότε να περιμένω τον εξοπλισμό? Πρέπει να είμαι ο ίδιος στο σπίτι? Τους κωδικούς? Ποιά modem δίνουν τώρα?

Ουφ, μάλλον έλειπα πολύ καιρό, καλό χειμώνα σε όλους:)

cybertroll
28-08-07, 13:39
Σήμερα είδα ότι μου δώσανε και μένα εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης 04/09. :)

Τυχερέ! :-P


Πότε να περιμένω τον εξοπλισμό? Πρέπει να είμαι ο ίδιος στο σπίτι? Τους κωδικούς? Ποιά modem δίνουν τώρα?

Ο εξοπλισμός θα σου έρθει με courier. Οπότε και να μην είσαι σπίτι θα σου αφήσουν σημειωματάκι. Γενικά δε χρειάζεται να είσαι σπίτι, η διαδικασία γίνεται από τα κεντρικά. Οι κωδικοί θα σου έρθουν με μύνημα στο κινητό -αν έχεις δώσει νούμερο- αλλιώς θα σε πάρουν τηλέφωνο σπίτι. Συνήθως παίρνουν πρωί προς μεσημέρι.

Modem δίνουν ότι έχουν σε stock. Νομίζω τώρα δίνουν κάτι Siemens.


Ουφ, μάλλον έλειπα πολύ καιρό, καλό χειμώνα σε όλους:)

Ο χειμώνας αργεί ακόμα. Κάτσε να καεί πρώτα και η υπόλοιπη Ελλάδα και μετά βλέπουμε...

vasilis21
01-09-07, 00:24
Γεια σας, είπα και εγώ να εγκαταλείψω την vivodi για την forthnet άλλα ούτε και εδώ φαίνονται καλά τα πράγματα!! Έστειλα την αίτηση για 2play soho στις 11/8 και απ'ότι μου είπαν όταν τους τηλεφώνησα την παρέλαβαν στις 16/8 άλλα ακόμη δεν έχουν αρχίσει τις διαδικασίες (όπως με ενημέρωσε το τηλ. κέντρο του), ούτε καν έχουν βάλει στο site τους ότι έχουν παραλάβει την αίτηση! Μήπως ξέρει κάνεις τι γίνεται ή να αρχίσω να ανησυχώ?

G.Res
02-09-07, 11:45
Καλημερα παιδιά.
Και εγω απο Ν. Σμυρνη (Τερμα Πλαστηρα). Εχω κανει αιτηση απο 31/7 και μολις
σημερα υπαρχει ενημερωση στο site της 4net για την πορεια της αιτησης.

01/09/2007http://www.forthnet.gr/_images/blank.gif Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet http://www.forthnet.gr/_images/blank.gif
01/09/2007http://www.forthnet.gr/_images/blank.gif Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

και αυτο με παρα πολλα τηλ και πολυ πιεση.
Ανηκω στο dslam του Ιπποδρομου. Ξερετε που βρισκεται αυτο ?
Εννοω διευθυνση για να δω ποσο μακρυα ειμαι.
Ευχαριστω και υπομονη σε ολους οσους περιμενουν !!!!!

Maximvs
02-09-07, 16:01
σημερα παντως μου εστειλαν μυνημα οτι την Τριτη θα γινει η ενεργοποιηση....

TSITSO
03-09-07, 09:57
Και σε μένα μύνημα ότι θα ενεργοποιηθώ την τρίτη 04/09. Πήρα και τον εξοπλισμό (siemens cl-110). :)
Μόνο τους κωδικούς δεν έχω ακόμα. :hmm:
Αν δεν μου τους στείλουν μέχρι αύριο, θα μου δώσουν προσωρινούς κωδικούς? Που να πάρω για να τους ζητήσω?

Maximvs
03-09-07, 12:40
θα σου στειλουν με sms τους κανονικους

BlindG
03-09-07, 12:56
Όλους μαζί παρέα για Τρίτη μας πάνε.

Από εμπειρία πάντως, σας λέω το εξής:
Στη δουλειά (Κουκάκι) μου είπαν οτι θα ενεργοποιηθώ στις 11/7 αλλά η ενεργοποίηση έγινε στις 12/7. Μην το δέσετε σκοινί-κορδόνι οτι θα γίνει την Τρίτη και μην αρχίσετε να πανικοβάλλεστε αν δεν γίνει ;)

Maximvs
04-09-07, 12:35
ειχαμε κανενα νεο απο κανενα παιδια?...εμενα παντως μεχρι τωρα δεν εχουν κανει τιποτα...

georguhh
04-09-07, 14:17
Παιδιά και 'γω Ν. Σμύρνη είμαι, και έχω από τις 25 Ιουλίου που έδωσα την αίτηση στους ανεπρόκοπους και ακόμα να δω δουλειά να γίνεται. Πήρα 2-3 τηλέφωνα και μου είπαν ότι μπορεί να πάρει και μέχρι 1 μήνα ακόμα για ενεργοποίηση! :mad: Στο site δεν μου λέει τίποτα άλλο παρα μόνο ότι έγινε η παραλαβή της αίτησης μου στις 27 Ιουλίου. Τα'χω παίξει. :(

TSITSO
04-09-07, 15:19
ειχαμε κανενα νεο απο κανενα παιδια?...εμενα παντως μεχρι τωρα δεν εχουν κανει τιποτα...

Κι εγώ σήμερα περιμένω, αλλά σπίτι θα παώ το απόγευμα. Ελπίζω να βρω τα λαμπάκια αναμένα...:)

Πάντως, από ότι διάβασα, καμιά φορά υπάρχει απόκλιση 1-2 μέρες, οπότε δεν τρελένομαι κι όλας.

Αν ενεργοποιηθεί κανείς σήμερα, ας κάνει forward τα στατιστικά του, να δούμε τι παίζει...

Maximvs
05-09-07, 13:03
λοιπον...συνδεθηκα (χωρις κωδικους ακομα) αλλα τα στοιχεια δεν ειναι καλα..

Line Rate UP:13972 DOWN:509
Noise Margin :6,1dB
Line attenueation : 32 dB

Υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει?

BlindG
05-09-07, 13:10
Παιδιά και 'γω Ν. Σμύρνη είμαι, και έχω από τις 25 Ιουλίου που έδωσα την αίτηση στους ανεπρόκοπους

Για δοκίμασε 20 Ιουνίου αίτηση :-k


λοιπον...συνδεθηκα (χωρις κωδικους ακομα) αλλα τα στοιχεια δεν ειναι καλα..

Line Rate UP:13972 DOWN:509
Noise Margin :6,1dB
Line attenueation : 32 dB

Υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει?

δύσκολα :(
Υπάρχουν λύσεις πάντως ;)

cybertroll
05-09-07, 13:15
λοιπον...συνδεθηκα (χωρις κωδικους ακομα) αλλα τα στοιχεια δεν ειναι καλα..

Line Rate UP:13972 DOWN:509
Noise Margin :6,1dB
Line attenueation : 32 dB

Υπαρχει περιπτωση να βελτιωθει?

Που μένεις; Αν είσαι μακριά από το DSLAM δεν βλέπω να αλλάζουν και πολλά...

Maximvs
05-09-07, 13:24
ειμαι πισω απο το Αλσος ... μετρημενη αποσταστη με αυτοκινητο 980 μετρα.....αλλα μαλλον τα καλωδια πρεπει να κανουν μεγαλη διαδρομη...

TSITSO
05-09-07, 15:50
Από ότι μαθαίνω (γιατί δεν είμαι σπίτι), το λαμπάκι στο ρούτερ άναψε:oneup::oneup::oneup:
Χωρίς κωδικούς όμως, τι να το κάνω? :hmm: Τι γίνεται ρε παιδιά σε αυτή την περίπτωση? Πόσο αργουν γενικά οι κωδικοί ενεργοποίησης?
Καμία ιδέα? Κανένα link στο φόρουμ? Thanx

runner3
05-09-07, 17:11
Εγώ παιδιά πήγα την αίτηση στα γραφεία τους στις 30/8 και σήμερα μπήκα στο site και είδα το εξής μήνυμα:

05/09/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Μακάρι να γίνει το θαύμα και να γίνουν όλα κατα τις αρχές Οκτώβρη.Περιμένω πως και πως και το βασικότερο.....θέλω να δω τι ταχύτητες θα πιάνω γιατί το line atennuation κυμαίνεται 12-14 και το noise margin γύρω στο 27!Από ότι μου λένε θα πιάνω άνετε 20 και παραπάνω!Να το δω αυτό και τίποτα άλλο!!!

Maximvs
05-09-07, 21:00
20:30....ηρθε sms με τους κωδικοιυς και το τηλεφωνο λειτουργει.Μπορω να παρω παντου αλλα να με παρουν μονο απο κινητο προς στιγμην..ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η μεταφορα φαινεται...μετα απο 45 λεπτα δεν εχω disconnect και κατεβαζω ταυτοχρονα απο ntua με 440-460 και nVidia 530 σταθερα.Εχω κλειδωσει στα 14Mbps.

TSITSO
06-09-07, 13:47
Καλημέρα σε όλους. Μόλις συνδεθηκα κι εγώ κι έχω πάθει κατάθλιψη. Τα νούμερα μου μου φαίνονται τραγικά και δεν ξέρω τι φταίει :

Statistics Downstream Upstream
Line Rate
8072 Kbps 509 Kbps
Attainable Line Rate
9296 Kbps 1176 Kbps
Noise Margin
5.5 dB 25.4 dB
Line Attenuation
41.5 dB 21.8 dB
Output Power
12.4 dBm 19.1 dBm

Η απόσταση από το dslam είναι μεγάλη (~3km), παρόλα αυτά download μέχρι 300 ΚΒ/sec. Καμία αποσύνδεση μέχρι στιγμής, αλλά τι να το κάνεις?

Any ideas?

Maximvs
06-09-07, 16:38
αν εισαι οντως τοσο μακρια..ειναι δυσκολα τα πραγματα...

Maximvs
06-09-07, 20:44
τι εγινε ρε παιδια?..μονο εγω ενεργοποιηθηκα απο Ν.Σμυρνη?...κανενας αλλος εντυπωσεις?

TSITSO
07-09-07, 11:48
gia sas pedia
lipon exume ke leme , meno ag. dimitrio ston asirmato ke aniko sto kentro n. smirnis

20/08/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:03/09/2007

09/08/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

17/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

telika sinde8ika 4/9/07.

ola kala apo 8ema tilefonu , ala sindesi sto internet xalia apo 6000 kbps eos 12000 kbps.

para8eto tin analisi tis gramis

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 6661 Kbps 509 Kbps
Attainable Line Rate 7220 Kbps 1187 Kbps
Noise Margin 4.1 dB 26.3 dB
Line Attenuation 43.5 dB 22.4 dB
Output Power 12.4 dBm 19.4 dBm


perimeno sxolia.

Καλημέρα γείτονα.

Είσαι σίγουρος ότι κατεβάζεις μέχρι 12 Μbps? :hmm:
Βλέπω ότι έχει κλειδώσει στα 6,6.
Με 43,5 Attenuation έχεις θεωρητικό μέγιστο 7,83 Mbps και απόσταση από το κέντρο πάνω από 3 Κm.
Δυστυχώς κι εγώ μια από τα ίδια (41,5 Attenuation). Έχω κλειδώσει στα 8 Μbps και κατεβάζω με 800-900 MΒ/s (από ftp).
Ο Ασύρματος είναι μακριά από την πλατεία :). Δοκίμασε να κατεβάσεις ένα αρχείο από κάποιο ftp server (πχ. ftp.ntua.gr). Τα διάφορα speedmeter είναι αναξιόπιστα.

Maximvs
07-09-07, 12:41
εμενα παλι ειναι αλλιως τα πραγματα...απο ftp.ntua.gr κατεβαζω με 350-400 αλλα απο gametrailers εχτες το βραδυ κατεβαζα με 600-640...δεν ειναι κουφο??

thickice
07-09-07, 13:33
Και εγώ κοντά στον ασύρματο μένω. Δεν έχω κάνει ακόμη την αίτηση για ιδιόκτητο, αλλά βλέπω ότι τα πράγματα είναι χειρότερα από ότι περίμενα και δεν περίμενα και πολλά... Τουλάχιστον περίμενα να πιάνουμε τα 10mbps που έδινε η forthnet πριν περάσει στα 24. Ας μας δώσουν τουλάχιστον το 1mbps upload που πολλοί ζητάμε και αν μας το δώσουν θα είναι σίγουρο για όλους.

consoleworld
07-09-07, 14:24
ti na kanume esto ke aftes i taxitites gia 25 euro kala ine.:(
itimazome tin deftera na kano etisi ke gia to spiti mu.:)

pantos simera 9 to proi ixe klidosi sta 6500 ke prin 5 lepta sta 9800 telos panton , pezi pano kato .:rtfm:

signomi pu den grafo me elinikus xaraktires ala exo kapio problima.

Giannis61
08-09-07, 13:34
Καλημερα και γω μενω κοντα στον Ασυρματο ,πιο κοντα στο νεκροταφειο Αγ.Δημητριου, στο ιδιοκτητο απο Μαιο χωρις ιδιαιτερα σοβαρα προβληματα και με ταχυτητα 12-13 mbit ,λογω και αποστασης απο dslam Ν.Σμύρνης.Το καινουργιο σημερα απο τον ΟΤΕ ηρθαν αλλαξαν τα εξωτερικα καλωδια και το κουτι λετε να βελτιωθει και κατι; για να δουμε τι θα δουμε.

rman
13-09-07, 10:55
Καλημέρα,
εγώ ενεργοποιήθηκα τελικά στις 2 Σεπτεμβρίου, αφού έμεινα πρώτα 2 ημέρες χωρίς τηλέφωνο και 3 χωρίς Internet.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι χάλια. Πρώτα για τις ταχύτητες που δεν έχουν ξεπεράσει σε καμμία περίπτωση τα 3-4 mb (ενώ λένε 25) και δεύτερον για τις διακοπές του τηλεφώνου μου.
Τις πρώτες κιόλας μέρες μέναμε ανεξήγητα χωρίς τηλέφωνο για κάποιες ώρες, χτες μείναμε χωρίς τηλέφωνο για περισσότερες από 15 ώρες και παράλληλα χωρίς Internet.
Σήμερα πάλι χωρίς τηλέφωνο για μια ώρα.
Για το κέντρο τους τι να πω, τα λένε όλοι τα χάλια τους.
Δεν υπάρχει περίπτωση να τους πληρώσω τα 70 ευρώ διακοπής που από ότι βλέπω θα κάνω σύντομα. Τα γράφω για να τα θυμάμαι και εγώ τα χάλια τους.

Ασύρματο μένω και εγώ και αν κάποιο άλλο μέλος έχει παρόμοια προβλήματα ας τα γράψει.

cybertroll
13-09-07, 13:46
χτες μείναμε χωρίς τηλέφωνο για περισσότερες από 15 ώρες και παράλληλα χωρίς Internet.

Χθες πάντως η Forthnet είχε πρόβλημα σε όλη τη Νέα Σμύρνη.

TSITSO
14-09-07, 12:01
Κι εγώ μία από τα ίδια. Δυο μέρες τώρα, το τηλέφωνο διακόπτεται χωρίς λόγο για κάποια ώρα και μετά επανέρχεται. :sorry:
Το ιντερνετ σέρνεται, ντρέπομαι και να γράψω τα νούμερα που κατεβάζω από τορεντ :sorry::sorry::sorry: Τουλάχιστον δεν έχω αποσυνδέσεις...

Giannis61
14-09-07, 12:39
Εγω μενω κοντα στο Νεκροταφειο Αγ.Δημητριου ολα μεχρι πριν μια βδομαδα πηγαιναν ρολοι και τωρα απο το κακο στο χειροτερο.Μεσολαβησε το προβλημα στο DSLAM Ν.Σμυρνης και ενω περιμενα να φτιαξουν τα πραγματα χειροτερευσαν.Κατι εχει γινει τωρα τελευταια

BlindG
14-09-07, 14:49
Περίπου μια απ'τα ίδια...
Είμαι στην Ομήρου και μέχρι να γίνει το πατατράκ της Τετάρτης, ήμουν καλά.
Έκτοτε πολλές αποσυνδέσεις.
Σήμερα πήρα στις πωλήσεις, μου είπαν οτι το πρόβλημα έχει διορθωθεί και πως αν υπάρχει ακόμα πρόβλημα να πάρω την υποστήριξη που.... έχει φάει flood απ'τα τηλέφωνα και ούτε καν σε queue δεν μπαίνω....

Giannis61
14-09-07, 15:09
Καλα και να πιασεις τηλεφωνο θα αρχισουν ανοιξε κλεισε router κατεβασε απο δω και απο κει και σε ενημερωνουν θα δοθει ελεγχος γραμμης και μετα σιωπη

easyrider77
16-09-07, 12:40
Εγω παντως λεω να την κανω σιγα σιγα απο τη φορτνετ.
Εχω 2play soho και μετα απο το πεσιμο του δυκτιου για 15 ωρες περιπου,
η ταχυτητα εχει πεσει δραματικα' δεν ειχα που δεν ειχα
τωρα με 24mb συνδεση να συνχρονιζω στα 6800
και να κατεβαζω με 80 και 90 kb αποσυνδεσεις να φαν κι οι κοτες,
να παει να ήρεμα θα παω σε Ποτε να ησυχασω
απο αποσυνδεσεις και να εχω μια μετρια αλλα σταθερη ταχυτητα.

Inspector
16-09-07, 12:50
Ειμαι πανω στην πλατεια της Ν Σμυρνης
το modem ειναι usr 9108
stats
Downstream Upstream
SNR margin (dB): 6.1 16.9
Attenuation (dB): 35.5 13.6
Output power (dBm): 0.0 12.4
Attainable rate (Kbps): 17904 960
Rate (Kbps): 15568 508

με χιλια ζορια 850kbps.
Αν καταφερνα να επικοινωνισω μαζι τους Πιστευετε οτι θα μπορουσε να γινει κατι....?:rowwing:

easyrider77
16-09-07, 13:54
Εγω παντως λεω να την κανω σιγα σιγα απο τη φορτνετ.
Εχω 2play soho και μετα απο το πεσιμο του δυκτιου για 15 ωρες περιπου,
η ταχυτητα εχει πεσει δραματικα' δεν ειχα που δεν ειχα
τωρα με 24mb συνδεση να συνχρονιζω στα 6800
και να κατεβαζω με 80 και 90 kb αποσυνδεσεις να φαν κι οι κοτες,
να παει να γ@μ@θει θα παω σε Ποτε να ησυχασω
απο αποσυνδεσεις και να εχω μια μετρια αλλα σταθερη ταχυτητα.

Περιοχη κοντα στην αγιου δημητριου/ασυρματος.

easyrider77
16-09-07, 15:31
Ειμαι πανω στην πλατεια της Ν Σμυρνης
το modem ειναι usr 9108
stats
Downstream Upstream
SNR margin (dB): 6.1 16.9
Attenuation (dB): 35.5 13.6
Output power (dBm): 0.0 12.4
Attainable rate (Kbps): 17904 960
Rate (Kbps): 15568 508

με χιλια ζορια 850kbps.
Αν καταφερνα να επικοινωνισω μαζι τους Πιστευετε οτι θα μπορουσε να γινει κατι....?:rowwing:


Ρε φιλε μιλας σοβαρα? αν κατεβαζα με 850kbps θα εκανα κολοτουμπες,
εδω μιλαμε για 85kbps!!! με το ζορι κιολας!

@ ADSLgr.com All rights reserved.