PDA

Επιστροφή στο Forum : Που θέλετε να γίνει η 5η συνάντησή μας?



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

zouzouni
14-11-04, 04:23
Μετά το πέρας* της άκρως επιτυχημένης 4ης συνάντησης κάνω εγώ πάλι την αρχή νέου θέματος, σχετικά με το που θέλετε να γίνει η 5η συνάντηση!
*(περατώθηκε για τους μισούς γιατί οι άλλοι μισοί συνεχίζουν αυτή την ώρα που γράφω, για καφέ! :lol: )

Ψηφοφορία αυτή την φορά δεν έχει, αλλά ο καθένας ας προτείνει σημείο συνάντησης, ημέρα, κι αν θέλει η συνάντηση να είναι για καφέ ή για φαγητό!

Σημ. Με το μέχρι τώρα ιστορικό μας, η συνάντηση για καφέ διαρκεί 7 ώρες, η συνάντηση για φαγητό 5 ώρες - αλλά συνεχίζει για καφφέ για όσους το επιθυμούν! :mrgreen::mrgreen:
Οπότε σκεφτείτε σοβαρά πριν γράψετε τι προτιμάτε, ανάλογα με το τι χρόνο έχετε στην διάθεσή σας! :wink: :mrgreen:

aesir
14-11-04, 05:02
Κεντρικά αφού είπαμε οτι θα πάμε για καφέ... :mrgreen:

Εκτός και αν πάμε κεντρικά να τα πιούμε... :snorkel

teacake
14-11-04, 05:13
Εξάρχεια και αυτή τη φορά θα έρθω και εγώ
Παρασκευή ή Σάββατο για κα(φ)φέ.

zouzouni
14-11-04, 05:15
Κέντρο δεν είναι μόνο τα Εξάρχεια! :mrgreen:

teacake
14-11-04, 05:22
Whatever! Παγκράτι, Ψυρρή, Πλάκα, Θησείο, Κυψέλη είμαι μέσα...

zouzouni
14-11-04, 05:23
teacake That's the spirit! :D

teacake
14-11-04, 05:30
Ναι zouzouni, και σήμερα είχα πάει σε γάμο και κατανάλωσα πολλά spirits, οπότε τώρα έχω περίσσευμα :guitar :3d

zouzouni
14-11-04, 13:59
Να προτείνω η επόμενη να είναι για καφέ στο Ζάππειο? :roll:

aesir
14-11-04, 14:19
Τα Ζάππειο καλά είναι... :mrgreen:

coftaras
14-11-04, 14:21
Ζαππειο ειναι μια πολυ καλη ιδεα. :)

wintech2003
14-11-04, 14:35
Εγώ λεω να ξαναπάμε για κοψίδια :D

zouzouni
14-11-04, 15:18
Μα (αν δεν κάνω λάθος) κι στο Ζάππειο μπορούμε να φάμε...αλλιώς μετά τον καφφέ, ακολουθεί συνάντηση 5Β :mrgreen: για φαγητό όπου αποφασίσουμε!

pelasgian
14-11-04, 20:01
Τι λέτε για κάτι καφέ στα ορεινά της Αλεξάνδρας;
Έχει κάτι ωραία καφέ από τη γωνία Πανόρμου και Αλεξάνδρας προς Κηφισίας.
Είναι δε στα 50μέτρα από το σταθμό μετρό ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ.
Εξαιρετικά βολικά για όσους χρησιμοποιούν τρένο (αλλάζεις Σύνταγμα.)

Ξέρω από δίπλα ένα καλό ταβερνάκι για κεμπάπια (στη πλατεία που είναι ο Αγ. Δημητρίος στη Πανόρμο (έχει και εκεί καφέ)).

Επιπλέον, για κουλτούρα φαί, υπάρχει ένα εστιατόριο στο νεοκλασσικό του παλιού Μπαλταζάρ (αλλά θα θέλει καλό ντύσιμο και μπορεί να ξενερώσετε).

Για δε μπαίνετε στο irc να τα πούμε;
συνδεθείτε στους server:
nini.irc.gr/6667
nana.irc.gr/6667
rea.irc.gr/6667
global.irc.gr/6667
και κάντε /join #adslgr

Πρόσκληση στην επόμενη συνάντηση:
ducklord, slammer, teacake (σε αλφαβητική σειρά - όχι προτίμησης!)

@Coftaras σήμερα έχω φάει δύο μανταρίνια ΟΛΗ ΜΕΡΑ και ακόμα δεν πεινάω, τι έφαγα το άτομο χθες;

tvelocity
14-11-04, 20:06
Για δε μπαίνετε στο irc να τα πούμε;
συνδεθείτε στους server:
nini.irc.gr/6667
nana.irc.gr/6667
rea.irc.gr/6667
global.irc.gr/6667
και κάντε /join #adslgr

Είχα την εντύπωση οτι το adslgr έχει κανάλι σε άλλο δίκτυο.

ipo
14-11-04, 20:06
Την επόμενη φορά προτείνω να πάμε για κρέπες στην Γλυφάδα. Ξέρω μία καταπληκτική creperie.

pelasgian
14-11-04, 20:09
o IPO μπήκε και βγήκε πάντως. Παίδες, μπήτε και αράχτε, σιγά ένα window είναι. Όποιος μπει και γράψει, θα το δείτε όταν γυρίσετε στην οθόνη.

coftaras
14-11-04, 20:34
@Coftaras σήμερα έχω φάει δύο μανταρίνια ΟΛΗ ΜΕΡΑ και ακόμα δεν πεινάω, τι έφαγα το άτομο χθες;

Ελα που εμενα σημερα με εχει πιαση μια λιγουρα κια κρατιεμε με χιλια ζορια.

wintech2003
14-11-04, 22:40
Να έρθει και ο Νεκτάριος να του ρίξουμε ενα χέρι ξύλο που μας έχει αφήσει με μισό forum που έχει συνεχώς sql leaks και κολλάει τον server...

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

(Ασε τα features που είχε φτιάξει και δεν υπάρχουν πια)

sdikr
15-11-04, 02:31
Να έρθει και ο Νεκτάριος να του ρίξουμε ενα χέρι ξύλο που μας έχει αφήσει με μισό forum που έχει συνεχώς sql leaks και κολλάει τον server...



να μην τον αφήσουμε να ακουμπήσει τα κοψίδια!!

Καλά ρε ακόμα καλά καλά δεν τελείωσε η 4η και πάτε για 5η;

zouzouni
15-11-04, 02:47
Να έρθει και ο Νεκτάριος να του ρίξουμε ενα χέρι ξύλο που μας έχει αφήσει με μισό forum που έχει συνεχώς sql leaks και κολλάει τον server...



να μην τον αφήσουμε να ακουμπήσει τα κοψίδια!!

Αυτό θα το αναλάβει ο pelasgian! :mrgreen:



Καλά ρε ακόμα καλά καλά δεν τελείωσε η 4η και πάτε για 5η;
:mrgreen:

Να το κανονήσουμε σωστά ώστε να μπορέσουν να έρθουν όσο το δυνατόν περισσότεροι, κι να έρθουν κι οι υπόλοιπες γυναίκες-μέλη!

Νικαετός
15-11-04, 14:22
Συμφωνώ και για Ζάππειο και για Αλεξάνδρας - Πανόρμου , (έχει και εκείνη την μπυραρία - πώς την λένε ?) .

Παρασκευή βράδυ, Σάββατο anytime Κυριακή μεσημέρι είναι άψογα !

Πελάσγιαν , ΜΑΚΡΙΑ από τα κοψίδια :lol: :lol: :lol:

zouzouni
15-11-04, 15:08
Συμφωνώ και για Ζάππειο και για Αλεξάνδρας - Πανόρμου , (έχει και εκείνη την μπυραρία - πώς την λένε ?) .

Παρασκευή βράδυ, Σάββατο anytime Κυριακή μεσημέρι είναι άψογα !

Πελάσγιαν , ΜΑΚΡΙΑ από τα κοψίδια :lol: :lol: :lol:

Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να κανονιστεί είτε για Σάββατο είτε για Κυριακή, για να μπορούν όσο το δυνατόν περισσότεροι να έρθουν.

Όσο για τον pelasgian θα φροντίσουμε ώστε το γκαρσόνι να τον σερβίρει τελευταίο αυτή την φορά! :mrgreen:

Νικαετός
15-11-04, 15:20
Αυτή τη φορά , θέλει να έλθει και η γυναίκα μου , γιατί παραπήρα ...θάρρος όπως λέει :oops: :oops: , οπότε κόπηκαν οι ...δίωρες lol !!!

Νικαετός
15-11-04, 15:26
Παρεπιπτόντως , LAZAR και Blend , θα σας στείλω ΠΜ , να οργανώσουμε κανένα meeting ...πρέφας , (μετά κοψιδίων ,εννοείται) στο σπίτι μου . (Αυτή θα την πούμε συνάντηση 5 ** ) LOL .

Φυσικά υπάρχει πάντα χώρος για ...τεμπέλη !

WAntilles
15-11-04, 15:28
Αυτή τη φορά , θέλει να έλθει και η γυναίκα μου , γιατί παραπήρα ...θάρρος όπως λέει :oops: :oops: , οπότε κόπηκαν οι ...δίωρες lol !!!

Κράτηση και στέρηση εξόδου. :lol: :lol: :lol:

Ωραιότατα.

Έτσι θα μπορούμε να συζητήσουμε και περί γλωσσικών θεμάτων.

zouzouni
15-11-04, 17:19
Αυτή τη φορά , θέλει να έλθει και η γυναίκα μου , γιατί παραπήρα ...θάρρος όπως λέει :oops: :oops: , οπότε κόπηκαν οι ...δίωρες lol !!!

.....
Έτσι θα μπορούμε να συζητήσουμε και περί γλωσσικών θεμάτων.

WAntilles Do your homework! γιατί απ'τη μια θα έχεις τον lazar κι απ'την άλλη την σύζυγο του NIKOSEAGLE κι όποιος αντέξει στα γλωσσικά ζητήματα! :mrgreen::mrgreen: Ειδικά άμα αρχίσω κι εγώ να την ρωτάω την γυναίκα σχετικά με το θέμα της Τσακώνικης διαλέκτου! :twisted:

NeK
15-11-04, 17:34
Το ξέρω το ξέρω πόσο με αγαπάτε!!!!!!!!

Νικαετός
15-11-04, 20:39
Νεκτάριε , είναι η τρίτη φορά που μας ...έστησες !

ckbond
15-11-04, 21:37
Καλησπέρα παιδιά, δέχεστε καινούριους στην παρέα σας ???
Αν ναι είμαι και εγώ μέσα, δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάποιο μέρος…

zouzouni
15-11-04, 21:40
chbond Φυσικά! Δεν τίθεμαι θέμα "νέος & παλιός" ! :lol:
Ίσα-ίσα που επιθυμούμε να συμμετέχουν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη κάθε φορά!

blend
16-11-04, 02:22
Παρεπιπτόντως , LAZAR και Blend , θα σας στείλω ΠΜ , να οργανώσουμε κανένα meeting ...πρέφας , (μετά κοψιδίων ,εννοείται) στο σπίτι μου . (Αυτή θα την πούμε συνάντηση 5 ** ) LOL .

Φυσικά υπάρχει πάντα χώρος για ...τεμπέλη !

Χμμμ... που στο καλο ειναι αυτο το ΠΜ; :mrgreen:

χεχε... ενημερωσε μας εγκαιρως, ωστε να φερουμε κι εμεις οτι "αξεσουαρ" χρειαστουν. :wink:

blend
16-11-04, 02:26
Καλα.... λιγο ελλειψα και κοντεψατε να κανετε κι αλλη συναντηση!

Που πας ρε Καραμητρο χωρις τον BLEND ??

Τελος παντων... ειμαι μεσα για οπουδηποτε, οποτεδηποτε, για οτι να'ναι! :beer

lazar
16-11-04, 14:40
Παρεπιπτόντως , LAZAR και Blend , θα σας στείλω ΠΜ , να οργανώσουμε κανένα meeting ...πρέφας , (μετά κοψιδίων ,εννοείται) στο σπίτι μου . (Αυτή θα την πούμε συνάντηση 5 ** ) LOL .

Φυσικά υπάρχει πάντα χώρος για ...τεμπέλη !

Χμμμ... που στο καλο ειναι αυτο το ΠΜ; :mrgreen:

χεχε... ενημερωσε μας εγκαιρως, ωστε να φερουμε κι εμεις οτι "αξεσουαρ" χρειαστουν. :wink:

Prefa sounds great!

BTW, πώς λέγεται η πρέφα στα αγγλικά; Αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κάποιο software, όπως υπάρχει για bridge... :?

kostaspapadimas
16-11-04, 17:31
Όπα πρέφα....

Αν κάποιος απο τους τρεις δεν μπορεί είμαι σχεδόν ΠΑΝΤΑ διαθέσιμος....

Κώστας.

pelasgian
16-11-04, 19:47
τα νέα μέλη είναι υποχρεωμένα να φέρουν μπακλαβαδάκια στην συνάντηση!
(δείτε και κανονισμούς - EvilHawk, βάλε ένα τέτοιο κανονισμό συναντήσεων).

wintech2003
16-11-04, 19:51
Εγώ μπορώ να φέρω δυο μεγαμπαιτ μπακλαβαδάκια...

αν ειμαστε 10 άτομα και κατεβάζουμε με PSTN, θα κάνουμε κανενα 5λεπτο να τα τελειώσουμε.. οπότε πρέπει να φέρουν και άλλοι.... :)

ipo
16-11-04, 19:52
Πρέφα, ε; Σας βλέπω σιγά-σιγά βάζετε στοίχημα τα router σας.

Εγώ έχω δηλώσει ότι προτιμώ χαλβά σιμιγδαλένιο ή μπουγάτσα με κρέμα από τη Θεσσαλονίκη.

wintech2003
16-11-04, 19:55
Να σηκώσει ο Σπύρος εναν webserver να τραβάμε μπουγάτσες remotelly :)

ipo
16-11-04, 19:56
Μπουγατσέρβερ δηλαδή;

wintech2003
16-11-04, 19:58
Standard :)

Με unlimited bandwidth μάλιστα! :)

sdikr
16-11-04, 20:00
Standard

Με unlimited bandwidth μάλιστα!

Δυστηχώς δεν γίνεται έχει πρόβλημα το usr με την ζάχαρη άχνη! :shock:

WAntilles
16-11-04, 20:04
Θα σας ενοχλούσε server με τα 3 παρακάτω νέα πρωτόκολλα:

κον://

παν://

μοσχ://

Για θυμηθείτε τα από αντιπροχθές, πόσο optimized είναι. :mrgreen:

wintech2003
16-11-04, 20:07
να τα σηκώσουμε σε linux (gentoo :)) για να παίξουμε με καλύτερο tcp stack και μικρότερο overhead :)

το βασικότερο είναι όμως να ενεργοποιήσουμε ενα error correction για να μην χαλάσει η γευση σε καμία περίπτωση.

wintech2003
16-11-04, 20:08
Υ.Γ. Ειμαστε πολυ off topic :)

ipo
16-11-04, 20:11
Μπα... Πιο in-topic δεν γίνεται!

Νικαετός
16-11-04, 21:40
Όπα πρέφα....

Αν κάποιος απο τους τρεις δεν μπορεί είμαι σχεδόν ΠΑΝΤΑ διαθέσιμος....

Κώστας.


Κώστα , δεν χρειάζεται να μην μπορεί τρίτος ! Η Πρέφα χρειάζεται και τέταρτο (τεμπέλη) . Πως αλλοιώς θα γίνεται καλή κουβεντούλα ? :wink: :wink:

Α, θέλουμε και εμείς ένα τερματικό , για τις μπουγάτσες Σπύρο !(Και φυσικά δεν λέμε όχι ούτε για τα τρίγωνα ,ούτε για τα μπακλαβαδάκια .) (Πάντως εδώ θα υπάρχει γαλακτομπούρεκο από το Κοσμικό)

Και μη ξεχνάτε η σύνδεση είναι 1024 :mrgreen: :mrgreen:

pelasgian
18-11-04, 03:07
Παιζάκια, λέγαμε με ipo, mavlok, blend, evilHawk και NikosEagle να δούμε το Shrek τη Παρασκεύη (19!). Επιβεβαιώστε ποιοι είστε μέσα, και προστεθείται όσοι άλλοι θέλετε. Αυτό δεν είναι η 5η συνάντηση, αλλά η ... 4β!

Πάντως αν θέλετε, μετά μπορούμε να πάμε και στη πανόρμου για μάσα και στη Craft για μπύρα και στο New York New York για ποτάκι, ή στο Starbacks για καφέ ή ... ή... (γενικά στους Αμπελόκηπους έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Wolverine
18-11-04, 03:27
Δώσε περισσότερες πληροφορίες και το συζητάμε. (που ποτέ κλπ)

ipo
18-11-04, 03:36
Ιδού οι πληροφορίες:

Θα πάμε την Παρασκευή 19/11/2004 σε κινηματογράφο στο κέντρο της Αθήνας (δεν έχουμε αποφασίσει σε ποιον ακόμη) να δούμε το Shrek 2 (με υπότιτλους). Θα συναντηθούμε κατά τις 20:30 κάπου που να βολεύει όλους.

Ακριβή ώρα και αίθουσα θα ξέρουμε την Παρασκευή, που θα βγει το νέο πρόγραμμα προβολών.

wintech2003
18-11-04, 07:20
Αμα δεν έχει κοψίδια δεν έρχομαι.......

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.