PDA

Επιστροφή στο Forum : εναρξη χρεωσης συνδρομης



user1
18-06-03, 23:11
καλησπέρα,

σήμερα ύστερα απο επικοινωνία με τη forthnet και ύστερα απο διαβεβαίωση
ότι η χρέωση ξεκινά από 1 Σεπτεμβρίου(και ενημέρωση από το site της εταιρείας στα news), έκανα παραγγελια γραμμής adsl
από τον ΟΤΕ.
Τώρα βλέπω ότι η χρέωση ξεκινά από 1 Ιουλίου
Αν ξέρει κάποιος κάτι υπεύθυνα πάνω σε αυτο ας με ενημερώσει, γιατι προκύπτει ενα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΘΕΜΑ.
Δεν θα έκανα την παραγγελία της γραμμής δίχως αυτή την προσφορά των δύο μηνών και έχω δεσμευτει στον ΟΤΕ δίνοντας παραγγελία.

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ.
Πολύ πιθανόν και καποιος άλλος να εχει το ίδιο προβλημα

holy
18-06-03, 23:40
lol

Einai poli sobaro thema :>

Ehmm basika ekana kai egw paragkelia apo ote me to siemens 5935 kai anamenw gia forthnet enimerwsh.. mexoun ligo sto perimene kala tespa to basiko nomizw einai mexri nasourthei o texnikos na elenksei grammh klp ta ipoloipa gia net forth klp nomizw einai peace of cake kai se mia mera mesa thaxei lithei to thema.. eidwmen epomenes meres:)

not_anonymous
19-06-03, 02:22
Σε προϊγούμενο post είχα πει ότι θα κάνω και εγώ αίτηση στην FORTHNET για ADSL αλλά ευτυχώς με πρόλαβε ο bond



Δεν νομίζω ότι η Forthnet σου δίνει χωρίς κάποια δέσμευση ότι θα μείνεις στη Forthnet και μετά το Σεπτέμβριο, για τουλάχιστον ένα μήνα. Άρα δεν νόμιζω ότι έχει νόημα να βάλεις τώρα 512 αν θέλεις να το γυρίσεις το Σεπτέμβριο σε 384.

Πολύ σωστή η παρατήρησή σου. Πάνω στη φούρια μου δε το σκέφτηκα.
Θα κάνω ένα τηλέφωνο στην FORTHNET και θα σας ενημερώσω ...

Όταν τελικά κατάφερα να μιλήσω με μία κοπελιά από την FORTHNET (και λέω όταν γιατί ενώ μου είπαν ότι θα με πάρουν σε 5 λεπτά τηλ., τους ξαναπήρα μετά από 3 ώρες...) μου είπε πως ναι η υπηρεσία θα δύνεται χωρίς χρέωση για ένα μήνα. Ρώτησα γιατί ένα μήνα αφού γράφετε στο site σας ότι θα δύνεται χωρίς χρέωση ως τον Σεπτέμβρη ; Και η κοπελιά άρχισε να μου τα μασάει «ε, ναι ως την 1 Ιουλίου υπολογίζω εγώ, ότι λέει το site όμως» και κάτι τέτοια παράξενα.

Αναρωτιέμαι αφού η κοπελιά όπως φαίνεται γνώριζε ότι θα αλλάξει η ημερομηνία, γιατί δε μου το έλεγε ξεκάθαρα ; Μήπως της είχαν πει να τα μασάει έτσι ώστε να βιαστούμε και να κάνουμε αίτηση, μόνο και μόνο για να ανακαλύψουμε κατόπιν εορτής ότι η FORTHNET μετακίνησε την ημερομηνία 2 μήνες πίσω ;;;

Τς Τς Τς ... Μείον ένας πόντος για την FORTHNET ...

adrian
19-06-03, 10:42
Πηρα τηλεφωνο τι Forthnet εχθες και μου ειπαν οτι μεχρι Σεπ 1 θα ειναι δωρεαν , τωρα βλεπω στο site τις forthnet μεχρι Ιουλ 1

adrian
19-06-03, 10:52
ξαναπηρα τωρα και η κοπελα που ειναι επι του DSL στη FOrthnet μου ειπε οτι επεσε απο τα συννεφα μολις τις ειπα οτι στο site λεει 1 Ιουλ

8O

bond
19-06-03, 10:54
Πολύ ωραία. Για άλλη μία φορά μας κοροιδεύουν κατάμουτρα.

http://www1.forthnet.gr/fastinternetadsl/latest_news.html
http://www.forthnet.gr/adsl/latest_news.html

Ούτε έχουν κάνει το κόπο να αφαιρέσουν την παλιά σελίδα.

adrian
19-06-03, 11:19
shocked

Molis me pire tilefono to forthnet dsl girl kai mou ipe
"gia esas isxiei to dorean mexri 1 Sep"
tin rotao ,gia tous allous users ?
kai mou leei" h forthnet tha to koitaksei alla gia esas afou sas ipa 1 Sep etsi kai tha ginei"

Diladi opios den parei tilefono na kanei parapona den tha parei free

Gregory
19-06-03, 11:23
shocked

Molis me pire tilefono to forthnet dsl girl kai mou ipe
"gia esas isxiei to dorean mexri 1 Sep"
tin rotao ,gia tous allous users ?
kai mou leei" h forthnet tha to koitaksei alla gia esas afou sas ipa 1 Sep etsi kai tha ginei"

Diladi opios den parei tilefono na kanei parapona den tha parei free

Δηλαδη πρεπει να παρουμε να διαμαρτυρηθουμε για να εχουμε μεχρι 1η Σεπτεμβριου??? ΗΜΑΡΤΟΝ που λεει κι ο Γεωργιου :!:

mprizes45
19-06-03, 14:13
Δεν το καταλαβαίνω γιατί άλλαξαν τόσο γρήγορα. Ούτε γιατί έβαλαν πρώτα μέχρι 1 Σεπ. τζάμπα αφού θα το άλλαζαν.

Μάλλον θέλαν πελάτες και σε μια μέρα ή δυο σίγουρα θα τσίμπησαν μερικούς, αφού δεν ανανέωσαν το site τους ακόμα, και όσοι έτρεξαν νομίζουν ότι έχουν τσάμπα 3 μηνες και θα έχουν 10 με 12 ? μέρες.

Βέβαια όσοι φώναξαν θα το έχουν το 3μηνο.

Μα είναι σοβαρά για μια εταιρεία να κάνει πίσω???

Αντε να μιλήσεις για εμπιστοσύνη. :roll:

holy
19-06-03, 16:16
Loipo simplirwsa thn aithsh gia adsl klp opote eimai se seira protereothtas apo forth eimai ok twra perimenw ote..............:(

Kai oson afora auto to mexri 1 sept tsampe ontws einai lathos tipografiko kai tespa otan me piran tel home mou gia na epibebewthei i paragkelia gia adsl apo forth ths to eipa kai mou apanthse oti OSOI TO EXOUN PAREI XAMPARI ME LIGA LOGIA EIMASTE DESMEYMENOI MAYTOUS kai tha paei mexri 1 sept oi ipoloipoi apo 1 iouliou arxizei xrewsh! Opotes egw tin ebgala katharh mexri 1 sept:)) Mou eipe apla na grapsw panw sthn aithsh auto oti h xrewsh arxizei apo 1 septebriou to idio kante kai eseis....

BigLion
19-06-03, 18:46
Καλά...ειναι απίστευτοι όλοι τους.

Ο ένας χειρότερος από τον άλλο. Πάρτον ένα και χτύπα τον άλλο ...που λένε.

Αν δεν υπάρξει ανταγωνισμός από κάποιον αυτοδύναμο πάροχο(να δούμε τι θα κάνει και η Τellas...), θα μας γδάρουν.

Και φανταστείτε ότι η Forthnet θεωρείται από τους μεγαλύτερους/αξιόπιστους ISP's. Δηλαδή τί πρέπει να γίνεται με τους άλλους τους μικρότερους? Πάει τελείωσε σοβαρή εταιρία δεν υπάρχει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.