PDA

Επιστροφή στο Forum : Εντυπωσιασμένος (όχι με τελλάς)



Haros
12-06-07, 11:33
Στις 25 του προηγούμενου μήνα, ήμερα Παρασκευή, έκανα αίτηση για φορητότητα από Τελλας πίσω σε ΟΤΕ.

Πίστευα ότι θα πάρει καιρό πάλι ώσπου να ξανασυνδεθώ στο δίκτυο του πΟΤΕ, όμως προς μεγάλη μου έκπληξη σήμερα το πρωί με πήραν η τεχνικοί και μου είπαν ότι κατα τις 3 δεν θα έχω τηλ για λίγη ώρα έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η σύνδεση πίσω στον ΟΤΕ...

Χαίρομαι που δεν άκουσα τους ΟΤΕτζίδες όταν μου είπαν να μην κάνω φορητότητα στον αριθμό αλλά να πάρω καινούριο για να τελειώνω πιο γρήγορα....

Mπορεί να είναι λίγο άκυρο το μέρος του thread μου αλλά το γράφω προς ενημέρωση όσων σκέφτονται να φύγουν απο τελλάς και φοβούντε τον χρόνο που θα πάρει η φορητότητα.

gmarkop
12-06-07, 20:58
Στις 25 του προηγούμενου μήνα, ήμερα Παρασκευή, έκανα αίτηση για φορητότητα από Τελλας πίσω σε ΟΤΕ.

Πίστευα ότι θα πάρει καιρό πάλι ώσπου να ξανασυνδεθώ στο δίκτυο του πΟΤΕ, όμως προς μεγάλη μου έκπληξη σήμερα το πρωί με πήραν η τεχνικοί και μου είπαν ότι κατα τις 3 δεν θα έχω τηλ για λίγη ώρα έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η σύνδεση πίσω στον ΟΤΕ...

Χαίρομαι που δεν άκουσα τους ΟΤΕτζίδες όταν μου είπαν να μην κάνω φορητότητα στον αριθμό αλλά να πάρω καινούριο για να τελειώνω πιο γρήγορα....

Mπορεί να είναι λίγο άκυρο το μέρος του thread μου αλλά το γράφω προς ενημέρωση όσων σκέφτονται να φύγουν απο τελλάς και φοβούντε τον χρόνο που θα πάρει η φορητότητα.

Μπράβο φίλε μου είχα πολύ ανάγκη να διαβάσω ένα τέτοιο μήνυμα.
Κι εγώ σαν κι εσένα έκανα αίτηση για φορητότητα από Τελλας πίσω σε ΟΤΕ την περασμένη εβδομάδα και περιμένω.
Μακάρι να ξεμπλέξω γρήγορα σαν κι εσένα γιατι το έχω αρκετό άγχος.

seastavros
12-06-07, 21:38
Οταν ήμουνα στην Τελλάς και γύρισα πάλι στον ΟΤΕ το αιτημά μου έκανε περίπου ένα μήνα για διεκπεραιωθεί.Επειδή η ΤΕΛΛΑΣ με είχε αφήσει χωρίς τηλέφωνο για αρκετές μέρες, είχα κάνει αίτηση για νέα τηλεφωνική γραμμή απο τον ΟΤΕ και σε 2 μέρες είχα νέα τηλεφωνική γραμμή isdn στο σπίτι μου. Οταν πέρασε πάλι ο αριθμός στον ΟΤΕ απο την ΤΕΛΛΑΣ έγινε msn αριθμός στην υπάρχουσα isdn γραμμή.
Δυστυχώς απο ότι βλέπω τα προβλήματα συνεχίζονται. Περιμένουμε την συγχώνεσυση με την Wind

RHOMBUS
12-06-07, 22:03
Στις 25 του προηγούμενου μήνα, ήμερα Παρασκευή, έκανα αίτηση για φορητότητα από Τελλας πίσω σε ΟΤΕ.

Πίστευα ότι θα πάρει καιρό πάλι ώσπου να ξανασυνδεθώ στο δίκτυο του πΟΤΕ, όμως προς μεγάλη μου έκπληξη σήμερα το πρωί με πήραν η τεχνικοί και μου είπαν ότι κατα τις 3 δεν θα έχω τηλ για λίγη ώρα έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η σύνδεση πίσω στον ΟΤΕ...

Χαίρομαι που δεν άκουσα τους ΟΤΕτζίδες όταν μου είπαν να μην κάνω φορητότητα στον αριθμό αλλά να πάρω καινούριο για να τελειώνω πιο γρήγορα....

Mπορεί να είναι λίγο άκυρο το μέρος του thread μου αλλά το γράφω προς ενημέρωση όσων σκέφτονται να φύγουν απο τελλάς και φοβούντε τον χρόνο που θα πάρει η φορητότητα.

Κι εμένα μόνο 11 εργάσιμες έκανε να γίνει η αλλαγή από Τελλάς --> ΟΤΕ.

Το connex ενεργοποιήθηκε μέσα σε 7 μέρες (5 εργάσιμες) ΑΚΡΙΒΩΣ όσες μου είχαν πει την μέρα που έκανα την αίτηση !! Και αυτό ναι είναι εντυπωσιακό και για μένα.

englishman
12-06-07, 23:00
Επειδή η ΤΕΛΛΑΣ με είχε αφήσει χωρίς τηλέφωνο για αρκετές μέρες, είχα κάνει αίτηση για νέα τηλεφωνική γραμμή απο τον ΟΤΕ και σε 2 μέρες είχα νέα τηλεφωνική γραμμή isdn στο σπίτι μου. Οταν πέρασε πάλι ο αριθμός στον ΟΤΕ απο την ΤΕΛΛΑΣ έγινε msn αριθμός στην υπάρχουσα isdn γραμμή.


ωπ! πολύ καλή μαγκιά αυτό! βέβαια αναγκαστικά βάζεις isdn και έχεις και το πάγιο....

seastavros
13-06-07, 00:41
Ειχα γραμμή isdn πριν πάω στην ΤΕΛΛΑΣ. Απλά στην ΤΕΛΛΑΣ θα είχα 2 διαφορετικές τηλεφωνικές γραμμές pstn .Ουτε η παλιά γραμμή ουτε ο νέος αριθμός της ΤΕΛΛΑΣ λειτούργησε. Για αυτό έβαλα νέο αριθμό και έβαλα τον παλιό σαν msn αριθμό.

trellos
13-06-07, 02:18
Να ρωτήσω είχατε ενεργοποιηθεί στην Tellas και μετα ακυρώσατε και γυρίσατε πισώ στον οτε?
Εγώ που δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμη να κάνω το ίδιο?, αφού στείλω fax ακύρωσης?

Haros
13-06-07, 18:54
Μην στείλεις fax άμα μπορείς χαράμισε ένα πρωινό σου και πήγαινε από κοντά να ζητήσεις να μην ενεργοποιηθείς.
Ενεργοποιημένος κανονικά ήμουν εγώ.


Μπορεί πάντως να ξεκίνησε από χθές η μεταφορά μου σε ΟΤΕ και να μου είπαν ότι δεν θα έχω τηλ για λίγες ώρες, αλλά ως σήμερα δεν έχω γραμμή :p
Δεν πειράζει όμως χαλάλι. Από το να φύγω απο την τελλάς δεν με νοιάζει καθόλου :worthy:

gmarkop
13-06-07, 23:57
Μπράβο φίλε μου είχα πολύ ανάγκη να διαβάσω ένα τέτοιο μήνυμα.
Κι εγώ σαν κι εσένα έκανα αίτηση για φορητότητα από Τελλας πίσω σε ΟΤΕ την περασμένη εβδομάδα και περιμένω.
Μακάρι να ξεμπλέξω γρήγορα σαν κι εσένα γιατι το έχω αρκετό άγχος.

Για να είμαι δίκαιος οφείλω να σας ενημερώσω ότι σήμερα έστω και πολύ καθυστερημένα, με πήραν τηλέφωνο άνθρωποι της Tellas και με αρκετή ευγένεια μου έλυσαν το πρόβλημα που αναφέρω πάρα πάνω και τώρα σκέφτομαι σοβαρά να σταματήσω την μετάβασή μου στον ΟΤΕ

xlntstay
14-06-07, 11:07
Πάντως πολλοί εδώ μέσα (στο φορουμ) ενδυνάμη (η και υπάρχοντες) πελάτες της Τελλάς βλέπουν το "τυρί" αλλά την "ΦΑΚΑ" ουδείς....κακό του κεφαλιού τους....
άλλωστε..... το δις εξαμαρτιν ουκ ανδρος σοφού.

Haros
14-06-07, 12:20
Τελικά άκυρο για την καθυστερησή μου από τον ΟΤΕ. Όντως μέσα σε λίγες ώρες είχα γραμμή. Μου γυρίσαν την γραμμή σε ISDN (όπως την είχα και προ-τελλάς), περίμενα ότι θα μου την γυρίσουν σε Pstn και δεν είχαν βάλει το netmod :lol:

Haros
15-06-07, 01:01
Και ο Γολγοθάς συνεχίζεται. Δουλέβουν οι εξερχόμενες αλλά δεν δουλέβουν οι εισερχόμενες. Ο αριθμός μου έχει άλλο πρόθεμα (αντί 27 που είναι Ν. Ιωνία, 25 που είναι Ν. Φιλαδέλφεια, το υπόλοιπο νούμερο είναι ίδιο).

Πήρα βλάβες ΟΤΕ και λέει πως είναι πρόβλημα με διαδικασίες από τη μεριά της τελλάς. Πήραμε τελλάς και εκεί φαίνεται σα να μην ξέρουν τίποτα σα να μην έχουν δεί ποτέ την αίτηση φορητότητας πίσω σε ΟΤΕ.

Τελικά δεν ήταν όλα όσο ρόδινα φάνηκαν στην αρχή.. και χάρηκα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.