PDA

Επιστροφή στο Forum : Άλλο ZXHN H108N V2.3 Πως μπορω να αλλαξω την public ip



the_observer
15-08-18, 12:09
Γειά χαρά σε όλους.

Ψάχνω να βρω ένα τρόπο να μπορώ να αλλάζω την public ip μου.

Από ότι έχω διαβάσει γιατί δεν είμαι τεμπέλης αυτό μπορεί να γίνει με τους εξής τρόπους:
1. Να βγάλω το router από το ρεύμα.
Δε μου κάνει γιατί είναι σε άλλο δωμάτιο.

2. Να χρησιμοποιήσω μια υπηρεσία VPN ή proxy
Δε μου κάνει γιατί πρέπει να πληρώσω.

3. Να αλλάξω τo τελευταίο ψηφίο της MAC address του router μου.
Αυτό μάλλον μου κάνει αλλά δεν μπορώ να βρω πως θα το κάνω μέσα από τα μενού. Παρακαλώ να γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το κάνω ας μου δώσει μια βοήθεια. Επίσης αν ξέρετε κάποιο άλλο τρόπο ή κάποιο προγραμματάκι ή script που μπορεί να το κάνει αυτό παρακαλώ πείτε μου.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας να διαβάσετε αυτό το post.

N.

sweet dreams
15-08-18, 16:18
Πάρε μια τηλεχειριζόμενη πρίζα (https://www.skroutz.gr/c/2185/Tilecheirizomenes-Prizes-Diakoptes.html?keyphrase=%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CF%82+%CE%BC%CE%B5+%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF %81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%BF)και βάλε πάνω το ρούτερ.

deniSun
15-08-18, 19:18
Γειά χαρά σε όλους.

Ψάχνω να βρω ένα τρόπο να μπορώ να αλλάζω την public ip μου.

Από ότι έχω διαβάσει γιατί δεν είμαι τεμπέλης αυτό μπορεί να γίνει με τους εξής τρόπους:
1. Να βγάλω το router από το ρεύμα.
Δε μου κάνει γιατί είναι σε άλλο δωμάτιο.

2. Να χρησιμοποιήσω μια υπηρεσία VPN ή proxy
Δε μου κάνει γιατί πρέπει να πληρώσω.

3. Να αλλάξω τo τελευταίο ψηφίο της MAC address του router μου.
Αυτό μάλλον μου κάνει αλλά δεν μπορώ να βρω πως θα το κάνω μέσα από τα μενού. Παρακαλώ να γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το κάνω ας μου δώσει μια βοήθεια. Επίσης αν ξέρετε κάποιο άλλο τρόπο ή κάποιο προγραμματάκι ή script που μπορεί να το κάνει αυτό παρακαλώ πείτε μου.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας να διαβάσετε αυτό το post.

N.

Απλά μπαίνεις στο web interface του ρούτερ σου και είτε κάνεις restart είτε απλά disconnect/connect την σύνδεση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.