PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas. Με ξέχασε;



vaggos_fromhell
12-06-07, 22:37
Πρίν από περίπου 2 βδομάδες είδα ότι έχω ενεργοποιηθεί στο τελλάς ζίστο. Όμως η τελλάς δεν έχει επικοινωνήσει καθόλου μαζί μου για να ενημερώσει ότι ενεργοποιήθηκα και ούτε έχει γίνει τίποτα με το ρούτερ. Εν τω μεταξύ το μόντεμ που έχω προσωρινά το crypto f200 δυσκολεύεται αρκετά να βρει τη γραμμή (μπορεί να φταίει το μόντεμ και όχι η γραμμή) και στο τηλέφωνο πολλές φορές ακούω τη φωνή μου σαν ηχώ. Αν κάτσω και περιμένω μάλλον δεν θα με πάρουν ποτέ τηλέφωνο. Αλλά και οι προσπάθειες μου να επικοινωνήσω με το τμήμα.......... εξυπηρέτησης:lol: πελατών δεν έχουν φέρει κανένα αποτέλεσμα αφού πάντα στην αναμονή βρίσκομαι. Τι μου προτείνετε να κάνω;

supermario
12-06-07, 23:02
Πρίν από περίπου 2 βδομάδες είδα ότι έχω ενεργοποιηθεί στο τελλάς ζίστο. Όμως η τελλάς δεν έχει επικοινωνήσει καθόλου μαζί μου για να ενημερώσει ότι ενεργοποιήθηκα και ούτε έχει γίνει τίποτα με το ρούτερ. Εν τω μεταξύ το μόντεμ που έχω προσωρινά το crypto f200 δυσκολεύεται αρκετά να βρει τη γραμμή (μπορεί να φταίει το μόντεμ και όχι η γραμμή) και στο τηλέφωνο πολλές φορές ακούω τη φωνή μου σαν ηχώ. Αν κάτσω και περιμένω μάλλον δεν θα με πάρουν ποτέ τηλέφωνο. Αλλά και οι προσπάθειες μου να επικοινωνήσω με το τμήμα.......... εξυπηρέτησης:lol: πελατών δεν έχουν φέρει κανένα αποτέλεσμα αφού πάντα στην αναμονή βρίσκομαι. Τι μου προτείνετε να κάνω;

Ποιο πιθανο ειναι να επικοινωνησουν μαζι σου εξωγηινοι απο το Αλφα του Κενταυρου παρα απο την τελλας.

Αν εχεις δει οτι ενεργοποιηθηκες, κανε τον κοπο και παρε ενα σοβαρο ρουτερ γιατι το speedstream ειναι Γ.Τ.Π. Και εμενα που μου εστειλαν 2 τι καταλαβα;;

Εβρισκε γραμμη οποτε ηθελε και οποτε εκανα reset γιατι αλλαζα ρυθμισεις, ποτε δεν την εβρισκε μετα. Επρεπε να το κλεισω απο τον διακοπτη 1-2 φορες για να την βρει.

Πηρα ενα Linksys και ηρεμησα!

Τωρα για την ηχω, αν παρεις στο 1212 μπορει να εισαι τυχερος και ν΄απαντησουν στο 13800. Αλλιωτικα δοκιμασε παλι στο 13800 και διαλεξε οποιαδηποτε επιλογη εκτος απο αυτες που εχουν σχεση με το ζιστο.

englishman
12-06-07, 23:05
άλλαξε ρούτερ καταρχάς γιατί νομίζω ότι το f200 δεν είναι adsl2/adsl2+ και όσο για την ηχώ δοκίμασε να βάλεις φίλτρα στις τηλεφωνικές συσκευές (αν δεν έχεις ήδη) ή δοκιμασε το τηλέφωνο χωρίς το router πάνω. Ενδέχεται πάντως να παίζει ρόλο και το crypto. Αν τίποτα από αυτά δεν δουλέψει, δώσε την βλάβη στην Τελλας.....αν τα καταφέρεις :(

vaggos_fromhell
12-06-07, 23:25
Φίλτρα έχω ήδη και χωρίς το crypto η φωνή ακούγεται αλλά όχι πάντα. Όσο για το ίντερνετ δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η γραμμή, μπορεί να φταίει το μόντεμ οπότε μάλλον θα παω στα κεντρικά να το πάρω το ρούτερ.

Godaemon
13-06-07, 03:07
Στα κεντρικά απο όσο ξέρω μην περιμένεις να σου δώσουν το router στο χέρι.
Και εκεί να πάς πάλι αίτημα θα προωθήσει στο άλλο τμήμα να σου στείλουν.
Είχα πάει και εγω να πάρω εξοπλισμό γιατί είχανε αργήσει 1.5 μήνα να μου στείλουν(ευτυχώς είχα δικό μου) και περίμενα οτι θα μου τον δίνανε εκεί αλλά τζίφος , έδωσε τα στοιχεία μου σε ένα άλλο τμήμα.Βέβαια μου είπε οτι σε 2 μέρες θα τον έχουν φέρει και όντως τον φέρανε.

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τους κωδικούς πρόσβασης και δεν με έπαιρνε κανείς τηλέφωνο να μου τους δώσει.
Τελικά τους πήρα εγώ και είπα οτι έχω ενεργοποιηθεί και έχω πάρει και εξοπλισμό (παπατζιλίκι αλλά αλλιώς δεν γινότανε) και έτσι μου τα δώσανε.

Αλλά το f200 είναι οτι νά ναι , μην κάτσεις ούτε μέρα με αυτό.
Καλό κουράγιο :oneup:

vaggos_fromhell
13-06-07, 10:23
Στα κεντρικά απο όσο ξέρω μην περιμένεις να σου δώσουν το router στο χέρι.
Και εκεί να πάς πάλι αίτημα θα προωθήσει στο άλλο τμήμα να σου στείλουν.
Είχα πάει και εγω να πάρω εξοπλισμό γιατί είχανε αργήσει 1.5 μήνα να μου στείλουν(ευτυχώς είχα δικό μου) και περίμενα οτι θα μου τον δίνανε εκεί αλλά τζίφος , έδωσε τα στοιχεία μου σε ένα άλλο τμήμα.Βέβαια μου είπε οτι σε 2 μέρες θα τον έχουν φέρει και όντως τον φέρανε.

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τους κωδικούς πρόσβασης και δεν με έπαιρνε κανείς τηλέφωνο να μου τους δώσει.
Τελικά τους πήρα εγώ και είπα οτι έχω ενεργοποιηθεί και έχω πάρει και εξοπλισμό (παπατζιλίκι αλλά αλλιώς δεν γινότανε) και έτσι μου τα δώσανε.

Αλλά το f200 είναι οτι νά ναι , μην κάτσεις ούτε μέρα με αυτό.
Καλό κουράγιο :oneup:

Με τους κωδικούς πρόσβασης δεν έχω πρόβλημα γιατί ήμουν ήδη στη τελλάς με 768 οπότε παρέμειναν τα ίδια. Σήμερα κατάφερα να τους βρω στο τηλέφωνο και λένε ότι σε μια βδομάδα θα το έχω το ρούτερ και ότι άργησαν λόγω προβλημάτων

minovg
13-06-07, 14:42
Με τους κωδικούς πρόσβασης δεν έχω πρόβλημα γιατί ήμουν ήδη στη τελλάς με 768 οπότε παρέμειναν τα ίδια. Σήμερα κατάφερα να τους βρω στο τηλέφωνο και λένε ότι σε μια βδομάδα θα το έχω το ρούτερ και ότι άργησαν λόγω προβλημάτων
To τηλέφωνο είναι στο όνομά σου; Εσύ επικοινωνείς σε κάθε συνομιλία με την Τελλάς; :confused:

vaggos_fromhell
13-06-07, 16:53
To τηλέφωνο είναι στο όνομά σου; Εσύ επικοινωνείς σε κάθε συνομιλία με την Τελλάς; :confused:

Φυσικά και όχι!!! Στης μητέρας μου το όνομα είναι. Πάντως έγινε το απίστευτο. Μόλις παρέλαβα τον εξοπλισμο. Ήρθαν και τον φέρανε.

minovg
13-06-07, 19:34
Φυσικά και όχι!!! Στης μητέρας μου το όνομα είναι. Πάντως έγινε το απίστευτο. Μόλις παρέλαβα τον εξοπλισμο. Ήρθαν και τον φέρανε.
Στις επικοινωνίες σου με την Τελλάς να μην καλείς εσύ. Με το συμπάθιο αλλά δεν παίρνουν στα σοβαρά έναν 14χρονο όταν καλεί... Αν ισχύει το προφίλ σου...

vaggos_fromhell
13-06-07, 19:36
Στις επικοινωνίες σου με την Τελλάς να μην καλείς εσύ. Με το συμπάθιο αλλά δεν παίρνουν στα σοβαρά έναν 14χρονο όταν καλεί... Αν ισχύει το προφίλ σου...

Ισχύει το προφίλ και δεν παίρνω για τέτοια θέματα εγώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.