PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι θα γίνει με το κανάλι MEGA...



Red Yonko
23-08-18, 21:14
196462


Τι θα γίνει τελικά ρε παιδιά με αυτό το κανάλι... Πραγματικά το λυπάμαι για πολλά πραματα, όπως το τι δεν πληρώνονται οι υπάλληλοι, οι διαφημίσεις δεν περιέχουν τοποθέτηση προϊόντων, και φυσικά που δείχνει συνεχώς τις ίδιες σειρές που παρεμπιπτόντως δεν ολοκληρώνει ποτε, τις παραλείπει για να βάλει άλλες. Ορίστε και πιο αναλυτικά το πρόγραμμα: https://programmatileorasis.gr/free/1/MEGA

Γνωρίζουμε αν θα το αγοράσει κανείς; Κρίμα για το πρώτο ελληνικό και ιδιωτικό κανάλι που άνοιξε...


196463

meletis
26-08-18, 03:08
Αλίμονο απο τούς εργαζόμενους ηλεκτρολόγους κ.λ.π. που έχουν οικογένειες.
Τα λαμόγια παρουσιαστές -δημοσιογράφοι την έχουν γεμάτη τη τσέπη.
Δέν γινόταν τόσα χρόνια τίποτα , όπως και ούτε θα γίνει.

Red Yonko
26-08-18, 12:56
Αλίμονο απο τούς εργαζόμενους ηλεκτρολόγους κ.λ.π. που έχουν οικογένειες.
Τα λαμόγια παρουσιαστές -δημοσιογράφοι την έχουν γεμάτη τη τσέπη.
Δέν γινόταν τόσα χρόνια τίποτα , όπως και ούτε θα γίνει.

Άραγε θα πληρωθούν αυτοι... Ποιος ξέρει...

Πάντως εγω το θέμα το άνοιξα και για την νοσταλγία των σειρών που σιγά σιγά θα τις ξεχάσουμε όλες (διότι δεν νομίζω κανένα κανάλι να τις αγοράσει)...

hemlock
26-08-18, 13:07
Άραγε θα πληρωθούν αυτοι... Ποιος ξέρει...

Πάντως εγω το θέμα το άνοιξα και για την νοσταλγία των σειρών που σιγά σιγά θα τις ξεχάσουμε όλες (διότι δεν νομίζω κανένα κανάλι να τις αγοράσει)...
Ρωτάς αν θα πληρωθούν οι υπάλληλοι ? χαχαχαχαχαχαχαχα
Βρε 'συ κοντά 3 χρόνια είναι απλήρωτοι απο μια διοίκηση που δεν έχει το κανάλι.
Υγεία πάνω απο όλα...Καλοταϊσμένοι με σανό ήταν όλοι τους.!

m1john
26-08-18, 14:32
Πάντως για μένα που βλέπω σπάνια τηλεόραση λόγω TV Box το Mega είναι μία χαρά έτσι μη το πειράξουν καθόλου

Red Yonko
26-08-18, 14:43
Ε αφού δε δείχνει διαφημίσεις πλέον, λογικό πάει αμέσως στην επόμενη σειρα

Jim Black
26-08-18, 20:59
Το MEGA ακόμα και έτσι που είναι τώρα, δείχνοντας δηλαδή μόνο παλιές σειρές, έχει και πάλι περισσότερη τηλεθέαση από πολλά κανάλια. Αυτό δείχνει αφενός το τι σκουπίδια υπάρχουν στα υπόλοιπα κανάλια και αφετέρου το πόσο καλές σειρές γύριζαν στο παρελθόν. Μακάρι να μείνει θεματικό γιατί οι δημοσιογράφοι που είχε και κατ' επέκταση οι ειδήσεις του ήταν...

Red Yonko
26-08-18, 21:13
Το MEGA ακόμα και έτσι που είναι τώρα, δείχνοντας δηλαδή μόνο παλιές σειρές, έχει και πάλι περισσότερη τηλεθέαση από πολλά κανάλια. Αυτό δείχνει αφενός το τι σκουπίδια υπάρχουν στα υπόλοιπα κανάλια και αφετέρου το πόσο καλές σειρές γύριζαν στο παρελθόν. Μακάρι να μείνει θεματικό γιατί οι δημοσιογράφοι που είχε και κατ' επέκταση οι ειδήσεις του ήταν...

Καλα δεν το συζητάμε, οι σειρές του ήταν όντως φοβερές, και θα μας μείνουν κι αν κλεισει. Επίσης ήταν και παρα πολλές, γι'αυτό πρέπει να χρεοκόπησε το κανάλι

Δυστυχως αυτό το καιρό δείχνει ολο σαχλαμάρες η τηλεόραση :down:

Red Yonko
28-10-18, 00:16
Τα μάθατε έε; Αύριο κλείνει...

http://www.thetoc.gr/koinwnia/article/thriler-me-to-mega-aitisi-anastolis-liges-wres-prin-to-mauro

jmk5
07-11-18, 09:17
αναρωτιεμαι, ολο το διαστημα που λειτουργουσε με πρωτουβουλια των εργαζομενων.. ποιος αποφασιζε για το προγραμμα του 'καναλιου'? ποιες σειρες και τι ωρα θα τις δειχνουν? το λεω αυτο γιατι μου εκανε εντυπωση που δεν επαιζε σε 24ωρη βαση τα δυνατα χαρτια του (τις καλες σειρες πχ.απαραδεκτοι) αλλα επαιζε αρκετα καποιες αγνωστες και ψιλοαδιαφορες σειρες. Μαλλον θα ηταν θεμα δικαιωματων..

Red Yonko
07-11-18, 10:14
αναρωτιεμαι, ολο το διαστημα που λειτουργουσε με πρωτουβουλια των εργαζομενων.. ποιος αποφασιζε για το προγραμμα του 'καναλιου'? ποιες σειρες και τι ωρα θα τις δειχνουν? το λεω αυτο γιατι μου εκανε εντυπωση που δεν επαιζε σε 24ωρη βαση τα δυνατα χαρτια του (τις καλες σειρες πχ.απαραδεκτοι) αλλα επαιζε αρκετα καποιες αγνωστες και ψιλοαδιαφορες σειρες. Μαλλον θα ηταν θεμα δικαιωματων..

Αφού εχουν χαθεί όλα τα δικαιώματα εκείνα και νομίζω παιζόντουσαν στις 02:00 ή στις 05:00 οι απαράδεκτοι, απλά δεν τους έβαζαν απογευμα για καποιο λογο

xaris2335
07-11-18, 11:01
λογικό είναι να κλείσει μια επιχείρηση που βασίζονταν στις μίζες του δημοσίου :)
Το μόνο που λυπάμαι είναι τους υπαλλήλους άνω των 40 των 500-700 ευρώ αυτοί δυστυχώς θα μείνουν χωρίς δουλειά. Όχι που νόμιζαν ότι απο την κρίση θα βγουν αλώβητοι, όταν η κρίση χτυπάει την πόρτα του γείτονα σου κάποια στιγμή θα χτυπήσει και τη δική σου πόρτα ;)

jmk5
08-11-18, 23:24
ρε παιδια, το Mega παιζει ακομα στη δορυφορικη (cosmote tv). με ποιο σκεπτικο πλεον το κρατανε ανοικτο και μεχρι ποτε?

Red Yonko
08-11-18, 23:46
ρε παιδια, το Mega παιζει ακομα στη δορυφορικη (cosmote tv). με ποιο σκεπτικο πλεον το κρατανε ανοικτο και μεχρι ποτε?

Και για ποιο λόγο, το βλέπει κανείς;

spiderman
09-11-18, 00:01
ρε παιδια, το Mega παιζει ακομα στη δορυφορικη (cosmote tv). με ποιο σκεπτικο πλεον το κρατανε ανοικτο και μεχρι ποτε?

Κάπου διάβασα ότι το ΕΣΡ ζήτησε εξηγήσεις από Cosmote & Nova.
Δε νομίζω να μείνει για πολύ και εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.