PDA

Επιστροφή στο Forum : Η Google κάνει μια μικρή υποχώρηση στο θέμα της ιδιωτικότητας



Reef
13-06-07, 12:39
H Google μειώνει το χρόνο που κράτα δεδομένα ταυτοποίησης χρηστών, λιγάκι. Αλλά θα Είναι αυτό αρκετό για να κατευνάσει τους υπέρμαχους της ιδιωτικότητας;

Ο γίγαντας της αναζήτησης θα διαγράφει τα δεδομένα ταυτοποίησης χρηστών μετά από 18 μήνες, σε σύγκριση με το όριο των δυο ετων που ορίστηκε το Μάρτιο.

Ο σύμβουλος ιδιωτικότητας της Google, Peter Fleisher ανακοίνωσε την αναθεωρημένη πολιτική σε μια επιστολή της 10 Ιουνίου που απευθυνόταν στην ομάδα εργασίας της ΕΕ που πρόσφατα κάλεσε την Google να αιτιολογήσει γιατί χρειαζόταν να κρατάει δεδομένα ταυτοποίησης χρηστών για διάστημα δυο ετών. Η ομάδα εργασίας γιατί το άρθρο 29 περί προστασίας δεδομένων, ζήτησε επίσης από την Google να δώσει περισσότερες λεπτομέρειες για το πως σκοπεύει να κάνει τα δεδομένα ανώνυμα.


theregister (http://www.theregister.co.uk/2007/06/13/google_limits_information_retention/)

A_gamer
13-06-07, 12:40
Φοβερή αλλαγή! Τι να πω...:sorry::down:

Reef
13-06-07, 12:42
ετσι σου ρχεται να βγεις στο μπαλκονι και να αρχισεις να χορευεις! :p

Martinstime
13-06-07, 12:46
18 μήνες? Σοβαρά τόσο πολύ είναι?:down:

ssonic
13-06-07, 13:12
σε σύγκριση με το όριο των δυο μηνών που οριστικέ το Μάρτιο.

Προφανώς θέλεις να πεις, «σε σύγκριση με το όριο των δύο ετών που ορίστηκε τον Μάρτιο» ;)

sisifos
13-06-07, 14:15
:cool:Για θυμίστε μου!!! Που μένει αυτή η ξανθιά ψηλή και με μεγάλα … :p
Θέλω να μάθω τα πάντα γι’ αυτην.:twisted::twisted::twisted:

A_gamer
13-06-07, 15:15
Προφανώς θέλεις να πεις, «σε σύγκριση με το όριο των δύο ετών που ορίστηκε τον Μάρτιο» ;)

:oneup:+1. Θα την κάνεις τη διόρθωση, φανταστικέ Reef;:p

Reef
13-06-07, 16:15
ευχαριστω παιδια!

aiolos.01
14-06-07, 02:03
Ο σύμβουλος ιδιωτικότητας της Google, Peter Fleisher ανακοίνωσε την αναθεωρημένη πολιτική σε μια επιστολή της 10 Ιουνίου που απευθυνόταν στην ομάδα εργασίας της ΕΕ που πρόσφατα κάλεσε την Google να αιτιολογήσει γιατί χρειαζόταν να κρατάει δεδομένα ταυτοποίησης χρηστών για διάστημα δυο ετών.


Και η απάντηση της google είναι ;

Δε σας λέμε γιατί αλλα κάνουμε τα 2 χρόνια 18 μήνες.

Martinstime
14-06-07, 09:46
Εγώ πιστεύω οτι αυτη την κίνηση την έκανε το Google για να κατευνάσει τα πνεύματα και να θολώσει τα νερά....γιατι πολλά ακούστηκαν τις τελευταίες μέρες...
ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.