PDA

Επιστροφή στο Forum : Router και αίτηση για Double Play ή Shared llu.Τα έλαβε κανείς;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

grsaint13
13-06-07, 16:27
Την προηγούμενη βδομάδα που έκανα τηλεφωνικώς την αίτηση για Double Play,μου είπαν ότι αυτή τη βδομάδα θα λάμβανα μέσω courier το Fritz7140 καθώς και την αίτηση για να τους την επιστρέψω υπογεγραμένη.Ωστόσο ακόμα τίποτα...

Κανείς που να έχει λάβει router και αίτηση μέχρι τώρα;:hmm::hmm:

ioannis_rae
13-06-07, 16:48
Ούτε εγώ ακόμα

grsaint13
13-06-07, 16:50
Πότε έκανες την τηλεφωνική αίτηση και πότε σου είπαν ότι θα σου στείλουν τον εξοπλισμό;

ioannis_rae
13-06-07, 17:03
τηλεφωνική αίτηση έκανα την πρώτη του μήνα.βεβαία υπήρξε ενα πρόβλημα με τον οτε και το αφμ αλλά δεν έχει σημασία. μου είπαν οτι θα το στείλουν σε μια βδομάδα.

grsaint13
13-06-07, 17:06
τηλεφωνική αίτηση έκανα την πρώτη του μήνα.βεβαία υπήρξε ενα πρόβλημα με τον οτε και το αφμ αλλά δεν έχει σημασία. μου είπαν οτι θα το στείλουν σε μια βδομάδα.

Δηλαδή εσύ την έκανες την αίτηση και 4 μέρες πριν από μένα...Και ακόμα δεν έχεις λάβει εξοπλισμό.Να σε ρωτήσω:Για 2play έκανες αίτηση ή για shared;

kopromax
13-06-07, 17:22
παιδια εγω που πηρα χθες μου ειπαν οτι το router θα το παραλαυουμε καποια στιγμη οποτε τους ερθει μεσα στο χρονικο περοθωριο της εναργοποιησης δηλ των 25 ημερων. η πολητικη αλλαξε λεει γιατι ουτως η αλλος μας ειναι αχρηστο χωρις την συνδεση μου ειπαν. οταν τους ρωτησα ενταξει το router αλλα την αιτηση δεν την χρειαζεστε; αυτοι μου ειπαν οτι ειναι θεμα τιπικο οποτε οποτε την παρουν το ιδιο ειναι. εγω εκανα αιτηση 07/06.

nm96027
13-06-07, 17:42
Καταλαβαν οτι το να το στέλνουν, οπως εκαναν παλια, λιγες μερες μετα την αιτηση, δεν ειναι και τοσο εξυπνο για την ψυχολογια μας και κατ επεκταση για αυτους: το να βλέπεις το λαμπακι σβηστο ή να αναβοσβήνει σε βάζει σε μια διακασία αναμονης η οποια εν τελει μετατρπεται σε εκνευρισμο και καταληγει στα αυτια των πωλήσεων.

Tem
13-06-07, 17:58
τώρα όμως προκαλεί ενδεχομένως εκνευρισμό η αναμονή για την παραλαβή του ρούτερ :whistle:

ZhenXlogic
13-06-07, 18:40
Εγω εκανα την αιτηση στις 04/06/2007 και μου ειπαν οτι θα λαβω τον εξοπλισμο μεσα σε μια εβδομαδα αλλα χτες που μιλησα παλι μαζι τους ειπαν οτι θα ερθει μεσα στο χρονικο περιοθωριο της ενεργοποιησης, δλδ 25 μερες!

Παρολα αυτα ειπαν οτι οι Courier τρομπαρουν :oops::respekt: και οτι παιζει να καθυστερησει και να χρειαστει να μας δωσουν το Pack Key της παραδοσης και να παμε εμεις για παραλαβη απο το κοντινοτερο καταστημα. :down::twisted:.

Τωρα οσο αφορα την αιτηση δεν ηξερα οτι πρεπει να μας την στηλουν για υπογραφη :whistle:

Anyway αναμενουμαι! ;):)

kopromax
13-06-07, 18:47
εγω παντως απειδη τρομπαρουν λιγο και στη χολ :whistle: πηρα την αιτηση απο το site και τους την εστηλα γιατι με ολα αυτα τα φλου που εχουν γινει ποτε δεν ξερεις τι μπορουν να σου πουν αργοτερα

ZhenXlogic
13-06-07, 18:50
Από τη στιγμή που υπάρχει ηχογραφημένη η κλήση όταν γίνονταν η αίτηση δεν μπορεί να κάνουν καμία βλακεία. :)

kopromax
13-06-07, 18:59
σιγουρα απλα για παν ενδεχομενο την εστηλα

No-Name
13-06-07, 19:01
10 μέρες περιμένει ο φίλος και ακομα δεν εχει λάβει κάτι.

Tem
13-06-07, 19:02
σιγουρα απλα για παν ενδεχομενο την εστηλα
καλά έκανες γιατί η ηχογραφημένη μάλλον δεν έχει προχωρήσει καθόλου ;)

NIB
13-06-07, 19:04
Στην υπογραφή μου μπορείτε να δείτε πότε έκανα τηλεφωνική αίτηση. Μάλιστα η αίτηση ήταν για pstn γραμμή ΟΤΕ χωρίς adsl, χωρίς προεπιλογή, χωρίς τίποτα. Ακόμα δεν μου έχει έρθει το router και η αίτηση.

Tem
13-06-07, 19:05
10 μέρες περιμένει ο φίλος και ακομα δεν εχει λάβει κάτι.
για τον επόμενο μήνα τον βλέπω τον φίλο. Το ίδιο και όλους εμας , ανεξάρτητα απο το άν περιμένουμε ρούτερ ή όχι ;)

kopromax
13-06-07, 19:05
εστειλα και ολα τα χαρτια λογαριασμους οτε και τετοια και την εστειλα υποψη του πωλητη μου και τον πηρα και τηλ αν την πηρε στα χερια του. οποτε τωρα δεν θα μπορει να μου και τιποτα. ισως να ειναι μια λυση για ολους.

Tem
13-06-07, 19:08
Στην υπογραφή μου μπορείτε να δείτε πότε έκανα τηλεφωνική αίτηση. Μάλιστα η αίτηση ήταν για pstn γραμμή ΟΤΕ χωρίς adsl, χωρίς προεπιλογή, χωρίς τίποτα. Ακόμα δεν μου έχει έρθει το router και η αίτηση.
αν αρχίσουν να μετράν οι 25 μέρες μετά τις 15/6 , ουσιαστικά δηλαδή απο την επόμενη Δευτέρα, προβλέπω οτι θα ενεργοποιηθείς γύρω στα μέσα Ιουλίου , καλώς εχόντων των πραγμάτων :down:

No-Name
13-06-07, 19:13
για τον επόμενο μήνα τον βλέπω τον φίλο. Το ίδιο και όλους εμας , ανεξάρτητα απο το άν περιμένουμε ρούτερ ή όχι ;)

Γιατί τέτοια ανικανότητα εξυπηρετησης?

Tem
13-06-07, 19:17
Γιατί τέτοια ανικανότητα εξυπηρετησης?
θυμήθηκα την Ον τώρα :whistle:

No-Name
13-06-07, 19:18
θυμήθηκα την Ον τώρα :whistle:


Και εγώ την 4νετ:p

ioannis_rae
13-06-07, 19:28
Δηλαδή εσύ την έκανες την αίτηση και 4 μέρες πριν από μένα...Και ακόμα δεν έχεις λάβει εξοπλισμό.Να σε ρωτήσω:Για 2play έκανες αίτηση ή για shared;

2play έκανα :rolleyes:

Tem
13-06-07, 19:43
υποτονική μου φάνηκε η διαφήμιση
τωρα την είδα

ela002
13-06-07, 19:54
Από τη στιγμή που υπάρχει ηχογραφημένη η κλήση όταν γίνονταν η αίτηση δεν μπορεί να κάνουν καμία βλακεία.
Να μου επιτρέψεις να σου πω αυτές οι μαγνητοφωνήσεις δεν γίνονται δεκτές σε νομικό επίπεδο αν τύχει κάτι και τρέχεις σε δικαστήρια...

grsaint13
13-06-07, 23:50
Μάλιστα.Πολύ ανησυχητικά αυτά που διαβάζω και δεν μου αρέσουν καθόλου...:down:

Βλέπω ότι τάζουν και ξανατάζουν,χωρίς τελικά να μπορούν να φέρουν εις πέρας αυτά που έχουν πει.Άντε μη μου τη δώσει και από κει που μέχρι τώρα ήμουν πολύ ήρεμος και χαλαρός,τους πάρω κανά τηλέφωνο και ρίξω καμιά ξεγυρισμένη ακύρωση...

Α.Να σημειώσω κάτι που ξέχασα να αναφέρω στο αρχικό μου Post.Όταν έκανα την τηλεφωνική αίτηση και ρώτησα μετά την πωλήτρια σε πόσο καιρό θα μου στείλουν το fritz,εκείνη μου απάντησε "έχουμε έλλειψη στο 7140 αλλά λογικά σε καμιά βδομάδα θα το έχετε λάβει"!!!!!!

Tem
13-06-07, 23:55
εγώ πιστεύω ότι και η ίδια η HOL δεν το έχει λάβει ακόμα. Και ίσως αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει αποσταλεί ακόμα σε όσους έχουν υποβάλει αίτηση

grsaint13
14-06-07, 00:01
εγώ πιστεύω ότι και η ίδια η HOL δεν το έχει λάβει ακόμα. Και ίσως αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει αποσταλεί ακόμα σε όσους έχουν υποβάλει αίτηση

Χα!Καλό κι αυτό...

Πάντως,αύριο θα κάνω ένα τηλέφωνο για να δω τι θα μου πουν.Θα περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα και αν δε λάβω τίποτα,θα κάνω μια μικρή επισκεψούλα κάπου...:whistle::whistle:

nm96027
14-06-07, 00:03
αν αρχίσουν να μετράν οι 25 μέρες μετά τις 15/6 , ουσιαστικά δηλαδή απο την επόμενη Δευτέρα, προβλέπω οτι θα ενεργοποιηθείς γύρω στα μέσα Ιουλίου , καλώς εχόντων των πραγμάτων :down:

Η 15/6 ήταν η ημερομηνια κατα την οποια θα "υπογραφανε συμφωνια με τον ΟΤΕ" για ενεργοποιηση χωρις διακοπη της υπαρχουσας συνδεσης". Aληθεια-ψεματα δεν ξερω, παντως απο την HOL αλλα και απο την ΝετOne μαθαμε οτι αυτο εγινε την Παρασκευη 1η Ιουνιου. Για αυτο και απο τις 4/1 δεχόντουσαν δικε μας αιτησεις (ενω πριν οχι).

Αρα λοιπον δεν ξέρω αν θα γίνει συγκεκριμένα στις 15/6 αλλα ξέρω τι ΗΤΑΝ να γίνει στις 15/6και εν τελει εγινε 15 μερες νωριτερα.
Οι 25 ατελειωτες μερες ξεκινανε προφανως απο την ημερα που καναμε αιτηση.
Απο κει και περα:
ας στείλουν οποτε θέλουν το 7140
ας το βάλουν οποτε θέλουν στο tools

ας κάνουν οτι νομιζουν αρκει να ειναι συνεπης σε αυτο που ειπαν (λεμε τωρα)

Ουτως ή αλλως είμαστε οι beta testers και τα κομμαντα που θα ελεγε και ο Λιακοπουλος (χιχιχιχι) οποτε θα λουστουμε διάφορα....:p
Οπλιστειτε με υπομονη και κουραγιο.
Καλοκαιρι ειναι, ο καιρος προσφερεται για μπάνιο και για καφε στην παραλια.;):cool:

Tem
14-06-07, 00:37
μέχρι πριν απο λίγες μέρες συζητούσαμε για το πότε θα δώσει 2play η HOL. Τελικά έδωσε αλλα δεν είναι ακόμα σαφής ο χρόνος ενεργοποίησης.Μετά τις ενεργοποιήσεις θα αρχίσουμε να ψάχνουμε γιατί δεν πιάνουμε τις ταχύτητες που προσφέρονται μέσω των νέων πακέτων κ.ο.κ.
Σε κάθε περίπτωση το καλοκαίρι προσφέρεται για τη μετάβαση σε νέα πακέτα ;)

nm96027
14-06-07, 00:44
μέχρι πριν απο λίγες μέρες συζητούσαμε για το πότε θα δώσει 2play η HOL. Τελικά έδωσε αλλα δεν είναι ακόμα σαφής ο χρόνος ενεργοποίησης.Μετά τις ενεργοποιήσεις θα αρχίσουμε να ψάχνουμε γιατί δεν πιάνουμε τις ταχύτητες που προσφέρονται μέσω των νέων πακέτων κ.ο.κ.
Σε κάθε περίπτωση το καλοκαίρι προσφέρεται για τη μετάβαση σε νέα πακέτα ;)

Απαπαπαπαπαπα, γρουσουζης ανθρωπος.....απαπαπαπαπαπα!
:twisted:
Οντως βρήκαμε δουλεια για το καλοκαίρι. Ενα 300 posts ο καθενας θα πληρωσει με αυτην την ιστορια.
:hmm:
Αλλα εκεινο το...

" δεν πιάνουμε τις ταχύτητες που προσφέρονται "

τί το θελες χριστιανε μου...????

Αυτα δεν ειναι αστεια αυτα. Ειχε και 13 ο μηνας χθες....Φτου, φτου.:p

Tem
14-06-07, 00:54
τα καταφέραμε τελικά και βγάλαμε off topic ένα ακόμα θέμα :p

NIB
14-06-07, 01:14
Να προσθέσω ότι όταν έκανα τηλεφωνική αίτηση για 2play(στις 30/5), ο παλιός wizard της hol έγραφε ότι με κάλυπτε η HOL και είχε και διαθεσιμότητα. Τα ίδια μου είπε και ο πωλητής. Τώρα, ο νέος wizard της hol μου γράφει ότι

"Προσωρινά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στο ιδιόκτητο δίκτυο της hellas online.

Αναμενόμενη ημερομηνία διαθεσιμότητας: 20/06/200"

Άρα ένα από τα τρία παρακάτω σενάρια ισχύουν

1. Είχαν διαθεσιμότητα και τώρα τους εξαντλήθηκαν οι θέσεις στο dslam(το θεωρώ σχεδόν αδύνατο αυτό το ενδεχόμενο)
2. Ποτέ δεν είχαν διαθεσιμότητα και έλεγε ψέματα ο παλιός ο wizard. Για μεγάλο διάστημα έγραφε ότι με κάλυπτε η hol αλλά δεν είχε διαθεσιμότητα, ενώ μόλις πρόσφατα έγραψε ότι είχε και διαθεσιμότητα. Αλλά μερικές εβδομάδες μετά, άλλαξε ο wizard και ο νέος wizard γράφει ότι και πάλι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
3. Για κάποιο λόγο, θέλουν να κερδίσουν χρόνο, ώστε ακόμα και εάν αποφασίσεις να κάνεις αίτηση, να ξέρεις ότι θα πρέπει να περιμένεις αρκετό καιρό.

Τώρα τι ισχύει, δεν ξέρω.

Tem
14-06-07, 08:05
...Άρα ένα από τα τρία παρακάτω σενάρια ισχύουν

1. Είχαν διαθεσιμότητα και τώρα τους εξαντλήθηκαν οι θέσεις στο dslam(το θεωρώ σχεδόν αδύνατο αυτό το ενδεχόμενο)
2. Ποτέ δεν είχαν διαθεσιμότητα και έλεγε ψέματα ο παλιός ο wizard. Για μεγάλο διάστημα έγραφε ότι με κάλυπτε η hol αλλά δεν είχε διαθεσιμότητα, ενώ μόλις πρόσφατα έγραψε ότι είχε και διαθεσιμότητα. Αλλά μερικές εβδομάδες μετά, άλλαξε ο wizard και ο νέος wizard γράφει ότι και πάλι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
3. Για κάποιο λόγο, θέλουν να κερδίσουν χρόνο, ώστε ακόμα και εάν αποφασίσεις να κάνεις αίτηση, να ξέρεις ότι θα πρέπει να περιμένεις αρκετό καιρό.

Τώρα τι ισχύει, δεν ξέρω.
το πιθανότερο είναι ότι δεν υπήρχε μέχρι τώρα διαθεσιμότητα, αλλά θα υπάρξει τις επόμενες ημέρες , κάτι όμως για το οποίο δεν μπορεί να είναι κάποιος απόλυτος σήμερα. Το 20/6 είναι εκτίμηση και απο εκεί και πέρα θα δείξει ;)

grsaint13
14-06-07, 18:39
Μόλις διάβασα σε άλλο topic,ότι κάποιος πήρε τηλέφωνο και του είπαν ότι έλαβαν τα fritz και ότι από βδομάδα θα τα στείλουν...

Tem
14-06-07, 21:32
Μόλις διάβασα σε άλλο topic,ότι κάποιος πήρε τηλέφωνο και του είπαν ότι έλαβαν τα fritz και ότι από βδομάδα θα τα στείλουν...
περιμένουμε λοιπόν τις πρώτες παραλαβές :oneup:

underzero
15-06-07, 03:57
Εμένα πάντως μου είπαν οτι θα μου στείλουν το router μια εβδομάδα πρίν την ενεργοποίηση.

Έκανα αίτηση shared τη Δευτέρα και θεωρητικα κάπου στις 10/7 περιμένω ενεργοποίηση... Αν πάει πάντως 15+ την κάτσαμε...Πρέπει να πάμε και διακοπες...
Ε ρε γέλιο που θα πέσει. Το βλέπω εγω: Με το φραπέ στην παραλία να βρίζομαι με τη HOL μέσω κινητού.

Μ' αρέσει πάντως που (σχεδόν) όλοι αλλάξαμε το aDSL info μας και βάλαμε τις νέες ταχύτητες.... :D:D:D

Tem
15-06-07, 08:12
.......... Μ' αρέσει πάντως που (σχεδόν) όλοι αλλάξαμε το aDSL info μας και βάλαμε τις νέες ταχύτητες.... :D:D:D
ναι , για να έχουμε την ψευδαίσθηση των 20/1 :lol:

tolisp
15-06-07, 11:19
Εγώ πάλι αυτό το πάρε δώσε με το δεύτερο router που αν δεν το θέλεις το επιστρέφεις (όπως μου είπε διαλέγεις αν θέλεις το καινούριο Jetspeed η το παλιό Fritz:hmm:) ΔΕΝ μου φαίνεται και πολύ σοβαρή κίνηση :p
Δηλαδή πρέπει να πληρώσω courier να τους το επιστρέψω?

Dimitris
15-06-07, 11:26
Όχι όλα γίνονται με έξοδα της HOL.

grsaint13
15-06-07, 12:51
Μ' αρέσει πάντως που (σχεδόν) όλοι αλλάξαμε το aDSL info μας και βάλαμε τις νέες ταχύτητες.... :D:D:D

Α,όχι...Εγώ για γούρι δεν το έχω κάνει ακόμα...;):p

Μην πω ότι δε θα το αλλάξω καθόλου!!!:whistle:

nm96027
15-06-07, 12:53
Α,όχι...Εγώ για γούρι δεν το έχω κάνει ακόμα...;):p

Ειμαι αισιοδοξος αλλα οχι τοσο για να το αλλαξω ακομα!
Οποιοι το εκαναν, ομως εκαναν καλα: ετσι για να προετοιμαζομαστε οι υπολοιποι οταν θα πιιάσουν τα 20.:evil:

grsaint13
15-06-07, 13:36
Λοιπόν.Μίλησα πριν λίγο με τις πωλήσεις από το site και μέσες άκρες μου είπε ότι θα ενεργοποιηθώ κανονικά(:hmm:) σε 20-25 εργάσιμες από την ημερομηνία αίτησης και ότι εξοπλισμός και αίτηση θα μου σταλλούν λίγο πριν την ενεργοποίηση.

Θα ποστάρω την πλήρη συνομιλία αργότερα που θα γυρίσω σπίτι...

underzero
15-06-07, 14:44
Εγώ πάλι αυτό το πάρε δώσε με το δεύτερο router που αν δεν το θέλεις το επιστρέφεις (όπως μου είπε διαλέγεις αν θέλεις το καινούριο Jetspeed η το παλιό Fritz:hmm:) ΔΕΝ μου φαίνεται και πολύ σοβαρή κίνηση :p
Δηλαδή πρέπει να πληρώσω courier να τους το επιστρέψω?

Με το Linksys μου μια χαρά είμαι, θα παραμείνω εκεί :oneup:

Ευτυχώς που η δουλειά είναι δίπλα στη HOL και θα πεταχτώ με τα πόδια να τους το δώσω να τελειώνει.

strider
15-06-07, 17:33
Δηλαδή πρέπει να πληρώσω courier να τους το επιστρέψω?

Με την ACS συνεργάζεται η HOL. Τηλεφώνησέ τους να έρθουν να το πάρουν πίσω. Ξέρουν αυτοί. Δεν πληρώνεις φυσικά.

kopromax
15-06-07, 17:49
ναι ετσι ειναι παρτους τηλ και πες τους χρεωση στη χολ. εγω ετσι το εκανα

grsaint13
15-06-07, 18:25
Ορίστε,λοιπόν,και η συνομιλία που είχα το πρωί με το τμήμα πωλήσεων:

** Συνομιλείτε με ΧΧΧ, HELP ONLINE (RSD). **
ΤΜ.ΠΩΛ. : Καλησπέρα σας , πώς μπορώ να εξυπηρετήσω;
ΕΓΩ : Θέλω να σας κάνω 2 ερωτήσεις
ΕΓΩ : Έχω κάνει αίτηση από 5/6 για το 2play
ΕΓΩ : θέλω να μου πείτε την πορεία της αίτησής μου καθώς και το αν με τα μλεχρι τώρα δεδομένα θα τηρηθεί το 25ήμερο που μου είπατε

Ακολουθεί κενό σχεδόν 3-4 λεπτών

ΕΓΩ : είστε εκεί;
ΤΜ.ΠΩΛ. : Πείτε μου παρακαλώ
ΕΓΩ : σας έκανα την ερώτηση
ΤΜ.ΠΩΛ. : Ο αριθμός τηλεφωνό που έχουμε κάνει την αίτηση?
ΕΓΩ : 210.......
ΤΜ.ΠΩΛ. : Περιμένετε παρακαλώ...
ΕΓΩ : μάλιστα
ΤΜ.ΠΩΛ. : Απο ότι βλέπω έχει προωθηθεί το αίτημά σας στις 05-06-2007 και η ενεργοποίησει θα πραγματοποιηθεί σε 20-25 εργάσιμες ημέρες.
ΕΓΩ : μάλιστα
ΕΓΩ : κάτι τελευταίο
ΕΓΩ : ο εξοπλισμός καθώς και η αίτηση με τους όρους πότε θα μου αποσταλλούν;

Ακολουθεί κενό σχεδόν 2 λεπτών

ΤΜ.ΠΩΛ. : Ο εξοπλισμός και η αίτηση θα παραδωθούν λίγες ημέρες πριν απο την ενεργοποίηση της γραμμής σας με την ACS Courier
ΕΓΩ : πείτε μου σας παρακαλώ μια αναμενόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης

Ακολουθεί νεό κενό σχεδόν 2 λεπτών

ΤΜ.ΠΩΛ. : Όπως σας προανέφερα η ενεργοποίηση γίνεται σε 20-25 εργάσιμες ημέρες.
ΕΓΩ : καλώς...
ΕΓΩ : σας ευχαριστώ...
ΤΜ.ΠΩΛ. :
ΤΜ.ΠΩΛ. : Ευχαριστούμε που επιλέξατε την υπηρεσία Live Support της Hellas On Line. Στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Hellas on Line μπορείτε να απευθύνεστε 24ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα, 365 ημέρες το χρόνο.



Λοιπόν.Δεν επέμεινα για να κάνω πιο λεπτομερή συζήτηση γιατί κατάλαβα ότι μάλλον δε θα έβγαζα κάτι παραπάνω.Από τα κενά μου φάνηκε ότι έκανα συζήτηση με παραπάνω από 1 άτομα;)...

Αυτό που μου κάνει εμένα εντύπωση είναι το πώς γίνεται να φτάνει ο χρόνος για ενεργοποίηση της υπηρεσίας,να μην έχω λάβει ακόμα την αίτηση να την υπογράψω άρα και να μην ξέρω τους όρους της υπηρεσίας που πρόκειται να μου ενεργοποιηθεί(δεν έχει σημασία ότι έχω κατεβασμένη την αίτηση)...Μπορεί κάποιος να μην έχει αυτή τη στιγμή πρόσβαση στο ίντερνετ για να τους δει από εκεί...:hmm:

ela002
15-06-07, 20:12
Είναι παράνομο να κάνουν οτιδήποτε πριν υπογράψεις τους όρους αν κάτι τύχει νομικά το μπελά θα τον βρεί η hol.

strider
15-06-07, 21:37
Είναι παράνομο να κάνουν οτιδήποτε πριν υπογράψεις τους όρους αν κάτι τύχει νομικά το μπελά θα τον βρεί η hol.

Στην ουσία κάνεις τηλεφωνική παραγγελία του πακέτου (την οποία ηχογραφούν) οπότε θα έπρεπε να ξέρεις τους όρους. Διαφορετικά ζητάς τους όρους πρώτα, τους διαβάζεις, και μετά κάνεις την παραγγελία είτε τηλεφωνικά είτε αλλιώς.

Και στον ΟΤΕ τηλεφωνείς στο 134 και παραγγελνεις πακέτα. Όπως σε όλα τα μαγαζία δηλαδή.

ela002
16-06-07, 00:42
Ναι δεν σου λέω δεν γίνεται απλά νομικα είναι λάθος και δεν στηρίζεται κάπου να υπογράφεις συμβάσεις τηλεφωνικά. Αν παρεις και παραγγείλεις στη ΗΟΛ δεν θα σε ρωτήσουν αν διαβάσατε τους όρους και συμφωνείτε πάνε στο ψητό κατευθείαν.

strider
16-06-07, 01:00
1. Ναι δεν σου λέω δεν γίνεται απλά νομικα είναι λάθος και δεν στηρίζεται κάπου να υπογράφεις συμβάσεις τηλεφωνικά.
2. Αν παρεις και παραγγείλεις στη ΗΟΛ δεν θα σε ρωτήσουν αν διαβάσατε τους όρους και συμφωνείτε πάνε στο ψητό κατευθείαν.

1. Ναι, βέβαια, δεν υπογράφεις τίποτα. Μόνο παραγγελία κάνεις.
2. "Show me the money" :twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.