PDA

Επιστροφή στο Forum : ελεγχος της αίτησης ; ανύπαρκτος



Σελίδες : [1] 2

kopromax
13-06-07, 17:33
εκανα την αιτηση μου για double play στις 07/06. ελεγα τοτε οτι μαλλον θα εχουν καπου στο καινουργιο site ενα μερος στο οποιο θα μαθεναμε κατι για την αιτηση και σε ποιο σημειο ειναι. απο οτι ειδα εχει μονο ενα μερος στο tools το οποιο εχει να ενημερωθει απο οταν ακανα αιτηση για adsl παλια. τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι αν υπαρχει κατι αρνητικο θα μου στειλουν mail ενω αν ολα πηγενουν καλα δε θα εχω καμια ενημερωση και φυσικα ουτε σε ποιο σταδιο ειναι η αιτηση. εχει βρει κανεις ακρη με αυτο το θεμα;:hmm:

Tem
13-06-07, 18:30
εκανα την αιτηση μου για double play στις 07/06. ελεγα τοτε οτι μαλλον θα εχουν καπου στο καινουργιο site ενα μερος στο οποιο θα μαθεναμε κατι για την αιτηση και σε ποιο σημειο ειναι. απο οτι ειδα εχει μονο ενα μερος στο tools το οποιο εχει να ενημερωθει απο οταν ακανα αιτηση για adsl παλια. τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι αν υπαρχει κατι αρνητικο θα μου στειλουν mail ενω αν ολα πηγενουν καλα δε θα εχω καμια ενημερωση και φυσικα ουτε σε ποιο σταδιο ειναι η αιτηση. εχει βρει κανεις ακρη με αυτο το θεμα;:hmm:
προσπαθώντας για μια ακόμα φορά να βρώ άκρη επικοινώνησα πριν απο λίγο με τηνεταιρεία στο 13844 αλλά δεν βγήκε κάποια άκρη. Στην εξυπηρέτηση βρήκαν την αίτηση απο 4 για 8 όχι όμως την αίτηση απο 8 σε 20 :down:.
Με παρέπεμψαν να μιλήσω αύριο 9πμ - 5μμ με την πωλήτριά μου.
Εχω βάσιμη υποψία ότι δεν έχουν ακόμα επεξεργασθεί τις αιτήσεις που έχουν γίνει. Απλά τις έχουν συγκεντρώσει κάπου και κάποια στιγμή μελλοντικά και κατα πάσα πιθανότητα μετά απο 15/6 θα αρχίσουν να τις επεξεργάζονται. Αυτό σημαίνει πρακτικά ότι πάμε αρκετά πίσω. Προφανώς ανακοινώθηκαν υπηρεσίες χωρίς η HOL να είναι σε θέση να τις υλοποιήσει άμεσα

kopromax
13-06-07, 18:40
τι να πω πραγματικα καναμε μια αιτηση και ειναι στο κενο ουτε ξερουμε τι γινεται με αυτην την αιτηση

Tem
13-06-07, 18:45
τι να πω πραγματικα καναμε μια αιτηση και ειναι στο κενο ουτε ξερουμε τι γινεται με αυτην την αιτηση
στο απόλυτο κενό θα έλεγα :down:

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΟ 8 ΣΕ 20

ZhenXlogic
13-06-07, 18:46
Εμένα παντός μου είπαν ότι αν πάει κάτι στραβά θα με πάρουν τηλέφωνο για τα κακά μαντάτα αλλιώτικα λαμβάνουν ενημέρωση με το τέλος της υλοποίησης του κυκλώματος και τότε μας ειδοποιούν ότι όλα είναι αίτημα προς χρήση. :)

Παντός καλά θα ήταν να υπάρχει ένα section που να μας δίνει πληροφορίες πως πειγένε η αιτηση.

Tem
13-06-07, 18:54
Εμένα παντός μου είπαν ότι αν πάει κάτι στραβά θα με πάρουν τηλέφωνο για τα κακά μαντάτα αλλιώτικα λαμβάνουν ενημέρωση με το τέλος της υλοποίησης του κυκλώματος και τότε μας ειδοποιούν ότι όλα είναι αίτημα προς χρήση. :)

Παντός καλά θα ήταν να υπάρχει ένα section που να μας δίνει πληροφορίες πως πειγένε η αιτηση.
Το περίεργο είναι ότι δεν βλέπουν ούτε τις αιτήσεις
Μια μου λένε ότι έκανα αιτηση για αναβάθμιση απο 2 σε 8 και μια ότι
έκανα αιτηση για αναβάθμιση απο 4 σε 8(που την έχω κάνει απο 23.2.2007 με αυθημερόν υλοποίηση)

No-Name
13-06-07, 18:59
Και ακόμα ελπίζετε?Θα ξαναέκανα αίτηση αν μου λέγανε ότι μετά 15 μέρες δεν την βλεπουν

Tem
13-06-07, 19:11
Και ακόμα ελπίζετε?Θα ξαναέκανα αίτηση αν μου λέγανε ότι μετά 15 μέρες δεν την βλεπουν
σκέφτομαι να ξανακάνω αλλά φοβάμαι ότι θα μπερδευτούν και δεν θα ξέρουν ποιά να υλοποιήσουν πρώτη :p

Panagioths
13-06-07, 20:33
Επειδή η HOL λέει πάντα ψέματα για το πότε και εαν έχει στείλει την αίτηση και επειδή δεν την περνάει στο w-crm ο πωλητής αλλά τα στέλνει σε κάποιο άλλο υπάλληλο και αυτός τα περνάει εγώ (παθών 2 φορές) θα τους έπαιρνα τηλ κάθε μέρα να ρωτήσω. Επίσης, αυτοί έχουν 2 συστήματα: ένα της εταιρείας (siebel;) και ένα των παρόχων (w-crm). Όταν τους καλείτε να τους ζητάτε να κοιτάζουν στο w-crm γιατί αυτό είναι η πραγματική εικόνα της κατάστασης της γραμμής.

Υπόψιν οτι από την στιγμή που θα καταχωρηθεί το αίτημα στο wcrm ο οτε έχει προθεσμία 3 εργάσιμες να ελέγξει το αίτημα/στοιχεία συνδρομητή κτλ και να το απορρίψει ή να το εγκρίνει. Οπότε μετά τις 3 εργάσιμες από όταν πει ο υπάλληλος οτι το στείλανε το αίτημα πάρτε να μάθετε γιατί εαν το απορρίψει ο οτε (συνηθίζει η hol να βάζει λάθος διευθύνσεις των συνδρομητών) δεν πρόκεται να σας πάρουν τηλ ούτε να επαναπροωθήσουν την αίτηση.

nm96027
13-06-07, 21:08
Συμφωνω με τον Tem: απλως πιστεύω πως δεν εχει γίνει ακομα τιποτα, γιατι ακομα δεν ειναι ετοιμοι. Εν τω μεταξυ δεν ξερω τί συστημα εχουν, παντως ξερω οτι τα εχει παιξει: σημερα η 4αρα του γραφειο στα χαρτια ειχε γίνει 1024....:p Μου είπαν πάντως πως ειναι ζήτημα ημερων (.....) το νεο tools.

grandstyle
13-06-07, 21:57
τι νεο tools? θα εχει τπτ νεο ?

nm96027
13-06-07, 22:49
τι νεο tools? θα εχει τπτ νεο ?

Ε,ναι, δεν μπορουν να διαχειριστουν το double play απο το υπαρχον tools...

DJFloor
13-06-07, 23:16
Τελικά, τι θα γίνει στις 15/6 έχει καταλάβει κανείς?

grsaint13
13-06-07, 23:43
Τελικά, τι θα γίνει στις 15/6 έχει καταλάβει κανείς?

Εγώ θα έλεγα τι θα "πρωτο"γίνει...:hmm::hmm:

Tem
13-06-07, 23:50
Τελικά, τι θα γίνει στις 15/6 έχει καταλάβει κανείς?
ουσιαστικά ίσως τίποτα. Μπορεί να αρχίσουν να επεξεργάζονται σιγά σιγά τις αιτήσεις.
Αλλά είναι και Παρασκευή οπότε το 15/6 άνετα γίνεται 18/6 και βλέπουμε. Χαλαρότητα και υπομονή χρειάζεται. Ετσι κι αλλιώς όσοι έχουμε ήδη ενεργή σύνδεση δεν έχουμε πρόβλημα ;)

grsaint13
13-06-07, 23:53
ουσιαστικά ίσως τίποτα. Μπορεί να αρχίσουν να επεξεργάζονται σιγά σιγά τις αιτήσεις.
Αλλά είναι και Παρασκευή οπότε το 15/6 άνετα γίνεται 18/6 και βλέπουμε. Χαλαρότητα και υπομονή χρειάζεται. Ετσι κι αλλιώς όσοι έχουμε ήδη ενεργή σύνδεση δεν έχουμε πρόβλημα ;)

Το θέμα δεν είναι αν έχουμε πρόβλημα ή όχι.Ούτε εμένα με βιάζει ιδιαίτερα.Αυτό,όμως,που δε γουστάρω είναι να με κοροϊδεύουν!Καλύτερα να μου πουν θα ενεργοποιηθώ σε 2 μήνες,παρά αυτά που λένε τώρα και σε έχουν στην αναμονή.Ε,μη γίνουμε και Tellas ή Vivodi που κάποιοι περιμένουν από τα Χριστούγεννα για ενεργοποίηση...

Tem
14-06-07, 00:07
Το θέμα δεν είναι αν έχουμε πρόβλημα ή όχι.Ούτε εμένα με βιάζει ιδιαίτερα.Αυτό,όμως,που δε γουστάρω είναι να με κοροϊδεύουν!Καλύτερα να μου πουν θα ενεργοποιηθώ σε 2 μήνες,παρά αυτά που λένε τώρα και σε έχουν στην αναμονή.Ε,μη γίνουμε και Tellas ή Vivodi που κάποιοι περιμένουν από τα Χριστούγεννα για ενεργοποίηση...
σε κανέναν δεν αρέσει να τον κοροιδεύουν. Εκνευρίζομαι και εγώ αφάνταστα όταν τους παίρνω τηλέφωνο για να πληροφορηθώ την πορεία της αίτησης και ακούω συνήθως διαφορετικές εκδοχές, αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι ιδιαίτερο ...Απλά ακυρώνεις ή το παίρνεις απόφαση και περμένεις

grsaint13
14-06-07, 00:09
σε κανέναν δεν αρέσει να τον κοροιδεύουν. Εκνευρίζομαι και εγώ αφάνταστα όταν τους παίρνω τηλέφωνο για να πληροφορηθώ την πορεία της αίτησης και ακούω συνήθως διαφορετικές εκδοχές, αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι ιδιαίτερο ...Απλά ακυρώνεις ή το παίρνεις απόφαση και περμένεις

Ή πας από κει και τους τα λες ένα χεράκι...Κάτι που θα κάνω,πίστεψέ με,αν δω ότι θα τραβήξει πολύ η βαλίτσα...:closed:

nm96027
14-06-07, 00:12
σε κανέναν δεν αρέσει να τον κοροιδεύουν. Εκνευρίζομαι και εγώ αφάνταστα όταν τους παίρνω τηλέφωνο για να πληροφορηθώ την πορεία της αίτησης και ακούω συνήθως διαφορετικές εκδοχές, αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι ιδιαίτερο ...Απλά ακυρώνεις ή τοπαίρνεις απόφαση και περμένεις

Ειστε δυο τελειως διαφορετικες περιπτωσεις:

1. Ο Tem αργα ή γρηγορα θα ενεργοποιηθει. Σιγουρα πριν τις 25 μερες. Εκνευρίζεται δικαιως γιατι ειναι κατι τοσο απλο, που ξερει καλα οτι γίνεται αυθημερον.

2. Ο grsaint13 και γω και ολοι οσοι εχουν κανει αίτηση για double play ειμαστε αλλου παπα ευαγγελιο. Θα το φάμε το 25 ημερο. Θα φάμε επισης και την απειρία τους στις διαδικασίες μεταβασης.

Προς το παρον επι της διαδικασιας δεν κοροιδευουν κανεναν. Εχουν ζητησει παραπανω χρονο απο τον προβλεπομενο απο τον RUO και τους εχουμε δώσει ουτως ή αλλως.;)
Απο κει και περα αρχίζει το τρέξιμο.

grsaint13
14-06-07, 00:25
Προς το παρον επι της διαδικασιας δεν κοροιδευουν κανεναν. Εχουν ζητησει παραπανω χρονο απο τον προβλεπομενο απο τον RUO και τους εχουμε δώσει ουτως ή αλλως.;)

Άρα μας κοροϊδεύουν...!;)

nm96027
14-06-07, 00:31
Άρα μας κοροϊδεύουν...!;)

Ολα κρίνονται απο το αποτελεσμα αγαπητε μου...

Εννοω: αν το ειναι αν με ενεργοποιησουν εντος των 25 εργασιμων εναντι των 13 εργασιμων του RUO, τοτε θα το εκτιμησω κατα μια εννοια (κατα αλλη οχι:p) γιατι μου είπαν απο την αρχή την αληθεια και ας μην ήταν ωραια. Δλδ αν δεν μπορουν στις 13 αλλα μπορουν στις 25 και με εχουν προειδοποιησει, οκ

Ααααν ομως εχουν πει @#$%@ τοτε.....

Οπως και να εχει ειναι νωρις να αποφασίσουμε αν παμε για γάμο ή για κηδεια. 25 ζήτησαν, 25 θα εχουν- αφου συμφώνησα. Απο κει και περα αρχίζει η πανηγυρις!:lol:

grsaint13
14-06-07, 00:36
Ολα κρίνονται απο το αποτελεσμα αγαπητε μου...

Εννοω: αν το ειναι αν με ενεργοποιησουν εντος των 25 εργασιμων εναντι των 13 εργασιμων του RUO, τοτε θα το εκτιμησω κατα μια εννοια (κατα αλλη οχι:p) γιατι μου είπαν απο την αρχή την αληθεια και ας μην ήταν ωραια. Δλδ αν δεν μπορουν στις 13 αλλα μπορουν στις 25 και με εχουν προειδοποιησει, οκ

Ααααν ομως εχουν πει @#$%@ τοτε.....

Οπως και να εχει ειναι νωρις να αποφασίσουμε αν παμε για γάμο ή για κηδεια. 25 ζήτησαν, 25 θα εχουν- αφου συμφώνησα. Απο κει και περα αρχίζει η πανηγυρις!:lol:

Δεν σχολιάζω τίποτα...Πλήρης ταύτιση απόψεων...:worthy::respekt:

Tem
14-06-07, 08:09
Ειστε δυο τελειως διαφορετικες περιπτωσεις:

1. Ο Tem αργα ή γρηγορα θα ενεργοποιηθει. Σιγουρα πριν τις 25 μερες. Εκνευρίζεται δικαιως γιατι ειναι κατι τοσο απλο, που ξερει καλα οτι γίνεται αυθημερον....

αμφίβολο το βλέπω τελικά και για τις 25 ημέρες. Ελπίζω να διαψευστώ στις εκτιμήσεις μου τόσο για το shared όσο και για το Double Play

nm96027
14-06-07, 08:29
αμφίβολο το βλέπω τελικά και για τις 25 ημέρες. Ελπίζω να διαψευστώ στις εκτιμήσεις μου τόσο για το shared όσο και για το Double Play

Οχι ρε, σιγα. Εσυ μια χαρα θα πας στα 20. Ουτε τεχνικο ειναι το ζητημα ουτε διαδικαστικο...
Παω και στοιχημα!;)

Tem
14-06-07, 08:49
Οχι ρε, σιγα. Εσυ μια χαρα θα πας στα 20. Ουτε τεχνικο ειναι το ζητημα ουτε διαδικαστικο...
Παω και στοιχημα!;)
θα επανέλθω με νεότερα μετά την επικοινωνία μου με την πωλήτρια :oneup:

zaphod
14-06-07, 08:53
Καλημερα παιδια,εγω την αιτηση μου την εκανα χτες,απο τα 4 στα 12,ο πωλητης και εμενα μου εδωσε την εντυπωση οτι αυτα που μου ελεγε απο καπου τα διαβαζε! Τελος παντων,για εμας τους νεους που ειμαστε ακομα στην περιοδο που δεν πληρωνουμε συνδρομη (ενεργοποιηθηκε τον Απριλιο,ασχετα αν την αιτηση την εκανα Φεβρουαριο!) μου ειπε οτι τα 99ευρω συμψηφιζονται και θα αφαιρεθουν απο τους 3 πρωτους λογαριασμους... Αυτο απο μονο του μου φαινεται υποπτο,μαλλον σημαινει οτι απο Σεπτεμβριο και μετα θα ελπιζω!!!
Οχι οτι τον πιστεψα παντως αλλα ειχε πεποιθηση ο ανθρωπος οτι σε 15 μερες θα ειχαν τελειωσει ολα!
Παντως το upload για 12αρα γραμμη,μονο 1024 Kbps ειναι τουλαχιστον απογοητευτικο!

Tem
14-06-07, 08:56
....Παντως το upload για 12αρα γραμμη,μονο 1024 Kbps ειναι τουλαχιστον απογοητευτικο!
γιατί ? Θα μπορούσε να είναι και 512 ;)

nm96027
14-06-07, 09:02
Παντως το upload για 12αρα γραμμη,μονο 1024 Kbps ειναι τουλαχιστον απογοητευτικο!

Kαλωσήρθες!

Δεν ειναι καθόλου απογοητευτικο, οχι γιατι ειναι το μεγαλυτερο upload της αγορας (μαζι με την Netone), αλλα γιατί αυτο ειναι σχεδον το μέγιστο που μπορει να δώσει μια ADSL2+ σύνδεση. ;)
Ριξε μια ματια στο φορουμ και στους οδηγους του (http://www.adslgr.com/features/ADSLgr_info/info.php) ή και εδω (http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5). Θα δεις πως μονο το Annex M του ADSL2+ μπορει να μας δώσει upload γύρω στα 3.5mbps.

Tem
14-06-07, 09:09
Καλημερα παιδια,εγω την αιτηση μου την εκανα χτες,απο τα 4 στα 12,ο πωλητης και εμενα μου εδωσε την εντυπωση οτι αυτα που μου ελεγε απο καπου τα διαβαζε! Τελος παντων,για εμας τους νεους που ειμαστε ακομα στην περιοδο που δεν πληρωνουμε συνδρομη (ενεργοποιηθηκε τον Απριλιο,ασχετα αν την αιτηση την εκανα Φεβρουαριο!) μου ειπε οτι τα 99ευρω συμψηφιζονται και θα αφαιρεθουν απο τους 3 πρωτους λογαριασμους... Αυτο απο μονο του μου φαινεται υποπτο,μαλλον σημαινει οτι απο Σεπτεμβριο και μετα θα ελπιζω!!!.......
αν περιμένουμε για απλή αναβάθμιση μέχρι το Σεπτέμβριο σωθήκαμε...Κάτι τέτοιο ξεπερνάει και τις πλέον απαισιόδοξες προβλέψεις ;)

Tem
14-06-07, 10:39
Παραθέτω συνομιλία με Live Agent HOL πριν από λίγη ώρα :whistle:

tem : θα ηθελα να ρωτήσω για το στάδιο της αίτησής μου

** Συνομιλείτε με XXX HELP ONLINE (RSD). **
XXX : Καλημέρα σας tem , πώς μπορώ να εξυπηρετήσω;
tem : θα ηθελα να ρωτήσω για το στάδιο της αίτησής μου
XXX : Θα ήθελα να μου δώσετε τον τηλεφωνικό σας αριθμό, παρακαλώ,
tem : 21077...........
XXX : Περιμένετε παρακαλώ...
ΧΧΧ : Το αίτημα σας έχει ολοκλδρωθεί 14-Ιον-2007
tem : εχω κάνει αίτηση αναβάθμισης απο 8 σε 20 Μβps
tem : ολοκληρώθηκε δηλαδή σήμερα?
XXX : Απο ότι δείχνει το σύστημα έχει ολοκληρωθεί το αίτημα σας για τα 8ΜΒ
tem : έχω κάνει αίτηση για μετάβαση απο 8 σε 20 mbps (επαναλαμβάνω δίνοντας έμφαση)
ΧΧΧ : Με ποιον πωλητή έχετε μιλήσει για την αναβάθμιση
tem : #####
XXX : Περιμένετε παρακαλώ...

Μετα απο αναμονή 20 λεπτών περίπου
XXX: Βρήκα το αίτημα σας για τα 20ΜΒ και το έχει προωθήσει η κα ####
tem : έχουμε κάτι σχετικό με τον πιθανό χρόνο ενεργοποίησης ?

Aκολουθεί αναμονή περίπου 10 λεπτών και μετά
Ο συνομιλητής σας αποχώρησε.
tem : θα υπάρξει κάποια σχετική ενημέρωση στο management tools ?

nm96027
14-06-07, 10:43
Τem ή απλω παρε βαθια ανασα και περίμενε ή παρε την πωλητρια σου απο Δευτερα και πες της "Μήπως θα επρεπε να ανησυχω που καθε φορα που παίρνω τηλεφωνο δεν βρίσκετε την αίτηση μου";)
:cool:

Tem
14-06-07, 10:48
Τem ή απλω παρε βαθια ανασα και περίμενε ή παρε την πωλητρια σου απο Δευτερα και πες της "Μήπως θα επρεπε να ανησυχω που καθε φορα που παίρνω τηλεφωνο δεν βρίσκετε την αίτηση μου";)
:cool:
απόσπασμα απο προηγούμενο μήνυμα :

XXX: Βρήκα το αίτημα σας για τα 20ΜΒ και το έχει προωθήσει η κα #### :rtfm: :lol::lol:

Η αίτηση επιτέλους βρέθηκε. Αγνοείται οτιδήποτε άλλο ;)
Πάντως το αίτημα ολοκληρώθηκε :rofl:

lamesaint
14-06-07, 11:01
τελικά όλοι οι εναλλακτικοί κάτι στραβό θα έχουν ωστε να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη. Αντε τώρα να πάρεις απόφαση να αλλάξεις από ΟΤΕ...;)

nm96027
14-06-07, 11:21
τελικά όλοι οι εναλλακτικοί κάτι στραβό θα έχουν ωστε να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη. Αντε τώρα να πάρεις απόφαση να αλλάξεις από ΟΤΕ...;)

Σε αυτο που λες εχεις δικιο. Εγω το λεω, επαναλαμβανομενα, κάπως αλλιως: πως ειναι πολυ δυσκολο αυτες οι πρόχειρες και μη αποδοτικηες δομες εξυπηρετησης και υποστηριξης πελατων να υποκαταστήσουν τον ΟΤΕ.

Απο την αλλη (και αυτο να μεινει μεταξυ μας) σκεφτήτε πως πριν ενα μηνα επρεπε να μεινεις χωρις ADSL για αυτην την ρημαδα την ενεργοποιηση και εναν 1 και 2 και 3 μηνες. Η απόφαση να βάλεις shared LLU ή full LLU πριν κατί μηνες μονο με το Πέρασμα στην Ινδία συγκρίνονταν.
Eυτυχως (ως σύστημα γενικοτερα) εχει επελθει ΜΙΑ βελτιωση. Απομένουν πολλες ακομα.:oneup:

stratus
14-06-07, 12:04
Μιλησα και εγω με τον πωλητη και μου ειπε οτι η αιτηση εχει προωθηθει και στις ερχομενες μερες θα γινει η αναβαθμιση.Ιδωμεν

grandstyle
14-06-07, 12:15
και γω μιλησα με την πωλητρια μου..(παλια ειχα πωλητη αλλα με την αναβαθμιση στα 2048/12mb μου ετυχε πωλητρια:() μου ειπε οτι εχει σταλει το αιτημα στον οτε και οτι την επομενη εβδομαδα θα λαβω τον εξοπλισμο και θα κρατησω οποιον θελω (jetspeed,fritz)..και την ρωτησα τον Αυγουστο θα μεταβω αυτοματα στα 12 ? και μου λεει να σας δωσω το τηλεφωνο μου να με καλεσετε τοτε ? και της λεω το δικο σας ? και μου λεει ΝΑΙ ,ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ? της λεω οχι ! και μου κανει: γραφετε λιγο ? 13844 ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΤΗΝ χχχχχχχχχχχχχ :rofl::rofl:

Tem
14-06-07, 12:35
και γω μιλησα με την πωλητρια μου..(παλια ειχα πωλητη αλλα με την αναβαθμιση στα 2048/12mb μου ετυχε πωλητρια:() μου ειπε οτι εχει σταλει το αιτημα στον οτε και οτι την επομενη εβδομαδα θα λαβω τον εξοπλισμο και θα κρατησω οποιον θελω (jetspeed,fritz)..και την ρωτησα τον Αυγουστο θα μεταβω αυτοματα στα 12 ? και μου λεει να σας δωσω το τηλεφωνο μου να με καλεσετε τοτε ? και της λεω το δικο σας ? και μου λεει ΝΑΙ ,ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ? της λεω οχι ! και μου κανει: γραφετε λιγο ? 13844 ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΤΗΝ χχχχχχχχχχχχχ :rofl::rofl:
καλό αυτό με το 13844 :lol:

Tem
14-06-07, 12:38
Μιλησα και εγω με τον πωλητη και μου ειπε οτι η αιτηση εχει προωθηθει και στις ερχομενες μερες θα γινει η αναβαθμιση.Ιδωμεν
για απλό ή για διπλό play ?

nm96027
14-06-07, 12:53
...να με καλεσετε τοτε ? και της λεω το δικο σας ? και μου λεει ΝΑΙ ,ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ? της λεω οχι ! και μου κανει: γραφετε λιγο ? 13844 ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΤΗΝ χχχχχχχχχχχχχ :rofl::rofl:

grandstyle πρεπει να εχεις πολυ ωραια φωνη και την γοητευσες την κοπέλα....:worthy:
Αυτη ηθελε να σου δώσει το τηλεφωνο της και συ σφύριζες αδιάφορα....

Εχουν πολυ πλάκα πάντως...Χτυπάει το κινητο. Βλέπω 2130004000. Λεω "Εδω ειμαστε. Εχουμε νεωτερα". Το σηκώνω: "Γεια σας απο την hol τηλεφωνω, μπλα-μπλα, σας παίρνω για σας ενημερωσω για το νεο πακέτο της hol, μπλα-μπλα, χωρις παγιο ΟΤΕ...". Απαντηση "Μα εχω ήδη κανει αίτηση...". Ταλαίπωρη ".....".:lol::lol::lol:

Εγω το απολαμβάνω (οσο εχω την αγαπημενη μου 4αρα....)!:p

Tem
14-06-07, 12:58
μόλις πάω στο σπίτι θα δώ αν ολοκληρώθηκε το αίτημά μου σήμερα 14.6.2007 :p

stratus
14-06-07, 13:08
για απλό ή για διπλό play ?
aπλο απο 3 -> 12 ΜΒ

nm96027
14-06-07, 13:09
μόλις πάω στο σπίτι θα δώ αν ολοκληρώθηκε το αίτημά μου σήμερα 14.6.2007 :p

Η πωλήτρια σου στο είπε, οτι εχεις ενεργοποιηθει?:hmm:

stratus
14-06-07, 13:44
H απαντηση που πηρα σε email που εστειλα σχετικα με την αιτηση μου

Θέμα: Κατασταση αιτησης αναβαθμισης


Κατάσταση ΝΕΟ
Κρισιμότητα 4 ΧΑΜΗΛΗ
Σχετική υπηρεσία Other
Κωδικός ++06Cm00KAYs3njby1iULN6GB0egG00GmO65AcBE0lq0001GKjUPq0g9s0Y0OLWA++




Ενέργεια Ανάθεση σε μηχανικό
Από ioma@hol.gr
Ημερομηνία/ώρα 14-Ιον-2007, 13:31:48
Σχόλια ________________________________________
HOL Πελάτης (14-Ιον-2007, 11:56:02)
ASSIGN TO RSD Sales Reception
Created automatically by HOL Mime Parser 2.52 with key 1181811362_5850.

Live Support Message Delivery: ------------------------------------------- Ειχα κανει μια αιτηση για αναβαθμιση της συνδεσης μου απο 3 σε 12ΜΒ.Θα ηθελα να ρωτησω σε ποιο σταδιο βρισκεται η αιτηση μου.Ευχαριστω

nm96027
14-06-07, 13:48
Αυτο δεν ειναι η απαντηση. Απλως σε ενημερώνουν για καθε "κίνηση" που γίνεται για το θεμα που εχεις υποβάλει. Ενδεχεται να σου ερθουν κάμποσα τετοια email, αναλογα με το πόσα παρε-δωσε εχει το θεμα.

stratus
14-06-07, 13:57
Να και το δευτερο μερος

Θέμα: Κατασταση αιτησης αναβαθμισης


Κατάσταση ΚΛΕΙΣΤΟ
Κρισιμότητα 4 ΧΑΜΗΛΗ
Σχετική υπηρεσία Other
Κωδικός ++06Cm00KAYs3njby1iULN6GB0egG00GmO65AcBE0lq0001GKjUPq0g9s0Y0OLWA++




Ενέργεια Κλείσιμο θέματος
Από ioma@hol.gr

Ημερομηνία/ώρα 14-Ιον-2007, 13:52:06
Σχόλια Η αιτηση σας βρισκεται σε διαδικασια αναβαθμισης της γραμμης.
Με εκτιμηση
________________________________________
HOL Πελάτης (14-Ιον-2007, 11:56:02)
ASSIGN TO RSD Sales Reception
Created automatically by HOL Mime Parser 2.52 with key 1181811362_5850.

Live Support Message Delivery: ------------------------------------------- Ειχα κανει μια αιτηση για αναβαθμιση της συνδεσης μου απο 3 σε 12ΜΒ.Θα ηθελα να ρωτησω σε ποιο σταδιο βρισκεται η αιτηση μου.Ευχαριστω

Tem
14-06-07, 14:06
Η πωλήτρια σου στο είπε, οτι εχεις ενεργοποιηθει?:hmm:
ναι ότι έχω ενεργοποιηθεί 14.6.2007 στα 8 :p:down:

Tem
14-06-07, 14:13
επομένως είσαι σε διαδικασία αναβάθμισης αλλά με χαμηλή κρισιμότητα αντιμετώπισης του σχετικού ερωτήματος :p:oneup:

stratus
14-06-07, 14:47
Με απλα λογια δεν βιαζονται για την αναβαθμιση.

Tem
14-06-07, 15:12
προ ολίγου μίλησα και πάλι τηλεφωνικά με την εξυπηρέτηση πελατών και η απάντηση ήταν ότι για την αναβάθμιση απαιτείται πλέον 1 μήνας
Ενημέρωση για το στάδιο της αίτησης δεν μπορεί να υπάρξει. Απλά δεν έχει προχωρήσει καθόλου όπως μου είπαν πλέον και οι ίδιοι.
Οι υποψίες μου απλά επαληθεύτηκαν. Δεν έχουν επεξεργαστεί ακόμα τις συγκεντρωμένες αιτήσεις :down:

Tem
14-06-07, 15:17
ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ LIVE AGENT

Συνομιλείτε με ΑΑΑ, HELP ONLINE (RSD). **
tem : θα ηθελα να ρωτήσω για το στάδιο της αίτησής μου για αναβάθμιση απο 8 σε 20 mbps
ΑΑΑ : Καλησπέρα σας tem , πώς μπορώ να εξυπηρετήσω;
tem : θα ηθελα να ρωτήσω για το στάδιο της αίτησής μου για αναβάθμιση απο 8 σε 20 mbps
ΑΑΑ : το username σας ?
tem : tem
ΑΑΑ : εχετε 2048 :what:
ΑΑΑ : τα κόστη τα εχετε δει για τα 20?
ΑΑΑ : μπορει να γίνει και θα περιμενετε 25 μερες για την ενεργοποιση
tem : απο 23.2.2007 έχω 8 mbps
tem : έχω κάνει αίτηση για 20mbps απο 5.6.2007
tem : μπορείτε να δείτε την αίτησή μου απο 8 σε 20?
ΑΑΑ : ποιος ειναι ο πωλητης σας?
tem : ΒΒΒ
tem : Υπάρχει κάτι νεότερο ενδεχομένως ?
ΑΑΑ : μισο λεπτο
ΑΑΑ : καλεστε μας στο 13844
ΑΑΑ : να μιλησετε με την πωλητρια σας την κ ΒΒΒ
tem : Ευχαριστώ πολύ

@ ADSLgr.com All rights reserved.