PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβουλή για WIND



msti
16-09-18, 08:51
Καλημέρα,

Θα ήθελα την άποψή σας σχετικά με την υπηρεσία internet της Wind.

Για την ώρα είμαι σε OTE αλλά μου έκανα μια καλή προσφορά οπότε σκέφτομαι να δοκιμάσω. Διαβάζω όμως άσχημες εμπειρίες εδώ μέσα οπότε έχω αρχίσει να ανησυχώ μιας και η γραμμή χρησιμοποιείται επαγγελματικά.

Το modemaki με ΟΤΕ κλειδώνει στα 8000kpbs με download από speedtest 6.5mbps και απο speedtest.ftp.otenet.gr κοντά στην ονομαστική.

Νομίζετε ότι μπορεί να γίνει πολύ πιο άσχημα με Wind?

goana12
16-09-18, 10:01
Συνηθως οι ταχυτητες ειναι πανω-κατω ιδιες. Μικροδιαφορα μπορει να υπαρξει επειδη αλλαζει το SNRM (στον ΟΤΕ ειναι συνηθως 8, ενω στην Wind 9), με αποτελεσμα ελαφρως καλυτερο συγχρονισμο στον ΟΤΕ.

Διαφορα σιγουρα υπαρχει στην περιπτωση βλαβης, εκει που ο ΟΤΕ διαχειριζεται τις γραμμες, και σιγουρα δινει προτεραιοτητα στις βλαβες των πελατων του, αφηνοντας σε δευτερη μοιρα ολους τους αλλους.

Παντως εγω με 2 γραμμες στην Wind (1 VDSL, και 1 ADSL), σε γενικες γραμμες 2 χρονια τωρα δεν εχω κανενα παραπονο.

geonabro
16-09-18, 16:45
Γνωμη μου,μακρυα απο wind.Εχει καταφερει να με παει στα 5699 kbps την στιγμη που πριν δυο μηνες ημουν στα 11.000kbps.Οταν τους περνω τηλεφωνο για τεχνικα θεματα μου λενε ουσιαστικα αν θες καλυτερη ταχυτητα παρε vdsl.Τελος οι τεχνικοι της wind οταν περνεις στο 1212 φαινονται παντελως ασχετοι με το θεμα . Το μονο που κανουν ειναι να πατανε ενα κουμπι TEST για την γραμμη και καλα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.