PDA

Επιστροφή στο Forum : DHCP Broadcast... ΟΛΕ



NetTraptor
14-06-07, 23:21
Καλή φάση... Modem σε Bridge Mode... Καλώδιο στο switch... PPPoE με Mikrotik

Αποτέλεσμα?
παίρνω IP στο δίκτυο μου από κάποιο DHCP ίσως και κάποιου άλλου πελάτη...

10.189.x.x Το έχει κανένας?:worthy::rofl:

άλλαξα το config με ένα extra IF στον router για να το απομονώσω ... παλάβωσαν όλες οι συσκευές μου...:rofl:

Καλά τα πάνε... άλλη μια χοντρή πατάτα:respekt:

zatast
15-06-07, 01:15
καλη περιπτωση !!οποτε ?δικτυο αλλου πελατη ?:hmm: μαλιστα μαλιστα.επικονωνιακα εκτος απο το crash εχουμε κατι αλλο?

wintech2003
15-06-07, 01:39
Μήπως έχεις κανα ξεκλείδωτο pirelli γυρω σου και πήρες την IP ασύρματα και όχι από το δίκτυο της ΟΝ?

original21paul
15-06-07, 01:45
κατ'αρχην αυτη η ip ειναι του εσωτερικου δικτυου της ΟΝ,γιατι η κανονικη ip ειναι της ταξης 91.132.χχχ.χχχ και ειναι static!

zatast
16-06-07, 13:36
γνωστο αυτο,το θεμα ειναι το crash αυτο εχει αλλες προεκτασεις εκτος απο το block των συσκευων φιλε NetTraptor

GnF
17-06-07, 23:45
Καλή φάση... Modem σε Bridge Mode... Καλώδιο στο switch... PPPoE με Mikrotik

Αποτέλεσμα?
παίρνω IP στο δίκτυο μου από κάποιο DHCP ίσως και κάποιου άλλου πελάτη...

10.189.x.x Το έχει κανένας?:worthy::rofl:

άλλαξα το config με ένα extra IF στον router για να το απομονώσω ... παλάβωσαν όλες οι συσκευές μου...:rofl:

Καλά τα πάνε... άλλη μια χοντρή πατάτα:respekt:

Private IP δεν βγαίνει έξω μαν (10.0.0.0~10.255.255.255) και όπως είπαν παραπάνω είναι IP από το εσωτερικό δύκτιο της ΟΝ. Θα μπορείς να ανοίξεις μόνο την σελίδα της Ον και να δείς τον FTP τους.
Θα πρέπει να βάλεις επάνω το pirelli μέχρι να του περάσουν το config αρχείο (πάρε τους και ένα τηλέφωνο και παρακάλα να βρείς κάποιον να καταλαβαίνει τι λές) και αφού συνδεθεί το pirelli μία φορά θα μπορείς να πάρεις κανονικά ΙP και με οποιοδήποτε άλλο ρουτερ.

panosdoken_
19-07-07, 14:53
Παιδιά κάτι ψιλοάσχετο.Αν θέλω να φτιάξω δίκτυο, dhcp γράφει στο Lease Time γράφει μια ώρα.Έτσι πρέπει να είναι ή το forever?

@ ADSLgr.com All rights reserved.