PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ADSL Conn-x



george76
15-06-07, 00:50
Καλησπέρα.

Είμαι νέος χρήστης και ού σας καλωσορίσω να πω εύγε για το πολύ οργανωμένο και κατατοπιστικό adsl.gr.

Στο προκείμενο: Ο ξάδερφός μου πήρε το connex και αφού τον καθοδήγησα τηλεφωνικά για να κάνει τις ρυθμίσεις (dhcp by default) στην κάρτα δικτύου του pc του, δεν μπορούσε να συνδεθεί στο Internet.

με τα πολλά ο τεχνικός του ΟΤΕ που πήγε είπε κατα λέξη "έχει πρόβλημα ο επεξεργαστής και θέλει επανεγκατάσταση τα windows!!ΗΜΑΡΤΟΝ!

Πήγα σπίτι του και απ' ότι παρατήρησα το default username/password τον οδηγεί μόνο στην σελίδα τoυ otenet και όχο πάντα, γιατί απ 'ότι είδα θέλει reset το modemάκι για να συνδέεται.

Έχει κανείς τέτοια σύνδεση να με κατατοπίσει;

Ευχαριστώ

k_koulos
15-06-07, 01:00
αν και δηλώνω αναρμόδιος θα βοήθαγε να μας πεις ποιο μοντεμ χρησιμοποιεί και ποιά windows

jimbab
15-06-07, 01:18
Καλησπέρα
Εχω μπλέξει και εγώ σε ένα φίλο με ένα speedtouch 585i v6 annexb και προσπαθώ να κάνω port forwarding σε 3 dlink ip καμερες για να τις βλέπω απο μακριά. Τοπικά οκ. Εχει static ipΕχω μάθει απο το www.portforward.com όλη την διαδικασία που την εχω κάνει πολλές φορες.Στο my.otenet.gr ασφάλεια ειίναι ΟΧΙ.Ο firewall disable.Παρόλλα αυτά η πόρτες είναι stealth.Εβαλα δοκιμαστικά ενα level one και μετά απο ρυθμίσεις firewall ,rules κλπ έπαιξε.Το 585ι με τίποτα. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο? κάπου αλλού ?:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.