PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα Vdsl nova μετα απο συγκεκριμενη ωρα!!!



marinosb
11-10-18, 09:22
Άλλαξα για να βρω και εγώ την υγειά μου απο Adsl σε Vdsl...Η αλλαγή έγινε τον Αύγουστο...ωστόσο τα προβλήματα ξεκίνησαν σύντομα και έτσι μετά απο αρκετα τηλεφωνηματα στο τεχνικο τμημα της εταιρειας που ακρη δεν βγάλαμε και ζήτησα να έρθει ο τεχνικός στο σπιτι(πρώτη φορά εδώ και 12 χρονιά συνδρομητής) για να το δει.Ενημερωσα οτι το προβλημα μου παρουσιαζεται αργα το απογευμα μετα τις 18:00-19:00...Ο τεχνικός ήρθε εχθές 10-10-2018 στις 14:30 το μεσημερι...μετρησε την γραμμη η οποια μου ειπε δεν εχει κανενα προβλημα και οι συγχρονισμοι ειναι μια χαρα....4998/49998...λαθη δεν εχει μου ειπε πακετα δεν χανει!!!
Του ξαναειπα οτι το προβλημα ειναι αργα το απογευμα που ενω ολη μερα κατεαβαζω με 5,2-5,6Mbps/s το απογευμα και μετα πεφτει στα 300kbs/s - 900kbs/s που για εμενα αυτο ειναι σοβαρο εφοσον εχω Vdsl...το τεστ γινετε απο τον ftp της forthnet οπως άλλωστε μου ειπε και ο ιδιος να το κανω!
Παραθετω βιντεακι με download test
https://www.youtube.com/watch?v=OOAcyPXV1zY&feature=youtu.be

netblues
11-10-18, 09:33
πρεπει εκεινη την ωρα να δεις τι λεει το modem
Βαζει λαθη? αλλαζει ο συγχρονισμος?
Αν ναι ειναι τοπικη παρεμβολη.
Αν οχι, και το προβλημα ξεκιναει στις 18-19 και παει μεχρι τις 2 το πρωι οπου και λυνεται, τοτε ειναι απλα πηγμενο dslam.
Συνηθες φαινομενο τον τελευταιο καιρο επισης.
Και επισης το video εχει πολλα προσωπικα στοιχεια, καλυτερα να το διορθωσεις

marinosb
11-10-18, 09:35
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...δηλαδη αυτο με το dslam δεν προκειτε να λυθει με τιποτα υποθετω σωστα?

netblues
11-10-18, 09:57
Πρεπει πρωτα να αποκλεισεις ολα τα αλλα.
Λυνεται, αλλα πρεπει να το κανει η forthnet με τον οτε.
Οταν βγαινεις και πουλας ντεμεκ 200ρια το πηξιμο ερχεται γρηγορα.
Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες.

Kostinos
18-12-18, 23:34
Πρεπει πρωτα να αποκλεισεις ολα τα αλλα.
Λυνεται, αλλα πρεπει να το κανει η forthnet με τον οτε.
Οταν βγαινεις και πουλας ντεμεκ 200ρια το πηξιμο ερχεται γρηγορα.
Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες.

Κάνε ένα on off στο ρούτερ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.