PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το μικρό "πρόβλημά" μου ;;;



unipi
15-06-07, 18:17
Γεια σας , παιδιά !!!

Ενεργοποιήθηκα μόλις στο 2play , το τηλέφωνο και το Internet λειτουργούν κανονικότατα , αλλά έχω πρόβλημα με μερικά προγράμματα !!!

Πιο συγκεκριμμένα , δε συνδέονται καθόλου τα : Skype , MSN Messenger , uTorrent ... Ενώ το World of Warcraft , ενώ επιβεβαιώνει το user name - password , δεν "περνάει" στην οθόνη των χαρακτήρων ...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το port forwarding , σας παρακαλώ ;;; Γιατί πήγα να το ρυθμίσω μέσω portforward.com , αλλά :
1) ζητά κάτι σαν static ip address για τις ρυθμίσεις του router και δε τη βρίσκω
2) στο portforward.com δεν έχει το modem μου

Σας παρακαλώ , ας βοηθήσει όποιος ξέρει ...

Modem : Crypto F360 ...

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!

tolis_r01
15-06-07, 18:57
Μαζι με ολα τα παραπανω που ανεφερες εμενα δεν μου ανοιγε παραπανω απο τις μισες ιστοσελιδες και το Windows Update... :mad:
Το αποτελεσμα? Πηγα και πηρα ρουτερ...

unipi
15-06-07, 19:20
Οχι , φίλε ... Με ιστοσελίδες , δεν έχω καθόλου πρόβλημα !!!

Λες να φταίει το router , ε ;;;

Fat Freddy
15-06-07, 20:29
Οχι , φίλε ... Με ιστοσελίδες , δεν έχω καθόλου πρόβλημα !!!

Λες να φταίει το router , ε ;;;

Το manual του ρούτερ τι λέει; Δεν έχει οδηγίες για port forwarding κλπ;

Ufufu
15-06-07, 20:42
Για τα προβλήματα με msn κτλπ, δοκίμασε να αλλάξεις σε PPPoE. Απ' οτι κατάλαβα συνήθως πιάνει.
Για port forwarding, η διεύθυνση server που βλέπεις είναι το IP του υπολογιστή σου στο δίκτυο με το router σου... Αν κανεις διπλο κλικ στο εικονιδιάκι της σύνδεσής σου και πας στο "Support" tab, είναι το "IP address". Φρόντισε στο utorrent να έχεις απενεργοποιήσει το UPnP Port Mapping απο τα Preferences > Connection.

unipi
15-06-07, 20:56
Όλα καλά , παιδιά !!!

Με αλλαγή σε ΡΡΡοΕ , όλα δούλεψαν κανονικά !!!

Σας ευχαριστώ !!!

nearoulhs
15-06-07, 21:37
ppoe - llc :)

tolis_r01
16-06-07, 11:27
Σωστα ολα αυτα που λετε η αληθεια ειναι οτι δεν το εψαξα και πολυ μια και ηθελα να παρω ασυρματο ρουτερ βρηκα ευκαιρια μαλλον και επισης δεν το δοκιμασα με ppoe για να δω τη διαφορα... Ufufu :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.