PDA

Επιστροφή στο Forum : δωρεαν sms



kalex
15-06-07, 19:18
δημιουργω αυτο το θεμα για να πληροφοριθουμε οι συνδρομητες zisto για τα δωρεαν sms
εχει χρησιμοποιησει κανεις την υπηρεσια;
ειναι οντως δωρεαν;
ποσα sms ειναι δωρεαν;

turboirc
15-06-07, 20:29
5 / day

Aν και μου φαίνεται οτι το zisto δίνει 5sms/day και στα 2 accounts του email.

harry79
15-06-07, 20:46
H Tellas σου δίνει δυνατότητα για 3 mail accounts και το καθένα έχει 5 sms την ημέρα, επομένως έχεις 15 sms τη μέρα.

Προσωπικά φίλε τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση σχεδόν όλα. Πάνε αμέσως και καμία σχέση με αυτά της otenet που κόβονται, πάνε σε κομμάτια κτλ

sdikr
15-06-07, 21:46
H Tellas σου δίνει δυνατότητα για 3 mail accounts και το καθένα έχει 5 sms την ημέρα, επομένως έχεις 15 sms τη μέρα.

Προσωπικά φίλε τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση σχεδόν όλα. Πάνε αμέσως και καμία σχέση με αυτά της otenet που κόβονται, πάνε σε κομμάτια κτλ

εχω 5 account με ΟΤενετ, και 20 για το κάθε ενα, και χώρις κόψιμο ;)

gmarkop
16-06-07, 16:01
H Tellas σου δίνει δυνατότητα για 3 mail accounts και το καθένα έχει 5 sms την ημέρα, επομένως έχεις 15 sms τη μέρα.

Προσωπικά φίλε τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση σχεδόν όλα. Πάνε αμέσως και καμία σχέση με αυτά της otenet που κόβονται, πάνε σε κομμάτια κτλ

Είσαι σίγουρος για αυτό; Πιστεύω ότι κάνεις λάθος. Τουλάχιστον το είχα δοκιμάσει πριν από καιρό (εγώ έχω παραχωρήσει σε σμια συνάδελφό μου ένα account) και δεν βλέπω να μπορώ να στείλω περισσότερα sms και από εκεί.

Ότο για τα sms της ΟΤΕΝΕΤ είναι σίγουρα καλύτερα, αφού πέρα από τον 4πλάσιο ημερήσιο αριθμό έχει τα εξής πλεονεκτήματα;
α) Δεν χρειάζεται να γράφεις μπροστά 30
β) Μπορείς να προγραμματίσεις να φύγουν συγκεκριμένη ώρα και μέρα (με την διαφορά ότι σε αυτή την περίπτωση δεν υποστηρίζονται καλά οι ελληνικοί χαρακτήρες)
γ) Μπορείς να ορίσεις contacts και να μην τα γράφεις κάθε φορά τα νούμερα.

harry79
19-06-07, 11:12
Είσαι σίγουρος για αυτό; Πιστεύω ότι κάνεις λάθος. Τουλάχιστον το είχα δοκιμάσει πριν από καιρό (εγώ έχω παραχωρήσει σε σμια συνάδελφό μου ένα account) και δεν βλέπω να μπορώ να στείλω περισσότερα sms και από εκεί.

Για να σου λέω βρε φίλε ότι χρησιμοποιώ καθημερινά τα sms και από τα 3 accounts, λες να μην είμαι σίγουρος;

Προσοχή όμως. Κάθε φορά που θα πας αν συνδεθείς με άλλο account θα κάνεις login ανοίγοντας νέο browser. Αν πας από τον ίδιο τότε δε σε βάζει.


β) Μπορείς να προγραμματίσεις να φύγουν συγκεκριμένη ώρα και μέρα (με την διαφορά ότι σε αυτή την περίπτωση δεν υποστηρίζονται καλά οι ελληνικοί χαρακτήρες)

Ή να τα έχεις σε ένα αρχείο και να κάνεις copy-paste στην Τellas.

Όσο για τα sms της Otenet εμείς στη δουλειά έχουμε πρόβλημα. Αρκετά συχνά είτε κόβονται και πάνε σε 2 κομμάτια είτε έρχονται αρκετά αργότερα.

papdoux
19-06-07, 11:39
Όσο για τα sms της Otenet εμείς στη δουλειά έχουμε πρόβλημα. Αρκετά συχνά είτε κόβονται και πάνε σε 2 κομμάτια είτε έρχονται αρκετά αργότερα.
αυτο με το κοψιμο το εχω παρατηρησει και εγω. Βασικα το κανει οταν χρησιμοποιω ελληνικα. Με λατινικους χαρακτηρες, απο οσο ξερω φτανει ολοκληρο.

giavel
19-06-07, 14:25
H Tellas σου δίνει δυνατότητα για 3 mail accounts και το καθένα έχει 5 sms την ημέρα, επομένως έχεις 15 sms τη μέρα.


εγώ έχω φτιάξει εκτός από το κύριο account μου και ένα επιπλέον, όταν όμως ενώ είχα στείλει ένα sms από το πρώτο μπήκα με το δεύτερο username, μου έλεγε οτι απομένουν 4 ακόμη. τι έκανες? από πού μπήκες και μπόρεσες να στείλεις 15 sms?

EDIT! ΑΚΥΡΟ, τα κατάφερα. Προφανώς όταν μπήκα τη δεύτερη φορά επειδή δεν είχα βγεί κανονικά με logout κάτι θα μου είχε κρατήσει στην cache

@ ADSLgr.com All rights reserved.