PDA

Επιστροφή στο Forum : μουσικου περιεχομενου



enigma
17-11-04, 02:34
γεια χαρα!
επειδη εχω ξεμεινει απο τραγουδια μηπως μπορει να μου προτεινει κανεις κανα τραγουδακι να κατεβασω να περασει η ωρα?εκτος απο μεταλ,τζαζ και ραπ!!να ειναι στυλ u2..και οτι αλλο δεν εχω προβλημα!και dance να ειναι!

McAli
17-11-04, 03:42
Άμα σου άρεσε το Achtung Baby και το Million Dollars Hotel από U2, δοκίμασε να ακούσεις Daniel Lanois...είναι άλλωστε ο άνθρωπος πίσω από τον ήχο τους στους συγκεκριμένους δίσκους...φαντάζομαι έχεις παρατηρήσει πόσο διαφορετικός είναι σε σχέση με τα υπόλοιπα των U2....

Γενικώτερα τώρα, δοκίμασε οτιδήποτε από 70's από Bruce Springsteen, Van Morrison και Neil Young.......δεν θα πέσεις έξω.

Αυτά για τώρα...όλα τα παραπάνω βρίσκονται στα κεντρικά δισκοπωλεία, αλλά και Μοναστηράκι αν προτιμάς τα βινύλια (που συμφέρουν γιατί είναι πιο φθηνά).

*****Κάνε στον εαυτό σου τη χάρη να ακούς ολόκληρους δίσκους, και να μην επιλέγεις "τα γνωστά"****

moralas
17-11-04, 03:55
κατεβασε καλομοιρα :lol:

wintech2003
17-11-04, 04:16
καλομοιρα rulez :twisted: :twisted: :twisted:

enigma
17-11-04, 05:10
ευχαριστω mcAli για τις πληροφοριες μουσικου περιεχομενου..
επισης wintech2003 και moralas εχω κατεβασει και καλομοιρα...χαχαχαχαχαχα!!!!

Salvador
17-11-04, 06:38
ψαχνω ακομα ακυκλοφορητο Καλομοιρας το οποιο δεν ειχανε συμπεριλαβει στο CD..

"παααρτου φεγγάρι κι καντου βεεεεεεεεερα μοοοοο" :D

Το εχει κανεις ;
το ανταλασω με ολοκληρη την δισκογραφια απο pinkFloyd (σε βινυλιο!)
τι να μας πουν οι PinkFloyd μπροστα σε Καλομοιρα :P

McAli
17-11-04, 07:29
τι να μας πουν οι PinkFloyd μπροστα σε Καλομοιρα


Syd Barret:"Εγω μιλάω καλύτερος Ελληνικός γλώσσα"

runnerma
17-11-04, 10:40
U2 - How to mistantle an atomic bomb

EvilHawk
17-11-04, 10:50
τι να μας πουν οι PinkFloyd μπροστα σε Καλομοιρα



Syd Barret:"Εγω μιλάω καλύτερος Ελληνικός γλώσσα"



Υβριστικά μηνύματα δεν επιτρέπονται! :evil:

Thread Locked!

EvilHawk
17-11-04, 10:51
Just kidding of course , αν και πέρασε απο το μυαλό μου για λίγο! :lol: :lol: :lol: :lol:

Salvador
17-11-04, 11:47
Just kidding of course , αν και πέρασε απο το μυαλό μου για λίγο! :lol: :lol: :lol: :lol:

LOL :D
καλα αν το εκανες και αυτο μετα θα ησουν για δεσιμο :lol:

EvilHawk
17-11-04, 12:19
Respect Pink Floyd! :lol:



και αυτο μετα θα ησουν για δεσιμο

ΚΑι τώρα για δέσιμο είμαι, αλλά δεν το εχουν πάρει χαμπάρι αρκετοί! :roll:

pt3
18-11-04, 15:35
Γενικώτερα τώρα, δοκίμασε οτιδήποτε από 70's από Bruce Springsteen, Van Morrison και Neil Young.......δεν θα πέσεις έξω.

Καμιά ιδέα για κάτι συγχρονο αν σου αρέσουν τα παραπάνω;

dantouan
18-11-04, 16:01
Καμιά ιδέα για κάτι συγχρονο αν σου αρέσουν τα παραπάνω;



Καλομοιρα rulezzzzzzzz........... 8) 8) 8)

McAli
18-11-04, 16:14
και οι 3 είναι δισκογραφικά ενεργοί (2002-2003 βγάλανε και οι 3 δίσκο), όμως από αυτούς μόνο του Bruce ακούγεται ως "φρέσκο" rock...ο Van εδώ και χρόνια (αφού πέρασε από το irish και το gospel-ish ήχο) εδώ και κάποια χρόνια είναι σε πιο άμεσο swing ύφος (πάντα το είχε σε κάποια τραγούδια), οπότε αν ψάχνεις rock μπορεί και να μην σου αρέσει...Ο δίσκος του Neil από την άλλη , αν και στο γνωστό του ύφος, δεν ακούγεται και τόσο φρέσκος (αν θες ψάξε τον δίσκο που είχε κάνει με τους Pearl Jam..."Mirror Ball" λέγεται).

Για κάτι από άλλα συγκροτήματα, δεν μπορώ να μην αναφέρω το μεγαλύτερο συγκρότημα που δημιουργήθηκε στα 90's και που για καλή μας τύχη είναι ακόμα ενεργοί με ένα καταπληκτικό δίσκο το 2002 (νομίζω)....Counting Crows!! (ναι αυτοί με το "Mr Jones".

Επίσης αν σου αρέσει ο Neil Young στα ακουστικά του τραγούδια (ψάξε και για τον Nick Drake από τους παλιούς), τότε όρμα σε Elliott Smith και γιατί όχι και σε John Mayer και Ben Harper.

Γενικώτερα είναι δύσκολο να προτείνω κάτι γνωρίζοντας μόνο ότι σου αρέσουν οι οι Bruce, Neil, Van....Διότι πολύ απλά σήμερα κανείς δεν παίζει όπως έπαιζαν τότε. Πιστεύω όμως τα ονόματα που σου έδωσα να αποτελέσουν αρχή για να βρεις μόνος σου αυτά που σου αρέσουν.

ΥΓ: Θα ήθελα σχόλια μετά που θα ακούσεις κάτι από αυτά...θετικά ή αρνητικά.

papdoux
18-11-04, 16:33
Inspiro, magic nature
Sandy rivera, through
Δεσπινα Βανδη, οπα οπα
kings of tomorrow, finally
marting solveig, rocking music
mouse-t, is it cause i am cool
loving paris, loco

roiy1
18-11-04, 16:42
U2 - How to mistantle an atomic bomb


dismantle ίσως; 3 U2 από διαφορετικές περιόδους : Twilight από το Boy 1980. Acrobat από το Achtung Baby 1991 και If You Wear That Velvet Dress από το Pop 1997. Τα σέβη μου..

ΥΓ 'Εχει και αφιέρωμα στο Camel, Κυριακή 21/11/2004 στις 22:00. 'Οσοι πιστοί προσέλθετε. Θα τα πούμε εκεί!

murray
18-11-04, 16:46
Το Drowning Man είναι από το War του 1983....

roiy1
18-11-04, 16:50
Το Drowning Man είναι από το War του 1983....

Σωστός! Ταχύτης...

murray
18-11-04, 16:52
Επειδή είμαι λίγο άσχετος...το Camel πού είναι; Θα ήθελα να έρθω!

roiy1
18-11-04, 16:54
http://www.camelclub.gr

murray
18-11-04, 17:00
Αυτό δεν θα το χάσω με τίποτα!
Τα λέμε την Κυριακή :D

pt3
18-11-04, 17:59
McAli ευχαριστώ. Δεν ψάχνω για κάτι ίδιο με Neil Young κλπ αλλά επειδή είμαι τελείως άσχετος με την νέα σκηνή είπα να δώσω ένα στίγμα για να αποφύγω προτάσεις τύπου Καλομοίρα αλλά τελίκά δεν την γλύτωσα :) . Αν δεν κάνω λάθος είχα δει τους Counting Crows σαν support σε συναυλία των Stones στο Λονδίνο το 93 ? όμως δεν ήμουν σε φάση να τους ακούσω καλά (είχαν και απαίσιο ήχο).

Μόλις ακούσω κάτι από αυτά που προτείνεις θα σου πώ την γνώμη μου.

McAli
18-11-04, 18:44
August 1994
Counting Crows join The Rolling Stones' Voodoo Lounge Tour as special guests.

μην κολάς..."August and Everything After" και "Hard Candy" , και αν σου αρέσουν αυτοί οι δίσκοι πας και στους υπόλοιπους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.