PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτε ΚΑΙ JETSPEED HELPPPP



Ermhs
17-11-04, 10:55
Καλημέρα από την Ιμέρα που πείρα DSL 384/128 οτενετ είχα προβλήματα τα πινγκ κατά κύριο λόγο διότι περιοδικά πέφτουν στα 51/62 είναι 190/? Και δίνει πολλά time out. Έχω το jetspeed 520i . ανησυχώ ότι φταίει το modem και θα μου φάνε τα λεφτά αφού κάθε μέρα παίρνω τηλέφωνο … κάθε μέρα από Θεσσαλονίκη μου λένε ότι όντως αυτό είναι πρόβλημα, (τα πολλά time out) αλλά ο τοπικός Οτέ αδιαφορεί να έρθει να ελενξει με άλλο μόντεμ και ίσος να αλλαχτεί με κάποιο άλλο. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?
Εχθές κατέβαζα αρχείο 280 mb δεν σταθεροποιήθηκε κάπου, περίπου επί μια ώρα κατέβαινε η ταχύτητα με κατάληξη στο 34Κ διότι από ένα σημείο και μετά χτυπούσε σε δευτερόλεπτα 40κ και 1κ .. 40… 1 ως αποτέλεσμα να μου δόση error διακοπείς download. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ το μόντεμ το έχω με llc protocol bridged
Επίσης ο dslm είναι alcatel
Δεν έχω δει ποτέ πινγκ σε dns κάτω του 50, έχω κάνει Έλενο γραμμής isdn and DSL όλα καλά. Αναφέροντας το χθεσινό συμβάν στον οτε προσπάθησαν να το δικαιολογήσουν και αυτό ότι είναι νορμάλ. Επίσης το download δεν ήταν από p2p αλλά από ελληνικό site Microsoft. Τι μπορώ να κάνω γιατί έχω την εντύπωση ότι φταίει το modem σε μερικά από τα παραπάνω προβλήματα… επίσης υπάρχει κάποιο διαγνωστικό για να βγάλω κάποια άκρη?
:cry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.