PDA

Επιστροφή στο Forum : Που είναι το zisto στην Πεντέλη?



udawn
18-06-07, 11:53
Δεν υποτίθεται πως ο ΟΤΕ δίνει πόρτες σε όλους τους παροχείς μαζί? (η τουλάχιστον έτσι μου είπαν στην TELLAS) η forthnet ενεργοποίήσε το δίκτυό της από τις 15/6, Τι γίνεται με TELLAS
...pre-Zisto και περιμένω..

nnn
18-06-07, 23:07
Ο Οτέ παραδίδει τα κέντρα για συνεγκατάσταση αλλά πρέπει και ο κάθε παροχός να κάνει κάποιες εργασίες.

dalex
23-06-07, 23:13
Πήρα για το Business Telephone & DSL http://www.tellas.gr/page.asp?gid=2257&arid=646&lang=2
και μου είπαν για 15 Ιουλίου.
Σημειωτέον ότι έχουν ειδική γραμμή για "εταιρικούς" πελάτες. Μου απάντησε σε 2.5 λεπτά και ήταν τεχνικά ενήμερος.

udawn
23-06-07, 23:41
Εμένα πάλι μου είπαν πως κάνουν ακόμα έργα και πως θα συνδεθώ τον Αύγουστο. Όλοι ξέρουμε τι σημαίνει "κάνω τεχνικές εργασίες" στην Ελλάδα...οτι δεν έχουν καν ακόμη σκάψει..

dalex
24-06-07, 00:30
Στη περιοχή μου (Νέα Πεντέλη) έχουν περάσει τα καλώδια πριν αρκετούς μήνες, η forthnet ήδη συνδέει σ' αυτά από 15/6. Μάλλον λογιστικό είναι το θέμα μεταξύ ενναλλακτικών και πΟτε, η tellas είναι ένα μήνα πιό πίσω (όπως σε όλα δηλαδή!).

Πήρα την tellas για να μάθω, γιατί είναι η μόνη προς το παρόν που δίνει ISDN και στατικές, + ότι το 1 MB/s upload που λέει είναι το μεγαλύτερο. Τα 4 d/l μου φτάνουν. Αν βγει η forthnet με ίδιο πακέτο δεν το συζητάω βέβαια...

@ ADSLgr.com All rights reserved.