PDA

Επιστροφή στο Forum : Η ΝΕΤ ΟΝΕ προχωρεί δυναμικά και τηρεί τις υποσχέσεις της στις ευρυζωνικές υπηρεσίες



Σελίδες : [1] 2

NeK
18-06-07, 15:58
31 κόμβοι στην Αττική στον πρώτο μήνα λειτουργίας
ενεργοποίηση συνδέσεων εντός των προβλεπόμενων προθεσμιών
δημιουργία πρωτοποριακού subforum στο www.adslgr.com (http://www.adslgr.com/forum/../), με στόχο την άμεση και απευθείας πληροφόρηση των καταναλωτών
Δυναμικά συνεχίζει η Net One την επέκταση του δικτύου της, έχοντας ολοκληρώσει στον πρώτο μήνα λειτουργίας της την κάλυψη 31 κόμβων στην Αττική. Στόχος της εταιρείας είναι να καλύψει 50 κόμβους μέχρι τον Αύγουστο, ενώ θα έχουν παραδοθεί σε λειτουργία συνολικά 36 κόμβοι μέχρι τέλος Ιουνίου. Ταυτόχρονα, η εταιρεία δημιούργησε έναν ακόμη πρωτοποριακό δίαυλο επικοινωνίας με τους καταναλωτές που ενδιαφέρονται για την ευρυζωνικότητα ανοίγοντας ένα ειδικό forum για υποστήριξη και ενημέρωση στο πολύ γνωστό και δημοφιλές www.adslgr.com (http://www.adslgr.com/forum/../).

«Από την πρώτη στιγμή τονίσαμε ότι προσφέρουμε ξεκάθαρες και απόλυτα διαφανείς υπηρεσίες και αυτό δεν περνά απαρατήρητο από τους καταναλωτές. Βλέποντας, μάλιστα, το ενδιαφέρον που έδειξαν πολλοί χρήστες του διαδικτύου για τις προτάσεις μας, τολμήσαμε να είμαστε οι πρώτοι που απευθυνόμαστε ανοικτά στους καταναλωτές μέσα απο αυτό το forum επιβεβαιώνοντας με αυτό τον τρόπο την απόφασή μας να μιλάμε ξεκάθαρα όχι μόνο με τους συνδρομητές μας αλλά και με οποιονδήποτε ενδιαφέρεται για την ευρυζωνικότητα» σχολιάζει ο κ. Σ. Φωτιάδης, Διευθύνων Σύμβουλος της Net One. «Παράλληλα, βέβαια, λειτουργούμε το κέντρο τηλεφωνικής υποστήριξης το οποίο καθημερινά απαντά σε εκατοντάδες κλήσεις από ενδιαφερόμενους που ως σήμερα δεν είχαν κάποια σχέση με το διαδίκτυο αλλά διακρίνουν τον ελκυστικό και ειλικρινή χαρακτήρα των προτάσεών μας».

Το forum είναι διαθέσιμο σε κάθε χρήστη του διαδικτύου και λειτουργεί στη διεύθυνση http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=163. Η ανταπόκριση από ένα τόσο δύσκολο και απαιτητικό κοινό, όπως αυτό των μελών του forum είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντική! Μια ματιά στα σχόλια και τις ερωτήσεις είναι αρκετή για να καταλάβει κανείς την ανάγκη που έχει ο καταναλωτής σήμερα για ξεκάθαρη πληροφόρηση.

Στον πρώτο μήνα παροχής των νέων υπηρεσιών η εταιρεία έχει δεχθεί σημαντικό αριθμό αιτήσεων και έχει προχωρήσει ήδη στις πρώτες ενεργοποιήσεις συνδέσεων, με την πλειονότητα των αιτημάτων να υλοποιούνται εντός των προθεσμιών που προβλέπονται από τη Ρυθμιστική Αρχή – σε πολλές περιπτώσεις και αρκετά ταχύτερα.

Υπενθυμίζουμε, ότι το ολοκληρωμένο προϊόν της Net One για την γρήγορη πρόσβαση στο διαδίκτυο και την πραγματοποίηση τηλεφωνικών κλήσεων με υψηλή ποιότητα και χωρίς κρυφές χρεώσεις περιλαμβάνει:

Δύο τηλεφωνικές γραμμές, με δυνατότητα μεταφοράς του υπάρχοντος αριθμού αλλά και τη χρήση νέων αριθμών Net One
Διαρκώς διαθέσιμη πρόσβαση στο Internet με ταχύτητα σύνδεσης ως και 10 Mbps
Δωρεάν απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις , όλο το 24ωρο κάθε μέρα, χωρίς χρέωση ανά κλήση ή οποιοδήποτε άλλο κόστος
Ανταγωνιστικές τιμές για κλήσεις προς κινητά και διεθνείς προορισμούς
Δωρεάν παροχή προηγμένου εξοπλισμού (modem/router) καθ’ όλη τη διάρκεια παροχής των υπηρεσιών μας στον πελάτη. Ο εξοπλισμός ρυθμίζεται αυτομάτως από το δίκτυό μας και επιτυγχάνει υψηλότερες ταχύτητες ακόμα και σε χαμηλότερης ποιότητας γραμμές.

Dimis32
18-06-07, 16:28
Μπράβο ΝΕΤΟΝΕ να τα βλέπει η forthnet αυτά!
Αν δε βελτιώσουν την εξυπηρέτηση πελατών με το που κλείσω χρόνο έφυγα για ΝΕΤΟΝΕ!

Spanos
18-06-07, 16:32
H netone αποτελεί κατα τη γνώμη μου μια όαση στην έρημο των ελληνικών τηλεπικοινωνιών. Καλή συνέχεια με ακόμα καλύτερες υπηρεσίες και μεγαλύτερες ταχύτητες.:)

raspoutiv
18-06-07, 16:32
πιο πολύ για διαφήμιση μου ακούγεται παρά για είδηση. (όχι ότι έχω αρνητική εικόνα για τη netone αλλά κάτι τέτοια δε μου αρέσουν)

nm96027
18-06-07, 16:41
πιο πολύ για διαφήμιση μου ακούγεται παρά για είδηση. (όχι ότι έχω αρνητική εικόνα για τη netone αλλά κάτι τέτοια δε μου αρέσουν)

Προφανως και ειναι είδηση. Ολα τα δελτια τύπου ολων των παρόχων ειναι Ειδησεις.
Επιπλεον περα απο το τυπικο θεμα, ε ναι, ειναι ειδηση τα 31 κέντρα τον 1ο μηνα λειτουργιας και ειναι ειδηση η λειτουργια του support.;)

Για να μην πω πως ειναι ειδηση οτι μια νεα εταιρεια εδω και ενα μηνα λειτουργει με πολυ θετικες εντυπωσεις και με αρκετη συνεπεια σε αυτα που υποσχεθηκε οταν εμφανιστηκε...:whistle:

jefferson
18-06-07, 16:42
Θα δουμε ολο ακουω για εναλλακτικους αλλα γαι επεκταση στην επαρχια ακομα τιποτα
ειπαμε Ελλαδα Δεν ειναι μονο Η Αθηνα ειναι και τα προαστεια

raspoutiv
18-06-07, 16:45
Επιπλεον περα απο το τυπικο θεμα, ε ναι, ειναι ειδηση τα 31 κέντρα τον 1ο μηνα λειτουργιας και ειναι ειδηση η λειτουργια του support.;)

Για να μην πω πως ειναι ειδηση οτι μια νεα εταιρεια εδω και ενα μηνα λειτουργει με πολυ θετικες εντυπωσεις και με αρκετη συνεπεια σε αυτα που υποσχεθηκε οταν εμφανιστηκε...:whistle:

είμαι περίεργος να μάθω τι σόι παρτίδες έχει η net-one με το adslgr πέραν της κομψής διαφήμισης εδώ πάνω. (χωρίς παρεξήγηση έτσι;)

Nemessis
18-06-07, 16:48
πιο πολύ για διαφήμιση μου ακούγεται παρά για είδηση. (όχι ότι έχω αρνητική εικόνα για τη netone αλλά κάτι τέτοια δε μου αρέσουν)

Νομιζω το γεγονός πώς τηρεί εώς τώρα τις ημερομηνίες και πώς αποφάσισε να ανοίξει και subforum ώστε να μπορεί να έχει επαφή με τους πελάτης της δείχνει μιά πρωτότυπη και πρωτοπόρα αντιμετώπιση του Έλληνα καταναλωτή.:oneup:

JoeBar
18-06-07, 16:51
είμαι περίεργος να μάθω τι σόι παρτίδες έχει η net-one με το adslgr πέραν της κομψής διαφήμισης εδώ πάνω. (χωρίς παρεξήγηση έτσι;)
Την ίδια που είχε με την hol, η οποία διαφημιζόταν εδώ και πάρα πολύ καιρό... ;)

apok
18-06-07, 16:52
Νομιζω το γεγονός πώς τηρεί εώς τώρα τις ημερομηνίες και πώς αποφάσισε να ανοίξει και subforum ώστε να μπορεί να έχει επαφή με τους πελάτης της δείχνει μιά πρωτότυπη και πρωτοπόρα αντιμετώπιση του Έλληνα καταναλωτή.:oneup:

Καλά δεν τις τηρουν απόλυτα.. αλλά αυτο ειναι άλλο θέμα..

Το γεγονός οτι έχουν ανοίξει επίσημη εκπροσώπηση στο forum λέει παρα πολλά.. Τουλάχιστον οτι δεν κρύβονται.

Hellraiser76
18-06-07, 16:54
Οτι παρτιδες και να εχουν ειναι δικος τους λογαριασμος...δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να σου δωσουν αναφορα;

nmakry
18-06-07, 16:55
Ολα τα δελτια τύπου ολων των παρόχων ειναι Ειδησεις.


Γκούχου, γκούχου!

lewton
18-06-07, 16:55
Στην τήρηση των προθεσμιών για ανενεργό βρόβο δεν είναι τέλειοι.
Αυτό είναι το μόνο μελανό σημείο τους μέχρι στιγμής.

vikhr
18-06-07, 17:01
Έχω περιέργια να δω πόσα IP χρηστών κάνουν resolve σε domain της netone (και των υπολοίπων)

ssonic
18-06-07, 17:15
Στο στοίχημα για τη Net One είναι να ανταπεξέλθει άμεσα και με επιτυχία σε όποια προβλήματα προκύψουν λόγω της αύξησης των συνδρομητών της. Αν διατηρήσει την σαφώς καλύτερη εικόνα που έχει μεταξύ όλων των εναλλακτικών για τουλάχιστον 1 χρόνο, τότε θα μιλάμε για φαινόμενο στον ελληνικό χώρο. Προς το παρόν ας ευχηθούμε σαν καταναλωτές να συνεχίσουν έτσι, μπας και ταρακουνηθούν ορισμένοι που καταδυναστεύουν τους πελάτες τους :whistle:

EvilHawk
18-06-07, 17:16
Έχω περιέργια να δω πόσα IP χρηστών κάνουν resolve σε domain της netone (και των υπολοίπων)

Εννοείς από αυτούς που έχουν ήδη απαντήσει στο thread? Πάντως κανένα σε NetOne, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο!


είμαι περίεργος να μάθω τι σόι παρτίδες έχει η net-one με το adslgr πέραν της κομψής διαφήμισης εδώ πάνω. (χωρίς παρεξήγηση έτσι;)

Ξέρετε τι είναι το αστείο στην υπόθεση? έχουμε τόσο μεγάλη διαπλοκή που ανεβάσαμε το δελτίο τύπου, που αλλού παίζει από τις 13/06/07, με καθυστέρηση επειδή δεν μας το είχαν στείλει (έσβησα χθές και μήνυμα χρήστη γιατί το είχε ανεβάσει ημιτελές :rofl::rofl: ) ...

Spanos
18-06-07, 17:32
Θα δουμε ολο ακουω για εναλλακτικους αλλα γαι επεκταση στην επαρχια ακομα τιποτα
ειπαμε Ελλαδα Δεν ειναι μονο Η Αθηνα ειναι και τα προαστεια

Δεν είπαν οτι θέλουν να γίνουν ΟΤΕ στη θέση του ΟΤΕ ;)

kalex
18-06-07, 17:49
οταν φτασει τις αιτησεις ανα ημερα σε αριθμο tellas vivodi forthnet τοτε να δουμε αν θα ειναι ενταξει στις προθεσμιες

kloklo
18-06-07, 18:11
οταν φτασει τις αιτησεις ανα ημερα σε αριθμο tellas vivodi forthnet τοτε να δουμε αν θα ειναι ενταξει στις προθεσμιες

Σωστό αυτό! Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε μια νεα μικρή εταιρία που έχει λίγους πελάτες, αρα όχι μεγάλο φόρτο, με τις χιλιάδες αιτησεων που συρρέουν κάθε τόσο στους μεγαλύτερους παρόχους.

Είναι πάντως καλό το ότι έχει καλή επικοινωνία με τους πελάτε;ς της (και μέσω του παρόντος σιτε), άλλωστε ειναι μια καλή ευκαιρία μεσα από το ADSLGR να αποκτήσει μια καλή πελατειακή βάση χωρίς να ξοδευει πάρα πολλά χρηματα για τηλεοπτικές διαφημησεις, κτλ... Εξυπνη κίνηση! ;)

Το μόνο που δεν μου αρέσει στην NetOne, για αυτό και δεν πάω σε αυτούς, είναι:
1) Δεν σε αφήνουν να συνδέσεις ότι ρούτερ θέλεις στην γραμμή σου (ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ:nono:)
2) Δεν ξερουμε αν θα κάνει τις απαρίτητες αναβαθμήσεις στο δίκτυο της όταν αποκτησει πολλούς πελάτες (δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό για να εκτιμήσουμε, αν αναβαθμίζει γρήγορα το bandwidth οταν χρειάζεται, ή το αφήνει να σερνεται για καιρό....πιστευω ότι αυτο ειναι αλλο ενα ρίσκο για τους νεους πελάτες)

Παντως γενικώς, καλή δουλειά, μπράβο! Αλλα θα δείξει το μέλλον πως θα παει, και πόσο "ακούει" (βλέπε ελευθερια στον χρηστη για ρουτερ της αρεσκειας του, όχι αλλα limitations ελεος)

Jazzer
18-06-07, 18:12
Μπράβο για μια ακόμη φορά στη Net One.:oneup:
Τα καλά πρέπει να γράφονται και να λέγονται, ακόμα κι αν ενοχλούν λίγους ευτυχώς.;)

nxenos
18-06-07, 18:16
:(:cry::(:cry:

Τωρα εγω γιατι δεν μπορω να χαρω εν μερη μαζι σας??

kloklo
18-06-07, 18:31
Μπράβο για μια ακόμη φορά στη Net One.:oneup:
Τα καλά πρέπει να γράφονται και να λέγονται, ακόμα κι αν ενοχλούν λίγους ευτυχώς.;)

Δε νομίζω να ενοχλούν κανένα τα καλά....(λες να έχουν μετοχές σε άλλους παρόχους??:p) μην μας μπάινουν "μύγες" χωρίς λόγο

Απλά σχολιάζονται τόσο τα καλά όσο και τα κακά, γιατί κανεις δεν είναι τέλειος...Fair enough

Spanos
18-06-07, 18:55
Σωστό αυτό! Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε μια νεα μικρή εταιρία που έχει λίγους πελάτες, αρα όχι μεγάλο φόρτο, με τις χιλιάδες αιτησεων που συρρέουν κάθε τόσο στους μεγαλύτερους παρόχους.



Δηλαδή η ΟΝ έχει φόρτο αιτήσεων και είναι έτσι χάλια; Ο μεγάλος πάροχος δεν έχει και περισσότερο προσωπικό; Τότε τι μεγάλος είναι;

mich83
18-06-07, 19:07
Ωστόσο έχουν αρχίσει και εμφανίζονται κάποια σύννεφα στον ορίζοντα. Όπως προαναφέρθη για ανενεργό βρόχο δεν τηρείται πλέον το χρονοδιάγραμμα των 13 εργάσιμων.. Είμαι ήδη στις 18 και περιμένω, ενώ άλλα παιδιά απ' ότι βλέπω στο ανάλογο θρεντ περιμένουν ακόμη περισσότερο. Και αυτό παρότι ο Ο.Τ.Ε έχει παραδώσει τους βρόχους στις περισσότερες περιπτώσεις.. Βεβαια η επικοινωνία μαζί τους εξακολουθεί να είναι σε περιβάλλον ευγένειας και ύφους "ξεκάθαρου". Άσχετα με το αν δεν υπάρχουν ξεκάθαρες απαντήσεις εκεί που πραγματικά πρέπει όπως το πότε θα έρθει τεχνικός κ.λ.π.

wintech2003
18-06-07, 19:58
οταν φτασει τις αιτησεις ανα ημερα σε αριθμο tellas vivodi forthnet τοτε να δουμε αν θα ειναι ενταξει στις προθεσμιες

Η tellas και η vivodi δεχονται ακομα αιτήσεις? :rofl:

LAZIO
18-06-07, 20:18
Η tellas και η vivodi δεχονται ακομα αιτήσεις? :rofl:

Το άλλο με τον τοτο το ξέρεις?:rofl::oneup:

macgalileo
18-06-07, 21:03
οταν φτασει τις αιτησεις ανα ημερα σε αριθμο tellas vivodi forthnet τοτε να δουμε αν θα ειναι ενταξει στις προθεσμιες

τις αιτήσεις τις δημιουργίσαν οι ιδιες οι εταιρειες αυτές με τισ πολλά υποσχόμενες διαφημίσεις και που δεν μπορουσαν να ανταποκριθούν σε αυτά που υποσχέθηκαν

δεν έχω ιδέα για τη netone αλλά πιστεύω ότι κάνει ένα πολύ καλό και έξυπνο ξεκίνημα
εύχομαι να συνεχίσει σε αυτή τη πελατοκεντρική φιλοσοφία της εύχομαι καλή επιτυχία και κάποια μέρα να με κερδίση σαν καταναλωτή και όχι σαν εξαναγκασμένο καταναλωτή που δεν έχω που αλλού να πάω

raspoutiv
18-06-07, 21:14
Οτι παρτιδες και να εχουν ειναι δικος τους λογαριασμος...δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να σου δωσουν αναφορα;

φίλε μου γι αυτό ζήτησα να μη με παρεξηγήσουν, γιατί ήταν λογικό.

αν η net-one χρηματοδοτεί το site για να το έχει ο δίαυλο επικοινωνίας με το κοινό δεν είναι αρνητικό. αυτό που θα ήταν αρνητικό θα ταν να γίνεται ανεπίσημα, με αποτέλεσμα γκρίζα διαφήμιση.

το adslgr είναι αξιολογότατο site στο είδος του και οι απόψεις που διαβάζουμε πολλές φορές γίνονται αποδεκτές λόγω του κύρους του. αν μια εταιρεία χρησιμοποιήσει αυτή τη δυνατότητα υπογείως θα ναι πλήγμα για το site και το κοινό (δλδ εμάς).

επειδή λοιπόν βλέπω μόνο θετικά σχόλια για την εν λόγω εταιρεία, κι επειδή αυτή η ανακοίνωση ουσιαστικά δε λέει κάτι νέο αλλά τονίζει την ήδη θετική εικόνα της net-one, ακριβώς όπως μια διαφήμιση, εξέφρασα αυτή την άποψη.

εάν κάποιος έπρεπε να παρεξηγηθεί πάντως, αυτός θα ήταν o site-owner κι όχι ένα μέλος. αν σας φαίνεται υπερσκανδαλοθηρική η θέση μου μπορεί να είστε και σωστοί. σας βεβαιώ όμως πως μόνο κακεντρέχεια δεν έχει και επ' ουδενί δε θέλει να πλήξει την αξιοπιστία του site. εν αντιθέσι να την προστατέψω επιθυμώ

Fat Freddy
18-06-07, 21:27
φίλε μου ....
...να την προστατέψω επιθυμώ

Oops! Ποιος θα μας προστατέψει από τους προστάτες?

BARKOULETOS
18-06-07, 21:30
Το άλλο με τον τοτο το ξέρεις?:rofl::oneup:

Υπαρχει και καλυτερο, η Βιβο ξαναεβγαλε καμπανια για cabletv 30% εκτωση (στα 45 ευρω)!!!:rofl:
Ποσους θελουν να ταλαιπωρισουν ακομα?:down:

manosdoc
18-06-07, 21:53
Μπράβο ΝΕΤΟΝΕ να τα βλέπει η forthnet αυτά!
Αν δε βελτιώσουν την εξυπηρέτηση πελατών με το που κλείσω χρόνο έφυγα για ΝΕΤΟΝΕ!

Άντε να ξεμπουκώσουν λίγο τα δίκτυα της Forthnet και ΟΤΕ...
Τέτοια βλέπω και χαίρομαι...:twisted:

yuk
18-06-07, 22:35
Άντε να ξεμπουκώσουν λίγο τα δίκτυα της Forthnet και ΟΤΕ...
Τέτοια βλέπω και χαίρομαι...:twisted:Kαι εμείς χαιρόμαστε που μένεις στα μπουκωμένα. :lol:

alfagama
19-06-07, 01:20
Kαι εμείς χαιρόμαστε που μένεις στα μπουκωμένα. :lol:



Ναι, να δω εσας οταν θα αρχισετε τα παραπονα:rtfm: για ελειψη γραμμων και κακες ταχυτητες, τοτε μην παρακαλατε :worthy:τον ΟΤΕ ουτε και να αρχισετε την καραμελα οτι και καλα παλι ο ΟΤΕ φταιει:lol:.
ΟΣΟ για την ΝΕΤΟΝΕ καλα κανει και κινηται ετσι και δειχνει και τον δρομο στους <παλιους> γιατι χρειαζομαστε εταιρειες που ακουνε τον πελατη ολες τις ωρες και οχι μονο οταν ειναι να τα αρπαξουν. αρκει να ριξει και ενα βλεμμα στην περιφερεια και σε μας στην Θεσσαλονικη:whistle:.

user1
19-06-07, 02:39
παντως τα 10mb αυτη τη στιγμη φανταζουν λιγα σε σχεση με τα 24 της φορθνετ

manosdoc
19-06-07, 03:03
Kαι εμείς χαιρόμαστε που μένεις στα μπουκωμένα. :lol:

:clap: :clap:
Όταν φέρουν και δω στα Γιάννενα, το 201...φέξε μου και γλίστρισα, τότε θα κάνω διπλό πάρτυ αφού εκτός από το ότι θα βελτιωθούν τα ping μας από Αθήνα, θα ξεπιτάρει και το DSLAM...εδώ στην 28ης...( ή μήπως ο κόμβος Wimax ? )
:smoke:

Δεν μου λες τι διεθνή διασύνδεση έχει η NetOne ? :clap:

gatos_fc
19-06-07, 03:12
Χαίρομαι που έχει κάνει μια τόση προσεκτική και σοβαρή αρχή,
και μακάρι να συνεχίσει έτσι.
αλλά όλοι οι πάροχοι όταν είχαν 150 ενεργούς πελάτες, όπως αυτή τη στιγμή η netone,
όλοι τόσο καλοί ήταν στην εξυπηρέτηση.
Μακάρι μακάρι μακάρι να παραμείνει έτσι και να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι το παράδειγμά της

yuk
19-06-07, 07:50
@manosdoc:
Δεν κατάλαβα τι εννοούσες στο μήνυμα σου με τις χαρές (βάλε και κάτι στο ADSL info...), πάντως δεν χαίρομαι καθόλου με τα προβλήματα κάλυψης και όχι μόνο, των εναλλακτικών στην επαρχία. :(

Για τη διεθνή διασύνδεση, δες αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=97770).

Themos3
19-06-07, 09:59
Εξυπνο να διαφημιστει σε ενα τοσο δημοφιλες forum μια ανερχομενη εταιρεια και κατα τετοιο τροπο και οχι με banners.Δε ξερω κατα ποσο ειναι θεμιτο και επισης κατα ποσο μπορουν να θεωρουνται αξιοπιστες οι απαντησεις 4 nicknames Netone1-2-3-4(και τι νομικες ευθυνες τυχον υπαρχουν).Καλλιστα θα μπορουσε να δημιουργησει ενα forum στο δικο της site οπου θα εξυπηρετει τους πελατες της.Ευχομαι επισης να διατηρηθει η αξιοπιστια του forum και η ευθυνη που εχουν ολοι οι ιθυνοντες για σωστη ενημερωση και οχι διαφημιση και παραπληροφορηση.Προσωπικα δε μου αρεσει καθολου αλλα ειμαι επιφυλακτικος στο να δω πως θα λειτουργησουν τα πραγματα και να διαμορφωσω μετα μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη.
(Ειναι να σαν να εχουμε ενα forum για το στοιχημα με σκοπο να βρισκουμε παντα τις εταιρειες με τις καλυτερες αποδοσεις ωστε να πιεζουμε τον ανταγωνισμο και να μου λενε οι ιδιοκτητες του site-forum ανοιξαμε συνεργασια με εναν απ τους book....)

apok
19-06-07, 10:07
Εξυπνο να διαφημιστει σε ενα τοσο δημοφιλες forum μια ανερχομενη εταιρεια και κατα τετοιο τροπο και οχι με banners.Δε ξερω κατα ποσο ειναι θεμιτο και επισης κατα ποσο μπορουν να θεωρουνται αξιοπιστες οι απαντησεις 4 nicknames Netone1-2-3-4(και τι νομικες ευθυνες τυχον υπαρχουν).Καλλιστα θα μπορουσε να δημιουργησει ενα forum στο δικο της site οπου θα εξυπηρετει τους πελατες της.Ευχομαι επισης να διατηρηθει η αξιοπιστια του forum και η ευθυνη που εχουν ολοι οι ιθυνοντες για σωστη ενημερωση και οχι διαφημιση και παραπληροφορηση.Προσωπικα δε μου αρεσει καθολου αλλα ειμαι επιφυλακτικος στο να δω πως θα λειτουργησουν τα πραγματα και να διαμορφωσω μετα μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη.
(Ειναι να σαν να εχουμε ενα forum για το στοιχημα με σκοπο να βρισκουμε παντα τις εταιρειες με τις καλυτερες αποδοσεις ωστε να πιεζουμε τον ανταγωνισμο και να μου λενε οι ιδιοκτητες του site-forum ανοιξαμε συνεργασια με εναν απ τους book....)

Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=rules_intro#faq_rep) και θα σου λυθουν όλες οι απορίες;)

netlich
19-06-07, 10:16
Eίναι ομολογουμένος κρίμα που μας έχουν φτάσει σε τέτοιο σημείο που κοιτάμε τα πάντα καχύποπτα...Και δεν βγάζω και γω την ουρίτσα μου απο έξω και γω την κοιτάω την ΝΕΤ ΟΝΕ και τιε εξελίξεις της με "μισό μάτι". (Το άλλο μισό το έχω βγάλει στο βωμό της "εξυπηρέτησης" της βιβο!!!!)

Αλλά να λέμε και τα αντικειμένικά βρε παιδιά...Δεν είναι δυνατόν να καθόμαστε να συγκρίνουμε εταιρίες με τα χρόνια της Τελλάς και της 4Νετ στον ιδιωτικό τομέα με την ΝΕΤ ΟΝΕ...Δεν είναι αντικειμενικά σωστό...

Είναι πολύ σωστό -για εμένα τουλάχιστον- να λεμε μπράβο σε μία πολλά υποσχόμενη αρχή από την ΝΕΤ ΟΝΕ...Αλλα να αρχίζουμε από τώρα να λέμε "κάτσε να φτάσουνε τις αιτήσεις της Τελλάς" κάπως δεν μου καθεται καλά...ε;

nickvog
19-06-07, 10:51
παντως τα 10mb αυτη τη στιγμη φανταζουν λιγα σε σχεση με τα 24 της φορθνετ

Και ποιος φορθνετικός πιάνει τα 24 δλδ ??

Ναι αμέ, και γω δίνω 50 Mbits αλλά ουδέποτε αποδέχομαι την τιμή αυτή ως πραγματική... μόνο ως ονομαστική !!! :whistle:

Σοβαρά τώρα, θεωρώ πιο τίμιο να δίνω 10 και να νοιάζομαι για τους πελάτες μου που με πληρώνουν παρά να κρύβομαι πίσω από το ΟΝΟΜΑ μου και να λέω ... "πφφφ... αν σας αρέσει" !!!! :hmm:

Πιστεύω ότι και μεις οι χρήστες έχουμε την ίδια ευθύνη να κάνουμε τη διαφορά στην ανάπτυξη των ευρυζωνικών σε τούτη τη βασανισμένη την Ελλάντα, όχι μόνο οι εταιρίες και οι προσφορές τους.... :oops:

WaVe
19-06-07, 12:04
Και ποιος φορθνετικός πιάνει τα 24 δλδ ??

Ναι αμέ, και γω δίνω 50 Mbits αλλά ουδέποτε αποδέχομαι την τιμή αυτή ως πραγματική... μόνο ως ονομαστική !!! :whistle:

Σοβαρά τώρα, θεωρώ πιο τίμιο να δίνω 10 και να νοιάζομαι για τους πελάτες μου που με πληρώνουν παρά να κρύβομαι πίσω από το ΟΝΟΜΑ μου και να λέω ... "πφφφ... αν σας αρέσει" !!!! :hmm:

Πιστεύω ότι και μεις οι χρήστες έχουμε την ίδια ευθύνη να κάνουμε τη διαφορά στην ανάπτυξη των ευρυζωνικών σε τούτη τη βασανισμένη την Ελλάντα, όχι μόνο οι εταιρίες και οι προσφορές τους.... :oops:

Και εγώ είμαι υπέρ τις NetOne (είναι εμφανές άλλωστε) αλλα δεν είναι σωστό να κρίνουμε τι FORTHnet αφού δεν έχουμε δει ακόμα τα 24Mbit στην πράξη, όταν τα δώσει θα δούμε ποιος μπορεί να τα πιάσει!

Προσωπικά ελπίζω και η NetOne να κάνει σύντομα μια αναβαθμίσει να βγει ακόμα πιο ανταγωνιστικά, τέλος μπράβο τους και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι..

aris60
19-06-07, 12:08
Καλημερα εγω βλεπω δεν θα αντεξουν παρα μονο 2 ιδιωτικες στις μεγαλες οικονομικες πιεσεις του ανταγωνισμου, οι αλλες θα εξαγορασθουν απο της 2 μεγαλες.π.χ. στην κινητη τηλεφωνια το ιδιο εγινε.

paako1
19-06-07, 15:03
Μπα δεν θα συμφωνήσω τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση.
Για νέα σύνδεση στα Πατήσια με αίτηση 14/5, σήμερα 19/6 (1μήνας μετά) και δεν με έχουν πάρει ούτε ένα τηλέφωνο...
Που είναι οι 13 εργάσιμες μέρες οεο?

raspoutiv
19-06-07, 15:36
Εξυπνο να διαφημιστει σε ενα τοσο δημοφιλες forum ................. ανοιξαμε συνεργασια με εναν απ τους book....)

:oneup:

όσον αφορά την εξυπηρέτηση ας μιλάνε καλύτερα οι ίδιοι οι συνδρομητές της netone. για να παραμείνει καλή, όπως ακούμε εδώ μέσα, πάντως δε θα πρέπει να ζητάτε αλματώδη αύξηση δικτύου και ταχυτήτων. αυτά πρέπει να γίνονται βήμα βήμα και σταθερά.

τα 24 της forthnet, που κάνουνε πολύ ντόρο - αυτός ήταν ο σκοπός τους άλλωστε, είναι κροτίδα. ακόμα δεν προσφέρουνε τα 10, παρά μόνο ονομαστικά - για ψυχολογικούς λόγους δλδ :p, και ξαφνικά μιλάνε για 24; θέλει πολύ να καταλάβουμε ότι πρόκειται για διαφημιστικό τρικ χείριστου βαθμού.

για να διατηρήσει την αξιοπιστία της λοιπόν η netone καλό θα ναι να αποφύγει τέτοιες κομπινοειδείς ιστορίες, κι αν δεν επιδιώξει την εξαγορά, να πάρει μεγαλύτερο μέρος της αγοράς βασισμένη στις καλές υπηρεσίες και φιλική εξυπηρέτηση πελατών
κατά κανόνα όμως οι καλές υπηρεσίες πληρώνονται και να μην ξινίζουμε αν είναι τσιμπημένες οι τιμές αυτές

stefkon
19-06-07, 15:46
Και ποιος φορθνετικός πιάνει τα 24 δλδ ??

Ναι αμέ, και γω δίνω 50 Mbits αλλά ουδέποτε αποδέχομαι την τιμή αυτή ως πραγματική... μόνο ως ονομαστική !!! :whistle:

Σοβαρά τώρα, θεωρώ πιο τίμιο να δίνω 10 και να νοιάζομαι για τους πελάτες μου που με πληρώνουν παρά να κρύβομαι πίσω από το ΟΝΟΜΑ μου και να λέω ... "πφφφ... αν σας αρέσει" !!!! :hmm:

Πιστεύω ότι και μεις οι χρήστες έχουμε την ίδια ευθύνη να κάνουμε τη διαφορά στην ανάπτυξη των ευρυζωνικών σε τούτη τη βασανισμένη την Ελλάντα, όχι μόνο οι εταιρίες και οι προσφορές τους.... :oops:


Μόνο που και εκεί ούτε τα 10 θα πάρεις.

mich83
19-06-07, 15:51
Μόνο που και εκεί ούτε τα 10 θα πάρεις.


Που ΕΚΕΙ; Στη ΝΕΤΟΝΕ; Γιατί στη ΝΕΤΟΝΕ μέχρι τώρα οι περισσότεροι συνδρομητές τα πιάνουν κανονικότατα τα 10.

lewton
19-06-07, 16:34
Που ΕΚΕΙ; Στη ΝΕΤΟΝΕ; Γιατί στη ΝΕΤΟΝΕ μέχρι τώρα οι περισσότεροι συνδρομητές τα πιάνουν κανονικότατα τα 10.
Και όσοι δεν τα πιάνουν έχουν πολύ υψηλό attenuation, οπότε είναι χρήστες που ανήκουν στους αδικημένους της ερυζωνικότητας χωρίς να μπορεί να κατηγορήσει κανείς για αυτό ούτε τη Net One (δεν σχεδίασε αυτή το τηλεφωνικό δίκτυο) ούτε τον ΟΤΕ (το δίκτυο σχεδιάστηκε για τηλεφωνία, και για αυτήν είναι άψογο).

dtri
19-06-07, 17:35
πιστεύω οτι το μέλλον θα δείξει!
ακόμα είναι μικρή εταιρεία για οικιακές λύσεις.
αλλά θεωρώ οτι έχει την υποδομή για κάτι καλό αφού δραστηριοποιείται από το 1998 σε επιχειρηματικές λύσεις επικοινωνίας.

tugito
19-06-07, 20:54
Στην τήρηση των προθεσμιών για ανενεργό βρόβο δεν είναι τέλειοι.
Αυτό είναι το μόνο μελανό σημείο τους μέχρι στιγμής.

Ειναι θέμα περιοχών και υποδομής γιατί εγώ είχα ανενεργό σε 4 μέρες. Τρελό αλλά αλήθεια. Επειδή όμως έλειπα τελικώς συνδέθηκα 2 βδομάδες μετά την αιτησή μου..
ΕΙναι τι θα σου τύχει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.