PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στην τηλεφωνία



desertman
16-11-18, 20:25
Καλησπέρα παιδιά

Ενεργοποιηθηκε η γραμμή μου στην Vodafone προχθές την Τετάρτη στις 14/11 και ενώ το Internet είναι εντάξει, η τηλεφωνία δεν λειτουργεί καθως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα!!!!! Μου το επιβεβαίωσαν και από το τεχνικό τμήμα!

Κάθε μέρα παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι το έχει αναλάβει αρμόδιο τμήμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να γυρίσω πίσω στην Cosmote αζημίως; Αυτοί μου είπαν ότι το πρόστιμο για triple pay είναι 161 ευρώ. Δεν φταίω εγώ όμως που δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η τηλεφωνία.

sdikr
16-11-18, 23:03
Καλησπέρα παιδιά

Ενεργοποιηθηκε η γραμμή μου στην Vodafone προχθές την Τετάρτη στις 14/11 και ενώ το Internet είναι εντάξει, η τηλεφωνία δεν λειτουργεί καθως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα!!!!! Μου το επιβεβαίωσαν και από το τεχνικό τμήμα!

Κάθε μέρα παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι το έχει αναλάβει αρμόδιο τμήμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να γυρίσω πίσω στην Cosmote αζημίως; Αυτοί μου είπαν ότι το πρόστιμο για triple pay είναι 161 ευρώ. Δεν φταίω εγώ όμως που δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η τηλεφωνία.

Απο τις 14/11; όχι δεν μπορείς να φύγεις αζημίως, θα πρέπει να περιμένεις να το φτιάξουν, αν τώρα ξεπεράσεις τις 2 βδομάδες τότε μπορείς να κάνεις καταγγελία υποθέτω, μετά είναι και το θέμα αν θα σε δεχτεί πίσω ο ΟΤΕ ή αν θα σου πει να κάνεις νέα αίτηση.

desertman
17-11-18, 19:53
Ο ΟΤΕ ήδη μου έχει κάνει πρόταση και το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει.
Κάθε μέρα τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα και τίποτα δεν γίνεται. Το θέμα είναι ότι η τηλεφωνία ουδέποτε ενεργοποιηθηκε. Όταν καλούν το νούμερο μου ακούν το ηχογραφημένο μήνυμα "Το τηλέφωνο που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή".

sdikr
17-11-18, 20:42
Ο ΟΤΕ ήδη μου έχει κάνει πρόταση και το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει.
Κάθε μέρα τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα και τίποτα δεν γίνεται. Το θέμα είναι ότι η τηλεφωνία ουδέποτε ενεργοποιηθηκε. Όταν καλούν το νούμερο μου ακούν το ηχογραφημένο μήνυμα "Το τηλέφωνο που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή".

Στο συμβόλαιο που υπογράφεις με την wind για παράδειγμα λεει ότι αν περάσουν 2 μήνες και δεν σε έχουν συνδέσει μπορείς να φύγεις χωρίς ποινή, θα πρέπει να κοιτάξεις το δικό σου

desertman
18-11-18, 14:02
Στο συμβόλαιο που υπογράφεις με την wind για παράδειγμα λεει ότι αν περάσουν 2 μήνες και δεν σε έχουν συνδέσει μπορείς να φύγεις χωρίς ποινή, θα πρέπει να κοιτάξεις το δικό σου

Εχεις δίκιο. Κοίταξα το συμβόλαιο και αναφέρει ότι αν δεν γίνει ενεργοποιήση εντος 3 μηνών έχω δικαιώμα να αποχωρήσω αζημίως. Είναι όμως δυνατόν να μείνει κάποιος χωρίς (οποιαδήποτε) υπηρεσία περιγράφει το συμβόλαιο για 3 μήνες για να μην πληρώσει πρόστιμο!!!!
Απο την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι μπορώ να φύγω αζημίως μόνο εαν το τεχνικό τμήμα δηλώσει αδυναμία επίλυσης του προβλήματος.

vaggoulas
18-11-18, 14:46
Τι γραμμή έχεις; Adsl ή vdsl?

desertman
18-11-18, 14:51
Τι γραμμή έχεις; Adsl ή vdsl?

Adsl είναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.