PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση σε αναμονή λόγω μη διαθεσιμότητας θύρας



theo15
19-11-18, 14:25
Γεια χαρά, έκανα αίτηση σύνδεσης double play και με πληροφόρησαν ότι είναι σε αναμονή η σύνδεση μου λόγω μη διαθέσιμης θύρας. Ξέρει κανείς χρόνο αναμονής, ποιος είναι υπέυθυνος; Λύνεται με αίτηση σε άλλο πάροχο (π.χ ΟΤΕ); Επίσης κατά πόσο ισχύει το ότι δε μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση σου πριν το πέρας των 2 μηνών; Μου φαίνεται παράλογο εφόσον δε μπορούν να μου παρέχουν τις υπηρεσίες που ζήτησα.

smarag
19-11-18, 14:44
Γεια χαρά, έκανα αίτηση σύνδεσης double play και με πληροφόρησαν ότι είναι σε αναμονή η σύνδεση μου λόγω μη διαθέσιμης θύρας. Ξέρει κανείς χρόνο αναμονής, ποιος είναι υπέυθυνος; Λύνεται με αίτηση σε άλλο πάροχο (π.χ ΟΤΕ); Επίσης κατά πόσο ισχύει το ότι δε μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση σου πριν το πέρας των 2 μηνών; Μου φαίνεται παράλογο εφόσον δε μπορούν να μου παρέχουν τις υπηρεσίες που ζήτησα.

κανε αίτηση σε ΟΤΕ να πάρεις την γραμμή σου και μετά την λήξη του συμβολαίου το πάς με φορητότητα όπου θέλεις.

theo15
20-11-18, 10:33
Ευχαριστώ smarag. Φοβάμαι μήπως κάνοντας αίτηση στον ΟΤΕ, πάω πιο πίσω σε σειρά προτεραιότητας. Επίσης υπάρχει και η φήμη ότι δε μπορείς να κάνεις ακύρωση της αίτησης σου πριν τους 2 μήνες.

smarag
20-11-18, 11:12
Ευχαριστώ smarag. Φοβάμαι μήπως κάνοντας αίτηση στον ΟΤΕ, πάω πιο πίσω σε σειρά προτεραιότητας. Επίσης υπάρχει και η φήμη ότι δε μπορείς να κάνεις ακύρωση της αίτησης σου πριν τους 2 μήνες.

μου ακουγεται παραλογο οταν δεν μπορει να δώσει άμεσα υπηρεσιά.

alex24
20-11-18, 19:31
μου ακουγεται παραλογο οταν δεν μπορει να δώσει άμεσα υπηρεσιά.

Ισχυει κανονικά. Τo γράφει και στο συμβόλαιο που υπογράφεις. Την είχα πάθει και εγώ έτσι περιμενα 2 μήνες και ακυρώθηκε μόνη της η αίτηση. Μετά με πηραν για να μου προτείνουν το simple- fi.

smarag
20-11-18, 22:57
Ισχυει κανονικά. Τo γράφει και στο συμβόλαιο που υπογράφεις. Την είχα πάθει και εγώ έτσι περιμενα 2 μήνες και ακυρώθηκε μόνη της η αίτηση. Μετά με πηραν για να μου προτείνουν το simple- fi.

αααα καλααααααα

theo15
22-11-18, 16:22
Alex24 το πήρες τελικά το simple-fi?

alex24
22-11-18, 19:56
Alex24 το πήρες τελικά το simple-fi?


Οχι δεν την δεχτηκα την προσφορα τους.Ειχα κανει ήδη συνδεση άλλου σε mobile internet.

theo15
23-11-18, 10:12
Είσαι ευχαριστημένος με το mobile?

alex24
23-11-18, 15:22
Είσαι ευχαριστημένος με το mobile?

Οχι το έκοψα λόγω περιορισμου

theo15
10-12-18, 11:21
Ισχυει κανονικά. Τo γράφει και στο συμβόλαιο που υπογράφεις. Την είχα πάθει και εγώ έτσι περιμενα 2 μήνες και ακυρώθηκε μόνη της η αίτηση. Μετά με πηραν για να μου προτείνουν το simple- fi.

Alex 24, τελικά περάστηκε κάποια στιγμή γραμμή ώστε συνδεθείς ενσύρματα; Πώς το έλυσες, τι διαδικασίες έκανες;

alex24
10-12-18, 12:04
Alex 24, τελικά περάστηκε κάποια στιγμή γραμμή ώστε συνδεθείς ενσύρματα; Πώς το έλυσες, τι διαδικασίες έκανες;

Όχι ακυρώθηκε αυτόματα και δεν ξανά έκανα προσπάθεια αφού ούτε καν ο ΟΤΕ μπορούσε να δώσει γραμμή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.