PDA

Επιστροφή στο Forum : Διπλός πάροχος στην ίδια γραμμή



Unreal
22-11-18, 14:47
Εγώ έχω σταθερή τηλεφωνία στον ΟΤΕ και ADSL στην Forthnet. Με πήρε κάποιος από την Forthnet και μου είπε ότι από 1/1/19 δεν θα μπορώ να έχω διπλό πάροχο.

Ξέρει κανείς αν αυτό ισχύει.

Γιατί μετά που τους ξαναπήρα τηλέφωνο για περισσότερες λεπτομέρειες, μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν κάτι γι αυτό το θέμα.

Είναι κάτι φρέσκο και δεν έχουν ενημέρωση σε όλα τα τμήματα, κάτι τέτοιο μου είπε

Οπότε αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει κάτι σχετικό παρακαλώ ας απαντήσει.

Andreaslar
22-11-18, 15:21
Σωστα σου είπε.

Unreal
22-11-18, 15:26
Οπότε ή θα πρέπει να πάω και το ιντερνετ στον OTE ή τη σταθερή τηλεφωνία στη Forthnet. Σωστά?

Μου κάνει εντύπωση πάντως που στο τεχνικό τμήμα και στο τμήμα πωλήσεων δεν είχαν κάποια ενημέρωση γι αυτό (μετά που τους ξαναπήρα εγώ).

Andreaslar
22-11-18, 15:29
Ναι, θα πρέπει να επιλέξεις 1 πάροχο για όλες τις υπηρεσίες.

Unreal
22-11-18, 15:33
Φιλολογική ερώτηση: Ξέρεις γιατί έγινε αυτός ο κανονισμός, δηλαδή υποχρεωτικά να είσαι σε έναν πάροχο για όλες τις υπηρεσίες?

Andreaslar
22-11-18, 15:42
Αν ψάξεις στις ειδησεις θα βρεις 1-2 ανακοινώσεις για το θέμα.

- - - Updated - - -

https://www.adslgr.com/forum/threads/1079184-Διακοπή-εμπορικής-διάθεσης-υπηρεσίας-Cyta-Home-ADSL-μέσω-υποδομών-της-εταιρείας-ΟΤΕ-Α-Ε

Unreal
22-11-18, 15:56
Καλά με ξαναπήραν και κανόνισα να τα πάω όλα στη Forthnet αλλά ξέχασα να τους ρωτήσω δύο πράγματα

1) Πόσες μέρες ενδέχεται να μείνω χωρίς τηλέφωνο/ιντερνετ
2) Τι μάρκα VDSL ρούτερ δίνει η Forthnet


Ξέρεις την απάντηση σε καμμία από αυτές τις ερωτήσεις?

και 3) Αν θα κρατήσω το ίδιο τηλεφωνικό νούμερο που είχα με τον ΟΤΕ.

Είναι η πρώτη φορά που κάνω αλλαγή παρόχου οπότε δεν γνωρίζω και δυστυχώς ξέχασα να τα ρωτήσω (και φοβάμαι αν τους ξαναπάρω τώρα τηλέφωνο θα έχω πάλι πρόβλημα (χώρια η αναμονή))

Andreaslar
22-11-18, 16:17
Για το 3) ναι, για τα άλλα δεν γνωρίζω

Unreal
22-11-18, 17:13
Ευχαριστώ φίλε για τις απαντήσεις!

@ ADSLgr.com All rights reserved.