PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΝΤΟΛΕΣ ΕΚΤΡΟΠΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΦΡΙΤΖ



bak
06-12-18, 00:11
Εχω θεμα με την ενεργοποιηση εκτροπης ΟΤΕ..

οταν βαζω στο dialing plan ειδικους χαρακτηρες (αστερακι διεση) μου λεει δεν μπορει να τους παρει γιατι χρησιμοποιουνται ηδη απο το fritz...

καμια ιδεα?

jkoukos
06-12-18, 15:23
Τι πρόβλημα ακριβώς έχεις;
Έχεις ενεργοποιήσει την εκτροπή κλήσης για την γραμμή σου και φαίνεται ενεργοποιημένη στο MyCosmote;

bak
09-12-18, 03:06
ΤΟ Θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να ενεργοποιησω την εκτροπη κλησης γιατι μπερδευεται το fritz

"Χρήση
Για να ενεργοποιήσετε την άμεση εκτροπή, και να μεταφέρονται οι κλήσεις σας απευθείας σε κάποιο άλλο τηλέφωνο, πληκτρολογήστε:

* 21*
τον αριθμό τηλεφώνου στον οποίο θέλετε να μεταφέρετε τα τηλεφωνήματά σας και #

Για την έμμεση εκτροπή, και να μεταφέρονται τα τηλεφωνήματά σας μετά από 3-5 κουδουνισμούς του τηλεφώνου σας πληκτρολογήστε:

* 61 *
τον αριθμό του τηλεφώνου στο οποίο θέλετε να μεταφέρετε τα τηλεφωνήματά σας και #

Για την εκτροπή, όταν το τηλέφωνό σας είναι κατειλημμένο, πληκτρολογήστε:
* 67 *
τον αριθμό τηλεφώνου στο οποίο θέλετε να μεταφέρετε τα τηλεφωνήματά σας και #

Για την ακύρωση πληκτρολογήστε:

Για την άμεση: # 2 1 #

Για την έμμεση: # 6 1 #

Για την εκτροπή κατειλημμένου: # 6 7 # "


οταν παω να βαλω στο dialing rules αστερακι η διεση να βγαινουν απο την pstn δεν τα παιρνει βγαζει not possible .

αν τα πατησω απευθειας νομιζει μαλλον οτι παω να παρω καποιο αλλο εσωτερικο και δεν δεχεται την εντολη...

jkoukos
09-12-18, 10:15
Δεν χρειάζεται dial plan στο Fritz. Μια χαρά βγαίνει προς τα έξω η πληκτρολόγηση των εντολών.
Οι ψηφιακές ευκολίες είναι ενεργές στον πάροχο (δεν είναι εξαρχής);

escapee
09-12-18, 11:50
Για να δώσεις εντολές στην τηλεφωνία σου την οποία έχεις σεταρει μέσω fritzbox πρέπει πριν την εντολή να πληκτρολογήσετε *# και μετά την εντολή που θες. Αν δεν το ξανεις η εντολή πάει στο Fritz...

Οπότε αν θες πχ να βάλεις αναμονή κλήσεων στον ΟΤΕ γράφεις : *#*43#

@ ADSLgr.com All rights reserved.