PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρώτος Λογαριασμός Maxx2- Επικών ιστοριών συνέχεια



Blitzkrieg
19-06-07, 12:39
Σήμερα έλαβα τον πρώτο λογαριασμό της ανεκδιήγητης Vivodi και το όμορφο είναι οτι είχα προπληρώσει 6-μηνο Μaxx2 2048 το οποίο ενεργοποιήθηκε στις 11/4/07!!!!:evil:Σημειώνω ότι η αίτηση ενεργοποίησης είχε γίνει στις 15/12/06 :p
Και εκεί που είχα πεί οτι εντάξει πέρασα την Οδύσσεια της αναμονής σχεδόν 4 μηνών και τώρα μπορώ να ηρεμήσω, λαμβάνω σήμερα έναν λογαριασμό 125 Ε!!!!!!!! Παίρνω να μάθω τι ακριβώς έχει γίνει και μου απάντησαν το επικό ότι κύριε δεν είστε σε προπληρωμένο πακέτο αλλά σε μηνιαίο πάγιο και ότι δεν υπάρχουν πλέον προπληρωμένα! Τους εξηγώ οτι όταν εγώ έκανα την αίτηση μου, προπληρωμένα υπήρχαν και οτι τους είχα στείλει την απόδειξη πληρωμής των 150 Ε μέσω κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό την ημέρα που έκανα την αίτηση.
Κύριε, μου απαντά ο ευγενικός κατα τα άλλα τηλεφωνητής,εμείς δεν βλέπουμε το αντίγραφο της απόδειξης πληρωμής και του απαντώ οτι μαζί με την αίτηση μου σας έστειλα και την απόδειξη πληρωμής και μου ζητάει αν έχω το αποδεικτικό φάξ της αποστολής. Του απαντώ οτι την αίτηση και όλα τα χαρτια τα έστειλε ένας υπάλληλος σε ένα συνεργαζόμενο με εσάς μαγαζί, και όχι εγώ ο ίδιος...
Τέλος πάντων δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, καταλήξαμε οτι σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να ενταχθώ σε προπληρωμένο, εφόσον αυτά έχουν καταργηθεί, και ότι θα πηγαίνω με μηνιαίο πάγιο και όλα αυτά γιατί υποθέτω λόγω δική τους καθυστέρησης, ενεργοποιήθηκα 4 μήνες μετά απο την αίτηση μου...:evil:
Ποιός με ρώτησε εμένα αν θέλω να μπώ σε μηνιαία συνδρομή ενώ στην αίτηση μου έχω ξεκάθαρα ζητήσει προπληρωμένο εξάμηνο..????:evil:
Την απόδειξη πληρωμής δεν την είδαν μαζί με την αίτηση και γιατί μου ζητήσαν το επιβεβαιωτικό φάξ?:evil:
Συγχαρητήρια, μου φτιαξατε την διαθεση για ακόμα 4 μήνες...
Ααααα, και καινούργια καταγγελία στην ΕΕΤΤ...
Βαρίεμαι παλι τα ίδια, λίγο έλεος...

mantsat
19-06-07, 13:12
Φίλε Blitzkrieg το δισάκι σου και δρόμο με ελαφρά πηδηματάκια από τη Vivo. Ούτε δεκάρα δεν αξίζουν οι γελοίοι.... Είναι πραγματικό μπ@#@$# εκεί μέσα. Δεν υπάρχει ούτε η στοιχειώδης συννενόηση μεταξύ των υπαλλήλων ή του συστήματός τους εκεί μέσα...
Λες και σημειώνουν τα στοιχεία του καθενός μας σε Post-It και μετά όποιος το βρει το βρήκε ....
Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μου ζητούσαν να τους επιστρέψω εξοπλισμό που δε μου είχαν δώσει !!!!

aris60
19-06-07, 13:19
Φιλε Ζωγραφου ειμαι !! ελα μσν στο niorono@hotmail.com να τα πουμε ! εγω ειμαι 6μηνο ΠΡΟπληρωμενο μεχρι ΟΚΤ !!!

μετα τι σκεφτεσαι να κανης θα μεινης παλι βιβοντι?

ssonic
19-06-07, 13:22
Λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου Blitzkrieg, αλλά φέρεις κι εσύ κάποια ευθύνη από τη στιγμή που δεν σηκώθηκες να φύγεις μετά την πρώτη οδύσσειά σου. Δηλαδή τι περίμενες; Να φτιάξει η Vivodi; Αυτά τα λάθη κάνουμε όλοι μας, όταν μας τρέχουν τα σάλια για 10-15€ και δεν βλέπουμε ότι το πραγματικό κόστος είναι πολύ μεγαλύτερο σε εταιρείες όπως η Vivodi.

Από εκεί και πέρα ό,τι και να πεις για την ανοργανωσιά τους λίγο θα είναι. Καλά θα κάνεις να συνεχίσεις με τις καταγγελίες σου για να βρεις το δίκιο σου.

Blitzkrieg
19-06-07, 13:22
Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω...Καταραμένος αισθάνομαι αλλα βλέπω και άλλα παρομοια περιστατικά και αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά για Forthnet... Εχω ακούσει πού καλα λόγια..
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:evil::evil::evil::evil:

nikos76
19-06-07, 14:34
ΦΙΛΕ Φωτη, ελα να δεις στο νημα ΜΑΧΧ!) ενεργ !! σε 15' μεσα ;)

contime
19-06-07, 15:29
Τουλαχιστον το ποσο που τους ειχες προπληρωσει το αναγνωρισαν? Ωστε αμα ειναι, οι λογαριασμου που θα σου ερχονται να ειναι με πιστωτικο.

BoGe
19-06-07, 15:35
Του απαντώ οτι την αίτηση και όλα τα χαρτια τα έστειλε ένας υπάλληλος σε ένα συνεργαζόμενο με εσάς μαγαζί, και όχι εγώ ο ίδιος..

Μήπως;;;;;

gkandir
19-06-07, 16:12
Blitzkrieg, τα 125€ τι αφορούν; Ρωτάω γιατί μου φαίνονται πολλά για συνδρομή 2 μηνών.

Την απόδειξη δεν την έχεις καθόλου εσύ; Δηλαδή πλήρωσες στην τράπεζα και έδωσες την απόδειξη και την αίτηση σ' αυτόν τον τύπο για να στείλει με fax; Μετά τι έγινε; Την πήρες πίσω ή την κράτησε;

Το ποσό που έδωσες για το προπληρωμένο το αναγνωρίζουν; Αν όχι, αναρωτιέμαι, υπάρχει τρόπος να βρεις άκρη με την τράπεζα;

netlich
19-06-07, 16:53
Νομίζω ότι πέρα των κλασσικών ανωμαλίων της Βίβο εδώ έχει παιχτεί και έξτρα μπέρδεμα λόγω του ότι πάνε να κόψουν τα προπληρωμένα και να δώσουν ένα γενικό ΜΑΧ πακέτο στη "αγαπημένη" μας εταιρία...

Και ο Φίλος ο Blietzkrieg είναι από τα καινούρια θύματα...Δεν μας έφτάν οι καθυστερήσεις, οι παραπάνω χρεώσεις και τα μπερδέματα ...Τώρα θα έχουμε και προβλήματα σε πια σύνδεση θα μπαίνει ο καθένας με τους τόσους μήνες που περιμένουμε!!!!

Ο λογαριασμός σε τι τα σπάει τα 125Ε ρε blietzkrieg - θα μας τρελάνουν με τα μαγειρέματά τους τα βιβόδια;

Και Ιανουάριο να είχες συνδεθεί και να έπαιζε η γραμμή σου από τότε πάλι Ιούλιο δεν θα έπρεπε να ξεκινήσεις να πληρώνεις;;; 6μηνο πακέτο πήρες σωστά;

Blitzkrieg
19-06-07, 20:57
Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά μόλις επέστρεψα απο την δουλειά(άλλωστε κάπως πρέπει να πληρώσω και τις λαλακίες της Vivodi:p,πλάκα κάνω βεβαίως,σιγά μην πληρώσω και απο πάνω..).
Για να τα πάρουμε απο την αρχή,εγώ παρείγγειλα προπληρωμένο Μaxx2 για 6 μήνες, σε μη ενεργοποιημένη γραμμή, τουτέστιν δεν έπαιζε καν τηλ. γραμμή στο σπίτι(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο).Προπλήρωσα 149 Ε για 6 μήνες + συμπεριλαμβανόμενα τα τέλη ενεργοποίησης.Την αίτηση την απέστειλε μαζί με τα δικαιολογητικά+ την αποδειξη πληρωμής υπάλληλος μαγαζιού που συνεργάζεται με την Vivodi(video-club Imagine στου Ζωγράφου για όσους γνωρίζουν).
Στον λογαριασμό λοιπόν που μου έστειλαν λέει τα παρακάτω

ΠΑΓΙΟ ΤΕΛΟΣ Μaxx2 33,80E
ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 91,97Ε
ΣΥΝΟΛΟ 125,77Ε

Απο ότι μου εξήγησε ο τηλεφωνητής στα 91,97 συμπεριλαμβάνονται τέλη ενεργοποιήσης και προηγούμενα υπόλοιπα...ειλικρινά δεν ξέρω...????????:(:(:(
Το μέγιστο προβλημα είναι οτι μου λένε πως για να αποδείξω οτι όντως έστειλα αντίγραφο της απόδειξης πληρωμής όταν έκανα την αίτηση μου, θέλουν το επιβεβαιωτικό φάξ αποστολής...
Φέξε μου και γλύστρισα...
Του απαντώ ότι η αποστολή δεν έγινε απο εμένα + οτι αυτό έγινε πριν απο σχεδόν 6 μήνες..
Εγώ έχω το πρωτότυπο της απόδειξης,αλλά και να το αποστείλω τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να μπώ σε προπληρωμένο καθώς δεν παίζουν πλέον!!!!!
Επίσης τους είπα οτι αποκλείετε στην αίτηση να μην είδατε οτι έχω ζητήσει προπληρωμένο, καθώς και ότι αποκλείετενα μην έχετε την φωτοτυπία της απόδειξης...
Και στο κάτω κάτω ποιος με ρώτησε εμένα αν ήθελα όντως μηνιαίο πάγιο???:evil:
Ειλικρινά βαρίεμαι και ταυτόχρονα κουράζομαι και μόνο στην σκέψη οτι πρέπει να περάσω ότι πέρασα για να ενεργοποιηθώ,αναμονές και τα λοιπά...
Τελος πάντων στην συνεννόηση μας, τους απέστειλα την απόδειξη πληρωμής και τους ζήτησα να βγάλουν ένα πιστωτικό,τουλάχιστο να μην με αναγκάσουν να πληρώσω αυτό το λογαριασμό...
Ειλικρινά είμαι σίγουρος ότι με την ανοργανωσιά που τους δέρνει κάποια στιγμή θα βρεθώ και χωρίς Internet με την αιτιολογία οτι δεν εξόφλεισα τον λογαριασμό ακόμα και μετά την έκδοση του πιστωτικού...+ μια πάγια συνδρομή που ουδέποτε παρείγγειλα...:evil::evil:
Ο μόνος λόγος που ακόμα δεν κάνω την κίνηση να φύγω,αν και η υπομονή μου έχει εξαντληθεί και μετά απο αυτό, είναι οτι ακόμα καμία εταιρία δεν με έχει πείσει απόλυτα οτι μπορεί να με καλύψει άμεσα και ποιοτικά + ότι η γραμμή της Vivodi είναι πεντακάθαρη...
Αλλά αυτό και μόνο δεν φτάνει στο να κάνει μια εταιρία απο καφενείο,σοβαρή επιχείρηση...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ VIVODI, ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ.
:clap::clap::clap:
(Εχω ακόμα κούραγιο...)

gkandir
19-06-07, 21:23
Μάθε τι ακριβώς περιλαμβάνει το «προηγούμενο υπόλοιπο».

Δηλαδή πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας, σωστά; Το πότε έγινε η κατάθεση δε μετράει;

Εσύ ενεργοποιήθηκες 11/4/07. Ο νέος τιμοκατάλογος της Vivodi ισχύει από 21/5/07. Έτσι λέει στο site τους. Άρα όταν ενεργοποιήθηκες ίσχυε το 6μηνο πακέτο που αγόρασες. ;)

Έχεις κάποιο αντίτυπο της αίτησης που τους έστειλες; Βλέπεις να είναι συμπληρωμένο κάποιο σημείο που να λέει για προπληρωμένο πακέτο; Αν όχι, φαντάζομαι ότι το θυμάσαι καλά, σωστά;
Αν έλαβαν τέτοια αίτηση χωρίς αποδεικτικό πληρωμής γιατί δεν την θεώρησαν ελλειπή; Υποθέτω ότι δεν σε ενημέρωσαν ποτέ για κάτι τέτοιο... :whistle:

Για να βρεις άκρη θα πρέπει να πας από κει - στα γραφεία τους. Πάρε ότι χαρτιά έχεις, μια εκτύπωση των δυο τιμοκαταλόγων, μπόλικο κουράγιο, γαϊδουρινή υπομονή και... ναι, καλό βόλι! ;)

Blitzkrieg
19-06-07, 21:32
...ίσως να πάρω και ένα δίκανο παλιό του παππού μου που έχω πρόχειρο...
Εχω τα χαρτιά όλα και αντίγραφο της αίτησης και την πρωτότυπη αποδειξη με την ημερομηνία κατάθεσης...το τιμημένο κουράγιο δεν ξέρω αν έχω να ξαναμπλέξω πάλι και να ξανατρέχω απο τα γραφεία τους...(ναι έχω πάει και απο εκεί..:p)
Η ιδέα με το δικανο έχει αρχίσει να μου αρέσει πάρα πολύ...

gkandir
19-06-07, 21:45
...
Η ιδέα με το δικανο έχει αρχίσει να μου αρέσει πάρα πολύ...
Αν σε λένε και Θόδωρο, τότε μπορεί να σε κάνουν και ταινία (http://www.greekmusicshop.gr/eshop/product.php?productid=2196)... :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.