PDA

Επιστροφή στο Forum : Sagem sagem f@st 800 ths vivodi



venom82se
21-06-03, 00:50
anarotieme an ine kallo to modem pou dinoun vivodi me tin sindesi adslnet home

an thello diladi na allakso apo dslnet 256/128 se 386/128 i akoma se 512/128 mporo na chrisimopiiso to odio modem i prepiu na paro new adsl modem ?edo kai ena url ia na kserete peri th milao
http://www.sagem.com/en/produits-en/reseaux-telecom-en/adsl-fast800-en.htm
idou i erotisi kai


idou i apanthsis sas

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

grapste polla ia na echoume na diabasoume :wink: :wink: :wink: :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Cafeeine
21-06-03, 02:52
Αφου δεν κανει διακριση στο site για το ποια συνδεση εξυπηρετεί, λογικα κανει για όλες τις ταχυτητες DSLnet (Αν και φανταζομαι οχι τις DSLnet plus )

Ασχετο.. στο site της SAGEM δειτε τον τιτλο της σελίδας.. "ADSM modem"
Ταιριάζει με την τεχνολογία ADLS δεν νομιζετε :P :P :P :P :P :P :P

nevian
21-06-03, 11:37
Ολα καλά είναι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου...

Πάνω κάτω όλες οι εταιρίες που κατασκευάζουν κλασσικά modem ή εξοπλισμό δικτύων διαθέτουν ADSL modem στην αγορά οπότε είναι θέμα πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις, ποια features θεωρείς απαραίτητα κλπ...

Τα περισσότερα USB modems παρέχουν τις ίδες δυνατότητες. Εκεί που υπάρχουν οι μεγαλύτερες διαφορές είναι στα ADSL modem/routers που παρέχουν τη δυνατότητα σύνδεσης ολόκληρου LAN στο Internet (μέσω NAT) και κάποιες (λίγες συνήθως) δυνατότητες λειτουργίες ως firewall για την προστασία των υπολογιστών που βρίσκονται πίσω του από 'επιθέσεις'...

Εγώ, αναμένοντας τη DSL της Vivodi να ερθει θα δοκιμάσω το Sagem που είναι και το πιο φτηνό... Έχω και ενα Alcatel SpeedTouch USB (από τη BT UK) και άμα δω ότι δουλεύει το δεύτερο θα πάρω το D-Link DSL-504 ADSL Router (4 Port) που τον έχω εγκαταστήσει και σε αρκετές εταιρίες στην Αγγλία και δουλεύει άψογα...

Δεν ξέρω αν έχει έρθει στην Ελλάδα αλλά είναι πολύ καλό router-ακι... Με τιμή γύρω στα 40.000δρχ!

chatasos
21-06-03, 12:23
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις τι DSLAM έχει το κέντρο του ΟΤΕ στο οποίο θα συνδεθείς και να στείλεις μια ερώτηση στη Sagem, κατά πόσο το modem της είναι συμβατό με το συγκεκριμένο dslam.

Πάντως στο site της λέει ότι είναι συμβατό με τα περισσότερα dslams (όπως λένε και οι περισσότερες εταιρίες άλλωστε :twisted: )

venom82se
21-06-03, 13:45
ti les bre an den kano lathos i vivodi den chriazete ton ote
aplos nikiazi ia peripou 11 euro thn sindesi apo to spiti sou mechri thn vivodi ena kalodio apo thn ote tipote allo oute dslam oute tipota re

chatasos
21-06-03, 18:25
Τότε μάλλον εγώ κατάλαβα λάθος, γιατί νόμιζα οτι αναφερόσουν στο να μεταφέρεις την σύνδεσή σου από vivodi σε ΟΤΕ 8O 8O

@ ADSLgr.com All rights reserved.