PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet: Νέες μειωμένες χρεώσεις για κλήσεις προς όλα τα εθνικά κινητά.



lewton
20-06-07, 15:20
Οι συνδρομητές των υπηρεσιών Forthnet 2play και Forthnet Telephony θα απολαμβάνουν από τις 24 Ιουνίου, ακόμα χαμηλότερες τιμές στις κλήσεις που πραγματοποιούν προς όλα τα εθνικά κινητά!

Η Forthnet, στις 24 Ιουνίου, μειώνει, για μια ακόμα φορά, τις χρεώσεις των κλήσεων προς όλα τα εθνικά κινητά και προσφέρει σε κάθε συνδρομητή της στις υπηρεσίες τηλεφωνίας, οικονομικότερες τιμές, 24 ώρες το 24ωρο, όλες τις ημέρες της εβδομάδας.

Οι νέες αυτές χρεώσεις έρχονται να επιβεβαιώσουν ότι τόσο η συνδυασμένη υπηρεσία τηλεφωνίας και broadband Internet, Forthnet 2play που προσφέρει απεριόριστες εθνικές κλήσεις και ταχύτατη, always on πρόσβαση στο broadband Internet έως 24 Mbps όσο και η υπηρεσία Forthnet Telephony που απευθύνεται σε χρήστες που επιθυμούν μόνο υπηρεσίες τηλεφωνίας και παρέχει οικονομική, ποιοτική και πραγματικά απεριόριστη τηλεφωνία, προσφέρουν τις πλέον οικονομικές και ανταγωνιστικές τιμές σταθερής τηλεφωνίας στην ελληνική αγορά.

Αναλυτικότερα, από τις 24 Ιουνίου, η χρέωση για κλήσεις προς κινητά Cosmote μειώνεται σε 0,1570€ από 0,1650€, προς κινητά Vodafone σε 0,1575€ από 0,1650€ ενώ για κλήσεις προς κινητά Wind και Q Telecom η νέα τιμή είναι 0,1694€ από 0,1751€. Στις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 19%.

Σημειώνουμε ότι μειωμένες χρεώσεις για κλήσεις προς τα εθνικά κινητά Cosmote, Vodafone, Wind και Q-Telecom, θα απολαμβάνουν από 24 Ιουνίου και οι συνδρομητές των υπόλοιπων υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας της Forthnet.

Περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τις νέες χρεώσεις, στο www.forthnet.gr.

No-Name
20-06-07, 15:24
cool :)

Αντε και άλλες μειώσεις.

lewton
20-06-07, 15:26
Και του ΟΤΕ για σύγκριση: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=101845.

No-Name
20-06-07, 15:28
Τουλαχιστον για cosmote μιας και έκανα τη σύγκριση ίσως περιμέναμε καλύτερα αποτελέσματα από τον ΟΤΕ

raspoutiv
20-06-07, 15:29
κάθε μείωση τιμών καλή είναι αλλά απέχουμε μακράν απ το να κάνουμε κλήσεις στα κινητά μέσω σταθερού ακόμα.
γενικώς τα κινητά είναι πανάκριβα αν σκεφτείτε ότι μέσω internet μπορείς να επικοινωνείς δωρεάν. ελπίζω πως σε 1-2 χρόνια θα είμαστε όλοι εις θέση να έχουμε ασύρματο broadband internet μέσω pda οπότε και τα κινητά θα ξεφουσκώσουν.

nrg_polini
20-06-07, 15:30
Φανταζομαι παραμενει η ελαχιστη χρεωση των 30" ε; :down:

zeppelin
20-06-07, 16:02
ΟΤΕ έχει εδώ και ένα χρόνο από το 1'

Και όσο για το ποιοτική τηλεφωνία της 4νετ, επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Χάλια μαύρα ο ήχος (ειδικά σε κινητά & εξωτερικό). Νιώθεις να συμπιέζεσαι εσύ ο ίδιος [ψυχολογοικά].

Και το κορυφαίο; Έπαιρνα τηλ στη ΦΟΡΘ από το ιδιόκτητο της και μου έβγαινε (για πολλή ώρα) η Άμεση Δράση.

Η! Π Ο Ι Ο Τ Η Τ Α δηλαδή..

chrvez
20-06-07, 16:25
Και το κορυφαίο; Έπαιρνα τηλ στη ΦΟΡΘ από το ιδιόκτητο της και μου έβγαινε (για πολλή ώρα) η Άμεση Δράση.


Η άμεση δράση έβγαινε με αναμονή ή όχι; :p
OMG .. Έπεσα από την καρέκλα μου :medic:.. χεχε

cuper
20-06-07, 16:30
Θετικές για την τσέπη μας οι μειώσεις :oneup:

Ωστόσο το δελτίο τύπου δεν αναφέρει πουθενά τι θα γίνει με τις ελάχιστες χρεώσεις των
30'' για ιδιόκτητο και
60'' μέσω ΟΤΕ,
που ισχύουν μέχρι σήμερα :down:

scharal
20-06-07, 16:35
Πολύ θετικές οι μειώσεις στα κινητά αλλά για να πω την αλήθεια θα προτιμούσα αντί για αυτές μια μείωση στο πάγιο του 2play...:p

Chris_Nik
20-06-07, 18:08
Μια χαρα.....:oneup:

lou.nick
20-06-07, 18:10
Κάτσε να έρθει το 2play πρώτα.... :p

king_by_mistake
20-06-07, 20:54
Και το κορυφαίο; Έπαιρνα τηλ στη ΦΟΡΘ από το ιδιόκτητο της και μου έβγαινε (για πολλή ώρα) η Άμεση Δράση.



Φορθνετ: 211 100 9000
Άμεση Δράση: 210 100 9000

nrg_polini
21-06-07, 00:04
Φορθνετ: 211 100 9000
Άμεση Δράση: 210 100 9000

Σωστοςςς :oneup:

Stelios
21-06-07, 04:14
ΟΤΕ έχει εδώ και ένα χρόνο από το 1'

Και όσο για το ποιοτική τηλεφωνία της 4νετ, επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Χάλια μαύρα ο ήχος (ειδικά σε κινητά & εξωτερικό). Νιώθεις να συμπιέζεσαι εσύ ο ίδιος [ψυχολογοικά].

Και το κορυφαίο; Έπαιρνα τηλ στη ΦΟΡΘ από το ιδιόκτητο της και μου έβγαινε (για πολλή ώρα) η Άμεση Δράση.

Η! Π Ο Ι Ο Τ Η Τ Α δηλαδή..
Θα συμφωνησω . Εχω forthnet εδω και μια εβδομαδα περιπου . Απο χθες και με προεπιλογη.
Πριν απο αυτη ημουν με την teledome (αλλα με τα καμμωματα της μας διωχνει απο πελατες της) .
O ηχος στις κλησεις της forthnet γινεται πολυ ευκολα αντιληπτο οτι ειναι υποδυεστερος απο της teledome και του ΟΤΕ στις κλησεις εντος Αθηνας . Τουλαχιστον στην teledome οταν μιλουσα (Εντος Αθηνας) δεν καταλαβαινα διαφορα απο τον ΟΤΕ . Με τη forthnet υπαρχει αυτη η συμπιεση που αναφερεις .
Φυσικα και μπορω να ζησω με αυτο ... απλα περιμενα κατι καλυτερο εχοντας μεινει με εναλλακτικο για πολλους μηνες .

Δεν ξερω αν μπορει να παιξει ρολο το κεντρο που βρισκομαι .:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.