PDA

Επιστροφή στο Forum : διαχειρηση e-mail cosmote Συνθηματικό Πελάτη



lak100
07-01-19, 22:37
παιδια πριν χρονια απο το https://ps.otenet.gr/active/ServiceActivation/csLoginAuthentication.jsp ειχα κανει και δευτερο e-mail νομιζω μεχρι 3 ειχες το δικαιωμα. Βαζω username password αλλα για να μπορεσω να μπω απρακατω μου ζηταει κωδικο πελατη τον οποιο εχω και συνθηματικο το οποιο δεν εχω μου τον ειχαν δωσει παλαιοτερα το εχασα ομως. Στο 13888 δεν καταλαβαινουν τι θελω πραγαμ το οποιο βρισκω λογικο γιατι ειναι κατι που Ο ΟΤΕ για καποιο λογο δεν διαφημισε ποτε τι μπορω να κανω τωρα

weather1967
07-01-19, 22:49
παιδια πριν χρονια απο το https://ps.otenet.gr/active/ServiceActivation/csLoginAuthentication.jsp ειχα κανει και δευτερο e-mail νομιζω μεχρι 3 ειχες το δικαιωμα. Βαζω username password αλλα για να μπορεσω να μπω απρακατω μου ζηταει κωδικο πελατη τον οποιο εχω και συνθηματικο το οποιο δεν εχω μου τον ειχαν δωσει παλαιοτερα το εχασα ομως. Στο 13888 δεν καταλαβαινουν τι θελω πραγαμ το οποιο βρισκω λογικο γιατι ειναι κατι που Ο ΟΤΕ για καποιο λογο δεν διαφημισε ποτε τι μπορω να κανω τωρα

Καλησπέρα
Μιά από τά ίδια ..... δέν μπορώ να μπώ μέ συνθηματικό πελάτη μιάς καί υπάρχει μπέρδεμα,βρίσκω τόν κωδικό πελάτη,αλλά ζητάει καί συνθηματικό πελάτη πού βάζω τό pass η τό username αλλά τίποτα....,άν βγάλεις άκρη καί δέν βαριέσαι γράψε τό τί καί τό πώς.

lak100
07-01-19, 22:52
Μιά από τά ίδια ..... δέν μπορώ να μπώ μέ κωδικό πελάτη μιάς καί υπάρχει μπέρδεμα,βρίσκω τόν κωδικό πελάτη,αλλά ζητάει καί συνθηματικό πελάτη πού βάζω τό pass η τό username αλλά τίποτα....,άν βγάλεις άκρη καί δέν βαριέσαι γράψε τό τί καί τό πώς. νομιζω το 2013 ειχα πετυχει σε ψαγμενο υπαλληλο και μου βρηκε ακρη εχασα ομως τα στοιχεια θυμαμαι οτι ειχε πολλες πληροφοριες απο 1/1/1995 που εγιναν ψηφιακα τα τηλεφωνα ειχε καθε αλλαγη πακετου

sdikr
07-01-19, 22:52
Αν μπείς με το βασικό username δεν σε βάζει δηλαδή μέσα;
Πλέον δεν μπορείς να δημιουργήσεις νέα email έχει καταργηθεί η δυνατότητα

lak100
07-01-19, 23:04
Αν μπείς με το βασικό username δεν σε βάζει δηλαδή μέσα;
Πλέον δεν μπορείς να δημιουργήσεις νέα email έχει καταργηθεί η δυνατότητα με βαζει αλλα για τις λοιπες υπηρεσιες απαιτει συνθηματικο

sdikr
07-01-19, 23:07
με βαζει αλλα για τις λοιπες υπηρεσιες απαιτει συνθηματικο

Μόλις δοκίμασα με τα δικά μου στοιχεία, δεν μου ζητάει συνθηματικό πελάτη.
Μου φαίνεται περίεργο γιατί εδώ και καιρό το έχουν καταργήσει

lak100
07-01-19, 23:14
Μόλις δοκίμασα με τα δικά μου στοιχεία, δεν μου ζητάει συνθηματικό πελάτη.
Μου φαίνεται περίεργο γιατί εδώ και καιρό το έχουν καταργήσει

με το που κανεις login λεει κατω Κάντε 'κλικ' εδώ για να δείτε όλες τις υπηρεσίες σας. τοτε ζηταει συνθηματικο

weather1967
07-01-19, 23:16
Aν καί θά τό γνωρίζετε,γιά ανάγνωση τών mail,αλλαγή στό pass τού e-mail,καί πολλά άλλα "καλούδια" κ.τ.λ γίνεται από εδώ

https://tools.otenet.gr/


με το που κανεις login λεει κατω Κάντε 'κλικ' εδώ για να δείτε όλες τις υπηρεσίες σας. τοτε ζηταει συνθηματικο

Ετσι ακριβώς.

tsorbi
07-01-19, 23:19
Σε μένα δεν το κάνει.
Ακόμη μπορείς να ενεργοποιήησεις 4 ακόμη email.

lak100
07-01-19, 23:30
δηλαδη ειναι θεμα τυχης

weather1967
07-01-19, 23:31
Σε μένα δεν το κάνει.
Ακόμη μπορείς να ενεργοποιήησεις 4 ακόμη email.

Είναι εύκολο νά μάς πείς μέ λεπτομέρειες τί ακριβώς κάνεις,η άν ξέρεις καί δέν βαριέσαι νά μας δείξεις μέ screenshot τί ακριβώς σού γράφει η σελίδα καί μπορείς να μπείς στήν διαχείρηση τών mail.
Γιατί εμένα γίνεται ότι ακριβώς αναφέρει ο φίλος lak100.

tsorbi
07-01-19, 23:35
Βάζω username και password της σύνδεσης μου και μπαίνω.

weather1967
07-01-19, 23:40
Βάζω username και password της σύνδεσης μου και μπαίνω.

Εκεί καί εμείς έχουμε πρόσβαση,στό παρακάτω "Κάντε 'κλικ' εδώ για να δείτε όλες τις υπηρεσίες σας". πού ζητάει κωδικό πελάτη καί συνθηματικό πελάτη έχεις πρόσβαση ?

tsorbi
07-01-19, 23:51
Γιατί να πας από εκεί
Πατά το ´επιλογή´ κάτω από το wizard
Και θα δεις τον κωδικό πελατη

weather1967
07-01-19, 23:57
Γιατί να πας από εκεί
Πατά το ´επιλογή´ κάτω από το wizard
Και θα δεις τον κωδικό πελατη

Τόν βλέπω τόν κωδικό πελάτη από εκεί πού αναφέρεις,από τό επιλογή κάτω από τό wizard,αλλά όταν τόν βάζω στό κωδικό πελάτη από κάτω πού έχει συνθηματικό πελάτη πού ότι pass γνωρίζω τό βάζω αλλά τίποτα.
Πάω καί από εκεί γιατί αναφέρει κάντε κλίκ γιά να δείτε όλες τίς υπηρεσίες σας,καί λέω μήπως από εκεί έχει τήν διαχείρηση τών e-mail,αλλά από ότι κατάλαβα όπως είπε ο φίλος sdikr έχει καταργηθεί νά φτιάχνεις νέα mail,καί έτσι δέν υπάρχει πιά αυτή η πρόσβαση.

lak100
08-01-19, 12:20
με βαση αυτα που λεειο φιλος tsorbi λειτουργει ακομα το πραγμα

sdikr
08-01-19, 12:30
Ξαναδοκίμασα, η μόνη στιγμή που ζητάει κωδικό πελάτη είναι αν πατήσω στο "πατήστε εδώ να δείτε όλες τις υπηρεσίες σας" ακόμα και εκεί έχει επιλογή απο κάτω που μπορείς να πατήσεις ώστε να κάνεις πάλι σύνδεση με όνομα χρήστη

200222
200223
200224

lak100
08-01-19, 15:57
Αν πατήσεις σε πάει πάλι από την αρχή είναι φαύλος κύκλος

- - - Updated - - -

για να μην ανογιω αλλο θεμα εκανα το free cosmote mail που δινει η cosmote εκανα την βλακεια να εισαγω και το @otenet e-mail μου το οποιο εγινε Alias Mail στο @cosmote mail με αποτελεσμα αν αχρηστευτει ενα e-mail 18 χρονων απο την cosmote δεν μπορουν να τα διαχωρισουν τι μπορω να κανω

stelios4711
08-01-19, 19:35
Παλιότερα έδινε και κάποιον χώρο για hosting για να ανεβάσουμε δικές μας σελίδες.
Το είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν για δοκιμές αλλά ξέχασα πως
Ξέρετε μήπως πως μπορούμε να έχουμε πρόσβαση εκεί;

lak100
08-01-19, 20:16
εκανα και την μεγαλυτερη βλακεια να διαγραψω το @Cosmote e-mail και κινδυνεουν ε διαγραφη και τα δυο εκανα αιτημα στην εξ. πελατων μπηως σοθει τιποτα

sdikr
08-01-19, 20:19
Παλιότερα έδινε και κάποιον χώρο για hosting για να ανεβάσουμε δικές μας σελίδες.
Το είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν για δοκιμές αλλά ξέχασα πως
Ξέρετε μήπως πως μπορούμε να έχουμε πρόσβαση εκεί;

Αυτό το έχει κόψει εδώ και καιρό http://users.otenet.gr/

lak100
08-01-19, 20:37
μου ειπανν απο τον ΟΤΕ οτι δεν γινεται να αποσυνδεθουν μρταξυ τους τα 2 e-mail ισχυει κατι τετοιο?

@ ADSLgr.com All rights reserved.