PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ADSL?



Σελίδες : [1] 2

stathis125
20-06-07, 21:23
ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΨΗΛΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ADSL TOY OTE?

DaveMurray
20-06-07, 21:45
Φυσικά και ΟΧΙ! ούτε από ανταγωνισμό, ουτε απο καταγγελίες, προβλήμματα πέρνουν χαμπάρι. Παλιότερα υπήρχε κάποιας μορφής αξιοπιστία... Για μένα τώρα πια, δεν υπάρχει απολύτως καμία....

No-Name
20-06-07, 21:57
Δεν γίνεται σαφές σε τι αφορά η δημοσκόπηση:
Ποιοτητα adsl
Τιμή adsl
Ποιότητα/Τιμή υπηρεσίας

karavagos
20-06-07, 22:01
Define "ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ"...

CyberCr33p
20-06-07, 22:07
To poll μάλλον αναφέρεται γενικά τι εντύπωση έχουμε. Εγώ σε γενικές γραμμές δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος. Πιάνω την μισή ταχύτητα από αυτή που πληρώνω.

sdikr
20-06-07, 22:13
Εγω και να ήθελα αν και στην Θεσσαλονική δεν μπορώ να διαλέξω κάτι άλλο,
Οσόν αφόρα τιμή υπηρεσία, με πείραξε που επρέπε να περιμένω μια βδομάδα να μου βάλουν adsl καθώς και το οτι το τηλέφωνο δουλέυει πάντα και δεν έχω δικαιόλογια να αποφύγω κόσμο

asmatiop
20-06-07, 23:23
λολ όπως τα λες είναι, και εγώ όταν τελειώσει το 12μηνο σκέφτομε να γυρίσω στον ΟΤΕ. Ειδικά εάν έχει ρίξει και τις τιμές.

JoeBar
21-06-07, 15:32
Αρκετά ικανοποιημένος και στις 2 συνδέσεις που έχω.

baltazar1999
21-06-07, 15:42
Και εγω ευχαριστημενος ειμαι με την 4αρα που εχω.

belial
21-06-07, 17:43
Με τα 768 είμαι πολύ ευχαριστημένος απο θέμα ταχύτητας (surfing,on line games,voip) περιμένω όμως μια καλύτερη τιμή γιατί όχι εναν διπλασιασμό όπως έκανε πριν ένα χρόνο.
Περιμένω κάποια μείωση και στις αορίστου δίνω 20.50 ευρώ για 768/192 :down: .
Τελικά βλέπω να πηγαίνω σε forthnet κατα τον Σεπτέβρη (κάτσε να δοκιμάσει ο davemurray τον βλέπω έτοιμο για δοκιμή) :lol:

NikoLakis
21-06-07, 17:51
Εγω με 2 συνδεσεις 768 στο Κιλκίς είμαι αρκετα ευχαριστημενος καθως πιανουν το μεγιστο καθ'ολη τη διάρκεια της ημέρας.

Αλλα στη Θεσσαλονίκη μια συνδεση 1024 εδω και 3-4 μήνες δεν έχει ανέβει πάνω απο 500-600 kbps.

Σε αυτη την περίπτωση τι ψηφίζω ?:p:p

Jazzer
21-06-07, 18:07
Μετά την μεγάλη ταλαιπωρία /περιπέτεια μου με την ΟΝ, ξαναγύρισα πίσω στον ΟΤΕ. Θα παραμείνω στον ΟΤΕ και με την δεύτερη γραμμή μου που επιστρέφει με φορητότητα από την ΟΝ, θα δω τι θα κάνω, μπορεί να την δώσω σε εναλλακτικό πάροχο, εκ του ασφαλούς όμως τώρα πια.
Την σταθερότητα και αξιοπιστία του ΟΤΕ κατά την προσωπική μου πάντα άποψη, δεν την διακινδυνεύω, κι ας πληρώνω τα διπλά. Άλλωστε η ψυχική μου ηρεμία δεν κοστολογείται ούτε ρισκάρεται δεύτερη φορά ! :p

mistac75
21-06-07, 18:10
Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχω κανένα πρόβλημα ταχύτητας στο full είναι. Απλώς γίνονται μερικές φορές disconnects αλλά τίποτα παραπάνω.

tetou
21-06-07, 21:20
και εγώ με 768 ικανοποιημένη είμαι..δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και ελπίζω να μην αντιμετωπίσω :p

Minotavrs
21-06-07, 21:35
Εχω βαλει την 4αρα και δεν αντιμεπτωπιζω κανενα προβλημα..

mavrose
21-06-07, 21:39
Κι εγω με 3 συνδεσεις (δυο 768 και μια 8αρα) δεν εχω κανενα παραπονο οσον αφορα τη σταθεροτητα (χτυπαω σχεδον maximum ταχυτητες)...οι τιμες ειναι ενα αλλο ζητημα:whistle:....
Ας ''σοβαρευτουν'' οι εναλλακτικοι και βλεπουμε


(Aσχετο αλλα το ''ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΟΤΕ '' που κολλαει?)

dmal
21-06-07, 22:05
Μια χαρά με την 8άρα, εξάλλου όπως προείπε κάποιος, την ψυχική μου ηρεμία δεν την διακινδυνεύω με τίποτε:p

chrvez
21-06-07, 23:03
Και εγώ τον τελευταίο χρόνο είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα της γραμμής και από την ΟΤΕ DSL και από την ΑΡΥΣ που έχω. (provider FORTHnet και για τις 2).
Το πρόβλημα είναι ότι δεν συμφέρουν οικονομικά πια και έχω κάνει αίτηση και για τις δύο για το ιδιόκτητο της FORTHnet. Ελπίζω να μην το μετανιώσω....;)

Chris_Nik
21-06-07, 23:51
Όχι....
Θα μπορούσε να έχει κάνει περισσότερα.....

:twisted:Με την γραμμη μου δεν ειχα ποτε προβλημα....:twisted:

Revolution
22-06-07, 10:27
Kαθολου φυσικα.
Εκτος αν θα επρεπε να ειμαι, που πληρωνω 2mb,εχω 1mb και δεν εχω πχ 384

tuluba
22-06-07, 12:52
Παντως εδω και 3μηνες τωρα παει σταθεροτατα ο ΟΤΕ δεν με εχει πεταξει ουτε μια φορα
Εκτος αν το κανει το βραδυ που κοιμαμαι

aria
22-06-07, 12:59
Απολύτως ευχαριστημένη. Ούτε αποσυνδέσεις, ούτε προβλήματα στην ταχύτητα.

icedfun
22-06-07, 13:10
Το Poll είναι πολύ γενικό και επίσης δεν γίνετε να το ξεκινάς αναφέροντας μόνο αρνητικά και σ' αυτό τον τόνο.Επίσης..."ΤΑ" ADSL του ΟΤΕ?

Προσωπικά έχω περάσει απο ανταγωνιστές,πολλά υποσχόμενους κλπ κλπ.Τα έχω δοκιμάσει σχεδόν ολα.Κανείς μα κανείς οτι κιαν υπόσχετε δεν είναι ακόμα στο επίπεδο του ΟΤΕ.Η ιδέα μου είναι οτι στον ΟΤΕ έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να σου είναι όλα ΟΚ και απλά να σου κάτσει μια στραβή.Στους άλλους πρέπει πρώτα να φάς το πακέτο στην μούρη να σου γίνουν τα νεύρα σμπαράλια και μετά να νίωσεις για λίγο ευχαριστημένος μέχρι να δείς λογαριασμούς παλαβούς και συμβόλαια με ψιλά γράμματα...Τουλάχιστον τον ΟΤΕ ξέρουμε πως να τον αντιμετωπίζουμε...με τα εταιρικά λαμόγια ΤΙ θα κάνεις?

Revolution
22-06-07, 13:27
Δηλαδη ποια η διαφορα των εταιρικων "λαμογιων" απο των "λαμογιων" του ΟΤΕ?

narampa
23-06-07, 07:39
Εδω και έξι μήνες που είμαι συνδρομητής στον ΟΤΕ με γραμμή 768 είμαι πολύ ευχαριστημένος
έχω συνέχεια σχεδόν maximum ταχύτητες. Μόνο μία φορά σέρνονταν το δίκτυο για δύο ημέρες(στους 6 μήνες νομίζω έιναι καλά)

no_logo
23-06-07, 07:51
Δηλαδη ποια η διαφορα των εταιρικων "λαμογιων" απο των "λαμογιων" του ΟΤΕ?

κάνε μια βόλτα από τα υποφόρουμ της tellas, vivodi, on για να καταλάβεις

Δεν βρίσκεις άκρη με κανέναν τρόπο

prodromosfan
23-06-07, 13:11
Ναι και μάλιστα σε προβληματικη περιοχη (βλεπε ΒΥΡΩΝΑΣ)
αλλά με τις τιμες που εχει περιμενω ποτε θα ερθει netone η forthnet απο εδω

DaveMurray
23-06-07, 15:47
(κάτσε να δοκιμάσει ο davemurray τον βλέπω έτοιμο για δοκιμή)

τι θέλεις να πείς φίλτατε γείτονα belial; μην περιμένεις και πολλά ούτε και με forthnet.... εφόσον ισχύει η συνεγκατάσταση και εφόσον το διαλυμένο DSLAM ΜΑΣ βρίσκεται σχεδόν στην είσοδο της πόλης στην πρώην κονδύλη (7ης Μαρτίου) κοντά στο δημαρχείο, και δεδομένου ότι είμαστε 100.000 άτομα με έκταση πάνω απο 7 τετραγωνικά χιλιόμετρα με απαίσιο δίκτυο χαλκού απο το 40... δεν μας αφήνει και πολλά περιθώρια... το ίδιο καλωδιο θα έχεις... εκτός φίλε αν μαζευτούμε συνδρομητές και απαιτήσουμε η να αιτηθούμε λύσεις όπως ΜΙΝΙ DSLAM's η Repeaters και Ενισχυτές σημάτος στα καφάο μας (αν βάλεις κάτι τέτοιο μόνος σου, με δική σου πρωτοβουλία και χρήμα είναι παράνομο...ουτε αυτό δεν αφήνουν). Μαζική επιστολή you know.... εκτός και αν είσαι δίπλα στο DLAM και είσαι μια χαρά...

eem3ik
24-06-07, 00:07
Nai, arketa euxaristimenos.Exw 2048 kai pianw 205-215 stathera. Episis na anaferw pws stin ellada zoume, de ginetai apo ti mia mera stin alli na doume tin poiotita grammwn , eksipiretisi pou evlepa otan imoun agglia. Pantws dedomenwn twn analogiwn exoume kanei terastia vimata mprosta, twra an kapoios pianei 5kb ligotero kai kapoios allos 5 kb perissotero den aksizei na sxoliastei.Skefteite pws eimastan prin apo 2.5 xronia....min eimaste kai axaristoi

Me ektimisi, Giannis

dimig33
24-06-07, 00:46
καλα αυτοί οι 31 που ψήφισαν "δεν είμαι ευχαριστημένος" γιατί δεν ποστάρουν να εξηγήσουντο γιατί και σχεδόν όλα τα ποστ είναι με "ευχαριστημενους"? Και ταυτόχρονα έχουμε μόνο 7 που δεν είναι συνδρομητές του ΟΤΕ, ειδικά σε αυτό το φόρουμ?
Νομίζω οι ερωτήσεις πρέπει να γίνουν είστε μόνο συνδρομητής του ΟΤΕ ακι Οτενετ και είστε ή όχι ευχαριστημένπος. Είστε συνδρομητές σε άλλον ISP και ταυτόχρονα καιτ οπυ ΟΤΕ και είστε ή όχι ευχαριστημένος. Επίσης μπορεί να μπει και μια ακόμη επιλογή : δεν με νοιάζουν τα παραπάνω εγώ είμαι δυσαρεστημένος με τον ΟΤΕ για ιδεολογικους λόγους επειδή δεν είναι πλήρως ιδιωτική εταιρία

Νομίζω με άλλα λόγια ότι το ...εκλογικό σύστημα της δημοσκόπησης είναι ...καλπονοθευτικό:p

DaveMurray
24-06-07, 02:11
καλα αυτοί οι 31 που ψήφισαν "δεν είμαι ευχαριστημένος" γιατί δεν ποστάρουν να εξηγήσουντο γιατί και σχεδόν όλα τα ποστ είναι με "ευχαριστημενους"?

κάλπικη και λανθασμένη αίσθηση (και όχι γεγονός ευχαρίστησης φίλτατε... παίζει και το κόλπο του στοχοποιημένου ψηφίσματος... όποιος κατ'εμέ είναι ευχαριστημένος, θα είναι κοντά στο DSLAM του αν και με αυτή την περίπτωση έχουν παρατηρηθεί "ανεξήγητα" φαινόμενα...

για να σου απαντήσω και όλας γιατί ψήφισα "δεν είμαι ευχαριστημένος" δές τα εξης:

α. Είτε θελημένα είτε αθέλητα και είναι πλήρως αποδεδειγμένο ο ΟΤΕ έχει κάνει πλήρως λάθος σχεδιασμό για τον αριθμό των DSLAM, για την θέση τους και αν καλύπτουν περιοχές με μεγάλη ζήτηση.

β. προσωπικά στο DSLAM στην πόλη μου βρίσκεται στην είσοδο και δεδομένου ότι έχουμε πάνω απο 5000 συνδρομητές DSL, δεδομένου την 7,5 τετραγωνικών χιλιομέτρων έκταση της πόλης, το θέμα λοιπόν της τοποθέτησης ΕΝΟΣ ΜΟΝΟ DSLAM σε ένα τόσο μεγάλο δήμο (φαντάσου τι γίνεται στο Περιστέρι που είναι πολύ μεγαλύτερος) η απόσταση μας κάνει να τρώμε πίκρα και κλωτσιά απο το Internet...

γ. ο ΟΤΕ σαν δημόσια η ακόμα και ιδιωτική εταιρεία αν θέλεις δεν σχεδιάζει και δεν αφουγράζεται τα προβήματα των καταναλωτών της, δίνει απαντήσεις σε ερωτήσεις τόσο αόριστες και εξοργιστικές (αν δώσει εύκολα απάντηση και δεν σε γραψει)

δ. Δεν επενδύει σε νέου τύπου δίκτυα, ώστε όποια προβλήματα υπάρχουν να διορθώνται προς το καλλίτερο, οπως επίσης το συνολικό δίκτυο χαλκού που έχει είναι απο προπολεμική χρονολογική περίοδο και δεν αλλάζει τίποτα...

Συνοψίζοντας λοιπόν, δεν έχουμε υποστήριξη, μας γράφουν, παίζουν παιχνίδια με ΕΕΤΤ σαν καλά παιδάκια, δεν έχουμε ποιότητα και μας τα παίρνουν χοντρά...

ελπίζω να σε κάλυψα... :)

alfagama
24-06-07, 04:29
Εγω εχω την 4αρα και ειμαι οκ κατεβαζω μονιμα απο 410-440 και δεν εχω προβληματα απο την αλλη οποτε χρειστικα σερβις η καποια βοηθεια απο το τμ. εξυπηρετησης δεν χρειαστικε να περιμενω πανω απο 1-2 λεπτα σε αντιθεση με κατι 45λεπτα που ακουω απο αλλες εταιρειες.
οσο για τις τιμες, ειναι γεγονος οτι οτι πληρωνεις παιρνεις.

dreez
25-06-07, 14:28
παραδοξος μια χαρα ειναι!!!σε 4 μερες απο την αιτηση ειχα adsl και πιανω ικανοποιητικες ταχυτητες για 1024!!!βεβαια που και που τρωει κατι τρελα κολληματα το μεσημερι και δεν εχω ιντερνετ για κανα μισαωρο!!!με τις τιμες ΔΕΝ ειμαι ικανοποιημενος καθολου...εγω πληρωνω ~21ευρω τον μηνα και ο κολλητος μου που εχει double play forthnet δινει 40 ευρω το μηνα για 10Mbps(στην χειροτερη τρεχει με 5Mbps) και τζαμπα αστικα και υπεραστικα!!!

DaveMurray
25-06-07, 14:52
εβαια που και που τρωει κατι τρελα κολληματα το μεσημερι και δεν εχω ιντερνετ για κανα μισαωρο!!!με τις τιμες ΔΕΝ ειμαι ικανοποιημενος καθολου...εγω πληρωνω ~21ευρω τον μηνα και ο κολλητος μου που εχει double play forthnet δινει 40 ευρω το μηνα για 10Mbps(στην χειροτερη τρεχει με 5Mbps) και τζαμπα αστικα και υπεραστικα!!!

τότε πως δηλώνεις "μια χαρα είναι" ; που το είδες; Μόνος σου μας τα λες, δεν τα λέει κάποιος άλλος. Στην τύχη θα πρέπει να αποδώσεις ότι μολις 4 μέρες απο την ενεργοποίηση έπιασες "ικανοποιητικές" ταχύτητες. Καθαρά τύχη εαν είναι έτσι οπως μας τα λές. Και εγώ πιάνω ικανοποηητικές ταχύτητες με 8mbit αλλά άν έχεις αποσύνδεση κάθε λίγο και λιγάκι με θορυβο και εξασθένηση καλύτερα βράστα κλάφτα...

billonious
25-06-07, 19:17
γεια χαρα σε ολους. καταρχας δεν ειμαι υπαλληλος του οτε....

μπροστα στους 4 σχεδον μηνες που περιμενα απο την βιβοντι να μου βαλει cabletv και τελικα τζιφος, η 1.5 εβδομαδα της οτενετ για νεα γραμμη και 1mbs συνδεση μου φανηκε ουααααουυυυυυυ.

και η πενταλεπτη αναμονη στο τηλεφωνο (για οδηγιες ενεργοποιησης) δεν ειναι τιποτα μπροστα στα 50λεπτες της προηγουμενης εταιριας.

δεν βαριεσαι..... ας ειναι πιο ακριβος ο οτε. παντως σου δινει γραμμη.

sdikr
25-06-07, 20:27
κάλπικη και λανθασμένη αίσθηση (και όχι γεγονός ευχαρίστησης φίλτατε... παίζει και το κόλπο του στοχοποιημένου ψηφίσματος... όποιος κατ'εμέ είναι ευχαριστημένος, θα είναι κοντά στο DSLAM του αν και με αυτή την περίπτωση έχουν παρατηρηθεί "ανεξήγητα" φαινόμενα...

για να σου απαντήσω και όλας γιατί ψήφισα "δεν είμαι ευχαριστημένος" δές τα εξης:

α. Είτε θελημένα είτε αθέλητα και είναι πλήρως αποδεδειγμένο ο ΟΤΕ έχει κάνει πλήρως λάθος σχεδιασμό για τον αριθμό των DSLAM, για την θέση τους και αν καλύπτουν περιοχές με μεγάλη ζήτηση.

β. προσωπικά στο DSLAM στην πόλη μου βρίσκεται στην είσοδο και δεδομένου ότι έχουμε πάνω απο 5000 συνδρομητές DSL, δεδομένου την 7,5 τετραγωνικών χιλιομέτρων έκταση της πόλης, το θέμα λοιπόν της τοποθέτησης ΕΝΟΣ ΜΟΝΟ DSLAM σε ένα τόσο μεγάλο δήμο (φαντάσου τι γίνεται στο Περιστέρι που είναι πολύ μεγαλύτερος) η απόσταση μας κάνει να τρώμε πίκρα και κλωτσιά απο το Internet...

γ. ο ΟΤΕ σαν δημόσια η ακόμα και ιδιωτική εταιρεία αν θέλεις δεν σχεδιάζει και δεν αφουγράζεται τα προβήματα των καταναλωτών της, δίνει απαντήσεις σε ερωτήσεις τόσο αόριστες και εξοργιστικές (αν δώσει εύκολα απάντηση και δεν σε γραψει)

δ. Δεν επενδύει σε νέου τύπου δίκτυα, ώστε όποια προβλήματα υπάρχουν να διορθώνται προς το καλλίτερο, οπως επίσης το συνολικό δίκτυο χαλκού που έχει είναι απο προπολεμική χρονολογική περίοδο και δεν αλλάζει τίποτα...

Συνοψίζοντας λοιπόν, δεν έχουμε υποστήριξη, μας γράφουν, παίζουν παιχνίδια με ΕΕΤΤ σαν καλά παιδάκια, δεν έχουμε ποιότητα και μας τα παίρνουν χοντρά...

ελπίζω να σε κάλυψα... :)

α) δεν έχει κάνει κάτι διαφορετικό απο ότι σε άλλες χώρες, μάλιστα άλλες χώρες σου λένε αν ξεπερνάς τα 3.5χιλ για εσένα adsl γιοκ
β) dslam δεν είναι μονο τα Oteshop, αλλιώς στα 7.5 χιλ δεν θα είχες καν Adsl
γ) τι απάντηση θα ήθελες;
δ) τα ίδια δικτύα υπάρχουν ανα τον κόσμο, η τεχνολογία adsl βγήκε για να αξιοποίησή τα δικτύα του 1921

Είπαμε κακός ο ΟΤΕ αλλά όλα έχουν και κάποια όρια, μπορείς να βρείς περισσότερα στο google

Whiteyez
25-06-07, 20:41
Αρκετά ικανοποιημένος και γώ.. :)

psytransas
25-06-07, 23:22
OXI για τις τιμες του

ΟΧΙ για την γελοια εξυπηρετηση/αντιμετωπιση του μετα την δεσμευση (Δηλωση βλαβων)

ΟΧΙ για τα πετρινα χρονια των αθλιων ταχυτητων που ακομη βιωνουμε

DaveMurray
26-06-07, 04:29
συμφωνώ, μαζί σου, αλλά ποιός μας ακούει... εδώ παίζουν 2 περιπτώσεις. η κάποιος να του είναι οκ ολα και να δουλευουν ρολόι και κάποιου το εντελώς αντίθετο. ο ένας που του είναι ολα οκ, γκρινιάζει στον άλλο που παραπονιέται ότι είναι υπερβολικός και ζητάει πολλά και ο διαμαρτυρόμενος κατηγορεί τον άλλο για βόλεμα αντί να σκεφτεί και την θέση του. Πάσχουμε από το να καταλάβουμε ότι κάποιοι όντως αντιπετωπίζουν προβλήματα, δεν προσπαθούμε να σκεφτούμε πως θα είμασταν στην θέση τους, δεν μπαίνουμε στην θέση τους και αδιαφορούμε αντί να δούμε τι λύσεις υπάρχουν. η γιατί να υπάρχουν προβλήματα στον ένα και όχι στον άλλο. Αντι λοιπόν να σκύψουμε στην ανισότητα και να βρούμε λύσεις μαχόμαστε ο ένας με τον άλλο. Τσάμπα κόπος και να μιλήσεις. Αφού πάντα κάποιος να υπάρχει για να σε πεί "γκρινιάρη, άδικα φωνάζεις, εσύ που πληρώνεις, δεν αξίζεις να έχεις Internet, αποδέξου το και πάρε dialup, dsl γιοκ"

φαύλος κύκλος που θα επαναλαμβάνεται άσχετα με τι απαντήσεις προυπήρχαν εδώ η θα ακολουθήσουν. λυπητερό φαινόμενο....

maik
27-06-07, 17:54
γεια χαρα σε ολους. καταρχας δεν ειμαι υπαλληλος του οτε....
.

Φιλε μου δεν χρειαζετε να απολογεισαι για κατι που θεωρεις σωστο. Αν τα διαφορα troll εδω μεσα θεωρουν οτι οποιος μιλαει καλα για τον ΟΤΕ ειναι οποσδηποτε και υπαλληλος του, τοτε προβλημα τους.

No-Name
27-06-07, 18:01
OXI για τις τιμες του

ΟΧΙ για την γελοια εξυπηρετηση/αντιμετωπιση του μετα την δεσμευση (Δηλωση βλαβων)

ΟΧΙ για τα πετρινα χρονια των αθλιων ταχυτητων που ακομη βιωνουμε

Για το 2ο κάνεις πλάκα έτσι?

Ο ΟΤΕ έχει ασχοληθει με βλάβη μου Σάββατο και Κυριακή ενώ βλέπεις η καλή μας μου έλεγε από την Δευτέρα που είναι εργάσιμη.....

Στην εξυπηρέτηση δεν υπάρχει γρηγορότερη ανταπόκριση σε σχέση με άλλους ISP που αν δεν καλέσεις 10 φορές στην Τ.Υ δεν κάνεις τίποτα

DaveMurray
27-06-07, 18:02
μα συνήθως αυτό γίνεται. Και φωνάζεις, και παραπονιέσαι, και στο τέλος και troll σε λένε και τρώς ποινές, και σε λένε υπάλληλο του ΟΤΕ, και και και... χιλιάδες παραδείγματα.... μήπως βολεύει να είμαστε άβουλα μέλη στην κοινότητα που λένε συνεχώς "μαλιστα, και Ναι" χωρίς να μπορύν να φωνάξουν για αυτο που πιστέυουν;

maik
27-06-07, 18:13
μα συνήθως αυτό γίνεται. Και φωνάζεις, και παραπονιέσαι, και στο τέλος και troll σε λένε και τρώς ποινές, και σε λένε υπάλληλο του ΟΤΕ, και και και... χιλιάδες παραδείγματα.... μήπως βολεύει να είμαστε άβουλα μέλη στην κοινότητα που λένε συνεχώς "μαλιστα, και Ναι" χωρίς να μπορύν να φωνάξουν για αυτο που πιστέυουν;

Οπως διαβαζω στα μηνυματα σου εχεις ενα αντικειμενικο προβλημα. Εισαι μακρυα απο το DSLAM. Αν νομιζεις οτι θα ερθεις πιο κοντα με το να μπαινεις σε καθε νημα που αναφερει την λεξη ΟΤΕ και να το λες , τοτε συγνωμη αλλα νομιζω οτι δεν απεχει πολυ απο το trollαρισμα

panoc
27-06-07, 18:17
Ο ΟΤΕ έχει ασχοληθει με βλάβη μου Σάββατο και Κυριακή ενώ βλέπεις η καλή μας μου έλεγε από την Δευτέρα που είναι εργάσιμη.....

Στην εξυπηρέτηση δεν υπάρχει γρηγορότερη ανταπόκριση σε σχέση με άλλους ISP που αν δεν καλέσεις 10 φορές στην Τ.Υ δεν κάνεις τίποτα


+1 απο εμενα,
τους ειχα ολοκληρο ΠΣΚ και ετρεχαν να μου αλλαξουν λιμπες και καλωδια γιατι απλα οχι μονο adsl δεν ειχα ουτε καν τηλεφωνο.
και η εκυπηρετηση πραγματικα απανταει μετα απο λιγο, οχι σαν forthnet που ειχα πριν και επρεπε να κλεισω ραντεβου με τη τηλεφωνητρια 3-4 μηνες πριν για να σηκωσει το ακουστικο...

DaveMurray
27-06-07, 18:21
τότε οι κύριοι moderator ξέρουν καλά την δουλειά τους οι άνθρωποι και κρίνουν σωστά. Όπως και κάθε ανώτερος τους.... Αν το θεωρούν τρολάρισμα όπως μας αναφέρεις, τα μισα και πλέον συνολικά post της κοινότητας θα πρέπει να σβηστούν... εμ, προσβάλλουμε τους άλλους και ο εαυτούλης μας είναι στην απέξω επειδή είμαστε παλιοί και έχουμε κάνει τα αδύνατα δυνατά να μεγαλώσει ο αριθμός των post μας... συνολικά μιλάω, όχι προσωπικά....

σε παραπέμπω στο μήνυμα #39.... απο εκεί και πέρα το χάος......

EvilHawk
27-06-07, 18:27
έχουμε και πμ στο forum για να τα πείτε ...

URSUS
27-06-07, 19:33
Ολα καλά.Ειδικά τo ping σε online games:oneup:

manosdoc
28-06-07, 01:33
τότε πως δηλώνεις "μια χαρα είναι" ; που το είδες; Μόνος σου μας τα λες, δεν τα λέει κάποιος άλλος. Στην τύχη θα πρέπει να αποδώσεις ότι μολις 4 μέρες απο την ενεργοποίηση έπιασες "ικανοποιητικές" ταχύτητες. Καθαρά τύχη εαν είναι έτσι οπως μας τα λές. Και εγώ πιάνω ικανοποηητικές ταχύτητες με 8mbit αλλά άν έχεις αποσύνδεση κάθε λίγο και λιγάκι με θορυβο και εξασθένηση καλύτερα βράστα κλάφτα...


OXI για τις τιμες του

ΟΧΙ για την γελοια εξυπηρετηση/αντιμετωπιση του μετα την δεσμευση (Δηλωση βλαβων)

ΟΧΙ για τα πετρινα χρονια των αθλιων ταχυτητων που ακομη βιωνουμε

Αφού είστε δυσαρεστημένοι, γιατί δεν την κάνετε για εναλλακτικό ;
Η πλάκα είναι ότι όλοι σας έχετε δηλωμένο DSLAM OTE.

aspirin
28-06-07, 01:38
Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον ΟΤΕ και ειδικά από τον διευθυντή του τοπικού μου καταστήματος που γνωριζόμαστε προσωπικά :-)
Μέσα σε 2 μέρες το πολύ μου έχει φτιάξει τη γραμμή... Αν θέλουν τελικά!

Jazzer
28-06-07, 01:42
Αφού είστε δυσαρεστημένοι, γιατί δεν την κάνετε για εναλλακτικό ;
Η πλάκα είναι ότι όλοι σας έχετε δηλωμένο DSLAM OTE.

:oneup::oneup::oneup: Πέστα φίλε manosdoc ! Διότι ο τολμών νικά αλλά ο γκρινιάζων δεν σταματά !!:rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.