PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ



Ermhs
20-11-04, 14:26
Καλημέρα σήμερα πλζ απαντήστε μου σε αυτό … πέρα ότι είμαι τρομερά @#$@#
Δεν θα @#$@#$ απλά η ερώτηση μου έχει ως εξής πέρα από όλα τα προβλήματα είχα παρατηρήσει από τις πρώτες ημέρες το ξαφνικό boot του μόντεμ χωρίς κανένα λόγο σε συνομιλία με το 1242 υποθέσαμε ότι θα είναι η αλλαγή τις ιπ
Εχθές ώμος που έκανα δουλεία παρατήρησα ότι το έκανε 3 φορές
Μου έκοψε downloads τα πάντα
Γιατί το κάνει το κάνει αυτό… μήπως λόγο ότι έχω time outs διακοπή downloads χωρίς να μου γίνετε διακοπή νετ… ταυτόχρονα πινγκ τον 80 το καλύτερο και συνήθως από 180 και Πάνο… με dns σημαίνει ότι είναι για πέταμα?
#@$@#
μια ερώτηση επιπλέον. Τελικά μετά από ψάξιμο (ήθελα us robotics 91xx) αλλά δεν βρηκα over isdn το καταστιμα θα ψαξει για siemens πεστε μου ένα οικονομικο με Ethernet η το lynksys καλη επιλογη?
Κάντε μου αναφορά αν γνωρίζεται μοντέλο siemens δεν με νοιάζει το router
Έχετε κάποιο εμαιλ να απευθυνθώ σε υπεύθυνους DSL ote? Μάλλον θα δώσω τον εξοπλισμό αλά δεν δέχομαι άλλον. Θα Πάρο δικό μου,.
Αγανάκτησα.
:oops:

Ermhs
20-11-04, 14:55
Κανεις? :oops:

Ermhs
20-11-04, 15:02
:(

sdikr
20-11-04, 16:15
Ρε ερμης, γιατί ανοίγεις συνεχώς νέα θέματα, για πράγματα που έχουν απαντηθεί;
Και αντέ να ανοίξεις, βάλε και εναν τίτλο για να ξέρουμε τι ζήτας!

Πες έχω πρόβλημα με το τάδε Modem, ή ψάχνω για modem που να δουλέυει με p2p

Οσον αφορά το usr 9106 δεν θα βρείς για isdn, απλά γιατί ενα μοντέλο υπάρχει αλλά με αναβάθμιση στο firmware γίνεται για isdn.

Αν και τα προβλήματα που αναφέρεις μπορεί να μην έχουν να κάνουν με το modem/router αλλά με την γραμμή (δοκίμασε να τους πείς να σου αλλάξουν πόρτα στο dslam)

blizard
20-11-04, 16:50
Δες αν έχεις πολλά λάθη στο modem,και κοίτα μήπως και είναι θέμα γραμμής... πχ εγώ είχα πρόβλημα με την βροχή και την υγρασία κάποια στιγμή.

Ermhs
20-11-04, 17:13
Για λάθη αποκλείεται αφού το έχω κάνει ρεσετ πολλές φορές
Του έβαλα και το νέο φιρμ… σηκώνω ψιλά τα χέρια…
Κάτι ακόμη μήπως έχουν πέσει σερβερ στην Ευρώπη? Οπουδήποτε Ευρώπη δεν ανοίγει τίποτα… αντιθέτως με Αμερική όλα καλά.
Μιλάω για αυτή τι στιγμή
Δεν μου ανοίγει ούτε το φτπ του ατέ
Όσο για την χρήση του νετ… το μόνο που κάνω είναι το apply online in ucas site for uk and Scottish univers.. και παίζω παιχνίδια… τα π2π δεν τα πολύ δουλεύω πέρα από κάποιο ακατάλληλο βίντεο… κάπου είδα στο φόρουμ για ένα απλό σιεμενς καλό και χωρίς φούτερ να Πάρο αυτό? Η το
LINKSYS ADSL over ISDN ROUTER 4 Port Switch AG041
Βασικά ήθελα zyxel αλά μου λένε εδώ πέρα ότι δεν βρίσκουν σε διάθεση…από την πρώτη ημέρα είχα αυτά τα προβλήματα … πως μπορώ να κοιτάξω την εγκατάσταση απλά τα βγάζω τα καλώδια και τα ξανασυνδεο? Εννοώ εξωτερικά όχι τα κλιπ
Παντός σκεφτείτε το jetspeed δεν αλλάζω τίποτα μετά το ρεσετ το μόνο ότι βάζω llc brighed protocol dhcp off
Επίσης από ρυθμίσεις κάρτας δικτύου tcp/ip protocol LMHOSTS OFF
WINS OFF
ΚΑΙ γενικός το μόνο ενεργό πρωτόκολλο tcp/ip
Επίσης κάπου σε ένα thread είδα για diagnostics γραμμής στο 520 που είναι αυτά?

Ermhs
20-11-04, 17:17
SORRY about φουτερ iment router

kubiak
20-11-04, 17:28
Δεν αλλάζεις και τον τίτλο του νήματος σε κάτι που περιγράφει καλύτερα το πρόβλημά σου;

@ ADSLgr.com All rights reserved.