PDA

Επιστροφή στο Forum : 13888 τμήμα υποσχέσεων και συστημικών προβλημάτων



mitsos_75
11-01-19, 09:44
Καλημέρα σας αγαπητοί συμφορουμίτες. Είμαι εδώ και χρόνια πελάτης της cosmote και λόγω των αυξημένων οικογενειακών απαιτήσεων σε πληροφορία, η 30ρα ταχύτητα δεν επαρκεί. Είπα λοιπόν στις 26/11 να προχωρήσω σε αναβάθμιση σε 50ρα. Πήρα λοιπόν το τμήμα εξυπηρέτησης και έκανα την αίτηση. Σε 3-4 ώρες με πήραν τηλέφωνο και μου έστειλαν με mail το συμβόλαιο. Μου είπαν οτι η διαδικασία μπορεί να πάρει και 10 μέρες και όλα ΟΚ. Περίμενα την αναβάθμιση, περίμενα, περίμενα..... μέχρι που καλώ το 13888 και ξαφνικά άκουσα την λέξη που πλέον με εξοργίζει... "Συστημικό Πρόβλημα". Τί είναι το "συστημικό πρόβλημα" λέω και μου απαντούν πρόβλημα συστήματος το οποίο θα λυθεί κατεπείγον. Αφού μίλησα με όλους τους εκπροσώπους του 13888 και μετά απο δεκάδες τηλέφωνα, το πρόβλημα συνέχιζε να υπάρχει. Στο άσχετο με καλούν απο wind και μου προσφέρουν 100ρα ταχύτητα. Δεν ήξερα οτι είχα δυνατότητα 100ρας και όταν κάλεσα το 13888 να ρωτήσω , μου απάντησαν οτι υπάρχει δυνατότητα για 100ρα. Λέω τότε κάντε μου άιτηση για 100ρα μήπως και λυθεί και το συστημικό πρόβλημα, ακυρώνοντας την αρχική μου αίτηση. Φτάσαμε 27/12, μετά απο ένα μήνα και ουδέποτε κανείς με ενημέρωσε για το τι θα γίνει. Επειδή τα νεύρα μου είχαν τεντωθεί πήρα πάλι το 13888 και τους είπα "ΑΚΥΡΩΣΤΕ ΤΑ ΟΛΑ" καθώς ένοιωθα οτι με δούλευαν. Την επόμενη μέρα μου στέλνουν στο mail το συμβόλαιο για την 100ρα. Τους ξαναπαίρνω τηλέφωνο και τους λέω αφου σας είπα ακυρώστε τα, πώς μου στέλνετε το συμβόλαιο? Σαν να μην συμβαίνει τίποτα με καθυσήχασαν και μου είπαν οτι δεν υπάρχει συστημικο πρόβλημα :))) και οτι η σύνδεση προχωράει κανονικά. Με την καινούρια χρονιά σκάει μύτη και καινούριο router με τον courier. Είπα μπορεί να ταλαιπωρήθηκα αλλά όπου νάναι έρχεται η 100ρα.Αμ δέ! Στις 5/1 καλώ πάλι το 13888 και μου λένε οτι δεν υπάρχουν πόρτες (εγκεφαλικό). Εφόσων πέρασε το εγκεφαλικό, ξαναπαίρνω τηλέφωνο και μου λέει άλλος πλέον εκπρόσωπος οτι υπάρχουν πόρτες και οτι λανθασμένα μου έιπαν οτι δεν υπάρχουν. "Μέσα στην βδομάδα που έρχεται θα έχετε συνδεθεί" . Επειδή τέλειωσε η βδομάδα που μου υποσχέθηκε, πήρα χτές τηλέφωνο και μου είπαν " Αγαπητέ Κύριε βλέπω στο σύστημα ένα συστημικό λάθος που προέκυψε την 7/1". Η υπομονή έχει εξαντληθεί. Η μόνη μου ελπίδα για να ικανοποιηθώ είναι η ΕΕΤΤ που πλέον προχώρησα σε καταγγελία. Η πλάκα είναι οτι έστειλα mail στην εξυπηρέτηση της cosmote καθώς η ΕΕΤΤ θέλει γραπτά ντοκουμέντα και η cosmote απάντησε μετά απο 10 μέρες οτι "θα μου απαντήσει" Δεν ξέρω αν πρέπει να κλαίω ή να γελάω. Το σίγουρο είναι οτι τα νεύρα μου έχουν τεντωθεί άσχημα μαζί τους.

baskon
11-01-19, 18:47
Η εξυπηρέτηση της Cosmote τείνει να γίνει τραγική. Δε βγάζεις άκρη με τίποτα με αυτούς. Και εγώ τα έχω άσχημα παρμένα για διαφορετικό λόγο (εκτός από άλλα εμένα με πήραν τηλ και μου λένε έχετε κάνει αίτημα για καταργησης γραμμής.. Εγώ τους λέω; Και μετά μια το εβλεπαν μια δε το εβλεπαν …) οπότε την κάνω για αλλού σιγά σιγά. Οκ δεν περιμένω καλύτερη εξυπηρετηση αλλά δε θα κάτσω να παίζω άλλο με τη Cosmote.. Τουλάχιστον θα πληρώνω φθηνα και θα παίρνω ανάλογη εξυπηρετηση. Το προτιμω..
Ps: Τα συστημικα προβλήματα είναι κλασσικά και περιμένεις πολύ καιρό αν σου κάτσει..

deniSun
12-01-19, 11:00
Η εξυπηρέτηση της Cosmote τείνει να γίνει τραγική. Δε βγάζεις άκρη με τίποτα με αυτούς. Και εγώ τα έχω άσχημα παρμένα για διαφορετικό λόγο (εκτός από άλλα εμένα με πήραν τηλ και μου λένε έχετε κάνει αίτημα για καταργησης γραμμής.. Εγώ τους λέω; Και μετά μια το εβλεπαν μια δε το εβλεπαν …) οπότε την κάνω για αλλού σιγά σιγά. Οκ δεν περιμένω καλύτερη εξυπηρετηση αλλά δε θα κάτσω να παίζω άλλο με τη Cosmote.. Τουλάχιστον θα πληρώνω φθηνα και θα παίρνω ανάλογη εξυπηρετηση. Το προτιμω..
Ps: Τα συστημικα προβλήματα είναι κλασσικά και περιμένεις πολύ καιρό αν σου κάτσει..

Φαντάσου τι γίνεται στους εναλλακτικούς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.