PDA

Επιστροφή στο Forum : speedbooster + κεραία



mihalis19
14-01-19, 14:55
Γεια σας παιδιά.
Έχω speedbooster και έχω κάποιες απορίες.

1) το upload αν πιάσω καλύτερο σήμερα μπορεί να πάει πάνω από 5mb? πχ στην wind σε αντίστοιχο πρόγραμμα κλείδωνε όσο έπιανες.
2) κεραία τελικά μπορεί να μπει για ενίσχυση? Μιλάω για την περίπτωση που μπορώ να πιάνω πάνω από 5mb . Γιατί αν υπάρχει όριο στα 5 δεν έχει νόημα η κεραία.

Κυνηγάω καλύτερο upload και όχι download.
Επίσης αν δεν το ξέρετε σας λέω ότι ακόμα και αν τελειώσουν τα mb μπορείς κανονικά να χρησιμποιοείς το upload.
Το χρησιμοποιώ κανονικά για livestreaming.
Μου το είπε κάποιος γνωστός που το είχε δει εδώ στο forum. Οπότε απλά το επιβεβαίωνω και εγώ.

Ευχαριστώ

SiliconManC
14-01-19, 21:21
Αδερφέ με συγχωρείς για το offtopic αλλά σήμερα με πήραν για προσφορά για το speedbooster.

Πως πάει γενικά ? Αξίζει ?
Μου είπαν ότι έχει όριο μέχρι τα 100Gb / μήνα και μετά σου βάζουν κόφτη μέχρι τα 16 mpbs.

mihalis19
15-01-19, 10:26
Κοίτα για εμένα για την χρήση που κάνω είναι τέλειο. Έχει τα θεματά του. Τα έχω ξεπεράσει ξέρω τι πρέπει να κάνω και πως να το χρησιμοποιήσω και όλα μια χαρά.

Για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία πρέπει να ξέρετε ακριβώς πως χρησιμοποιείται την σύνδεσή σας.
πχ κατεβάζεις συνέχεια διάφορα πράγματα? τότε ξέχνα το. Δεν θα φτάσουν τα GB
Το θες για γρήγορο serfαρισμα? τότε πάλι ξέχνα το. Ακόμα και με 5mbps ταχύτητα μια χαρά ανοίγουν
Το θες για να βλέπεις ταινία? Δεν ξέρω αν θα φτάσουν τα GB. Εγώ και με 5-8mb ταχύτητα μια χαρά εβλεπα online

Το κόλπο είναι να το χρησιμοποιείς όταν το χρειάζεσαι πραγματικά. Όταν δεν το χρειάζεσαι μην καταναλώνεις τσάμπα GB. Απλά βγάζεις την κάρτα SIM
ή κλείνεις το bonding μέσα από το router.

SiliconManC
15-01-19, 15:07
Κοίτα για εμένα για την χρήση που κάνω είναι τέλειο. Έχει τα θεματά του. Τα έχω ξεπεράσει ξέρω τι πρέπει να κάνω και πως να το χρησιμοποιήσω και όλα μια χαρά.

Για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία πρέπει να ξέρετε ακριβώς πως χρησιμοποιείται την σύνδεσή σας.
πχ κατεβάζεις συνέχεια διάφορα πράγματα? τότε ξέχνα το. Δεν θα φτάσουν τα GB
Το θες για γρήγορο serfαρισμα? τότε πάλι ξέχνα το. Ακόμα και με 5mbps ταχύτητα μια χαρά ανοίγουν
Το θες για να βλέπεις ταινία? Δεν ξέρω αν θα φτάσουν τα GB. Εγώ και με 5-8mb ταχύτητα μια χαρά εβλεπα online

Το κόλπο είναι να το χρησιμοποιείς όταν το χρειάζεσαι πραγματικά. Όταν δεν το χρειάζεσαι μην καταναλώνεις τσάμπα GB. Απλά βγάζεις την κάρτα SIM
ή κλείνεις το bonding μέσα από το router.

Σε ευχαριστω πολύ Μιχάλη!

mihalis19
21-01-19, 10:39
Να σαι καλα!!!

2048dsl
24-01-19, 11:19
Κοίτα για εμένα για την χρήση που κάνω είναι τέλειο. Έχει τα θεματά του. Τα έχω ξεπεράσει ξέρω τι πρέπει να κάνω και πως να το χρησιμοποιήσω και όλα μια χαρά.

Για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία πρέπει να ξέρετε ακριβώς πως χρησιμοποιείται την σύνδεσή σας.
πχ κατεβάζεις συνέχεια διάφορα πράγματα? τότε ξέχνα το. Δεν θα φτάσουν τα GB
Το θες για γρήγορο serfαρισμα? τότε πάλι ξέχνα το. Ακόμα και με 5mbps ταχύτητα μια χαρά ανοίγουν
Το θες για να βλέπεις ταινία? Δεν ξέρω αν θα φτάσουν τα GB. Εγώ και με 5-8mb ταχύτητα μια χαρά εβλεπα online

Το κόλπο είναι να το χρησιμοποιείς όταν το χρειάζεσαι πραγματικά. Όταν δεν το χρειάζεσαι μην καταναλώνεις τσάμπα GB. Απλά βγάζεις την κάρτα SIM
ή κλείνεις το bonding μέσα από το router.

Μπορεις να μας αναφερεις τοτε για πιο λόγο εβαλες boosting αφου βγάζεις εκτος το σερφαρισμα το κατεβασμα το streaming;

mihalis19
06-03-19, 10:51
Γεια streaming Κάτω από συγκεκριμένες προυποθέσεις. Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο το upload.

GregoirX23
09-03-19, 23:00
Πολλές από τις απορίες που υπάρχουν έχουν συζητηθεί εδώ (https://www.adslgr.com/forum/threads/930749-Cosmote-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-ADSL-VDSL-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-4G-Home-Spee?goto=newpost)... Το upload πάνω από 5 δε νομίζω να πηγαίνει..έχουν παρατηρηθεί σπάνια μερικά spikes προς τα πάνω..αλλά είναι προσωρινά...και γενικώς καμιά φορά τα apps λένε ότι θέλουν.. Όσο για τις κεραίες είχα βάλει και δεν παίζουν..είναι κλειδωμένες στο firmware και δεν υπάρχει το μενού για τις κεραίες που υπάρχει σε άλλα huawei άμα ψάξετε στο youtube..
Ίσως θα πρέπει να συνεχίσει εδώ (https://www.adslgr.com/forum/threads/930749-Cosmote-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-ADSL-VDSL-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-4G-Home-Spee?goto=newpost) η κουβέντα...καθώς δεν συζητείται κάτι διαφορετικό...
Μήπως? :lock::hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.