PDA

Επιστροφή στο Forum : JETSPEED 520 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ?



Ermhs
20-11-04, 18:44
ΕΙΝΑΙ σωστές αυτές οι ρυθμίσεις?
Έχω WINS off
LMHOSTS OFF
NETBIOS OFF
Το μόνο ενεργό πρωτόκολλο είναι το TCP/IP
Όσο για το jetspeed 520i
Το μόνο που αλλάζω μετά από ρεσετ είναι το dhcp off
LLC bridged protocol
Τίποτα άλλο
Και να μερικά σε χάλια ποιότητα jpg για να είναι μικρά σε μέγεθος
Μέσα από το interface του μόντεμ που μου κινούν την περιέργεια…
Να συμπληρώσω ότι τα πινγκ που αποδίδει είναι από 80-90 τα καλύτερα με dens server
Αλλά τοις περισσότερες φορές είναι από 180- ??? έχω picks πολλά από αυτά τα αποτελέσματα αλά είναι περιττό να τα στυλό Ίδη έχω 1 στο φόρουμ
Και πολλά time outs συγκεκριμένα πάντα εκτός πρηνές ώρες … 6% -10% απώλεια πακέτων πάντα με dns να σημειώσω ότι μερικές φορές κόβει downloads και μερικές φορές κάνει boot χωρίς να με ρωτήσει… ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΙΜΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ OK just kidding
ΤΙ λέτε να φταίει… εντωμεταξύ έχω γίνει γνωστός ποια στο 1242 τα έχουμε δοκιμάσει όλα δεν γίνετε τίποτα
(δεν θέλω να αναφερθώ στον τοπικό ατέ)@#$
το νετ μοντ isdn πληροφοριακά δεν ξέρω αν βοηθώ έτσι τα πινγκ του είναι 29-30!!!!!
Αφτα ειναι τα dsl diagnostics?

WAntilles
20-11-04, 18:47
Το NetBIOS βάλ' το.

Καλό κάνει. Κακό δεν κάνει.

Ermhs
23-11-04, 21:19
Καλησπέρα επιτέλους ήρθε ο οτε στο σπίτι μετά από τηλ. Επικοινωνία μου
Και αποδείχθηκε ότι είναι λάθος οτε αφού και μόντεμ αλλάξαμε και σπλιτερ και τροφοδοτικό … και ΛΑΠΤΟΠ! Τα ίδια και χειρότερα ήταν με μόνη διαφορά ότι ένα από τα πολλά 200ρια πινγκ ΠΕΤΑΞΕ και ένα 30ρι χεχε εννοείτε ότι κράτησα αυτό το μόντεμ .
Πέρα ταύτα ας είναι καλά ο Sdikr που μου είπε για την πόρτα…και τους κατεύθυνα
Το πρόβλημα είναι από εκεί. Και εντός θα προβούν σε αλλαγή μάλλον οι κάποιες ρυθμίσεις .
Βέβαια έμαθα και τον λόγο που με !@#@!$ όλο αυτό τον καιρό! Χωρίς να ανταποκρίνονται στις βλάβες μου κτλ κτλ.(1 μήνα σχεδόν) Απλά όπως είχα αναφέρει παλαιότερα είχα πάει εγώ το μόντεμ για Έλενο αλά εκεί ας πούμε (50) πινγκ αλά σταθερά.
Νόμιζαν μάλλον ότι τους κορόιδευα? Τέλος πάντων το πρόβλημα είναι υπαρκτό
Και μου υποσχέθηκαν ότι όλα θα φτιάξουν.
Αυτά τώρα τα λέω , για να μη λέτε ότι λέω μόνο τα !@#!@
1 ) Κάτι ακόμη , έβαλα εδώ και 2 μέρες παραγγελία το LINKSYS ADSL over ISDN ROUTER 4 Port Switch είναι καλό? 100 ευρωπουλα με μεταφορικά κτλ κτλ.
Εύχομαι τα σχόλια αν υπάρξουν για αυτό το μόντεμ να είναι καλά! Μην την πάθω πάλι.
Ζυξελ δεν υπάρχει διάθεση ακόμη γιαυτο πείρα αυτό.
Ευχαριστώ.
Α κάτι ακόμη. Έχω το Ad aware pro 6 and spybot plus Norton 2004
Κιομος κάτι τρέχει με την Mary τα μυρίζομε εγώ τα Trojans
Μου έρχονται συνεχώς μαιλ με βιαγγρα και ιστορίες.
Προτείνετε κάτι? Όχι φορματ έχω βαρεθεί τον τελευταίο καιρό να φορμάρω.

:lol: :x :roll: :mrgreen: :guitar

sdikr
23-11-04, 21:26
1 ) Κάτι ακόμη , έβαλα εδώ και 2 μέρες παραγγελία το LINKSYS ADSL over ISDN ROUTER 4 Port Switch είναι καλό? 100 ευρωπουλα με μεταφορικά κτλ κτλ.

αφού το πήρες τί ρωτάς;
Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αν δεν κάνω λάθως υπάρχει ένα Howto μέσα στο φόρουμ για αυτό!



Α κάτι ακόμη. Έχω το Ad aware pro 6 and spybot plus Norton 2004
Κιομος κάτι τρέχει με την Mary τα μυρίζομε εγώ τα Trojans
Μου έρχονται συνεχώς μαιλ με βιαγγρα και ιστορίες.
Προτείνετε κάτι? Όχι φορματ έχω βαρεθεί τον τελευταίο καιρό να φορμάρω.

Εδώ θα πώ, ας πρόσεχες που δίνεις το email σου!

τα email που πέρνεις είναι επειδή οι spammer βρήκαν κάπου το email σου και βαράνε τώρα !
Βάλε και κανα firewall!

@ ADSLgr.com All rights reserved.