PDA

Επιστροφή στο Forum : Τιμη λογαριασμών μεγαλύτερη απο του συμβολαίου



christhenis
15-01-19, 19:57
Καλησπέρα στην παρέα!

Το Νοέμβριο του 2018 εληγε το συμβολαιο double play σταθερής, και πηγα στις 2 Νοεμβρίου σε κατάστημα Vodafone και εκανα ανανέωση συμβολαίου 24 μηνων. Ο λογαριασμός Δεκεμβρίου και Ιανουαρίου ομως ηρθαν 2 κατι € και 1 κατι αντίστοιχα παραπάνω. Πηγα απο το κατάστημα, τους εδειξα το συμβόλαιο που ειχα υπογραψει και πάλι δε μπορουσαν να μου δικαιολογησουν γιατι ηρθε παραπάνω ο λογαριασμός και ειπαν θα στείλουν αίτημα ωστε να γινει πίστωση και να διαμορφωθεί η τιμη σε αυτην που υπεγραψα. Το ερωτημα μου ειναι αυτός επαρκής λόγος για να σπασω το συμβόλαιο;

jkoukos
15-01-19, 19:59
Όχι, διότι μπορεί να έχει γίνει λάθος κι επιπλέον ακόμη δεν έχεις πάρει απάντηση.

nikosnikolakis
16-01-19, 23:27
Κάνανε το ίδιο και σε εμένα και στη μητέρα μου. Δεν έχω βρει ακόμα το χρόνο να τους πάρω να τους αρχίσω στα γαλλικά

nyannaco
17-01-19, 09:58
Μου την έχουν κάνει και μένα την ομορφιά στο παρελθόν, για €1. θεωρώ ότι είναι από βλακεία και όχι εσκεμμένο. Μετά από μερικά e-mail και επικοινωνία στο fb μου το πίστωσαν - όχι ότι με φτώχυνε το €1, αλλά αν το αφήνουμε να περνάει, αύριο-μεθαύριο θα μας πάρουν κα τα σώβρακα.

christhenis
17-01-19, 20:33
Ακομη δεν εχω λάβει κάποια απάντηση. Η αληθεια είναι οτι εχει ερθει η HCN στην περιοχή μου και ψάχνω τρόπο για την κανω απο Vodafone.

YAziDis
20-01-19, 01:26
Ακομη δεν εχω λάβει κάποια απάντηση. Η αληθεια είναι οτι εχει ερθει η HCN στην περιοχή μου και ψάχνω τρόπο για την κανω απο Vodafone.

Στην περιοχη σου ή στην πολυκατοικια σου;

christhenis
20-01-19, 13:10
Πολυκατοικία. Έχουν αφήσει μια κόλλα α4 που λέει πως υπάρχει διαθεσιμότητα.

YAziDis
20-01-19, 13:23
Λογος για να σπασεις το συμβολαιο σου οχι δεν ειναι. Δυστυχως περιμενεις 24 μηνες, και παρακαλας να κανουν αυξησεις τιμων που θα σε επιρρεαζουν για να μπορεις να φυγεις. Οποτε απο εδω και περα να βλεπεις τις ανακοινωσεις του λογαριασμου σου, και αν ανακοινωσουν κατι, θα γραφουν οτι μπορεις να φυγεις αζημιως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.