PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρίς DSL εδώ και 10 μέρες!



milanmaniac
21-06-07, 01:30
Από την περασμένη Κυριακή δεν έχω DSL. Στο router που χρησιμοπιώ (Linksys WAG200G) παρατήρησα ότι η ένδειξη DSL είναι κίτρινη, ενώ η ένδειξη Internet είναι μονίμως κόκκινη!!! Σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα που μεσολάβησε, δεν έχω καταφέρει να πιάσω γραμμή στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης (πάντοτε είμαι σε κατάσταση προτεραιότητας), ανέφερα 3 φορές το πρόβλημα μου στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών κι έχω στείλει 4 e-mail στην Forthnet(τμήμα τεχνικής υποστήριξης) χωρίς να πάρω καμία απάντηση από πλευράς τους!
Τι μου προτείνετε να κάνω? Έχω αγανακτήσει!:twisted:
Πάντως με την όλη στάση τους, αποφάσισα να αλλάξω παροχέα το συντομότερο δυνατό!

No-Name
21-06-07, 01:38
Πράσινη εννοέις...κίτρινη δεν υπάρχει...

Πότε συνδέθηκε και πότε εμφανίστηκε το προβημα?


Πήγαινε στο 192.168.1.1 και πές μας από το dsl connection τι στοιχεία πάιρνεις?

Master_Maker
21-06-07, 04:52
Από την περασμένη Κυριακή δεν έχω DSL. Στο router που χρησιμοπιώ (Linksys WAG200G) παρατήρησα ότι η ένδειξη DSL είναι κίτρινη, ενώ η ένδειξη Internet είναι μονίμως κόκκινη!!! Σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα που μεσολάβησε, δεν έχω καταφέρει να πιάσω γραμμή στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης (πάντοτε είμαι σε κατάσταση προτεραιότητας), ανέφερα 3 φορές το πρόβλημα μου στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών κι έχω στείλει 4 e-mail στην Forthnet(τμήμα τεχνικής υποστήριξης) χωρίς να πάρω καμία απάντηση από πλευράς τους!
Τι μου προτείνετε να κάνω? Έχω αγανακτήσει!:twisted:
Πάντως με την όλη στάση τους, αποφάσισα να αλλάξω παροχέα το συντομότερο δυνατό!

Φιλε μου εγω θα σου προτεινα αν εισε απο Αθηνα να κανεις ενα ψυχικο και να πεταχτεις μεχρι τα κεντρικα τους στην καλλιθέα αν δεν σου κανει κοπος γιατι με τα τηλ δεν βρισκεις ακρη με ολους αυτους.και να σου πω και μια γνωμη μου μην αλλαξεις παροχεα και οι αλλοι δεν πανε πισω δες και αλλα threads και θα καταλαβεις μεινει εκει απλα κυνηγησε το λιγο.;)

nnn
22-06-07, 00:13
Έχεις ελέγξει τους κωδικούς σου ?

andreasp
22-06-07, 00:28
Το linksys κολλαει πολλες φορες.
Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με την Forthnet.
Κανε ενα γενικο reset απο το κουμπακι πισω.
Θα δουλεψει...

milanmaniac
22-06-07, 13:50
Σήμερα επισκέφτηκα το service της Forthnet στην Θεσσαλονίκη (Δωδεκανήσου 25). Οι τεχνικοί ήταν ιδιαίτερα εξυπηρετικοί κι ευγενικοί κι επιτέλους έχω DSL ξανά! Μου δώσαν κι ένα modem για back up για το Σαββατοκύριακο. Το πιο πιθανό ήταν το modem/router(Linksys) που χρησιμοποιώ είχε φάει κόλλημα. Πλέον λειτουργεί κανονικά!

@ ADSLgr.com All rights reserved.