PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΓΡΑΦΙΚΑ (3 ΠΛΑΙΣΙΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ) ΣΕ WIN7x64



firefox
18-01-19, 15:03
Χαιρετε!

Εδω και μερικες μερες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, οποιο παραθυρο και να ανοιξω με το που παω να το κουνησω εμφανιζονται 3 ισομεγεθη πλαισια που καλυπτουν ολη την οθονη (βλεπε συννημενο) και οταν αφησω το ποντικι το παραθυρο τελικα παει και καθεται σε ενα απο τα 3 πλαισια παιρνοντας πληρως το σχημα του.

Καρτα γραφικων δεν νομιζω οτι ειναι γιατι επαιξα λιγο call of duty και ολα καλα.

Απο ιους δεν βρισκει κατι το αβαστ.

Δεν εχω κανει καμια εγκατασταση εδω και μηνες.

Ειμαι με win7 x64.

Σοφτγουερικο μου κανει το θεμα. Εβαλα και νεους drivers της GPU αλλα τα ιδια.

Εχει κανεις αποψη?

x_undefined
18-01-19, 15:11
Κάποια εφαρμογή θα έχεις εγκαταστήσει που σου δίνει αυτή τη δυνατότητα να χωρίζεις την οθόνη για να κάνουν snap τα παράθυρα. Δες ποιες εφαρμογές τρέχουν.

firefox
18-01-19, 22:40
ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ.TASK MANAGER ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ KANENAΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΠΟΥ ΠΑΤΗΘΗΚΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ?

sotos4421
19-01-19, 00:46
Δημιούργησε ένα νέο χρήστη κάνε αποσύνδεση και επέλεξε τον. Πες μας αν κάνει και εκεί τα ίδια.

sdikr
19-01-19, 02:00
ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ.TASK MANAGER ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ KANENAΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΠΟΥ ΠΑΤΗΘΗΚΕ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ?

Σίγουρα το ένα είναι το Capslock :p

Ρίξε μια ματιά σε αυτό (https://lifehacker.com/5799457/disable-windows-7s-aero-snap-from-the-control-panel)

firefox
19-01-19, 13:28
Σίγουρα το ένα είναι το Capslock :p

Ρίξε μια ματιά σε αυτό (https://lifehacker.com/5799457/disable-windows-7s-aero-snap-from-the-control-panel)

ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ.

- - - Updated - - -

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΒΡΗΚΑ...ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟ DELL DISPLAY MANAGER. EΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕΤΑΠΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ΟΘΟΝΗΣ..
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.