PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφοφορία: Τελικά Είσαστε Ευχαριστημένοι από την Tellas?



giavel
21-06-07, 12:46
Μετά από τόσες και τόσες συζητήσεις και προβλήματα και διαξιφισμούς υποστηρικτών και αντιπάλων, πελατών και μή, νομίζω θα ήταν ενδιαφέρον να ψηφίσουμε τελικά άν και πόσο ευχαριστημένοι είμαστε από την τελλάς σαν εταιρεία γενικότερα. Από τη φήμη της από τις υπηρεσίες τις από την αξιοπιστία της από την εξυπηρέτηση πελατών της από οτιδήποτε γενικά την χαρακτηρίζει σαν οντότητα στον τηλεπικοινωνιακό χώρο.

Θα ήταν ακόμα πιο ενδιαφέρον αν τα αποτελέσματα αυτής της "μεταξύ μας" δημοσκόπησης τα έβλεπε κάποια στιγμή και κάποιος υπεύθυνος ωστε να προβληματιστεί λιγάκι....

Τίποτε άλλο, εγω ψηφίζω οτι δεν είμαι ευχαριστημένος πλεόν από τίποτα. Το οτι η γραμμή μου απλά λειτουργεί που και που, δεν αρκεί για να με ικανοποιήσει μιας και είναι το στοιχειώδες ελάχιστο δυνατό που μπορούν να μου προσφέρουν για να μη με χάσουν ανέξοδα από πελάτη με καταγελία σύμβασης. Απλά περιμένω να λήξει το συμβόλαιο και να τους κατατάξω στην κατηγορία που ανήκουν, την ίδια με τον ΠΟΤΕ, στις εταιρείες που ποτε ξανα δε θα πάρουν ούτε ένα σέντ από μένα και από όσους γνωστούς μου περνάει από το χέρι μου...

supermario
21-06-07, 12:52
Ισως θα επρεπε να ειναι καπως διαφορετικη η ψηφοφορια.

Εγω π.χ. ειμαι ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες (τηλεφωνο+ιντερνετ) αλλα εντελως δυσαρεστημενος απο την εξυπηρετηση πελατων της τελλας.

giavel
21-06-07, 13:09
Ναι το σκέφτηκα κι εγώ αυτό, αλλά ίσως το αποτέλεσμα θα είναι πιο ξεκάθαρο άν πρίν ψηφίσει κανείς τα συνυπολογίσει όλα αυτά ώστε να βγάλει το γενικό αποτέλεσμα ανάλογα με τη βαρύτητα που δίνει σε κάθε τομέα.

Κι εγώ απο την τηλεφωνία ικανοποιημένος είμαι σε γενικές γραμμές. επειδή όμως η εξυπηρετηση πελατών είναι ΤΡΑΓΙΚΗ, η τιμή του πακέτου που έχω είναι αδικαιολόγητα μεγάλη και η αξιοπιστία της οποιαδήποτε υπηρεσίας τους είναι μικρή, η ψήφος μου για την εταιρεία γενικότερα είναι ΤΕΛΕΙΩΣ αρνητική. Επειδή λόγω επαγγέλματος πάρα πολλοί με ρωτάνε τη γνώμη μου η μου ζητάνε τη συμβουλή μου, πλέον δεν προτείνω σε κανέναν να έχει καμία σχέση με τη συγκεκριμένη εταιρεία. Η απογοήτευση που έχουν δημιουργήσει τόσο καιρό σε έναν αρχικά υπομονετικό και καλόπιστο πελάτη τους (εμένα), τους έχει στοιχίσει και τους στοιχίζει ακόμα πολύ ακριβά, όχι βέβαια οτι υπάρχει κανένας εκει μέσα που να νοιάζεται.

και εκτός θέματος τώρα...

Αν με ρώταγε κανείς για την on telecoms αν και όχι πελάτης της θα είχα αρνητική γνώμη λόγω ελάχιστης χρέωσης 0,1Ε στις κλήσεις που την "παρουσιάζουν" σαν "δωρεάν" τηλεφωνία, και λόγω του ότι στέλνουν κλειδωμένο εξοπλισμό. Μπορεί να μην εχω άποψη για τις ταχύτητές της ή για την εξυπηρέτηση πελατών της αλλά η γενική μου γνώμη είναι αρνητική.

Αντίστοιχα για την netone, μετά από την τόση απογοήτευση με την εξυπηρέτηση πελατών της τελλας έχω θετική γνώμη μιας και οι άνθρωποι δείχνουν ξεκάθαρα να ενδιαφέρονται για το πιο σημαντικό asset της εταιρείας τους, τον πελάτη που τους πληρώνει. Αυτό και μόνο τους δίνει αρκετούς πόντους στην εκτίμησή μου.

Teras1
21-06-07, 13:17
Δεν έχει νόημα το νήμα φίλε μου, όπως θα έχεις δει υπάρχουν τόσα άλλα ίδια νήματα γεμάτα παράπονα. Εγώ συγκεκριμένα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες (zisto & dsl), δεν είχα την ευκαιρία να ακούσω την κακή πλευρά του cc τους (δεν χρειάστηκε) και το μόνο που με χαλάει είναι η υψηλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Θέλω να πω για άλλη μια φορά ότι η tellas και η κάθε tellas είναι ότι την κάνουμε. Αν δεν αντιδράσουμε δραστικά στα στραβά της (πέρα από το να δηλώνουμε βλάβες) δεν έχει λόγο να γίνει σωστή απέναντί μας. Τι πάει να πει ότι η γραμμή σου απλά λειτουργεί που και που; Πρέπει να λειτουργεί πάντα. Τι πάει να πει έχω συνεχείς αποσυνδέσεις; Δεν συχρονίζω; Δεν έχω τηλέφωνο; Καταγγελία σύμβασης με δική τους υπαιτιότητα. Μηδενική ανοχή. Επίσης μια μεγάλη ομαδική συγκέντρωση - επίσκεψη στα γραφεία τους θα βοηθούσε αν θέλετε να το τραβήξετε περισσότερο. Δείτε τι πέτυχαν τα παιδιά της ON. Σε κάθε περίπτωση απαιτήστε και αντιδράστε. Γνωστοποιήστε τους ότι αν δεν λυθεί οριστικά το τάδε σας πρόβλημα μέσα σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα, καταγγέλετε τη σύμβαση και πάτε αλλού. Αν δεν το λύσουν μην μένετε στις απειλές, φύγετε. Αλλά πρέπει να το κάνετε όλοι όσοι έχετε προβλήματα. Αν οι 7 στους 10 κάνουν "γαιδουρινή" υπομονή, δεν θα γίνει τίποτα.

Υ.Γ Σκεφτείτε όλους αυτούς που είναι ευχαριστημένοι και δεν γνωρίζουν το forum. Θα θεωρούν την tellas άψογη. Γιατί να αλλάξει λοιπόν;

giavel
21-06-07, 13:25
Αλλά πρέπει να το κάνετε όλοι όσοι έχετε προβλήματα. Αν οι 7 στους 10 κάνουν "γαιδουρινή" υπομονή, δεν θα γίνει τίποτα.


Τώρα με προβλημάτισες. Η αλήθεια είναι οτι εγώ συγκεκριμένα τόσους μήνες έχω κάνει τόση υπομονή που οποιοσδήποτε ήξερε την περίπτωσή μου θα μπορούσε να πεί οτι για να μην τους τα έχω βροντήξει εγώ, δε πρόκειται να τους τα βροντήξει ΚΑΝΕΝΑΣ.

ΧΑΧΑ, δηλαδή τώρα που το σκέφτομαι, άν καθήσω και γράψω το πόσα προβλήματα έχω αντιμετωπίσει με την τελλάς τόσους μήνες και είμαι ακόμα πελάτης της θα με πάρετε όλοι στο ψιλό και θα μου αξίζει κιόλας...

geo7
21-06-07, 13:30
Καλη η ιδεα σου για την ψηφοφορια, αλλα θα ηταν ΠΟΛΥ καλυτερα να την εκανες δημοσια...
Γιατι με την ανωνυμη ψηφοφορια μπορουν να αλλιωθουν τα πραγματικα αποτελεσματα ειτε απο "πολεμιους" ειτε απο "αγαπητικους" της τελλας...
Με αυτο τον τροπο στην αναλογη ψηφοφορια για την Νetone, o lewton τσιμπησε δυο κυρίους...

giavel
21-06-07, 13:38
Καλη η ιδεα σου για την ψηφοφορια, αλλα θα ηταν ΠΟΛΥ καλυτερα να την εκανες δημοσια...
Γιατι με την ανωνυμη ψηφοφορια μπορουν να αλλιωθουν τα πραγματικα αποτελεσματα ειτε απο "πολεμιους" ειτε απο "αγαπητικους" της τελλας...
Με αυτο τον τροπο στην αναλογη ψηφοφορια για την Νetone, o lewton τσιμπησε δυο κυρίους...

Χμ, καλα λες. παράλειψή μου. Δεν σκέφτηκα οτι κάποιοι μπορεί να έχουν μυαλό δωδεκάχρονου και αντι να ενδιαφέρονται να δούν τα πραγματικά αποτελέσματα θέλουν απλά να δούν την "ομάδα" τους να νικάει...

τέσπα... εδώ υπάρχει μια εκπομπή στην τηλεόραση που λέει στείλτε μήνυμα με χρέωση 1Ε για να βάλει γκόλ η αγαπημένη σας ομάδα... κάποιοι δε στέλνουν και εκει και βλέπουν τα στατιστικά να αλλάζουν και χαίρονται?

geo7
21-06-07, 13:43
Χμ, καλα λες. παράλειψή μου. Δεν σκέφτηκα οτι κάποιοι μπορεί να έχουν μυαλό δωδεκάχρονου και αντι να ενδιαφέρονται να δούν τα πραγματικά αποτελέσματα θέλουν απλά να δούν την "ομάδα" τους να νικάει...

τέσπα... εδώ υπάρχει μια εκπομπή στην τηλεόραση που λέει στείλτε μήνυμα με χρέωση 1Ε για να βάλει γκόλ η αγαπημένη σας ομάδα... κάποιοι δε στέλνουν και εκει και βλέπουν τα στατιστικά να αλλάζουν και χαίρονται?

Γι΄αυτο στο tv magic δεν λες? :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Μα ποσο μλκας μπορει να ειναι καποιος ομως? :rofl::rofl::rofl::rofl:

giavel
21-06-07, 14:08
Γι΄αυτο στο tv magic δεν λες? :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Μα ποσο μλκας μπορει να ειναι καποιος ομως? :rofl::rofl::rofl::rofl:

Πραγματικά έχω σκεφτεί πολλές φορές και πιστεύω η λύση υπάρχει και είναι η εξής, και το μόνο που μένει είναι η εφαρμογή της. όταν γίνω πρωθυπουργός θα την εφαρμόσω κατευθείαν.

Παρακολούθησε με...
Θα βγούν στην τηλεόραση από έναν ειδικό οργανισμό αντιμετώπισης ηλιθιότητας που θα συσταθεί, εκπομπές τέτοιου είδους , πχ στειλε μήνυμα για να μπει γκόλ, πάρε τηλέφωνο να μάθεις τα ζώδια, βρές τον τίτλο της ταινίας: Η αλίκη στο.... Α) ΝΑΥΤΙΚΟ Β) στάδιο είρήνης και φιλίας Γ) Φεγγάρι Δ) μέγαρο μουσικής αθηνών. στειλε μηνυμα και κερδισε κτλ κτλ κτλ


Αυτες οι εκπομές όμως θα είναι παγίδες. Οποιος παίρνει τηλέφωνο σε αυτές θα τιμωρείται με τις ακόλουθες ποινες
Α. Θα του αφαιρείται το απολυτήριο δημοτικού και θα ξαναπηγαίνει στην πρώτη τάξη να ξεκινήσει από το μηδέν (λόλα λόλα να ένα μήλο)
Β. Θα πληρώνει πίσω με τους νόμιμους τόκους στο κράτος όσα σπατάλησε για την εκπαίδευσή του τόσα χρόνια μιας και πήγαν όλα χαμένα.
Γ. Θα του αφαιρείται δια βίου το δικαίωμα να ψηφίζει και να καθορίζει έστω και λίγο το μέλλον αυτού του τόπου.
Αυτά μόνο. μην πούμε κι άλλες ποινές και μας πούνε και αυστηρούς...:rofl::rofl:

supermario
21-06-07, 14:25
Ναι το σκέφτηκα κι εγώ αυτό, αλλά ίσως το αποτέλεσμα θα είναι πιο ξεκάθαρο άν πρίν ψηφίσει κανείς τα συνυπολογίσει όλα αυτά ώστε να βγάλει το γενικό αποτέλεσμα ανάλογα με τη βαρύτητα που δίνει σε κάθε τομέα.

Κι εγώ απο την τηλεφωνία ικανοποιημένος είμαι σε γενικές γραμμές. επειδή όμως η εξυπηρετηση πελατών είναι ΤΡΑΓΙΚΗ, η τιμή του πακέτου που έχω είναι αδικαιολόγητα μεγάλη και η αξιοπιστία της οποιαδήποτε υπηρεσίας τους είναι μικρή, η ψήφος μου για την εταιρεία γενικότερα είναι ΤΕΛΕΙΩΣ αρνητική. Επειδή λόγω επαγγέλματος πάρα πολλοί με ρωτάνε τη γνώμη μου η μου ζητάνε τη συμβουλή μου, πλέον δεν προτείνω σε κανέναν να έχει καμία σχέση με τη συγκεκριμένη εταιρεία. Η απογοήτευση που έχουν δημιουργήσει τόσο καιρό σε έναν αρχικά υπομονετικό και καλόπιστο πελάτη τους (εμένα), τους έχει στοιχίσει και τους στοιχίζει ακόμα πολύ ακριβά, όχι βέβαια οτι υπάρχει κανένας εκει μέσα που να νοιάζεται.



Ισως να εκανες την ψηφοφορια τοτε : "Θα προτεινατε την Τελλας σε καποιον φιλο/γνωστο σας;"

Εγω π.χ. δεν την εχω προτεινει σε κανενα φιλο μου!! Οσοι μ' εχουν ρωτησει τους εχω πει: ψαξτε οποια εταιρια θελετε. Τελλας παντως εγω δεν σας προτεινω.

giavel
21-06-07, 14:38
Ισως να εκανες την ψηφοφορια τοτε : "Θα προτεινατε την Τελλας σε καποιον φιλο/γνωστο σας;"

Εγω π.χ. δεν την εχω προτεινει σε κανενα φιλο μου!! Οσοι μ' εχουν ρωτησει τους εχω πει: ψαξτε οποια εταιρια θελετε. Τελλας παντως εγω δεν σας προτεινω.

Μα έχει νοημα μια τέτοια ερώτηση? δεν θα ερχόταν 100%-0% το αποτέλεσμα ΟΧΙ ?

Αν και ποτέ δεν ξέρεις βέβαια... μου φαίνεται αδιανόητο να προτείνει κάποιος την ΤΕΛΛΑΣ έναντι κάποιας άλλης εταιρείας από τη στιγμή που προσφέρει πιό λίγα σε πιό ακριβή τιμή και δε φτάνει αυτό αλλά επιπλέον είναι αναξιόπιστη και στην τηλεφωνία καί στο ίντερνετ και και δεν έχει και εξυπηρέτηση πελατών της προκοπής. δηλαδή ΓΙΑΤΙ ??? να την προτιμήσει κανείς π.χ. έναντι της φόρθνετ οπουδήποτε και οποτεδήποτε ???

supermario
21-06-07, 14:42
μα έχει νοημα μια τέτοια ερώτηση? δεν θα ερχόταν 100%-0% το αποτέλεσμα ΟΧΙ ?

αν και ποτέ δεν ξέρεις βέβαια... μου φαίνεται αδιανόητο να προτείνει κάποιος την τελλάς έναντι κάποιας άλλης εταιρείας από τη στιγμή που προσφέρει πιό λίγα σε πιό ακριβή τιμή και δε φτάνει αυτό αλλά επιπλέον συνεχώς αναξιόπιστη και στην τηλεφωνία καί στο ιντερνετκαι και δεν έχει και εξυπηρέτηση πελατών της προκοπής. δηλαδή ΓΙΑΤΙ??? να την προτιμήσει κανείς π.χ. έναντι της φόρθνετ πχ οπουδήποτε και οποτεδήποτε ???

Εγω ηδη βλεπω 5 ατομα που εχουν ψηφισει οτι ειναι γενικα ικανοποιημενοι απο την τελλας. Αυτο σημαινει οτι μπορει και να την προτειναν σε καποιον γνωστο τους.

geo7
21-06-07, 14:49
Πραγματικά έχω σκεφτεί πολλές φορές...(...)...μην πούμε κι άλλες ποινές και μας πούνε και αυστηρούς...:rofl::rofl:
Μια ψηφο την εχεις σιγουρη απο μενα, και οσων (αρκετων) καταφερω να επηρρεασω επισης...:rofl::rofl:
θα...τους πω οτι προτιθεσαι να μειωσεις το 8ωρο σε διωρο, να αυξησεις τους μισθους στα 2000 ευρω (βασικος ανειδικευτου...) και φυσικα οτι θα εχουν σιγουρο/εγγυημενο διορισμο σε δημοσια υπηρεσια (χαλαρη δημοσια υπηρεσια, οχι σε καμια τρεχαλατζιδικη...ετσι? ;)) :p

nibbler
21-06-07, 21:10
Κατάφεραν να μου σπάσουν το νευρικό μου σύστημα...

DRAKOS70
21-06-07, 21:14
Εμένα πάλι, κατάφεραν να μου διαλύσουν το νευρικό μου σύστημα..
Παρ΄όλα αυτά ελπίζω σε ένα καλλύτερο μέλλον (αν μπορεί να υπάρξει)
Ίδωμεν.

A..και για να μην ξεχνιόμαστε..
Ψήφισα όχι, απλά δεν είμαι ικανοποιημένος.

gmarkop
21-06-07, 22:38
Εγώ πάλι είχα πολλές συναισθηματικές μεταπτώσεις στην διάρκεια της συνεργασίας μου με την Tellas.
Είχα συνδρομή DSL στα 768 μέσα από OTE από τον περασμένο Σεπτέμβριο και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.
Στη συνέχεια στις αρχές του περασμένου Μάη μπαίνω μετά από αίτησή μου στο Zisto και για ένα μήνα δεν έχω καθόλου DSL ενώ το τηλέφωνο δεν είχε κανένα πρόβλημα. Φανταστείτε την απογοήτευσή μου όταν τους προηγούμενους μήνες είχα μάθει να ζω με DSL. Στην διάρκεια αυτού του μήνα γεύτηκα το απίστευτα κακό customer service της Τellas. Έφτασα σε σημείο να κάνω αίτηση για διακοπή, αίτηση αντιστροφής φορητότητας στον ΟΤΕ και καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Τα νεύρα μου είχανε σπάσει που μια μέρα σε ένα φόρουμ εδω μέσα με έπιασε αμόκ και άρχισα να τους βρίζω και ο μοντερέητορ μου έσβησε το μήνυμά μου για τους χαρακτηρισμούς μου.
Την ακριβώς επόμενη μέρα, με παίρνουν στο κινητό άνθρωποι από την Tellas με υποδειγματική ευγένεια και με απόλυτη διάθεση να μου λύσουν το πρόβλημα. Είναι χαρακτηριστικό ότι με ξανακαλούσαν με απόλυτη ακρίβεια στο χρονικό διάστημα μου τους όριζα. Μετά από αρκετά τηλέφωνα γιατί έτυχε και εκείνη την ημέρα να έχω πολλές προσωπικές δουλειές, μου έλυσαν το πρόβλημα και έχω DSL σύνδεση.
Αναιρώ την ακύρωσή μου και σταματάω την αντιστροφή φορητότητας στον ΟΤΕ και στέλνω και σχετικό ενημερωτικό στην ΕΕΤΤ δηλώνοντας ότι συνεχίζω την συνεργασία μου με την TELLAS. Παράλληλα έχω ζητήσει από την TELLAS πίστωση για τις υπηρεσίες που δεν είχα για το διάστημα που δεν τις είχα και να μη μου χρεώσουν τις dial up κλήσεις. Δέχθηκαν και περιμένω να το δώ πράξη στο επόμενο λογαριασμό.
Όσο αφορά το DSL τις πρώτες 3 - 4 μέρες είχε disconnects, αλλά εδώ και δύο μέρες είναι ΟΚ. Τα πράγματα αυτή την στιγμή φαίνεται να έχουν πάρει την ισοροπία και την ηρεμία τους.

Έχω λοιπόν ανάμικτα συναισθήματα για την Tellas που βαίνουν προς βελτίωση. Θα περιμένω να δω. Πάντως αυτή τη στιγμή όλα καλά.

villasg
22-06-07, 10:23
Κακη εξυπυρετηση πελατων.
Αδιαφορια σε ενημερωση για τα προβληματα που αντιμετοπιζεις
Λιγα ΜΒ up/down πλεον .
Πανακριβη υπηρεσια πλεον .
Τωρα σταματησαν τα disconects .( ειναι τελικο ????)
Γενικα σχεση αποδησης / τιμης χαλια ( value for money )

giwrgosth
22-06-07, 10:39
Ισως θα επρεπε να ειναι καπως διαφορετικη η ψηφοφορια.

Εγω π.χ. ειμαι ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες (τηλεφωνο+ιντερνετ) αλλα εντελως δυσαρεστημενος απο την εξυπηρετηση πελατων της τελλας.
Μια από τα ίδια, οπότε αν ψηφίσω απογοητευμένος κάπου αδικώ την εταιρεία, αν ψηφίσω ευχαριστημένος θα στείλω κόσμο να μπλέξει. Η αλήθεια είναι στη μέση και εξαρτάτε το τι θέλει ο καθένας.

minovg
22-06-07, 13:40
Θέλω να μάθω αυτόν που απάντησε:

ΝΑΙ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Ειμαι ενθουσιασμένος.

:lol: :lol: :lol:

Απάντησα το: Ναι, γενικά είμαι ικανοποιημένος.

Και όπως είπαν και τα παραπάνω παιδιά, οι υπηρεσίες είναι μια χαρά αλλά από εξυπηρέτηση παίρνουν μηδέν -0-.

lewton
22-06-07, 14:22
Είναι αστείο που κάθε 2 μήνες βγαίνει η ίδια δημοσκόπηση με τη λέξη «τελικά».

Tem
22-06-07, 14:30
το εντυπωσιακό είναι ότι υπάρχει και ένας που δηλώνει κατενθουσιασμένος.

supermario
22-06-07, 15:34
Εγιναν δυο οι ενθουσιασμενοι!! Απιστευτο!

Gap
22-06-07, 16:16
Παίδες θεωρώ ότι είναι αστείο να λέμε ότι είμαστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες την στιγμή που ακόμα δεν έχουν λειτουργήσει οι τηλεφωνικές υπηρεσίες (π.χ. αναμονή κλήσης κ.α), πράγμα που σχολιάσαμε σε άλλα νήματα, ασχέτως αν μας χρειάζονται.... άλλωστε όταν όλοι μας υπογράφαμε το zisto, ταυτόχρονα υπογράφαμε να δεχόμαστε όλο το πακέτο υπηρεσίων για τα 47 ευρώ το μήνα... όπως και να το κάνουμε ακόμα κι αν λειτουργεί τηλέφωνο και ιντερνετ άψογα, το πακέτο zisto ακόμα υπολειτουργεί.... την τηλεφωνική εξυπηρέτηση καλύτερα να μη την σχολιάσω....

terper
22-06-07, 16:35
Θα ήταν απλά παράλογο για εμένα οτιδήποτε άλλο από το ...

"όχι, απλά δεν είμαι ικανοποιημένος."

Τα πιο απλά είναι ενδεικτικά όλων...
Ποιος άλλος (εκ των καλούμενων μεγάλων) ISP έχει τέτοιο πενιχρό site;
Ποιος άλλος ISP έχει (η μήπως πρέπει να λέω ΔΕΝ έχει) τέτοιο ανύπαρκτο set ηλεκτρονικών εργαλείων / ευκολιών (web self care);
Ποιος άλλος ISP έχει τέτοια δυσκινησία στις ανακοινώσεις;
Ποιος άλλος ISP μπορεί να συναγωνιστεί την Tellas σε καθυστερήσεις;
Ποιος άλλος ISP έχει σταματήσει να ξαποστάσει το τελευταίο 4μηνο την ώρα που η κούρσα είναι σε εξέλιξη;
Ποιος, ποιος, ποιος;

Ε όχι δεν μπορώ να είμαι ικανοποιημένος, όσο και να θέλω. Μπορώ πάντως να κάνω υπομονή...

Godaemon
22-06-07, 17:18
Είμαι 3 μέρες χωρίς internet....καθαρά 3 μέρες όμως , ούτε λεπτό internet.
Δεν παίρνει IP με τίποτα....

Master_Maker
22-06-07, 17:55
Εγω πάντως ειμαι εντελως απογοητευμενος με αυτη την εταιρεια οποτε καταλαβαινετε τι ψηφισα.κοροιδια στην εξυπηρετηση κοροιδια απο τους αρμοδιους κοροιδια απο ολη την εταιρεια.για αυτο μακρια απο αυτους.

fenderiarhs
22-06-07, 22:11
μια μονο λεξη: ΤΡΑΓΙΚΟΙ

DRAKOS70
23-06-07, 01:45
Θα ήταν απλά παράλογο για εμένα οτιδήποτε άλλο από το ...

"όχι, απλά δεν είμαι ικανοποιημένος."

Τα πιο απλά είναι ενδεικτικά όλων...
Ποιος άλλος (εκ των καλούμενων μεγάλων) ISP έχει τέτοιο πενιχρό site;
Ποιος άλλος ISP έχει (η μήπως πρέπει να λέω ΔΕΝ έχει) τέτοιο ανύπαρκτο set ηλεκτρονικών εργαλείων / ευκολιών (web self care);
Ποιος άλλος ISP έχει τέτοια δυσκινησία στις ανακοινώσεις;
Ποιος άλλος ISP μπορεί να συναγωνιστεί την Tellas σε καθυστερήσεις;
Ποιος άλλος ISP έχει σταματήσει να ξαποστάσει το τελευταίο 4μηνο την ώρα που η κούρσα είναι σε εξέλιξη;
Ποιος, ποιος, ποιος;

Ε όχι δεν μπορώ να είμαι ικανοποιημένος, όσο και να θέλω. Μπορώ πάντως να κάνω υπομονή...

Φίλε terper τα είπες όλα σε πέντε ερωτήσεις..
Όλο το μπαχαλο δηλαδή της Τελλάς..
+1 απο εμένα για τις εύστοχες ερωτήσεις σου.

Υπομονή κάνω κι εγώ, δεν μπορώ να σκεφτώ και κάτι καλλύτερο..

giavel
23-06-07, 17:54
Είδα σήμερα οτι η ΗOL έβγαλε το δικό της double play 12Mbit + τηλεφωνήματα με 36Ε το μήνα. Τι να πω, όσο περνάει ο καιρός ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ όλο και περισσότερο που είμαι πελάτης ΤΕΛΛΑΣ. Αισθάνομαι σαν κάποτε, που ένοιωθα κορόιδο για κάθε ευρώ που έδινα στον ΟΤΕ. Δηλαδή πληρώνω παραπάνω για να έχω λιγότερα. Κοντεύω πραγματικά να αποφασίσω να πληρώσω το τέλος αποδέσμευσης και να φύγω όσο και να με ταλαιπωρήσουν γιατί απλά δε τους γουστάρω καθόλου πια. Η υπομονή μου εξαντλείται...

ΑΡΓΚ @#$%

ermis333
23-06-07, 21:06
Ποιος άλλος (εκ των καλούμενων μεγάλων) ISP έχει τέτοιο πενιχρό site;

Ποιος άλλος ISP έχει (η μήπως πρέπει να λέω ΔΕΝ έχει) τέτοιο ανύπαρκτο set ηλεκτρονικών εργαλείων / ευκολιών (web self care);


Αν όλα πάνε καλά με εξαγορές κτλ, το site σε λίγο καιρό θα είναι σαν και αυτό www.libero.it


Ποιος άλλος ISP έχει τέτοια δυσκινησία στις ανακοινώσεις;

Συμφωνώ...αυτά παθαίνεις όταν όλα πρέπει να περάσουν πρώτα από διαφημιστές...:whistle:


Ποιος άλλος ISP μπορεί να συναγωνιστεί την Tellas σε καθυστερήσεις;

Κάποιος που θα είχε τους ίδιους πελάτες...δηλαδή κανείς



Ποιος άλλος ISP έχει σταματήσει να ξαποστάσει το τελευταίο 4μηνο την ώρα που η κούρσα είναι σε εξέλιξη;
Ποιος, ποιος, ποιος;

Μαζί σου εδώ 100% είναι ανεπίτρεπτο...

Νικαετός
23-06-07, 21:09
@ermis333, μήπως πήγε στο στρατό και η TELLAS ωρέ?? :p

Άντε καλό κουράγιο ;) (Για το υπόλοιπο της θητείας λέω)

minovg
23-06-07, 22:15
Μια χαρά τα λέει όμως ο Ερμής... Μπορεί να είναι κολλημένος με την Τελλάς. αλλά πάντα κάνει σωστή κριτική. Εγώ συμφωνώ 100% με όσα είπε.

Ασχετο: Θέλουμε και ebilling επιτέλους. :angryr:

Ερμή από το ιταλικό σάιτ δε καταλαβαίνουμε Χριστό. :p Εμφανισιακά καλούτσικο φαίνεται.

giavel
24-06-07, 04:22
@ermis333, μήπως πήγε στο στρατό και η TELLAS ωρέ?? :p

Άντε καλό κουράγιο ;) (Για το υπόλοιπο της θητείας λέω)

Ερμή αν είσαι φαντάρος σε ποιό σώμα/μονάδα είσαι ?

gmmour
24-06-07, 05:25
Δεν έχω αναμονή κλήσης σχεδόν από τότε που συνδέθηκα και όλο την φτιάχνουν εδώ και 4 μήνες.
Επίσης, έχουμε κολλήσεις στα 4 Mbps και στις ακριβότερες τιμές της αγοράς...

Ψήφισα ότι είμαι πολύ απογοητευμένος και σύντομα θα την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια...

Για triple play, προφανώς ούτε λόγος, έτσι;

Master_Maker
24-06-07, 06:04
Παιδια ο καθενας για τους δικους του λογους οπως και εγω ειναι απογοητευμενος απο την tellas αλλα σκεφτειται κατι βασικο και ισως το βασικοτερο.
Η τελλας πρεπει με καποιον τροπο να βγει προβληματικη αλλιως πως θα την πουλησουν τι θα ισχυριστουν α ξερετε μας αρεσαν τα λεφτα του Σαουιρις και την πουλαμε μετα φυσικα γνωριζετε οτι θα υπαρχει προβλημα.οποτε πρεπει να βγει προβληματικη με καποιον τροπο.
Αρνουμαι να δεχτω οτι η εταιρεια που ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους,και οτι η εταιρεια που ο σαουιρις τωρα εχει το 51% των μετοχων εχει καταντησει ετσι,επισης οπως ειπε ενας φιλος αρνουμαι να πιστεψω οτι ενω οι εξελιξεις τρεχουν η τελλας μενει πισω.μην ξεχνατε εδωσε Σχεδον απο τις πρωτες 4096 γραμμη.οποτε καποιος λογος υπαρχει που εχει ξεπεσει ετσι αλλα συντομα πιστευω θα υπαρξουν εξελιξεις η θα συμβει ενα μπαμ και θα τριβουμε ολοι τα ματια μας η θα κλεισει.δεν γινετε δηλ τοση αδιαφορια πια αφου το βλεπουν χανουν κοσμο και ΣΙΓΟΥΡΑ αυτο δεν τους συμφερει λετε τοση αδιαφορια πια ετσι υπαρχει λογος πιστευω..

no_logo
24-06-07, 10:35
Μια χαρά τα λέει όμως ο Ερμής... Μπορεί να είναι κολλημένος με την Τελλάς. αλλά πάντα κάνει σωστή κριτική. Εγώ συμφωνώ 100% με όσα είπε.


ποιοι ήταν αυτοί που όταν πρωτοβγήκε το zisto μιλούσαν για prive διασύνδεση της tellas με την Ιταλία και που με το πάτημα ενός κουμπιού θα μπορούσε η tellas να εκατονταπλασιάσει το bandwidth με το εξωτερικό; :whistle:
Τώρα που το bandwidth δεν έρχεται :rofl:


Παιδια ο καθενας για τους δικους του λογους οπως και εγω ειναι απογοητευμενος απο την tellas

και είσαι και αισιόδοξος, τουλάχιστον στο username:p


Η τελλας πρεπει με καποιον τροπο να βγει προβληματικη αλλιως πως θα την πουλησουν τι θα ισχυριστουν α ξερετε μας αρεσαν τα λεφτα του Σαουιρις και την πουλαμε μετα φυσικα γνωριζετε οτι θα υπαρχει προβλημα.οποτε πρεπει να βγει προβληματικη με καποιον τροπο.

και οι υπόλοιποι εναλλακτικοί δεν πάνε πίσω πάντως



Αρνουμαι να δεχτω οτι η εταιρεια που ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους,

καλά όλοι μα όλοι οι εναλλακτικοί έτσι ξεκίνησαν.
το μάρκετινγκ έκανε καλή δουλειά, βρήκε κάποια θύματα, τα παγίδεψε για ένα χρόνο. Φτάνει όμως και η στιγμή της πραγματικότητας ;)

minovg
24-06-07, 13:37
ποιοι ήταν αυτοί που όταν πρωτοβγήκε το zisto μιλούσαν για prive διασύνδεση της tellas με την Ιταλία και που με το πάτημα ενός κουμπιού θα μπορούσε η tellas να εκατονταπλασιάσει το bandwidth με το εξωτερικό; :whistle:
Τώρα που το bandwidth δεν έρχεται :rofl:
E τι λέμε ντε. Ισχύει αυτό. Απλά δεν το κάνουν για λόγους μάρκετινγκ. ΔΕΝ θέλουν όπως δείχνουν τα πράματα να πηγαίνει καλά η εταιρεία. Σου απάντησε ο φίλος πριν.

Η τελλας πρεπει με καποιον τροπο να βγει προβληματικη αλλιως πως θα την πουλησουν τι θα ισχυριστουν α ξερετε μας αρεσαν τα λεφτα του Σαουιρις και την πουλαμε μετα φυσικα γνωριζετε οτι θα υπαρχει προβλημα.οποτε πρεπει να βγει προβληματικη με καποιον τροπο.

ATG
24-06-07, 15:08
Απο που ακριβως προκυπτει οτι χανουν κοσμο?

Εχω την εντυπωση οτι αυξανονται...

gmmour
24-06-07, 17:19
Παιδια ο καθενας για τους δικους του λογους οπως και εγω ειναι απογοητευμενος απο την tellas αλλα σκεφτειται κατι βασικο και ισως το βασικοτερο.
Η τελλας πρεπει με καποιον τροπο να βγει προβληματικη αλλιως πως θα την πουλησουν τι θα ισχυριστουν α ξερετε μας αρεσαν τα λεφτα του Σαουιρις και την πουλαμε μετα φυσικα γνωριζετε οτι θα υπαρχει προβλημα.οποτε πρεπει να βγει προβληματικη με καποιον τροπο.
Αρνουμαι να δεχτω οτι η εταιρεια που ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους,και οτι η εταιρεια που ο σαουιρις τωρα εχει το 51% των μετοχων εχει καταντησει ετσι,επισης οπως ειπε ενας φιλος αρνουμαι να πιστεψω οτι ενω οι εξελιξεις τρεχουν η τελλας μενει πισω.μην ξεχνατε εδωσε Σχεδον απο τις πρωτες 4096 γραμμη.οποτε καποιος λογος υπαρχει που εχει ξεπεσει ετσι αλλα συντομα πιστευω θα υπαρξουν εξελιξεις η θα συμβει ενα μπαμ και θα τριβουμε ολοι τα ματια μας η θα κλεισει.δεν γινετε δηλ τοση αδιαφορια πια αφου το βλεπουν χανουν κοσμο και ΣΙΓΟΥΡΑ αυτο δεν τους συμφερει λετε τοση αδιαφορια πια ετσι υπαρχει λογος πιστευω..
Ίσως να έχεις δίκιο φίλε μου!
Πάντως είναι τραγικό που όλα στην Ελλάδα θυσιάζονται στον βωμό των μικροπολιτικών σκοπιμοτήτων και των συνδικαλιστών! Όταν η χώρα μπαίνει σε μία μακροχρόνια προεκλογική περίοδο, τα πάντα παραλύουν...
Μακάρι να τελειώνει γρήγορα αυτή η υπόθεση, να την πάρει ο Σαουίρις (γιατί είμαι σίγουρος ότι έχουν συμφωνήσει απλά το καθυστερούν και ίσως κάνουν τα κόλπα που αναφέρεις για να το δικαιολογήσουν ενόψει εκλογών) ή να μην την πάρει, να βγει τέλος πάντων η εταιρεία από αυτό το τέλμα!

Master_Maker
24-06-07, 17:51
και είσαι και αισιόδοξος, τουλάχιστον στο username:


και οι υπόλοιποι εναλλακτικοί δεν πάνε πίσω πάντως
καλά όλοι μα όλοι οι εναλλακτικοί έτσι ξεκίνησαν.
το μάρκετινγκ έκανε καλή δουλειά, βρήκε κάποια θύματα, τα παγίδεψε για ένα χρόνο. Φτάνει όμως και η στιγμή της πραγματικότητας ;)

ε τι να κανουμε φιλε μου καποια πραγματα παραμενουν σταθερες αξιες οπως η απαισια μορφη
της ευρυζωνικοτητας στη χωρα μας.:p:p:pτοσο πολυ σαν την τελλας δεν νομιζω πια ενταξει ολοι εχουν κανει τις στραβες τους αλλα οκ
τοσο πια??
Ναι συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα αν ησουν εσυ εταιρεια θα σε συμφερε να χανεις ετσι κοσμο και μαλιστα σε μια κρισιμη στιγμη οπως τωρα?αρα σημαινει οτι καποιο λακο εχει η υποθεση δες το απλα φιλε μου.δηλ τοσα λεφτα που εριξαν για να μας προσελκυσουν τωρα τα πετανε στα σκουπιδια?γιατι στην ουσια αυτο κανουν.;)

giavel
24-06-07, 17:54
Απο που ακριβως προκυπτει οτι χανουν κοσμο?

Εχω την εντυπωση οτι αυξανονται...

Προκύπτει από την απλή λογική οτι η ΤΕΛΛΑΣ δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω από τον ανταγωνισμό, ούτε τιμές ούτε υπηρεσίες, ούτε όνομα, ούτε φήμη, ούτε αξιοπιστία. ΤΙΠΟΤΑ. Οπότε αυτή τη στιγμή για να την επιλέξει κανείς θα πρέπει να είναι τουλάχιστον αφελής...

Ξέρεις εσύ κανέναν που να έβαλε πρόσφατα ΤΕΛΛΑΣ ενώ καλυπτόταν από κάποιον άλλο πάροχο? Πως συμπεραίνεις οτι αυξάνονται??? Εγώ πάντως δεν ξέρω ούτε έναν. (αν και το 99% αυτών που γνωρίζω εγώ δεν θα μπορούσαν να βάλουν ΤΕΛΛΑΣ μονο και μόνο μετά από όσα έχουν ακούσει από μένα...)

Master_Maker
24-06-07, 17:58
Ίσως να έχεις δίκιο φίλε μου!
Πάντως είναι τραγικό που όλα στην Ελλάδα θυσιάζονται στον βωμό των μικροπολιτικών σκοπιμοτήτων και των συνδικαλιστών! Όταν η χώρα μπαίνει σε μία μακροχρόνια προεκλογική περίοδο, τα πάντα παραλύουν...
Μακάρι να τελειώνει γρήγορα αυτή η υπόθεση, να την πάρει ο Σαουίρις (γιατί είμαι σίγουρος ότι έχουν συμφωνήσει απλά το καθυστερούν και ίσως κάνουν τα κόλπα που αναφέρεις για να το δικαιολογήσουν ενόψει εκλογών) ή να μην την πάρει, να βγει τέλος πάντων η εταιρεία από αυτό το τέλμα!

Ε φιλε μου στην ελλαδα ετσι γινετε.Εγω πιστευω οτι θα αργησει ακομα η οποια συμφωνια αλλα παντως ξερεις ο σαουιρις δεν θα σκασει τους το ξεκαθαρισε θα κανω λεει δικια μου εταιρεια παρτε και τις μετοχες της Τρελλας σας πισω και θα σας το κλεισω το μαγαζι.δεν Αστειευεται ο ανθρωπος θα ριξει τρελλα λεφτα και καλα θα κανει επιτελους να δουμε λιγο υγιη ανταγωνισμο.:oneup:

Master_Maker
24-06-07, 18:01
Απο που ακριβως προκυπτει οτι χανουν κοσμο?

Εχω την εντυπωση οτι αυξανονται...

Εγω θα σε παραπεμψω σε ολα τα thread που λενε για την τελλας καθε μερα και 3 με 4 στελνουν φαξ για διακοπη υπηρεσιων και αλλοι τοσοι μολις ληξει το συμβολαιο τους φευγουν.οποτε η τελλας μονο απο κατι γιαγιαδες την βλεπω να ζει αν δεν συνελθει συντομα:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.