PDA

Επιστροφή στο Forum : Τεχνικό Πρόβλημα στην περιοχή του dslam Καλαμακίου;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

speedster
22-06-07, 19:58
Καλησπέρα.

Έχω πάρει την προσφορά της FORTHNET της 1ης Ιουνίου. Κατέθεσα τα χαρτιά στις 4/6 και από τις 7/6 έχει καταχωρηθεί η αίτηση στο σύστημα.
Ωστόσο σήμερα πήρα στην εταιρεία για να δω πότε θα παραλάβω τον εξοπλισμό ( αφου πλησίαζε ο χρόνος των 3 εβδομαδων...) και μου αναφέρει ότι η αίτηση δεν έχει φύγει καν για τον ΟΤΕ καθώς υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα στην περιοχή μου. (εδώ και 14 μέρες δηλαδη!!!). Υπάρχει καποιος απο την περιοχή του dslam Καλαμακίου που να εχει πάρει την προσφορα και να του έχουν πει το ιδιο πράγμα; Η απλά η FORTHNET προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμμάζευτα;;;;

ypex
22-06-07, 20:43
Κι εγώ και 2 φίλοι μου αντιμετωπίζουμε την ίδια απαράδεκτη κατάσταση. Εγώ είμαι απο την 1η Ιουνίου στην αναμονή και οι 2 άλλοι από τις 17 Μαίου. Εν τω μεταξύ από τις 14/6 εμφανίζεται στον wizard τους το εξής: "Υπάρχει διαθέσιμη κάλυψη. Το κέντρο προσωρινά παρουσιάζει έλλειψη σε διαθέσιμες πόρτες για πρόσβαση σε ευρυζωνικές υπηρεσίες. Προχωρήστε με την αίτηση για την υπηρεσία που επιθυμείτε και θα εξυπηρετηθείτε κατά προτεραιότητα" το οποίο το θεωρώ ψευδές αλλά και αληθές να είναι δεν δικαιολογείται να υπάρχει έλλειψη σε πόρτες από τις πρώτες μέρες λειτουργίας του συγκεκριμένου κέντρου. Άμα πάρει κανείς τηλέφωνο ή περάσει από τα γραφεία τους για να ρωτήσει τι συμβαίνει κάνουν τους κινέζους. Σε 5 διαφορετικούς υπαλλήλους να μιλήσεις, 5 διαφορετικές απαντήσεις θα πάρεις και φυσικά ούτε λόγος για το πότε θα υπάρξει διαθεσιμότητα ώστε να προωθηθούν οι τόσες αιτήσεις που βρίσκονται σε εκκρεμότητα.

Αληθεια, θα ήταν χρήσιμο να μάθουμε αν έχει ενεργοποιηθεί κανείς στο Καλαμάκι. Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει κανέναν και αυτό είναι κυρίως που με βάζει σε υποψίες όσον αφορά την προβαλλόμενη "έλλειψη" πορτών.

Είμαι πελάτης της Forthnet σχεδόν μια δεκαετία και κάθε μέρα που περνάει απογοητεύομαι όλο και περισσότερο κυρίως από την συμπεριφορά της προς τους υφιστάμενους αλλά και τους νέους πελάτες της. Αυτό φυσικά έχει αντίτκυπο και στους δυνητικούς της πελάτες και θα πρέπει να το λάβει σοβαρά υπ'οψιν. ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΟ DSLAM ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Να θυμήσω ότι από την 1/12 μας πάνε από αναβολή σε αναβολή, είτε επισήμως είτε στα μουλωχτά όπως τώρα).

Προσωπικά θα περιμένω μέχρι αρχές Ιουλίου για τυχόν εξελίξεις και μετά θα ζητήσω ακύρωση της αίτησης και επιστροφή των 60 Ευρώ.

Συγνώμη για το μεγάλο post αλλά ο φίλος μού έδωσε την αφορμή να εκφράσω την έντονη αγανάκτησή μου προς μια εταιρεία που κάποτε ήταν υπόδειγμα εξυπηρέτησης.

Panagioths
22-06-07, 21:29
Παιδιά υπάρχει κέντρο Καλαμακίου ή συνδέεται το Καλαμάκι στο κέντρο Ηλιούπολης; Για τι σειρά σταθερού μιλάμε; Εμένα με 210-995ΧΧΧΧΧ εξυπηρετείται από αυτό της Ηλιούπολης και η γραμμή είναι Άγιο Δημήτρη στα σύνορα με Άλιμο και έχει καταχωρηθεί η αίτηση αλλά δεν έχει αποσταλεί στον οτε ακόμα επειδή η φόρθνετ δεν έχει πόρτες στο dslam της ηλιουπόλεως... :)

ypex
22-06-07, 21:47
Παιδιά υπάρχει κέντρο Καλαμακίου ή συνδέεται το Καλαμάκι στο κέντρο Ηλιούπολης; Για τι σειρά σταθερού μιλάμε; Εμένα με 210-995ΧΧΧΧΧ εξυπηρετείται από αυτό της Ηλιούπολης και η γραμμή είναι Άγιο Δημήτρη στα σύνορα με Άλιμο και έχει καταχωρηθεί η αίτηση αλλά δεν έχει αποσταλεί στον οτε ακόμα επειδή η φόρθνετ δεν έχει πόρτες στο dslam της ηλιουπόλεως... :)

Φίλε μου υπάρχει Κέντρο Καλαμακίου το οποίο βρίσκεται στο Παλαιό Φάληρο. Μιλάμε για αριθμούς της μορφής 210-98ΧΧΧΧΧ.

speedster
23-06-07, 00:15
Κι εγώ και 2 φίλοι μου αντιμετωπίζουμε την ίδια απαράδεκτη κατάσταση. Εγώ είμαι απο την 1η Ιουνίου στην αναμονή και οι 2 άλλοι από τις 17 Μαίου. Εν τω μεταξύ από τις 14/6 εμφανίζεται στον wizard τους το εξής: "Υπάρχει διαθέσιμη κάλυψη. Το κέντρο προσωρινά παρουσιάζει έλλειψη σε διαθέσιμες πόρτες για πρόσβαση σε ευρυζωνικές υπηρεσίες. Προχωρήστε με την αίτηση για την υπηρεσία που επιθυμείτε και θα εξυπηρετηθείτε κατά προτεραιότητα" το οποίο το θεωρώ ψευδές αλλά και αληθές να είναι δεν δικαιολογείται να υπάρχει έλλειψη σε πόρτες από τις πρώτες μέρες λειτουργίας του συγκεκριμένου κέντρου. Άμα πάρει κανείς τηλέφωνο ή περάσει από τα γραφεία τους για να ρωτήσει τι συμβαίνει κάνουν τους κινέζους. Σε 5 διαφορετικούς υπαλλήλους να μιλήσεις, 5 διαφορετικές απαντήσεις θα πάρεις και φυσικά ούτε λόγος για το πότε θα υπάρξει διαθεσιμότητα ώστε να προωθηθούν οι τόσες αιτήσεις που βρίσκονται σε εκκρεμότητα.

Αληθεια, θα ήταν χρήσιμο να μάθουμε αν έχει ενεργοποιηθεί κανείς στο Καλαμάκι. Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει κανέναν και αυτό είναι κυρίως που με βάζει σε υποψίες όσον αφορά την προβαλλόμενη "έλλειψη" πορτών.

Είμαι πελάτης της Forthnet σχεδόν μια δεκαετία και κάθε μέρα που περνάει απογοητεύομαι όλο και περισσότερο κυρίως από την συμπεριφορά της προς τους υφιστάμενους αλλά και τους νέους πελάτες της. Αυτό φυσικά έχει αντίτκυπο και στους δυνητικούς της πελάτες και θα πρέπει να το λάβει σοβαρά υπ'οψιν. ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΟ DSLAM ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Να θυμήσω ότι από την 1/12 μας πάνε από αναβολή σε αναβολή, είτε επισήμως είτε στα μουλωχτά όπως τώρα).

Προσωπικά θα περιμένω μέχρι αρχές Ιουλίου για τυχόν εξελίξεις και μετά θα ζητήσω ακύρωση της αίτησης και επιστροφή των 60 Ευρώ.

Κι εγώ για κάτι τέτοιο θα παω φαντάζομαι. το θέμα ήταν πως οταν ειχα βάλει ΟΤΕ ειχα dsl μέσα σε 1 μερα και τώρα έχει αρχισει να μου τι δινει στα νεύρα η αναμονη. οκ, δεν κοβεται το Internet αλλά θέλω να το έχω.αμα μου κοπεί έστω και λίγες ώρες εν καιρώ εξεταστικής μπορεί να έχω πρόβλημα.
Να τονίσω οτι κι εγώ είχα παρατηρήσει αυτό τον εμπαιγμό με την αναμενόμενη κάλυψη. Πίστευα όμως ότι επιτέλους θα φτιαχτηκε (αφου ειχε καθυστερήσει τόσο...) ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

verbo
23-06-07, 19:57
Από 17.05.2007 στην αναμονή για DSLam Καλαμακίου... Συγχαρητήρια Forthnet!!!! :down:

kounoupi
24-06-07, 00:38
καλησπερα,εγω εχω κανει την αιτηση μου απο 21/5 και ακομα κλασικα δεν εχει καν φυγει απο τα γραφεια τους.Εχω περασει απο την 4νετ 4-5 φορες και κατεληξα να παρω την απαντηση οτι υπαρχει προβλημα για το οποιο δυστηχως λενε οτι δεν ξερουν να μου απαντησουν ποτε θα λυθει.Μου ειπαν για να μην περνας καθε μερα απο εδω ξαναπερνα σε 2 βδομαδες να δουμε...
Αυτα που λετε απο την φιλη μας την 4νετ

radjenef
25-06-07, 21:33
Μία από τα ίδια στο Καλαμάκι...

29/05/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

...ακόμα τα ίδια, κολλημένος στο ίδιο στάδιο, καμία πρόοδος!


Ωστόσο σήμερα πήρα στην εταιρεία για να δω πότε θα παραλάβω τον εξοπλισμό ( αφου πλησίαζε ο χρόνος των 3 εβδομαδων...) και μου αναφέρει ότι η αίτηση δεν έχει φύγει καν για τον ΟΤΕ καθώς υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα στην περιοχή μου. (εδώ και 14 μέρες δηλαδη!!!).


Εν τω μεταξύ από τις 14/6 εμφανίζεται στον wizard τους το εξής: "Υπάρχει διαθέσιμη κάλυψη. Το κέντρο προσωρινά παρουσιάζει έλλειψη σε διαθέσιμες πόρτες για πρόσβαση σε ευρυζωνικές υπηρεσίες. Προχωρήστε με την αίτηση για την υπηρεσία που επιθυμείτε και θα εξυπηρετηθείτε κατά προτεραιότητα" το οποίο το θεωρώ ψευδές αλλά και αληθές να είναι δεν δικαιολογείται να υπάρχει έλλειψη σε πόρτες από τις πρώτες μέρες λειτουργίας του συγκεκριμένου κέντρου. Άμα πάρει κανείς τηλέφωνο ή περάσει από τα γραφεία τους για να ρωτήσει τι συμβαίνει κάνουν τους κινέζους. Σε 5 διαφορετικούς υπαλλήλους να μιλήσεις, 5 διαφορετικές απαντήσεις θα πάρεις και φυσικά ούτε λόγος για το πότε θα υπάρξει διαθεσιμότητα ώστε να προωθηθούν οι τόσες αιτήσεις που βρίσκονται σε εκκρεμότητα.

...και φυσικά κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο μου λένε διαφορετική ιστορία (εννοείται ότι έχω ακούσει και τις ιστορίες που αναφέρθηκαν) :down:

Panagioths
25-06-07, 21:42
Υπάρχει εσωτερική ενημέρωση από την εταιρεία προς όλους τους υπαλλήλους να μην παραδέχονται την έλλειψη πορτών αλλά να επικαλούνται αόριστα τεχνικά προβλήματα :(

Papados
26-06-07, 10:30
Στο Καλαμάκι δεν υπάρχουν πόρτες. Αυτό είναι το σίγουρο. Το θέμα είναι ότι κανείς από μέσα δεν ξέρει πότε θα λυθεί το πρόβλημα:down:

fidler
26-06-07, 15:31
Να προστεθώ κι εγώ στη λίστα αναμονής πόρτας για το Καλαμάκι, ας ελπίσουμε να το λύσουν σύντομα.

Που ακριβώς είναι αυτο το κέντρο;

Να τη στήσουμε απ'εξω, να ρωτήσουμε κανέναν τεχνικό...:p

Papados
26-06-07, 15:39
Σήμερα πάντως η Τ.Υ του οτε καλαμακιου δεν σήκωνε ούτε το τηλέφωνο:mad:

kloklo
26-06-07, 16:13
Καλά ειναι δυνατόν μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον χώρο, να εχει τόσο παθητική και απαράδεκτη συμπεριφορά??

Πίστευα πως μόνο στην Τελλάς είναι τέτοιο μπάχαλο, αλλά τώρα δυστυχως βλέπω ότι δεν ειναι μόνο αυτοί.....:down:

ypex
26-06-07, 19:03
Να προστεθώ κι εγώ στη λίστα αναμονής πόρτας για το Καλαμάκι, ας ελπίσουμε να το λύσουν σύντομα.

Που ακριβώς είναι αυτο το κέντρο;

Να τη στήσουμε απ'εξω, να ρωτήσουμε κανέναν τεχνικό...:p

Εξ όσων γνωρίζω το Α/Κ Καλαμακίου του ΟΤΕ βρίσκεται στο Παλαιό Φάληρο, Ζαϊμη & Μουσών 13

zatast
26-06-07, 20:17
απο οσο εμαθα απο φιλο κατοικο της περιοχης υπαρχει ΟΤΕ Αχιλλεως και Αμφιθεας.Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει.σιγουρα γινεται κατι με τις πορτες.εξαλλου αυτο το θεμα το ειχε ο οτε πριν 6 μηνες περιπου με αναλογη καθυστερηση.
Το συγκεκριμενο κεντρο παντως πρεπει να εχει προβλημα γιατι μαλλον εξυπηρετει πολλες περιοχες (π. Φαληρο-Καλαμακι-Αγ. Δημητριο) οποτε φυσικο να τιγκαρει γρηγορα και να ταλαιπωρουνται ο ισυνδρομητες.εχω φιλο που εκανε αιτηση στα γραφεια τους 22/5 κι ακομα δεν ξερει πως παει

foyltaka
26-06-07, 20:31
Σήμερα πάντως η Τ.Υ του οτε καλαμακιου δεν σήκωνε ούτε το τηλέφωνο:mad:

Πέστε μας τώρα οτι φταίει ο ΟΤΕ και γι'αυτό να τρελαθούμε εντελώς.

zatast
26-06-07, 20:39
ασχετο αυτο που ειπε ο φιλος με αυτο που νομιζες.απλα κατακρινει που δεν απαντανε σε οποιο συνδρομητη καλει

sdeft
26-06-07, 21:03
Επιβεβαιωνω και γω οτι ο ΟΤΕ στο Παλαιό Φάληρο ειναι Ζαϊμη & Μουσών γωνια. Οσο για τις πορτες εγω πιστευω οτι λενε ψεματα. Ειναι μια καραμελα που την μασανε ολοι οι εναλλακτικοι. Ειναι δυνατον να μην υπαρχουν πορτες τη στιγμη που δεν εχει ενεργοποιηθει κανενας σε περιοχη Π. Φαληρο και Καλαμακι ? Κατι αλλο παιζεται. Την Παρασκευη που μας περασε ημουνα στο τηλεφωνο μιση ωρα, μιλησα και με προισταμενο και δεν πηρα απαντηση στο ποιο ακριβως ειναι το προβλημα. Μου τα μασαγε, μου λεγε οτι ειναι και δικο μας το προβλημα και του ΟΤΕ. Στο τελος ρωτησα αν εσεις λυνατε το προβλημα που εχετε σημερα κιολας θα μπορουσατε να στελνατε αιτησεις στον ΟΤΕ αμεσα ? Και φυσικα δεν πηρα απαντηση.

Το ολο θεμα ειναι απαραδεκτο παντως. Να βγουν να ενημερωσουν το κοσμο ωστε να μην περιμενουμε τσαμπα.

elefas
26-06-07, 21:29
Παιδιά και γω Π.Φάληρο μένω και έχω το ίδιο πρόβλημα με την προσφορά 1ης Ιουνίου. Για το θέμα με τις πόρτες ποιος είναι ο κύριος υπεύθυνος; Γιατί ξέρω "εκ των έσω" ότι ο πΟΤΕ έχει πολλλλές πόρτες διαθέσιμες στο Α/Κ Καλαμακίου!

Επειδή δεν κατέχω και πολύ τα περί aDSL, η 4νετ παίζει σε αυτές τις πόρτες (παίρνει πόρτες από τον ΟΤΕ δηλαδή) ή πρέπει με κάποιο τρόπο να "βάλει" τις δικές της στο Α/Κ; Γιατί αν ισχύει το 1ο τότε η εταιρεία απλά μας κοροϊδεύει!

Πείτε μου έτσι ώστε αν ισχύει το 1ο, να "επιβεβαίωσω" από την πηγή μου ότι υπάρχουν όντως πόρτες στο Καλαμάκι και να προβούμε οι θιγόμενοι σε περαιτέρω ενέργειες.

Panagioths
26-06-07, 21:32
Άλλες οι πόρτες που έχει η φόρθνετ για το ιδιόκτητο δίκτυό της και άλλες αυτές του ΟΤΕ που τις νοικιάζει στην χονδρική και δίνει τις κλασσικές υπηρεσίες adsl που έδινε όλα αυτά τα χρόνια...:)

elefas
26-06-07, 21:37
Άλλες οι πόρτες που έχει η φόρθνετ για το ιδιόκτητο δίκτυό της και άλλες αυτές του ΟΤΕ που τις νοικιάζει στην χονδρική και δίνει τις κλασσικές υπηρεσίες adsl που έδινε όλα αυτά τα χρόνια...:)

Οπότε ο ΟΤΕ δεν έχει καμία σχέση με το ιδιόκτητο! Άρα τι πρόβλημα έχουν με ΟΤΕ; Καθαρά δικό τους πρόβλημα είναι η έλλειψη πορτών!

globalnoise
26-06-07, 21:52
Μην ξεχνάτε την περίπτωση να έχουν πρόβλημα με τον ΟΤΕ στο θέμα συνεγκατάστασης του εξοπλισμού τους :)

andreas1986
27-06-07, 14:14
Και εγώ μια από τα ίδια!απο 17-5-2007 στο περίμενε απο την 4νετ!δεν μπορώ να καταλάβω!μπήκαμε στο ιδιόκτητο στισ 15-5-2007 και απο τότε έχουμε πρόβλημα στις πόρτες!πως είναι δυνατόν!

psytransas
27-06-07, 14:20
Για να δουν αιτησεις να ακυρωνονται κατα χιλιαδες στις ''προβληματικες'' περιοχες και να δεις τι ωραια θα παρει ο κ.....ς τους φωτια :twisted:

fidler
27-06-07, 15:33
Πάντως απο τον αριθμό των posts συμπεραίνω (ενστικτωδώς) οτι μάλλον το ιδιόκτητο της forthnet για το DSLAM καλαμακίου δεν χρησιμοποιείται μάλλον απο κανέναν. Μπορεί έχουν τεχνικά προβλήματα, να δοκιμάζουν ακόμα ή να τους καθυστερεί ο ΟΤΕ, ή συνδιασμός των παραπάνω.

Πάμε να κάνουμε πορεία στη Forthnet; Μπορει να κλείσουν και τους δρόμους οι πορείες είναι IN τελευταία, It'll be fun!:lol:

Panagioths
27-06-07, 19:28
Για το Καλαμάκι μου είπαν από το 801-100-8000 οτι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα πορτών και δεν θα λυθεί άμεσα. Γιαυτό και στον adslwizard τους δείχνει οτι δεν υπάρχουν πόρτες (δεν ξέρω εαν ισχύει αυτό, έτσι μου είπαν).

elefas
27-06-07, 19:51
Για το Καλαμάκι μου είπαν από το 801-100-8000 οτι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα πορτών και δεν θα λυθεί άμεσα. Γιαυτό και στον adslwizard τους δείχνει οτι δεν υπάρχουν πόρτες (δεν ξέρω εαν ισχύει αυτό, έτσι μου είπαν).

Ναι αλλά στον wizard πριν την 1/6 δεν έβγαζε το πρόβλημα αυτό! Δηλαδή θέλετε να πείτε ότι έγιναν τόσες χιλιάδες αιτήσεις για το συγκεκριμένο DSLAM που απόκτησε πρόβλημα από την 1/6 και μετά; Και αν ναι, τότε γιατί δεν έχει ενεργοποιηθεί κανείς (από ότι βλέπουμε στο φόρουμ εδώ τουλάχιστον); Γιατί για να αποκτήσει πρόβλημα σημαίνει ότι καταλήφθηκαν οι διαθέσιμες πόρτες που είχαν. Από ποιούς όμως αφού κανείς δεν έχει ενεργοποιηθεί;:hmm::hmm:

fidler
27-06-07, 20:07
Εγώ όταν έκανα την αίτηση, μου είπαν οτι το αργότερο σε 35 μέρες θα είμαι έτοιμος, απο την άλλη αυτό μπορεί να είναι και κασσέτα, γιατι η υπάλληλος μπορεί να μην ξέρει περι πορτών...Η αίτηση φαίνεται πάντως απο 25/6 στο σύστημα.

Θα καθυστερήσουν, κάλο θα ήταν πάντως αν ανακοίνωναν ένα χρονοδιάγραμμα για το πότε θα έχουν διαθέσιμες πόρτες στο κέντρο...

ypex
29-06-07, 01:26
Επικοινώνησα και πάλι με την Forthnet και σε ερώτησή μου σχετικά με το πότε θα υπάρξουν πόρτες ώστε να προχωρήσει η αίτηση, η απάντηση που πήρα ήταν "Δεν υπάρχει πρόβλεψη".

Η κατάσταση είναι άκρως απογοητευτική. :down: :mad:

Papados
29-06-07, 13:24
Μπορούμε εμείς οι δύστυχοι του καλαμακίου της προσφοράς της 1ης Ιουνίου να ζητήσουμε πίσω τα λεφτά μας?

fidler
29-06-07, 17:27
Λοιπόν, μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το support (τα κατάφερα!) Τους ρώτησα πιο συγκεκριμένα, γιατι δεν έχουν πόρτες και μου είπε οτι δεν μπορούν να προσθέσουν όχι γιατι έχουν έλλειψη αλλά γιατι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα (δεν έριξε φταίξιμο στον ΟΤΕ) στο συγκεκριμένο κέντρο, που αυτή την στιγμή είναι σε εργασίες αποκατάστασης του προβλήματος, το οποίο μόλις επιλυθεί θα επέλθει και διαθεσιμότητα.

Σε ερώτηση μου για χρόνους, μου είπαν οτι το πιθανότερο εντος της εβδομάδος που έρχεται θα επιλυθεί. Τους ανέφερα ψύχραιμα οτι υπάρχουν άλλοι σαν και εμένα που αντιμετωπίζουν θέμα στο ίδιο κέντρο καθώς και την ύπαρξη του forum και παραδέχτηκε το θέμα λέγοντας οτι θα αντιμετωπιστεί πολύ σύντομα και δεν θα υπάρξει μεγάλη καθυστέρηση.

Αυτά απο μένα, ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλα...

Papados
29-06-07, 17:39
Αυτό είναι καλό νέο για μια και δύο βδομάδες ακόμα δεν το συζητάμε. Φάγαμε το γάιδαρο στην ουρά θα κολλήσουμε?:p

elefas
29-06-07, 18:23
fidler ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Άς ελπίσουμε να είναι αληθινά αυτά τα νέα και σε καμιά 10αριά μέρες να το κλειδώσουμε αυτό το θέμα!

voudas
04-07-07, 10:01
αν και δεν ξέρω αν κάνει να πω πολλά, το πρόβλημα έχει σχεδόν αποκατασταθεί, δεν ήταν ακριβώς τεχνικό, και μάλλον 15/7 θα ξεκινήσουν να κουμπώνουν πάνω πελάτες...

Papados
04-07-07, 10:05
Και αυτά που μας είπες μας φτάνουν.. Ευχαριστούμε:)

elefas
04-07-07, 10:22
Αλληλούια!!!! :D

Αντε να δούμε τι θα γίνει....

makaros
04-07-07, 10:31
Ας ελπίσουμε οτι λένε την αλήθεια και δεν μας κοροιδευουν γιια να κερδισουν χρονο....:evil:

verbo
04-07-07, 13:49
αν και δεν ξέρω αν κάνει να πω πολλά, το πρόβλημα έχει σχεδόν αποκατασταθεί, δεν ήταν ακριβώς τεχνικό, και μάλλον 15/7 θα ξεκινήσουν να κουμπώνουν πάνω πελάτες...

Μακάρι... αυτό βέβαια σημαίνει ότι από τις 15/7 ξεκινά η διαδικασία (δηλ. +1 μήνας από τότε)... βέβαια 15/7 είναι Κυριακή... είδομεν:clap:

Papados
04-07-07, 13:54
Ωραία. Ξέρεις τι είναι να γυρίσεις 15 Αύγουστο στην Αθήνα και τουλάχιστον να έχεις Internet? Είναι μια βοήθεια να προσαρμοστείς στην καθημερινότητα της πόλης:p

verbo
04-07-07, 14:11
Έχεις δίκιο... μάκαρι να μην καθυστερήσουν πολύ παραπάνω από τον προβλεπόμενο μήνα με δικαιολογία την περίοδο των διακοπών (είτε στον ΟΤΕ είτε στη 4νετ).

ypex
04-07-07, 17:27
αν και δεν ξέρω αν κάνει να πω πολλά, το πρόβλημα έχει σχεδόν αποκατασταθεί, δεν ήταν ακριβώς τεχνικό, και μάλλον 15/7 θα ξεκινήσουν να κουμπώνουν πάνω πελάτες...

Εύχομαι να είναι αξιόπιστη η πληροφορία :whistle:

Πάντως από εμένα έχεις το ελεύθερο να προσθέσεις κι άλλες (αν έχεις) :p

voudas
04-07-07, 17:53
χεχεχεχε...

ναι αξιόπιστη είναι... ελπίζω να μη τα στραβώσουν κ βγω ψεύτης...

και δε νομίζω να μετράει +1 μήνας από τότε... ανάλογα τη φάση της κάθε σύνδεσης... νομίζω είναι 4-5 στάδια συνολικά... ΑΝ έχουν σταλεί στον ΟΤΕ οι φορητότητες θα έχει μείνει λίγο... αν όχι... τουλάχιστον -1 βδομάδα από το σύνολο αν έχει γίνει η καταχώρηση στο σύστημα της 4νετ...

qwertyuiop
04-07-07, 17:57
εμείς στη γειτονιά μας έχουμε που και που προβληματάκια... οπότε βαρέθηκα να βαζω-βγάζω modem και έχω αφήσει και τα δύο! (adsl+pstn) Οπότε, όταν έχει πρόβλημα η γραμμή του adsl ανοίγω την pstn και ξεμπέρδεψα!

elefas
04-07-07, 19:16
Προσευχόμαστε στο .... Βούδδα λοιπόν (voudas) και ελπίζουμε να μην διαψευστεί!

qwertyuiop
04-07-07, 21:49
μπούντα, μπούντα μπούντα! :p

karavagos
05-07-07, 01:33
χεχεχεχε...

ναι αξιόπιστη είναι... ελπίζω να μη τα στραβώσουν κ βγω ψεύτης...

Όπως λέμε αξιοπιστία κινέζικου προϊόντος? :p

voudas
05-07-07, 09:26
προφανώς δε τα έμαθα από το περίπτερο αλλά ούτε και από το support (ίδια αξιοπιστία μεταξύ τους)...

elefas
05-07-07, 13:23
Μόλις επισκεύθηκα το γνωστό λινκ, το οποίο ανανεώθηκε αλλά...


Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Υπάρχει διαθέσιμη κάλυψη. Το κέντρο προσωρινά παρουσιάζει έλλειψη σε διαθέσιμες πόρτες για πρόσβαση σε ευρυζωνικές υπηρεσίες. Προχωρήστε με την αίτηση για την υπηρεσία που επιθυμείτε και θα εξυπηρετηθείτε κατά προτεραιότητα
Tελευταία ενημέρωση:05/07/2007

Άμα το έλυσαν το πρόβλημα γιατί στη σημερινή ανανέωση γράφουν τα ίδια;;; :hmm::mad:

elefas
06-07-07, 12:32
@voudas: φίλε, κανένα νέο εκ των έσω έμαθες; Γιατί ακόμα όπως βλέπεις το πρόβλημα δεν λύθηκε.

voudas
06-07-07, 15:57
@voudas: φίλε, κανένα νέο εκ των έσω έμαθες; Γιατί ακόμα όπως βλέπεις το πρόβλημα δεν λύθηκε.

τα περί πορτς είναι απλά ένας τρόπος να αναφέρουν ότι δεν είναι έτοιμοι για ενεργοποίηση... ας πάει 15/7 κ βλέπουμε, πιθανώς τότε να αλλάξει...

@ ADSLgr.com All rights reserved.