PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρίς γραμμή από τις 6 του μήνα και ασυνενοησία με ΟΤΕ



Nikiforos
26-02-19, 21:12
Καλησπέρα σας, σε συνέχεια του θέματος εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads/1091668-%CE%9A%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BD%CE%B5%CF%84-%CF%8C%CE%BB%CE%BF-%CF%80%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9 να αναφέρω κάποια πραγματα, μερικα μπορει να ειπώθηκαν μέσω PM αλλα θα τα ξαναγραψω.

Στις 6 του μηνα εμφανιστηκαν Οτετζηδες που χαλασαν την γραμμη μου αγνωστο γιατι δεν μαθαμε ποτε...
Μεχρι που αυτοι ηρθαν ακομα και μεσα στην πολυκατοικια χωρις καμια απολυτως ενημερωση δεν ειχα κανενα προβλημα!
Στις 8/2 ηρθε τεχνικος σας που απλα διαπιστωσε οτι δεν υπαρχει γραμμη και εδωσε καλωδιακη στον ΟΤΕ (προφανως το γνωριζαν φυσικα).
Ο ΟΤΕ ή εργολαβος τους εσκαψε μπροστα στην πολυκατοικια μου και πλαγια που ειχε 2 μουφες που ειχαν αλλαχτει τον Ιουνιο που ολοκληρο τον μηνα δεν ειχα ΤΙΠΟΤΑ εκτος απο 2 ημερες.

Με ενημερωνετε εσεις οτι ειναι καλωδιακη και σας εδωσαν ημερομηνια 18 του μηνα, εκτος αν εχω χασει καποιο μυνημα δεν θυμαμαι.
Μετα αμεσως γινεται 19 του μηνα. Τοτε δεν εγινε τιποτα παλι, καποιες μερες μετα αρχισα να εχω ιντερνετ κατω λιγο απο 2mbps με ενα upload καπου 250kbps με πολυ ping αλλα κατι ειχα τουλαχιστον.
Απο τοτε μεχρι χτες ειχα αυτο μετα παει και αυτο απο χτες δλδ.
Μου δινετε νεα ημερομηνια ελεγχου σημερα 26/2. Καποιος ηρθε ΧΩΡΙΣ να ενημερωσει κανεις για ΤΙΠΟΤΑ και αλλαξε απεξω μια μουφα που ειχε αλλαχτει τον Ιουνιο οπως ειπα.
ΠΑΛΙ δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ και δεν εχω ενημερωση καμια απο εσας.

Ειναι η ΤΕΤΑΡΤΗ φορα που με αφηνετε χωρις υπηρεσιες πολλες ημερες, για να τα θυμηθουμε λιγο :
1. Οταν πηγα απο ΟΤΕ σε εσας 10 μερες περιπου
2. Ιουνιος 2018 1 μηνα παρα 2 μερες
3. Οκτωβριος 2018 1,5 εβδομαδα περιπου
4. Φεβρουαριος 2019 απο 6 του μηνα και συνεχιζουμε περνωντας πλεον τις 20 ημερες!!!!

Τι θα γινει θα εχω γραμμη ΠΟΤΕ?? :mad::mad::mad:

Το κυριοτερο των ολων ειναι η ΠΛΗΡΗΣ ασυνενοησια με ΟΤΕ. Και να διευκρινυσω τι εννοω.
Οταν ειχα οτε καποτε μου ειχαν πει οτι τα καλωδια που πανε απο εξω στην πολυκατοικια μου στον κατανεμητη δλδ εχουν προβλημα και θελουν αλλαγη. Ειναι με εισαγωγη υπογεια, δεν εχω δλδ εξωτερικα κουτι ψηλα.
Καποιος ιδιοκτητης εδω και παλιοτερα διαχειριστης εκανε υπογεια διαμερισματα και εβαλε πλακακια εξαφανιζοντας τα φρεατια του ΟΤΕ!!!
Ετσι δεν εκαναν ποτε τιποτα γιατι ειπαν να τα σπασουμε ή να περασουμε εξωτερικα καλωδια με κουτι απεξω και για να γινει αυτο θελει υπογραφες με υπευθυνη δηλωση απο ολους τους ιδιοκτητες διαμερισματων και καποιοι δεν πατανε εδω ποτε! και γιαυτο δεν το ειχαμε κανει τοτε.

Αυτοι απο ΟΤΕ τωρα που ηρθαν την πρωτη φορα, θελανε να αλλαξουν τα καλωδια με αποτελεσμα να μην μπορουν!!!! εγω δεν ημουν εδω να μιλησω μαζι τους και δεν μπορω να συνενοηθω! το λεω σε εσας με PM παιρνω μια απαντηση τυποποιημενη του τυπου περιμενουμε ενημερωση απο ΟΤΕ κτλ. Εγω πρεπει να μαθω ομως τι να κανω με τα καλωδια, μου εχουν αφησει μια λακουβα με νερα και λασπες ΜΠΡΟΣΤΑ στην ειδοδο μου μην εχοντας καμια απολυτως ενημερωση τι θα γινει!!!! ειπαν μονο θα δουμε τι θα κανουμε και αυτο ηταν...

αυτο που γινεται ειναι ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! αλλη φορα ΟΤΕ και μονο! και το ειχα κανει αλλα εμαθα για inalan και ακυρωσα.

Για να το τελειωνω το θεμα. Περιμενω ΑΜΕΣΑ ενημερωση τι εκανε ο ΟΤΕ, που ειναι το προβλημα και ΠΟΤΕ θα το φτιαξουν.
Μιλησα με INALAN πριν και ερχονται οπτικες σπιτι μου το αργοτερο ειπαν μεσα στην επομενη εβδομαδα.
Ειχα σκοπο να κρατησω και την ADSL, αν μεχρι να ερθει η INALAN ΔΕΝ εχει φτιαχτει 100% τοτε το σταθερο μου παει σε αυτους και διακοπτω καθε υπηρεσια μου σε εσας.
Γιαυτο κανονιστε να φτιαξει ο ΟΤΕ την γραμμη μου ΣΦΑΙΡΑ. Αν ερθει πριν την INALAN μενει οπως ειναι το 3play αλλιως κοβεται, απλα πραγματα....

Η υπομονη κυριοι και κυριες εχει και τα ορια της και τελειωσε...

- - - Updated - - -

Και αυτη η καραμελα με την πιστωση μετα απο 6μηνες με τα ψιχουλα ειναι ΚΟΡΟΙΔΙΑ!!!!!
εγω χαλαω πολλαπλασια χρηματα σε καρτες καρτοκινητης και τα προβληματα που μου προκαλει η ελλειψη γραμμης στα παντα! ΑΙΣΧΟΣ ΠΟΙΑ ΕΛΕΟΣ!!!!!

- - - Updated - - -

Επισης τωρα με ενημερωσε ο απο πανω μου που δεν εχει και αυτος και στον κατανεμητη τι να δουμε!!! να εχει ενα καρο νερα και υγρασιες!
απο τα σκαψιματα εξω με τις βροχες τοσες μερες κανανε ολα μπανιο!!!
Ενταξει και μετα περιμενουμε να εχουμε γραμμη...

Forthnet.Nova.Rep1
26-02-19, 23:02
Καλησπέρα Nikiforos,

Είναι ενήμερο το αρμόδιο τμήμα της τεχνικής μας διεύθυνσης και για οτιδήποτε νεότερο θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωση στο τηλέφωνο επικοινωνίας.

Κώστας, Nova Support.

@ ADSLgr.com All rights reserved.