PDA

Επιστροφή στο Forum : απιστευτος χρονος συνδεσης...



alfa 156
23-06-07, 14:17
αιτηση συνδεσης..12-6-07 στην φορθνετ...
ολοκληρωση συνδεσης 21-6-07!!!!
απιστευτο και ομως αληθινο στην περιοχη του μοσχατου,κεντρο ν.φαληρου
πριν συνδεθω φορθεντ.ειχα παρει το dsl cube της βιβοντι και ειχε περασει ενας μηνας και μου ειπαν οτι η αιτηση τους την απεριπτε ο οτε..
μολις εκλεισε λοιπον μηνας και ειδα οτι δεν γινεται δουλεια με αυτους που εμπλεξα λεω δεν παω στην φορθνετ που ειναι και κοντα..
και οντως βγηκα αληθινος!
εχω 10 μεγαμπιτ καθαροτατα,κατεβαζω με 1020-1040
shared llu εχω
να συμπληρωσω οτι ολα τα χαρτια εγιναν στην εδρα της εταιριας,ουτε φαξ ουτε τιποτα για να κερδισω χρονο.
ευγε στην φορθνετ...

utumno
23-06-07, 14:18
Καλοριζικη.

Fat Freddy
23-06-07, 14:54
Συγχαρητήρια :oneup:

Απ' ότι φαίνεται η φορητότητα σε full έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τις καθυστερήσεις που παρατηρούνται.

Το shared κερδίζει όλο και περισσότερο την εκτίμηση μου με αυτά που ακούω. :oneup:

Βέβαια σαν συνολικό κόστος έρχεται ακριβότερο καθώς έχεις και το πάγιο του ΟΤΕ μέσα, αλλά αν ενεργοποιεί σε 10 ημερολογιακές μέρες χαλάλι.

Και μπορείς πολύ πιο εύκολα, αν το θελήσεις, να αλλάξεις πάροχο αν είσαι σε shared απ' ότι αν είσαι σε full. ;)

ermis
23-06-07, 15:01
Κι εγώ συμφωνώ ακόμα είναι αρχή για full. Εγώ εχω internet μόνο σε 1 γραμμή απο forthnet και ΟΤΕ και σε 1 δεύτερη εχω ΟΤΕ-ΟΤΕΝΕΤ και για τηλέφωνα forthnet εθνικά24! Μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημένος απο όλους! Και οι χρόνοι ενεργοποίησης γρήγοροι!

batraxos1978
23-06-07, 16:48
αιτηση συνδεσης..12-6-07 στην φορθνετ...
ολοκληρωση συνδεσης 21-6-07!!!!
απιστευτο και ομως αληθινο στην περιοχη του μοσχατου,κεντρο ν.φαληρου
πριν συνδεθω φορθεντ.ειχα παρει το dsl cube της βιβοντι και ειχε περασει ενας μηνας και μου ειπαν οτι η αιτηση τους την απεριπτε ο οτε..
μολις εκλεισε λοιπον μηνας και ειδα οτι δεν γινεται δουλεια με αυτους που εμπλεξα λεω δεν παω στην φορθνετ που ειναι και κοντα..
και οντως βγηκα αληθινος!
εχω 10 μεγαμπιτ καθαροτατα,κατεβαζω με 1020-1040
shared llu εχω
να συμπληρωσω οτι ολα τα χαρτια εγιναν στην εδρα της εταιριας,ουτε φαξ ουτε τιποτα για να κερδισω χρονο.
ευγε στην φορθνετ...

Αισχος και ντροπη:p:p...9 μερες....Ι-Λ-Ε-Ο-Σ (ιλεος>>>>>ελεος:))
Και εμεις εδω...:cry:

Μεγεια :):p

karavagos
23-06-07, 17:35
Οι shared ενεργοποιούνται όπως οι ΑΡΥΣ. Δηλαδή όποτε έχει κέφια ο ΟΤΕ.
Και από την στιγμή που δεν εμπλέκεται φορητότητα και ημερομηνία ραντεβού με τον πάροχο, όλα είναι δυνατά.

alfa 156
23-06-07, 17:48
ναι καλα....εδω στην αιτηση που ειχα κανει στην βιβοντι ενα μηνα τους επαιρνα τηλ για να δω αν προχωρησε η δουλεια και μου λεγαν ειναι σε φαση υλοποιησης,και μολις εκλεισε μηνας που τους ξαναπηρα τηλ,μου ειπαν οτι αποριφθηκε απο τον οτε γιατι δεν εχει καθαρισει καλα η γραμμη μου απο την προηγουμενη συνδεση!!!
τα πηρα κρανιο επιτοπου και τους λεω στοπ!ακυρωστε την αιτηση παω αλλου και επιτοπου πηγα φορθνετ...και φυσικα σε 10 μερες ειχα νετ...

agmarios
23-06-07, 17:58
ι επιτοπου πηγα φορθνετ...και φυσικα σε 10 μερες ειχα νετ...

διαβάζοντας το forum έχω την εντύπωση ότι δεν είναι αυτό το φυσικό.

Καλορίζικη

Giwrgos_M
23-06-07, 18:15
Συγχαρητήρια :oneup:

Απ' ότι φαίνεται η φορητότητα σε full έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τις καθυστερήσεις που παρατηρούνται.

Το shared κερδίζει όλο και περισσότερο την εκτίμηση μου με αυτά που ακούω. :oneup:

Βέβαια σαν συνολικό κόστος έρχεται ακριβότερο καθώς έχεις και το πάγιο του ΟΤΕ μέσα, αλλά αν ενεργοποιεί σε 10 ημερολογιακές μέρες χαλάλι.

Και μπορείς πολύ πιο εύκολα, αν το θελήσεις, να αλλάξεις πάροχο αν είσαι σε shared απ' ότι αν είσαι σε full. ;)

Φίλε οταν λες έρχεται ακριβοτερο με το παγιο το Οτε τι εννωεις?Πόσο θα πηγενει τελικη τιμη?39.90 εχει το πακετο,ξερεις τελική τιμή?

Fat Freddy
23-06-07, 18:20
Φίλε οταν λες έρχεται ακριβοτερο με το παγιο το Οτε τι εννωεις?Πόσο θα πηγενει τελικη τιμη?39.90 εχει το πακετο,ξερεις τελική τιμή?

Καλωσόρισες!

Στο shared το τηλέφωνο σου παραμένει στον ΟΤΕ και φυσικά πληρώνεις το πάγιο.:)

Giwrgos_M
23-06-07, 19:22
shared?τι ειναι αυτο?απο τι ειδα ειμαι στο ιδυοκτιτο δυκτιο της φορθνετ,παλι θα έχω πάγια?

Fat Freddy
23-06-07, 19:50
shared?τι ειναι αυτο?απο τι ειδα ειμαι στο ιδυοκτιτο δυκτιο της φορθνετ,παλι θα έχω πάγια?

Ρίξε μια ματιά σε αυτό,

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=94454

spsomas
24-06-07, 14:17
Αριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:

21/06/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:05/07/2007

19/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

19/06/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

Αν ισχύσει η ημερομηνία ενεργοποίησης θα είναι πολύ καλός χρόνος.!!!
Περιοχή Κυψέλης στο Α/Κ Πατήσια (δεν ξέρω σε ποιό πατήσι άπό όλα :))

utumno
24-06-07, 14:33
Αριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:

21/06/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:05/07/2007

19/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

19/06/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

Αν ισχύσει η ημερομηνία ενεργοποίησης θα είναι πολύ καλός χρόνος.!!!
Περιοχή Κυψέλης στο Α/Κ Πατήσια (δεν ξέρω σε ποιό πατήσι άπό όλα :))

Αν είσαι Κυψέλη, τότε είσαι στο κέντρο Πατήσια (είναι στο κεντρικό του ΟΤΕ απέναντι από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο και όχι ΑΣΟΕΕ!!!!!)

Ragnarokgr
24-06-07, 16:59
Χαχα φίλε spsomas και γω ακριβώς τα ίδια στοιχεία με σένα έχω στις 19 πήγε στην forthnet και έγινε και η αίτηση στον Οτε, στις 21 υπάρχει το μήνυμα οτι θα ενεργοποιηθεί στις 5/7 όπως και σένα.Βέβαια εγώ είμαι Κερατσίνι αλλά ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.

spsomas
24-06-07, 20:24
Χαχα φίλε spsomas και γω ακριβώς τα ίδια στοιχεία με σένα έχω στις 19 πήγε στην forthnet και έγινε και η αίτηση στον Οτε, στις 21 υπάρχει το μήνυμα οτι θα ενεργοποιηθεί στις 5/7 όπως και σένα.Βέβαια εγώ είμαι Κερατσίνι αλλά ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.

Λοιπόν θα παίξουμε 1 παιχνιδάκι? Ποιος θα ποστάρει πρώτος με την νέα του γραμμή? Βέβαια επειδή δεν θα μπορούμε να ελένξουμε ο ένας τον άλλον θα βασιστούμε στην ειλικρίνια του άλλου, οκ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.