PDA

Επιστροφή στο Forum : ποιό πρόγραμμα ειναι το καλύτερο για να κατεβάζεις torrents??



trige
23-06-07, 14:49
μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ποιό προγραμμα να βαλω για να κατεβάζω torrents.. έχω 2play σύνδεση.:oops: τώρα έχω bitcomet και οταν κατεβάζω συνήθως απο όχι τέτοα οι ιστοσελίδες ανοίγουν με ζόρια...

giatros.net
23-06-07, 14:59
Εξαρτάται το πιτσί σου... το καλλίτερο είναι το azureus αλλά γονατίζει ένα μικρό μηχάνημα από πόρους. Από την άλλη το μTorrent θεωρείται πανάλαφρο και αξιόλογο. Βέβαια υπάρχουν αρκετά... δες εδώ (http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_BitTorrent_software)

Gordito
23-06-07, 15:00
Αν ξερεις να τα ρυθμισεις τα καλυτερα ειναι το μtorrent + το azurreus, καλυτερο βεβαια ειναι το πρωτο.

Οτι ομως και να βαλεις, αν δεν το ρυθμισεις σωστα, το εχασες το παιχνιδι.;)

trige
23-06-07, 15:06
είναι εύκολο να μου πεις ενα site με τις ρυθμίσεις..

Gordito
23-06-07, 15:10
Ποιο site?
Ξεκινα απο εδω:
How to: μtorrent (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=32027)

trige
23-06-07, 15:10
Αν ξερεις να τα ρυθμισεις τα καλυτερα ειναι το μtorrent + το azurreus, καλυτερο βεβαια ειναι το πρωτο.

Οτι ομως και να βαλεις, αν δεν το ρυθμισεις σωστα, το εχασες το παιχνιδι.;)
ειναι εύκολο να μου πείς ενα site Με τις ρυθμίσεις? ευχαριστώ!!:)

trige
23-06-07, 15:13
Ποιο site?
Ξεκινα απο εδω:
How to: μtorrent (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=32027)
ευχαριστώ πολύ ειναι ευκολο μηπως να μου πεις και πως να κανω portforward σε crypto f360 το www.portforward.com δεν εχει για αυτο το rooter..

te00
27-06-07, 20:38
Εξαρτάται το πιτσί σου... το καλλίτερο είναι το azureus αλλά γονατίζει ένα μικρό μηχάνημα από πόρους. Από την άλλη το μTorrent θεωρείται πανάλαφρο και αξιόλογο. Βέβαια υπάρχουν αρκετά... δες εδώ (http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_BitTorrent_software)

:oneup:

senninhaGR
29-06-07, 00:57
Το καλύτερο από άποψη ρυθμισιμότητας είναι μακράν το azureus...! Καμία σχέση με τα υπόλοιπα.
Επίσης το καλό με το azureus είναι ότι έχει και αρκετά add ons που είναι πολύ χρήσιμα αν κανείς έχει τον χρόνο και την διάθεση να την ψάξει.
Εγώ trige στην θέση σου το πρώτο πράγμα που θα έκανα είναι να ξεφορτωθώ το bitcomet και έπειτα μπορείς να πας σε πιο απλές επιλογές όπως το μtorrent αν δεν έχεις την διάθεση να το ψάξεις. Πάντως εγώ που χρησιμοποιώ το βατράχι (Azureus) δεν το αλλάζω με τίποτα και σου το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Με τον καιρό που θα μαθαίνεις με τον βάτραχο θα μπορείς να κάνεις πράγματα που δεν τα κάνουν άλλα προγράμματα.

flevio
29-06-07, 08:14
ενοεις οτι δεν ανοιγουν ?

αν εδινες και http η www. προτεραιοτητα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ σου θα βοηθουσε..

Doxaios
29-06-07, 10:39
Έχω δοκιμάσει τα πάντα(σαν το σαμπουάν) και έχω καταλήξει στο utorrent.

tsekouras
29-06-07, 10:42
utorrent +1

Kapnos
30-06-07, 10:49
utorrent

netlag
02-07-07, 02:03
utorrent μακραν

Gordito
02-07-07, 02:30
Το καλύτερο από άποψη ρυθμισιμότητας είναι μακράν το azureus...! Καμία σχέση με τα υπόλοιπα.


Εχεις δικιο καμια σχεση ειναι μακραααααν το πιο βαρυ και αδικαιολογητα υπερφορτωμενο με επιλογες.
μtorrent εχει οτι πραγματικα χρειαζεται,ειναι ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ,ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ και δεν βλεπω ΚΑΝΕΝΑ λογο γιατι καποιος να χρησιμοποιησει αλλο προγραμμα.

Xouzouris
04-07-07, 12:49
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτες nikchris... εγω βλεπω μτορρεντ και αισθανομαι σαν να κατεβαινω απο το YZF και να ανεβαινω σε παπακι. Oσο για την καταναλωση πορων, ηθελα να'ξερα τι κανετε τα super-duper Core 2 Duo και τα n GB μνημης, γιατι εδω και στο P3 κατεβαστηρι και στο κυριο ΠιΣι με αλλες δουλειες ταυτοχρονα προβλημα δεν εχω... και ειναι και open-source, cross-platform και δεν το εξελισσει πλεον ο δουρειος ιππος της RIAA/MPAA στον χωρο.

Τα ιδια ισχυουν και με τις πραγματικα χρησιμες δυνατοτητες. Για μενα δεν νοειται client που να μην μπορω να κανω Ban οποιον θελω ειτε μεσω ΙΡ ειτε μεσω τυπου client, να μην εχει υποδειγματικο queue manager που να μπορω να του αφησω μεσα 200 τορρεντ και να σηνταρει αυτοματα αυτα που εχουν αναγκη ωστε να μην τρεχω να ψαχνω καθε φορα τις snatch lists στους πριβε τρακερ, να μην εχει plugin για να μου μεταφερει αυτοματα με ενα κλικ τα αρχεια απο το Recent Downloads πχ στους φακελους αποθηκευσης και να συνεχιζει αυτοματα το σηνταρισμα απο εκει κ.ο.κ., εσυ μπορεις ανετα να ζησεις χωρις αυτα.

Αυτη η διαμαχη για μενα ειναι παντως γενικα ατοπη. Καθεις αποφασιζει αναλογως αναγκων και προτεραιοτητων.

- Θες υπερ-ελαφρυ client χωρις πολλα-πολλα φρου φρου κι αρωματα και επιλογες, ευκολο στο στησιμο, δεν σε νοιαζει αν ειναι closed-source και πουλημενο στην BitTorrent Inc.? Eισαι ο "ενα τορρεντ ειπαμε να κατεβασουμε βρε αδερφε, οχι να παρουμε και μαστερ στην πληροφορικη" η ο "τη μνημη μου την θελω για αλλες δουλειες" τυπος χρηστη? Βαζεις μτορρεντ.

- Θες την ναυαρχιδα των clients με ο,τι λειτουργια μπορει να βαλει ο νους σου, πλειαδα plugins για ολα τα γουστα και ολες τις αναγκες, τον θες open-source γιατι "ποτε δεν ξερεις"? Eχεις μνημη για πεταμα ή κατεβαστηρι? Εισαι ο "μπρος στα features τι ειν' ο πονος" ή ο "θελω παντα το καλυτερο" τυπος? Bαζεις Αζουρεους.

Ελενα
04-07-07, 21:17
Χρησιμοποιώ μτορρεντ κ μπιτκομιτ .
Το μτορρεντ είναι αρκετά πιο γρήγορο απο το κομιτ .
Αλλά δεν αντέχει τόσο όταν γίνεται σύνυπαρξη των δυό .
Σχεδόν μηδενίζεται το κατέβασμα του σε αντίθεση με του κομιτ που δε καταλαβαίνει τπτ .

ZackNV
04-07-07, 21:33
Αν έχεις Λίνουξ, αυτό που έχει από τη μάνα του είναι μια χαρά. Διαφορετικά, το μtorrent σε καλύπτει άνετα και δεν έχει και πολλές ρυθμίσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.