PDA

Επιστροφή στο Forum : Το club των ενεργοποιημένων στα νέα πακέτα shared και Double Play της HOL



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

tolisp
23-06-07, 22:19
Sat Jun 23 16:15:44 EEST 2007

Προς : XXXXXXXX

Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 20480/1024 που έχει γίνει στον φορέα AT για τον αριθμό 210XXXXXXX με ιδιοκτήτη XXXXXXXXXXX Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :



Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 23/06/2007

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.


Με εκτίμηση,

Hellas On Line


:whistle:

tolisp
23-06-07, 22:28
Και από το managment tools...

Κατάσταση αίτησης κυκλώματος ADSL για τον αριθμό 210XXXXXX
- Έχει προωθηθεί το αίτημα ενεργοποίησης του κυκλώματός σας από τις 8 Ιανουαρίου 2007.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας, στις 22 Ιανουαρίου 2007.
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 1 Φεβρουαρίου 2007.
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 23/06/2007.

Tem
23-06-07, 23:31
Και από το managment tools...

Κατάσταση αίτησης κυκλώματος ADSL για τον αριθμό 210XXXXXX
- Έχει προωθηθεί το αίτημα ενεργοποίησης του κυκλώματός σας από τις 8 Ιανουαρίου 2007.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας, στις 22 Ιανουαρίου 2007.
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 1 Φεβρουαρίου 2007.
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 23/06/2007.
:clap:ενεργοποιήθηκες πλήρως. Στο managment tools έχουν περάσει τώρα την ταχύτητα 20/1 ?:oneup:

giannakis1984
23-06-07, 23:42
εγώ έχω κάνει αίτηση από τις 5 του μήνα τηλεφωνικά αλλά στο management tools δεν έχει αλλαχτεί τίποτα...ακόμα HOL crctsOTE ADSL 1024K/256K PSTN αναφέρει....να ανησυχώ? όταν επικοινωνώ με τους πωλητές μου λένε ότι η αίτηση προχωράει κανονικά....

για single-play έχω κάνει αίτηση στα 8Μ από το 1Μ που είμαι τώρα με ΑΡΥΣ!!....

καλορίζικη tolisp:)

Tem
23-06-07, 23:44
εγώ έχω κάνει αίτηση από τις 5 του μήνα τηλεφωνικά αλλά στο management tools δεν έχει αλλαχτεί τίποτα...ακόμα HOL crctsOTE ADSL 1024K/256K PSTN αναφέρει....να ανησυχώ? όταν επικοινωνώ με τους πωλητές μου λένε ότι η αίτηση προχωράει κανονικά....

για single-play έχω κάνει αίτηση στα 8Μ από το 1Μ που είμαι τώρα με ΑΡΥΣ!!....

καλορίζικη tolisp:)
να μην ανησυχείς καθόλου.Εχουν περάσει αρκετές ημέρες οπότε λογικά είσαι κοντά :oneup:

tolisp
24-06-07, 00:50
:clap:ενεργοποιήθηκες πλήρως. Στο managment tools έχουν περάσει τώρα την ταχύτητα 20/1 ?:oneup:


Όχι δεν λέει απολύτως τίποτα για ταχύτητα!
Το κακό είναι ότι συνεχίζει να συγχρονίζει 8M (έκανα φυσικά restart)
Μάλλον για κάποιον λόγο ΠAΛΙ στείλαν το email πριν την πραγματική ενεργοποίηση... πιστεύω Δευτερα προς μεσημέρι θα δω τα 20M

nm96027
24-06-07, 01:40
Ρε παιδια ποσα επεισοδια εχω χάσει;;;;;;
Ενα σινεμα πήγα ο ανθρωπος και ήρθαν τα πανω κατω, και τα 8 στα 20!
Δεν εχω καταλαβει: ο Κερασουλης (copyright 2007 harris (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=1169)) ενεργοποιηθηκε ΝΑΙ ή ΟΥ;

tolisp
24-06-07, 01:50
Ρε παιδια ποσα επεισοδια εχω χάσει;;;;;;
Ενα σινεμα πήγα ο ανθρωπος και ήρθαν τα πανω κατω, και τα 8 στα 20!
Δεν εχω καταλαβει: ο Κερασουλης (copyright 2007 harris (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=1169)) ενεργοποιηθηκε ΝΑΙ ή ΟΥ;


Ήταν καλο το έργο τουλάχιστον? Εγώ βλέπω το "εφιάλτης στην δρόμο με τα mBps" και το "μεγάλες προσδοκίες" :p:p:p

nm96027
24-06-07, 01:53
Ήταν καλο το έργο τουλάχιστον? Εγώ βλέπω το "εφιάλτης στην δρόμο με τα mBps" και το "μεγάλες προσδοκίες" :p:p:p

Αυτα ειναι θεμιτα και αναμενομενα!
Να αποφύγεις την Ολικη επαναφορα στην 384 και το Αγαπή μου συρίκνωσα την γραμμή.:lol:

harris
24-06-07, 01:54
Ήταν καλο το έργο τουλάχιστον? Εγώ βλέπω το "εφιάλτης στην δρόμο με τα mBps" και το "μεγάλες προσδοκίες" :p:p:p




Αυτα ειναι θεμιτα και αναμενομενα!
Να αποφύγεις την Ολικη επαναφορα στην 384 και το Αγαπή μου συρίκνωσα την γραμμή.:lol:

:rofl::rofl::rofl::rofl::p:p:p

No-Name
24-06-07, 01:58
A μπα έχει ενεργοποιηθεί ο πρώτος στη HOL???

Καλορίζικος...στα χαρτιά έστω:)

tolisp
24-06-07, 02:01
A μπα έχει ενεργοποιηθεί ο πρώτος στη HOL???

Καλορίζικος...στα χαρτιά έστω:)


Ευχαριστώ αλλα ως πρώτος "ενεργοποιημένος" στα 20M... το κέρασμα το χρωστάω στο επόμενο meeting (που ελπίζω να γίνει σε μέρα + ώρα που να μπορώ να έρθω!)

No-Name
24-06-07, 02:02
Συγχρονίζεις στα 20 η απλά το λέει η HOL?

tolisp
24-06-07, 02:02
Συγχρονίζεις στα 20 η απλά το λέει η HOL?


Το B! :evil:
(βασικά το λέει η HOL αλλα ως συνήθως ξέχασε να ενημερώσει και τις Αττικές για να το ολοκληρώσουν....)

nm96027
24-06-07, 02:03
Συγχρονίζεις στα 20 η απλά το λέει η HOL?
Αφου το παιδι λεει οτι κερνάει, εμεις πιστευουμε την HOL.:p


Ευχαριστώ αλλα ως πρώτος "ενεργοποιημένος" στα 20M... το κέρασμα το χρωστάω στο επόμενο meeting (που ελπίζω να γίνει σε μέρα + ώρα που να μπορώ να έρθω!)

Aφου κερνας, θα βρουμε μια μερα που να σε βολευει. Μην σκας. Καλη θεληση να υπαρχει και ολα γίνονται!;)

harris
24-06-07, 02:04
Συγχρονίζεις στα 20 η απλά το λέει η HOL?

Moυ αρέσουν οι ρητορικές σου ερωτήσεις! :crazy: :p

No-Name
24-06-07, 02:04
Μου αρέσει αυτη η εταιρεία....πάντα στα χρονοδιαγραμματα είναι μέσα:p

Από Αύριο μπορείς να ενοχλήσεις νομιζω

harris
24-06-07, 02:05
Από Αύριο μπορείς να ενοχλήσεις νομιζω

Όχι! Τώρα να ενοχλήσει! Του είπαμε και σε άλλο νήμα... ;)

No-Name
24-06-07, 02:06
Τώρα??Ναι θα πατήσουν το μαγικό κουμπάκι από την Τ.Υ και θα πάει στα 20....

harris
24-06-07, 02:09
Τώρα??Ναι θα πατήσουν το μαγικό κουμπάκι από την Τ.Υ και θα πάει στα 20....

Σου είπε κανείς να πας βόλτα; ε; σου είπε κανείς ότι έχεις άδεια; Ε?!

Διάβαζε! (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1259163#post1259163) :crazy:

No-Name
24-06-07, 02:13
harris το smiley σου μου φέρνει εμετό...έχουμε ακόμα χρόνια για να γίνουμε έτσι

Οκ ας καλέσει ελπίζω να επιλυθεί τάχιστα....πάντως από Τ.Υ HOL ειχα ελάχιστη εμπειρία

harris
24-06-07, 02:16
harris το smiley σου μου φέρνει εμετό...έχουμε ακόμα χρόνια για να γίνουμε έτσι

O τρελλός?! Μα γιατί?! Δεν δείχνει εμάς, αλλά τις καταστάσεις... απλά το υπερβάλω κάμποσο :oops::sorry: )

No-Name
24-06-07, 02:20
Επι τη ευκαιρία να αναφέρω ότι ο Τάκης(takis last year) έχει συγχρονισει στα 12mbps αλλα έχει τηλεφωνία από OTE ακόμα η isdn λειτουργεί...Το έλεγα το απογευμα και στο nm...τιέχουν κάνει πάλι α τσακάλια!!!

nm96027
24-06-07, 02:24
Επι τη ευκαιρία να αναφέρω ότι ο Τάκης(takis last year) έχει συγχρονισει στα 12mbps αλλα έχει τηλεφωνία από OTE ακόμα η isdn λειτουργεί...Το έλεγα το απογευμα και στο nm...τιέχουν κάνει πάλι α τσακάλια!!!

Μαλλον διευθετησαν το ζητημα με τις αναβαθμισεις των ταχυτητων στο δικτυο τους και ξεκινησαν να τις κανουν ειτε στα shared ειτε στα full πακέτα.:oneup:
Αυτο ειναι το καλο σενάριο. Το κακο το ξέρουμε ολοι!;)

No-Name
24-06-07, 02:30
Διευθέτησαν στο να τον πάνε στα 12 αλλά στο shared???

ίσως βασικά να δοκιμάζουν τη γραμμή αλλα εκείνος όπως και να έχει επιθυμεί 2play....

nm96027
24-06-07, 02:32
Διευθέτησαν στο να τον πάνε στα 12 αλλά στο shared???

ίσως βασικά να δοκιμάζουν τη γραμμή αλλα εκείνος όπως και να έχει επιθυμεί 2play....

Φαντάζομαι με το λιγο μυαλο που διαθέτω απο τοτε που περασα εγκεφαλικη πανώλη πως η μεταβαση απο shared σε full γίνεται με δυο βήματα:

1. Σετάρουν την πόρτα στην νεα ταχύτητα
2. Κανονιζουν τα θεματα της τηλεφωνιας (2 καλωδια) plus η φορητοτητα.

Αν τα λεω καλα, εκαναν το πρωτο βημα....

Tem
24-06-07, 09:58
Με βάση τα μέχρι στιγμής δεδομένα , το κύκλωμα έχει ενεργοποιηθεί. Καμία απολύτως διαφοροπoίηση ως προς τον συγχρονισμό:whistle:.
Σε αναμονή λοιπόν

lkatsa
24-06-07, 12:28
Προς : τον μπαμπά μου :p


Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 20480/1024 που έχει γίνει στον φορέα AT για τον αριθμό 21041***** με ιδιοκτήτη τον μπαμπά μου. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :



Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 22/06/2007

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.


Με εκτίμηση,

Hellas On Line


:whistle::whistle:

Μετά από reset, restart, αλλαγή του router παραμένει η γραμμή να συγχρονίζει στα 8Mbps :(

Τους πήρα τηλέφωνο και ο τεχνικός μου απάντησε ότι η τελευταία ενημέρωση που φαινότανε ήταν 21/6 και δεν έλεγε ότι έχει γίνει ενεργοποίηση! :respekt:
Προσωπικά και 1 μηνα να κάνουν δε με νοιάζει αλλα τους πήρα για να ξέρω άμα χρεώνομε ήδη στα 20Mbps γιατί άμα είναι εστί θα τους κυνηγάω με το ψαροντούφεκο!:eguitar

stratus
24-06-07, 15:06
Προς : τον μπαμπά μου :p


Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 20480/1024 που έχει γίνει στον φορέα AT για τον αριθμό 21041***** με ιδιοκτήτη τον μπαμπά μου. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :



Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 22/06/2007

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.


Με εκτίμηση,

Hellas On Line


:whistle::whistle:

Μετά από reset, restart, αλλαγή του router παραμένει η γραμμή να συγχρονίζει στα 8Mbps :(

Τους πήρα τηλέφωνο και ο τεχνικός μου απάντησε ότι η τελευταία ενημέρωση που φαινότανε ήταν 21/6 και δεν έλεγε ότι έχει γίνει ενεργοποίηση! :respekt:
Προσωπικά και 1 μηνα να κάνουν δε με νοιάζει αλλα τους πήρα για να ξέρω άμα χρεώνομε ήδη στα 20Mbps γιατί άμα είναι εστί θα τους κυνηγάω με το ψαροντούφεκο!:eguitar
Mια απο τα ιδια και εγω φιλε μου δες και εδω

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=104717&page=14

Μαλιστα μου ηρθε email οτι μου εστειλαν και καινουργιο ρουτερ.Αυτο που καταλαβα μιλωντας με τον πωλητη μου ειναι οτι η ημερομηνια που γραφει το email οτι εγινε ενεργοποιηση ειναι η ημερομηνια υποβολης της αιτησης γαι την αναβαθμιση.Αυτο δεν μου το ειπε ευθεως ο πωλητης αλλα κατθ τετοιο αφησε να εννοηθει

eric_in
24-06-07, 15:43
Μάλλον ένα μάτσο χαλια φαίνεται να τα έχουν κάνει εκεί στη hol.:down::down:
Εμενα δεν έχει αλλάξει τίποτα ούτε στο management tool ούτε e-mail έχει έρθει ούτε τίποτα.Η τελευταία ενημέρωση που είχα ήταν την Πέμπτη και μου είχαν πει ότι μάλλον Παρασκευή αν όχι Κυριακή το αργότερο θα έχει γίνει η αναβαθμίση.Μέχρι τώρα δεν έχει αλλάξει τίποτε.:hmm::hmm:Ελπίζω το βραδυ που θα γυρίσω σπίτι κάτι να έχει γίνει γιατί αλλιώς αύριο πρωί πρωί έχει τηλεφωνάκι.;);)Όχι τίποτε άλλο απλά είχαν πει και επέμεναν κιόλας για 1-1,5 βδομάδα.Σε λίγες ώρες κλείνουμε 2 βδομάδες γεμάτες.:evil:

Tem
24-06-07, 15:49
email ούτε εγώ έχω πάρει αλλά το κύκλωμα ενεργοποιήθηκε ;)

eric_in
24-06-07, 15:52
email ούτε εγώ έχω πάρει αλλά το κύκλωμα ενεργοποιήθηκε ;)

δηλαδή είσαι στα 20 τώρα Tem...η απλά είσαι ενεργοποιημένος στα χαρτιά ακόμα ? γιατί εγώ δεν είμαι ούτε στα χαρτιά.:down::down:

Tem
24-06-07, 20:29
δηλαδή είσαι στα 20 τώρα Tem...η απλά είσαι ενεργοποιημένος στα χαρτιά ακόμα ? γιατί εγώ δεν είμαι ούτε στα χαρτιά.:down::down:
ενεργοποιημένος στα χαρτιά χωρίς κάποια σχετική ειδοποίηση :down:

kloklo
24-06-07, 22:42
Καλορίζικοι!! ;)

Αντε να δείτε και στην πράξη τα 20, και να στείλετε κανα screenshot.....

Για να μας τρέχουν κα;ι μας τα σάλια....:p

Tem
24-06-07, 23:30
Καλορίζικοι!! ;)

Αντε να δείτε και στην πράξη τα 20, και να στείλετε κανα screenshot.....

Για να μας τρέχουν κα;ι μας τα σάλια....:p

:oneup:
Ας ελπίσουμε ότι από αύριο θα τα δούμε και στην πράξη

0077
24-06-07, 23:36
φοβερη η διαφημιση με το double play της hol

nm96027
24-06-07, 23:41
φοβερη η διαφημιση με το double play της hol

:welcome:

Eκανες αίτηση για double play;
Δεν εχω δει την διαφημιση αλλα μου εχουν πει πως ειναι αστεια.

Tem
25-06-07, 00:54
φοβερη η διαφημιση με το double play της hol

:welcome: Καλή είναι

tolisp
25-06-07, 01:52
Μίλησα με τεχνική υποστήριξη και στο δικό τους σύστημα φαίνομαι σαν "προς ενεργοποίηση" - το mail δεν ξέρει γιατί ήρθε τόσο γρήγορα "να μιλήσω αύριο με τον πωλητή μου"
Κλασική επεισόδιο HOL-Αττικές μου μυρίζει όπως άλλωστε έχουμε ξαναδεί! Ποτε επιτέλους θα συντονιστούν αυτοί οι δυο? :evil:
Πάντως πιστεύω αύριο η το πολύ μεθαύριο θα έχω τα 20M :hmm:

Tem
25-06-07, 06:39
.........Πάντως πιστεύω αύριο η το πολύ μεθαύριο θα έχω τα 20M :hmm:
το ίδιο κι εγώ ;)

grsaint13
25-06-07, 09:41
"Πίστευε και μη ερεύνα" που λέει και ο σοφός λαός μας...:p

Tem
25-06-07, 10:17
"Πίστευε και μη ερεύνα" που λέει και ο σοφός λαός μας...:p
αν δεν ερευνήσεις όμως μπορεί να παραμείνεις ενεργοποιημένος στα χαρτιά :p

nm96027
25-06-07, 10:20
Τem εσυ μιλησες μαζι τους; Εμαθες τίποτα για την ενεργοποιηση σου;

Tem
25-06-07, 10:26
Τem εσυ μιλησες μαζι τους; Εμαθες τίποτα για την ενεργοποιηση σου;
τους παίρνω τώρα τηλέφωνο;)

Tem
25-06-07, 10:36
κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας έχω τα εξής νεότερα :
Το αίτημα αναβάθμισης έχει εκτελεστεί. Απλά αναμένεται η σχετική μεταβολή μέχρι τέλος αυτής της εβδομάδας ή αρχές της επομένης.
Με αισιόδοξη σκέψη (λέω εγώ τώρα) μπορεί η μεταβολή να χρειαστεί πολύ λιγότερες ημέρες.
Σε αναμονή λοιπόν και πάλι.
Μίλησα με κάποιον άνδρα και όχι με την πωλήτριά μου :p

grsaint13
25-06-07, 10:54
Μίλησα με κάποιον άνδρα και όχι με την πωλήτριά μου :p

Ναι,ε;Κακώς.Στη θέση τους θα έβαζα την πωλήτρια,που ως γυναίκα,θα έκανε τον πελάτη να πάρει πιο χαλαρά την αναμονή του.:p

Όσο νά'ναι έχει διαφορά...;)

Tem
25-06-07, 10:58
Ναι,ε;Κακώς.Στη θέση τους θα έβαζα την πωλήτρια,που ως γυναίκα,θα έκανε τον πελάτη να πάρει πιο χαλαρά την αναμονή του.:p

Όσο νά'ναι έχει διαφορά...;)
έχει ενδεχομένως διαφορά αλλά λέγεται ότι οι γυναίκες δίνουν συνήθως τις πιο αναξιόπιστες απαντήσεις. Αυτό βέβαια δεν είναι στατιστικά αποδεδειγμένο :p

BoGe
25-06-07, 11:00
Μίλησα με κάποιον άνδρα και όχι με την πωλήτριά μου :p

Ευτηχώς

nm96027
25-06-07, 11:07
έχει ενδεχομένως διαφορά αλλά λέγεται ότι οι γυναίκες δίνουν συνήθως τις πιο αναξιόπιστες απαντήσεις. Αυτό βέβαια δεν είναι στατιστικά αποδεδειγμένο :p

Γενικα μιλαμε ή για τις πωλητριες της HOL;;;;;:lol:
Γιατι αν μιλαμε γενικα υπαρχουν στοιχεια που μπορουν να αποδειξουν οτι οι γυναικες δίνουν τις πιο αναξιοπιστες απαντησεις!:rolleyes:
Sorry girls του adslgr.com!:oops:

lkatsa
25-06-07, 11:52
Εγώ δεν μπαίνω στον κόπο να τους πάρω τηλέφωνο και να χρεώνομε. Έτσι και αλλιώς δεν ξέρουν ούτε αυτοί ;)

*Γυναίκες του adslgr.com και HOL , εγώ σας αγαπάω! :p

Προς admin, ένα λάθος έκανα με τα greeklish και με γεμίσατε με spam P.M. :sorry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.