PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσος ηταν ο νεκρος χρονος στην περιπτωση σας;



zoiros
24-06-07, 10:16
Θα ηθελα να παρακαλεσω τους φιλους που απο ΟΤΕ πηγαν σε 2πλει ,σε ιδιοκτητο δικτυο της Forthnet , και εχουν ηδη ολοκληρωσει την διαδικασια , να μου πουνε ποσες μερες εμειναν χωρις δικτυο και ποσες χωρις τηλεφωνο.

Ευζαριστω πολυ

:hmm:

Akoulis
24-06-07, 10:41
Πλεον με το νεο RUO δεν μενεις πανω απο καποιες ωρες χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο.
Για το ιντερνετ συμφωνα με τα παιδια που ολοκληρωσαν τις διαδικασιες μονο λιγη ωρα για τηλεφωνο μπορει να κανει και καμια μερα.

giatros.net
24-06-07, 10:45
Τι εννοείς μέρες?:hmm:

Την ημέρα που σου έχει δώσει ως πιθανή ημέρα ενεργοποίησης, ξεκινάει η διαδικασία.

Η προσωπική εμπειρία.
08:00 τερματισμός ISDN/ΑΡΥΣ
15:00 Ενεργοποίηση PSTN
20:00 Ενεργοποίηση DSL

lazy
24-06-07, 10:53
Οταν εχεις να κανεις πε εταιρειες που τηρουν το RUO τότε μενεις 4 ώρες χωρις ADSL (ναι ερχεται πρωτη η adsl) και κάπου στις 12 ώρες χωρίς pstn.
Ενεργοποιηση 18/6 απο HOL με ΑΡΥΣ πΟΤΕ.

DimitrisBak
24-06-07, 11:52
Οι παραπάνω φίλοι αναφέρονται στην θεωρητικά σωστή περίπτωση. Το τι τελικά γίνεται είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Διάβασε προηγούμενα ποστ και θα δεις. Εγώ είμαι σήμερα 11η μέρα χωρίς τηλέφωνο και φυσικά DSL. Μετά από 3 επισκέψεις στα γραφεία τους, καταγγελίες παντού (ΕΕΤΤ, ΓΓΚ και αλλού) τους εχω δώσει διορία μέχρι την Τρίτη. Μετά ακολουθεί διακοπή και φυσικά αγωγή με διεκδίκηση αποζημίωσης. Και ας λένε οτι φταίει ο "ΟΤΕ που έχει βλάβη στον βρόχο που παρέδωσε".

Αρα μην παίρνεις τοις μετρητοίς τις θεωρητική καθυστέρηση...

lazy
24-06-07, 12:25
Για να ειμαι ειλικρηνης η δικη μου περίπτωση ηταν ιδανικη.Να φανταστεις πως ειχα φροντίσει να έχω ενα μηνα κενο μετα (μιας που την γραμμη μου την χρησιμοποιώ για επαγγελματικους λόγους).Γενικότερα στην αγορα πεφτει πολυ κλαμα και οχι μονο απο χρόνους παράδοσης αλλα και ποιότητας υπηρεσιας.
Κρατα μικρο καλάθι.................

spsomas
24-06-07, 12:49
Πάντως και εγώ από τους τυχερούς είμαι. 10/5 ενεργοποίηση έγινε κατά την 13:00. Έλειπα από το σπίτι αλλά εκείνη την ώρα προσπαθούσα να πάρω τηλέφωνο αλλά έλεγε για τεχνικούς λόγους.... και κατά την 13:30 το τηλέφωνο χτυπούσε κανονικά. Πήγα σπίτι ξήλωσα το ISDN έβαλα συσκευή επάνω και είχα τηλέφωνο και αναγνώριση κανονικά. Από νετ είχα μια μικρή καθυστέρηση. Συγχρόνιζα αλλά δεν ε;iχα νετ. Την επόμενη το απόγευμα ήρθε και το νετ με ταχύτητα 10Mbps.

giatros.net
24-06-07, 12:50
Οι παραπάνω φίλοι αναφέρονται στην θεωρητικά σωστή περίπτωση. Το τι τελικά γίνεται είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Διάβασε προηγούμενα ποστ και θα δεις. Εγώ είμαι σήμερα 11η μέρα χωρίς τηλέφωνο και φυσικά DSL. Μετά από 3 επισκέψεις στα γραφεία τους, καταγγελίες παντού (ΕΕΤΤ, ΓΓΚ και αλλού) τους εχω δώσει διορία μέχρι την Τρίτη. Μετά ακολουθεί διακοπή και φυσικά αγωγή με διεκδίκηση αποζημίωσης. Και ας λένε οτι φταίει ο "ΟΤΕ που έχει βλάβη στον βρόχο που παρέδωσε".

Αρα μην παίρνεις τοις μετρητοίς τις θεωρητική καθυστέρηση...

Ειλικρινά λυπάμαι για την ταλαιπωρία που υφίστασαι λόγω της βλάβης, αλλά οι χρόνοι που ανέφερα συνέβησαν ημέρα Δευτέρα, την 18η του Ιουνίου εν έτος 2007.

Fat Freddy
24-06-07, 14:12
Οι παραπάνω φίλοι αναφέρονται στην θεωρητικά σωστή περίπτωση. Το τι τελικά γίνεται είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Διάβασε προηγούμενα ποστ και θα δεις. Εγώ είμαι σήμερα 11η μέρα χωρίς τηλέφωνο και φυσικά DSL. Μετά από 3 επισκέψεις στα γραφεία τους, καταγγελίες παντού (ΕΕΤΤ, ΓΓΚ και αλλού) τους εχω δώσει διορία μέχρι την Τρίτη. Μετά ακολουθεί διακοπή και φυσικά αγωγή με διεκδίκηση αποζημίωσης. Και ας λένε οτι φταίει ο "ΟΤΕ που έχει βλάβη στον βρόχο που παρέδωσε".

Αρα μην παίρνεις τοις μετρητοίς τις θεωρητική καθυστέρηση...

Όπως είπα και αλλού, απ' όλα έχει ο μπαξές, δεν υπάρχουν δεδομένα.

Στη δική μου περίπτωση ούτε που το κατάλαβα πότε και πως έγινε η ενεργοποίηση. Ξαφνικά διαπίστωσα ότι το internet μου έγινε πιο γρήγορο, μπήκα στις ρυθμίσεις του παλιού jetspeed 520 και είδα ότι είχε κλειδώσει πάνω από 7 mbps. Όσο για το τηλέφωνο, δεν κατάλαβα τίποτα, αν κόπηκε και για πόσο διάστημα.

HOTSPACEGR
24-06-07, 16:35
Kαι σε μενα μονο για κανενα 2ωρο ειχα προβλημα με το τηλεφωνο.

pcxp
29-06-07, 13:57
και σε μένα ;);)

1 ώρα χωρίς dsl
3 εβδομάδες χωρίς τηλ. :whistle::whistle:

prometheas
29-06-07, 14:05
4 ώρες (η λιγο παραπάνω χωρίς DSL)
12 ώρες χωρις τηλέφωνο (δεν με ένοιαξε μιας και δεν ήμουν σπίτι...)

ison
29-06-07, 14:23
Εμενα παλι συγχρονιζε το Modem αλλα δεν ειχα τηλ για περιπου 12 ωρες. Δυστηχως δεν ειχα κωδικους για να δω αν επαιζε η adsl οση ωρα δεν ειχα τηλεφωνο.

Να σημειωσω οτι ενω μου ηρθε το τηλ κατα της 9 το βραδυ ΔΕΝ μου ηρθε το sms με τους κωδικους με αποτελεσμα να παρω την ΤΥ και να περιμενω αρκετη ωρα μεχρι να τους παρω. Το sms το ελαβα τελικα την επομενη μερα το πρωι αλλα ηταν δωρον αδωρον εφοσον τους κωδικους τους ειχα ήδη παρει οπως ειπα.

Papados
29-06-07, 14:23
11:38 διακοπή ΑΡΥΣ και PSTN
12:00 συχρονισμός στα 22. κάτι (δεν είχα όμως ιντερνετ)
14:15 λειτουργία ADSL κανονική
13:00 της επόμενης ημέρας τηλέφωνο

@ ADSLgr.com All rights reserved.