PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνεχή disconnects εδώ κα 2 μέρες



elladion
24-06-07, 23:02
Εχω πακέτο στα 2 ΜΒ και τώρα εχω κάνει και αίτηση για 2play που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ενερ/θεί σε λίγες μέρες μετα απο 2 μηνες αναμονή.
Το θέμα είναι πως ενώ εχω ασύρματο router Netgear ολοκαίνουργιο που δουλεύει κανόνι εδώ και ενα μήνα απο χθές Σάββατο μου τρώω αποσυνδέσεις ανα 15λεπτο ξεκινώντας από το μεσημέρι του Σαββάτου και συνεχίζοντας μέχρι και τώρα που γράφω (βράδυ Κυριακής).
Επίσης για μερικά δευτ/πτα η σελίδες τρωνε κόλλημα ή αργουν να κατέβουν μετά ολα καλά και μετά το ίδιο παραμύθι.Η Forthnet που είπε πως λόγω που η γραμμή μου είναι στο στάδιο της αλλαγής παρόχου για μερικές μέρες θα μου τα κάνει αυτά τα κόλπα.Δυσκολεύομαι να τους πιστέψω.Τι θα μπορουσε να είναι.Σημειωτέον μένω στο Βύρωνα στα σύνορα με το Παγκράτι.Kανένας παθών υπάρχει;Μήπως φταίει ο καύσωνας(δεν κάνω πλάκα)
Καμιά ιδέα;

lazy
24-06-07, 23:09
μπα...δεν νομιζω να φταει η αλλαγη.Εμενα ηταν κανονι μεχρι την αλλαγη.Μετα αρχισαν τα προβληματα.:hmm:
Μια καλη συμβουλη (που στην περιπτωση μου δούλεψε ) ειναι να ελεγξεις την γραμμη σου.
Για παραδειγμα αν ξερεις στο κατανεμητη της πολυκατοικιας σου ποια ειναι η γραμμη σου, κούμποσε κατω τον ρουτερ να δεις αν εχεις τα ιδια με πανω (θορυβο ,db ktl).
Εμενα μου την εκανε ενα παλιο φιλτρο που εβαζε θορυβο.Μετα απο αυτο γλυτωσα τις αποσυνδεσεις.......

sdim
25-06-07, 00:27
Καλώς ήλθες στο club των διαρκώς αποσυνδεομένων.
Αυτά λέμε τόσον καιρό τώρα, και μας λένε διάφορα από το τμήμα της ΤΥ.
Εύχομαι να φτιάξουν για να μην τραβήξεις όσα τραβάμε εμείς όσον καιρό είμαστε στα 10 MBps.

@ ADSLgr.com All rights reserved.