PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοροϊδία από τη Hol;



NIB
25-06-07, 12:25
Σήμερα, από 25 ημέρες μετά από την τηλεφωνική αίτηση για 2play 6mbit, πήρα τηλέφωνο τη hol για να μάθω σε τι κατάσταση βρίσκεται η αίτηση μου. Δυστυχώς με πληροφόρησαν ότι τελικά υπήρχε κάποιο "λάθος" στη διαδικασία αίτησης, ότι τώρα το είδαν, το έφτιαξαν και ότι τελικά θα πρέπει να περιμένω 30 ημέρες ακόμα!!!! Στην αρχή μάλιστα ρίξανε το λάθος στο πωλητή και μετά το ρίξανε στο σύστημα.

Εγώ όμως δεν τους πιστεύω γιατί εδώ και καιρό μύριζε η υπόθεση, διότι οι wizards κάλυψης συμπεριφέρονταν περίεργα.

Ο παλιός wizard έγραφε για μήνες ολόκληρους ότι υπήρχε κάλυψη αλλά δεν υπήρχε διαθεσιμότητα. Αυτό είναι περίεργο, γιατί ΠΟΤΕ δεν υπήρχε διαθεσιμότητα για το dslam μου, άρα αποκλείεται κάποτε να είχε διαθεσιμότητα και μετά απλώς να γέμισε. Απλώς λέγανε προφανώς ψέματα για να κερδίσουν χρόνο.

Κάποια στιγμή, γύρω στα μέσα Μαϊού, ο παλιός wizard έγραψε επιτέλους ότι υπήρχε και κάλυψη αλλά και διαθεσιμότητα. 30 Μαϊού και εφόσον ο wizard έλεγε αυτά, πήρα τηλέφωνο τη hol και έκανα αίτηση για 2play 6mbit. Ο πωλητής επιβεβαίωσε ότι υπήρχε κάλυψη και διαθεσιμότητα και ότι θα ενεργοποιηθώ σε 25 εργάσιμες.

Μερικές ημέρες μετά το site της hol αλλάζει. Ο νέος wizard γράφει ότι υπάρχει κάλυψη αλλά διαθεσιμότητα θα υπάρξει από τις 20/6!!!! Και πάλι, αποκλείεται να "γέμισε" ξαφνικά η hol, απλώς προσπαθούν να κερδίσουν χρόνο. Όταν έφτασε 20/6, o wizard έγραψε ότι τελικά διαθεσιμότητα θα υπάρξει από τις 30/6!!!!

Κάπου εδώ άρχισε να με λούζει κρύος ιδρώτας, γιατί έβλεπα ότι το πράγμα στραβώνει αλλά ήλπιζα να μην είχα πρόβλημα αφού όταν είχα κάνει εγώ αίτηση, υπήρχε διαθεσιμότητα(η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :P). Μετά από μερικές ημέρες, ο wizard έγραψε ότι υπάρχει και πάλι διαθεσιμότητα. Ωραία λέω μέσα μου, ίσως απλώς να έκανε λάθος παλιότερα ο wizard και τώρα να διορθώθηκε.

Αλλά μετά από τα σημερινά, ΙΜΟ είναι ολοφάνερο ότι δεν υπάρχει κάλυψη στο dslam μου και απλώς προσπαθούν να με τρενάρουν. Ίσως να με καλύψουν στο άμεσο μέλλον, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία.

Το ήξερα ότι θα γίνω πειραματόζωο όταν έκανα την αίτηση και δεν είχα καμία ιδιαίτερη απαίτηση. Το μόνο που ζητάω είναι ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. Να σταματήσει η κοροϊδία. Μπορώ να ανεχτώ τα πάντα εκτός από τη κοροϊδία. Λίγο σεβασμό κύριοι, τίποτε άλλο δεν ζητάμε.

ΥΓ Και δεν μπορώ να δω online τη διαδικασία αίτησης, γιατί πρέπει να μου έρθει πρώτα το router+αίτηση για να συμπληρώσω το username που θέλω από εκεί.

nm96027
25-06-07, 13:20
ΝΙΒ εχεις το απολυτο δικιο. Κατι DSLAM σαν του Αγ. Γεωργίου εχουν περάσει ολες τις φάσεις κάλυψης (μια εχει, μια δεν εχει). Να σου την αληθεια δεν νομιζω πως το εκαναν επιτηδες, αλλα η αιτια βρίσκεται στο μπαχαλο που επικρατει. Στον Χολαργό οι πωλησεις δεν ήξεραν -μια βδομαδα πριν- οτι θα εχουν ιδιοκτητο δικτυο (το DSLAM εγίνε διαθεσιμο αρχες Ιουνιου και οι πωλησεις μιλουσαν για Αυγουστο), προωθουσαν κανονικα αιτησεις στο δικτυο του ΟΤΕ, και γενικα ενα μπαχαλο.

Το μπέρδεμα στις καλυψεις ειναι εξαιρετικα εκνευριστικο και δεν μπορεις να κανεις κατι περα απο την ακυρωση.
Εγω στην θεση σου θα σκεφτόμουνα και την καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Δεν νομιζω να εχεις βεβαια αποδεικτικα στοιχεια για τις μεταβολες στην καλυψη του Αγ. Γεωργίου, αλλα νομιζω πως θα ειναι χρησιμο ολα αυτα να φτάσουν στην ΕΕΤΤ με κοινοποιηση στην HOL.

therion
25-06-07, 13:28
Σήμερα, από 25 ημέρες μετά από την τηλεφωνική αίτηση για 2play 6mbit, πήρα τηλέφωνο τη hol για να μάθω σε τι κατάσταση βρίσκεται η αίτηση μου. Δυστυχώς με πληροφόρησαν ότι τελικά υπήρχε κάποιο "λάθος" στη διαδικασία αίτησης, ότι τώρα το είδαν, το έφτιαξαν και ότι τελικά θα πρέπει να περιμένω 30 ημέρες ακόμα!!!! Στην αρχή μάλιστα ρίξανε το λάθος στο πωλητή και μετά το ρίξανε στο σύστημα.

Εγώ όμως δεν τους πιστεύω γιατί εδώ και καιρό μύριζε η υπόθεση, διότι οι wizards κάλυψης συμπεριφέρονταν περίεργα.

Ο παλιός wizard έγραφε για μήνες ολόκληρους ότι υπήρχε κάλυψη αλλά δεν υπήρχε διαθεσιμότητα. Αυτό είναι περίεργο, γιατί ΠΟΤΕ δεν υπήρχε διαθεσιμότητα για το dslam μου, άρα αποκλείεται κάποτε να είχε διαθεσιμότητα και μετά απλώς να γέμισε. Απλώς λέγανε προφανώς ψέματα για να κερδίσουν χρόνο.

Κάποια στιγμή, γύρω στα μέσα Μαϊού, ο παλιός wizard έγραψε επιτέλους ότι υπήρχε και κάλυψη αλλά και διαθεσιμότητα. 30 Μαϊού και εφόσον ο wizard έλεγε αυτά, πήρα τηλέφωνο τη hol και έκανα αίτηση για 2play 6mbit. Ο πωλητής επιβεβαίωσε ότι υπήρχε κάλυψη και διαθεσιμότητα και ότι θα ενεργοποιηθώ σε 25 εργάσιμες.

Μερικές ημέρες μετά το site της hol αλλάζει. Ο νέος wizard γράφει ότι υπάρχει κάλυψη αλλά διαθεσιμότητα θα υπάρξει από τις 20/6!!!! Και πάλι, αποκλείεται να "γέμισε" ξαφνικά η hol, απλώς προσπαθούν να κερδίσουν χρόνο. Όταν έφτασε 20/6, o wizard έγραψε ότι τελικά διαθεσιμότητα θα υπάρξει από τις 30/6!!!!




Δοκιμασε και με wizard apo αλλη εταιρία για να επιβεβαιώσεις οτι εχει κάλυψη η περιοχή σου

Κάπου εδώ άρχισε να με λούζει κρύος ιδρώτας, γιατί έβλεπα ότι το πράγμα στραβώνει αλλά ήλπιζα να μην είχα πρόβλημα αφού όταν είχα κάνει εγώ αίτηση, υπήρχε διαθεσιμότητα(η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :P). Μετά από μερικές ημέρες, ο wizard έγραψε ότι υπάρχει και πάλι διαθεσιμότητα. Ωραία λέω μέσα μου, ίσως απλώς να έκανε λάθος παλιότερα ο wizard και τώρα να διορθώθηκε.

Αλλά μετά από τα σημερινά, ΙΜΟ είναι ολοφάνερο ότι δεν υπάρχει κάλυψη στο dslam μου και απλώς προσπαθούν να με τρενάρουν. Ίσως να με καλύψουν στο άμεσο μέλλον, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία.

Το ήξερα ότι θα γίνω πειραματόζωο όταν έκανα την αίτηση και δεν είχα καμία ιδιαίτερη απαίτηση. Το μόνο που ζητάω είναι ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. Να σταματήσει η κοροϊδία. Μπορώ να ανεχτώ τα πάντα εκτός από τη κοροϊδία. Λίγο σεβασμό κύριοι, τίποτε άλλο δεν ζητάμε.

ΥΓ Και δεν μπορώ να δω online τη διαδικασία αίτησης, γιατί πρέπει να μου έρθει πρώτα το router+αίτηση για να συμπληρώσω το username που θέλω από εκεί.



Δοκιμασε και με wizard apo αλλη εταιρία για να επιβεβαιώσεις οτι εχει κάλυψη η περιοχή σου

NIB
25-06-07, 13:41
Δοκιμασε και με wizard apo αλλη εταιρία για να επιβεβαιώσεις οτι εχει κάλυψη η περιοχή σου

Ε; Τι σχέση έχουν οι άλλες εταιρίες. Δεν μιλάω για κάλυψη μέσω οτε(με καλύπτει ο οτε εδώ και πολλά χρόνια), μιλάω για κάλυψη μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της hol.

Tem
25-06-07, 13:44
όλοι θα πρέπει να περιμένουμε ;):closed:

NIB
25-06-07, 16:42
Τι να περιμένουμε ρε φίλε; Η hol έγραφε ότι με κάλυπτε εδώ και κάτι μήνες και ότι έχει διαθεσιμότητα. Και τώρα αποδεικνύεται ότι μάλλον έλεγε ψέματα όλο αυτό το καιρό. Δεν έχω πρόβλημα με το να περιμένω. Ας μου λέγανε ότι θα με καλύψουν τον Αύγουστο. Από τη στιγμή όμως που λένε ότι με καλύπτουν και μου δίνουν και περιθώριο 25 εργάσιμων μέχρι να ενεργοποιηθώ, το θεωρώ κοροϊδία.

mondo52
25-06-07, 17:09
μου λεγανε σεπτεμβριο θα εχω καλυψει αλλα πριν μια βδομαδα που πηρα για αναβαθμιση μου ειπανε απο την νεα χρονια
ελεος!!!!οσον αφορα την αναβαθμιση ακυρωθηκε γιατι κατι επαθε το συστημα και ολο κατι τετοιες π@π@ριες.τι γινεται?

tolisp
25-06-07, 17:18
[quote=NIB;1261219]Σήμερα, από 25 ημέρες μετά από την τηλεφωνική αίτηση για 2play 6mbit, πήρα τηλέφωνο τη hol για να μάθω σε τι κατάσταση βρίσκεται η αίτηση μου. Δυστυχώς με πληροφόρησαν ότι τελικά υπήρχε κάποιο "λάθος" στη διαδικασία αίτησης, ότι τώρα το είδαν, το έφτιαξαν και ότι τελικά θα πρέπει να περιμένω 30 ημέρες ακόμα!!!! Στην αρχή μάλιστα ρίξανε το λάθος στο πωλητή και μετά το ρίξανε στο σύστημα.




Xmmmmmm Επιδημία λαθών στις αιτήσεις?
Κάπου τα έχω ξανακούσει αυτά που λέει ο φίλος.... :whistle:

Tem
26-06-07, 08:49
[quote=NIB;1261219]Σήμερα, από 25 ημέρες μετά από την τηλεφωνική αίτηση για 2play 6mbit, πήρα τηλέφωνο τη hol για να μάθω σε τι κατάσταση βρίσκεται η αίτηση μου. Δυστυχώς με πληροφόρησαν ότι τελικά υπήρχε κάποιο "λάθος" στη διαδικασία αίτησης, ότι τώρα το είδαν, το έφτιαξαν και ότι τελικά θα πρέπει να περιμένω 30 ημέρες ακόμα!!!! Στην αρχή μάλιστα ρίξανε το λάθος στο πωλητή και μετά το ρίξανε στο σύστημα.




Xmmmmmm Επιδημία λαθών στις αιτήσεις?
Κάπου τα έχω ξανακούσει αυτά που λέει ο φίλος.... :whistle:
είναι προφανές ότι δεν υπάρχει λάθος.
Ως προς την αναμονή του φίλου μας παραπάνω δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.
Εδώ καθυστερούν ακόμα και εμάς που είμαστε ήδη στο δίκτυο της ΧΟΛ και έχουμε ζητήσει μια απλή αναβάθμιση :down:.
Πόσο μάλλον αν περιμένεις να καλυφθεί η περιοχή σου :hmm:

strider
27-06-07, 05:41
μου λεγανε σεπτεμβριο θα εχω καλυψει αλλα πριν μια βδομαδα που πηρα για αναβαθμιση μου ειπανε απο την νεα χρονια
ελεος!!!!οσον αφορα την αναβαθμιση ακυρωθηκε γιατι κατι επαθε το συστημα και ολο κατι τετοιες π@π@ριες.τι γινεται?
Αυτή είναι "κάλυψη", όχι αστεία. Υπομονή το 2008 με τους Ολυμπιακούς θα έρθουν και οι αναβαθμίσεις.
Kudos στη HOL,...... not. :down:

kloklo
28-06-07, 08:05
Καλή...υπομονή φίλε μου.....

Κρίμα να ξεφτιλίζονται/δυσφημιζονται τόσο άσχημα οι εταιρίες από μόνες τους....

Η μονη εταιρία που μεχρι στιγμής εχει αποδειχτει σοβαρή τελικά ειναι η NetOne

NIB
29-06-07, 01:37
Πάντως μου ήρθε ο router, κλπ και έστειλα και με fax τις εξουσιοδοτήσεις. Άντε να δούμε τι θα γίνει.

gmaitre
29-06-07, 02:53
Εγώ περίμενα ένα 4μηνο για ενεργοποίηση.Στον τρίτο μήνα έκανα αίτηση για διακοπή εγγράφως και δεν την αποδέχονταν ενώ ήταν υποχρεωμένοι(λόγω δική τους καθυστέρησης).Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους μου λέγανε ότι η υπεύθυνη του τμήματος πωλήσεων δεν είναι διαθέσιμη (κάτι το οποίο δεν συμβαίνει ποτέ σε μια εταιρία) και μου λέγανε από βδομάδα.Τελικά με πήρανε τηλέφωνο μετά από 20 μέρες ότι ενεργοποιήθηκα και δεν είναι ανάγκη να διακόψω .Καπάκι παρουσιάζεται τεχνική βλάβη ;) (@@ τεχνική ,δεν σετάρανε τη γραμμή να συγχρονίζει' άλλες 5 μέρες).Εκ των υστέρων μέσω ενός γνωστού που δουλεύει μέσα στη hol έμαθα ότι όλα αυτά είναι κολπάκι της hol λόγω προβλημάτων στις διαθέσιμες πόρτες ( τους τα πρήζουμε κανά 3μηνο 'για να μην διακόψουν' μέχρι να υπάρξει χώρος ....:down:) Α και τέλος , αίτηση ενεργοποίησης στον οτε κάνανε ένα μήνα πριν(μου είχαν πει ότι είχαν κάνει 3 μήνες πριν) και μου λέγανε ότι φταίει αυτός ....Αλητεία....:nono::down::rtfm: Αν μου λέγανε εξαρχής θα αργήσουμε 4 μήνες αλλά θα σας συνδέσουμε θα το εκτιμούσα και μπορεί να μην έκανα αίτηση διακοπής .Αυτό που με ενοχλεί είναι η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο :down: τεκμηριωμένο
από υπαλληλό της ...:clap: Έλεοςςςςς!!!!!!

ela002
29-06-07, 03:32
Πραγματικά λυπάμαι για όλα αυτά αν τα ήξερα δεν θα αγόραζα συνδρομή. Πάμε για άλλα μετα υπομονή και θα τα πληρώσουν αυτά που κάνουν όταν θα είναι στο πάτο των provider

kloklo
29-06-07, 04:51
Πραγματικά λυπάμαι για όλα αυτά αν τα ήξερα δεν θα αγόραζα συνδρομή. Πάμε για άλλα μετα υπομονή και θα τα πληρώσουν αυτά που κάνουν όταν θα είναι στο πάτο των provider

Φιλε, από οτι εχω διαπιστώσει τελικά όλοι τα ίδια κανουνε, ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!! Ιδια απαράδεκτη νοοτροπία και μεταχείριση του πελάτη, και φυσικά πείθουν με την γνωστή καραμέλα...."Για όλα φταίει ο ΟΤΕ..."

Βεβαια και ο ΟΤΕ καπου εχει δώσει πολλάκις τετοια δικαιώματα, για αυτό και το πιστευουμε τόσο εύκολα....τώρα ακόμη και αν εχει βελτιωθει στους χρόνους δύσκολα θα το πιστευουμε οταν θα μας το λένε πο τους παρόχους....

Η μόνη εξαιρεση στον κανονα, μεχρι αποδείξεως του εναντίου, φαινεται να ειναι η NetONE η οποία δρα σχετικά με διαφανή τρόπο και επικοινωνια προς τον πελάτη....Αλλα όταν μου εχουν περιορισμο στο ρουτερ τους, και αλλα τετοια.....σιγα μην πανε μπροστα και αυτοι.....

Με άλλα λόγια, η καλύτερη περίπτωση ειναι ν εχουμε ηδη γραμμή για να κανουμε την δουλειά μας, και οταν κανουμε νεα αιτηση να την κανουμε για νεα γραμμή...με αυτόν τον τρόπο πιστευω θα εχουμε περισσότερη υπομονή και ανέχεια προς τα κακως κείμενα....;)

jaggelo
29-06-07, 12:45
Βεβαια και ο ΟΤΕ καπου εχει δώσει πολλάκις τετοια δικαιώματα, για αυτό και το πιστευουμε τόσο εύκολα....τώρα ακόμη και αν εχει βελτιωθει στους χρόνους δύσκολα θα το πιστευουμε οταν θα μας το λένε πο τους παρόχους....


Θα συμφωνήσω απόλυτα :oneup:

Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα.

Πως θα δικαιοληθούν οι παροχείς για την ανοργανωσιά και την δυσλειτουργία τους?
Το άλλοθι του ΟΤΕ είναι η πιο εύκολη και ανώδυνη λύση.

Ας αναλάβει επιτέλους κάποιος τις ευθύνες του σε αυτόν τον τόπο :evil:

ela002
29-06-07, 13:29
Δεν φταίει ο ΟΤΕ μάλιστα οτι έχω ζητήσει απο τον ΟΤΕ την επόμενη εργάσιμη είναι έτοιμο. Το μόνο κακό είναι οτι δεν έχει κάνει κάποια κίνηση ο ΟΤΕ έχει μείνει πίσω προς το παρόν.

No-Name
29-06-07, 13:36
Ο φίλος Τάκης με αιτηση για 2play στα 12 δεν έχει πάει στο WCRM-LLU για μετατροπή από shared σε FULL....

Αίτηση από 7/6

Tem
29-06-07, 14:28
ο ΤΕΜ ακόμα περιμένει ενεργοποίηση του κυκλώματος 20/1.
Αίτηση από 5/6 :whistle:

kloklo
29-06-07, 19:02
Δεν φταίει ο ΟΤΕ μάλιστα οτι έχω ζητήσει απο τον ΟΤΕ την επόμενη εργάσιμη είναι έτοιμο. Το μόνο κακό είναι οτι δεν έχει κάνει κάποια κίνηση ο ΟΤΕ έχει μείνει πίσω προς το παρόν.

Εμενα η Τελλάς εκανε 4 μηνες περιπου να με ενεργοποιησει....ο ΟΤΕ από την άλλη εκανε...1 ολοκληρο μήνα να ερθει για την μεικτονόμηση, οπότε η Τελλάς βρηκε την ευκαιρία να τα ρίξει μετα ολα στον ΟΤΕ...

"Ειδατε, που σας λέγαμε οτι ο ΟΤΕ εφταιγε"...? μου ειπαν μετα απο την καθυστερηση 1 μηνος του ΟΤΕ....

Για αυτο λεω ότι φταινε και οι 2, αλλα οι παροχοι εκμεταλλευονται τις βλακειες του ΟΤΕ, για να καλυψουν τις δικες τους βρωμιες...

strider
30-06-07, 05:41
Για αυτο λεω ότι φταινε και οι 2, αλλα οι παροχοι εκμεταλλευονται τις βλακειες του ΟΤΕ, για να καλυψουν τις δικες τους βρωμιες...

Περίμενε βρε kloklo. Εσύ με την Tellas έχεις να κανεις. Τώρα ποιόν subcontructor προσλαμβάνει η Τελλάς για να κάνει τις δουλειές τους δεν σε νοιάζει. Δηλαδή σε λίγο θα τα ρίχνουν στην ACS ότι αργεί να στείλει τα μοντεμ και στην babysitter γιατί δεν τους κρατάει το παιδί?

Αν δεν τους αρέσει ο subcontructor να πάρουν άλλον. Εσύ αυτούς πληρώνεις και με αυτούς έχεις να κάνεις. Μήπως φταίει και η καθαρίστριά τους που δεν μαζεύει τα ποτήρια του καφέ? Άντε με τον κάθε ανίκανο που ποτέ δεν φταίει αυτός.

kloklo
30-06-07, 09:49
Περίμενε βρε kloklo. Εσύ με την Tellas έχεις να κανεις. Τώρα ποιόν subcontructor προσλαμβάνει η Τελλάς για να κάνει τις δουλειές τους δεν σε νοιάζει. Δηλαδή σε λίγο θα τα ρίχνουν στην ACS ότι αργεί να στείλει τα μοντεμ και στην babysitter γιατί δεν τους κρατάει το παιδί?

Αν δεν τους αρέσει ο subcontructor να πάρουν άλλον. Εσύ αυτούς πληρώνεις και με αυτούς έχεις να κάνεις. Μήπως φταίει και η καθαρίστριά τους που δεν μαζεύει τα ποτήρια του καφέ? Άντε με τον κάθε ανίκανο που ποτέ δεν φταίει αυτός.

Εγω δεν δικαιολογησα απόλυτα κανεναν απο τους 2 αν ειδες τι λεω....

Αλά για κάτσε, αν η Τελλάς περιμενε από τον ΟΤΕ την παραδοση του βροχου η οποία δεν γινόταν και δεν υπηρχε νόμος για να προστατευτει η Τελλάς από αυτο, κατ'εσε δεν φταιει καθόλου ο ΟΤΕ?

Ολοι εχουν τις ευθυνες τους στο μερίδιο που τους αναλογούν...

nm96027
30-06-07, 09:55
Η Τελλας δεν εχει επιλογη στο θεμα του subcontructor: μονο ο ΟΤΕ ειναι υπευθυνος. Δεν μπορει να πει δεν μου κανεις αλλαζω, δνε ειναι courrier.

Aσφαλως και οι ευθυνες που τις αναλογουν ειναι πολυ μεγαλυτερες, όπως το περιγράφει και ο kloklo.
Και ακομα ως προς το μερίδιο ευθυνης του ΟΤΕ, ισως πάλι φταίει η Τελλας, γιατί γνώριζε τις δυσκολιες του παλιου RUO (εδιναν shared LLU πριν το zisto και ήξεραν τί δυσκολα που ήταν) αλλα παρόλα αυτα ξεκινησε την διαθεση του zisto.

strider
30-06-07, 18:08
Εγω δεν δικαιολογησα απόλυτα κανεναν απο τους 2 αν ειδες τι λεω....
Αλά για κάτσε, αν η Τελλάς περιμενε από τον ΟΤΕ την παραδοση του βροχου η οποία δεν γινόταν και δεν υπηρχε νόμος για να προστατευτει η Τελλάς από αυτο, κατ'εσε δεν φταιει καθόλου ο ΟΤΕ?
Ολοι εχουν τις ευθυνες τους στο μερίδιο που τους αναλογούν...

Ναι, δεν είπα ότι είπες κάτι άλλο. Ως προς εσένα όμως μιλάω, που πλήρωσες την Tellas:

Αν δεν ξέρει η Tellas πόσο χρόνο χρειάζεται μια ενεργοποίηση τότε δεν ξέρουν τί τους γίνεται, είναι άσχετοι. Αν ξέρουν ότι θα καθυστερήσεις 2 μήνες και σου πούν στο τηλέφωνο ότι σε 10 εργάσιμες θα έχεις σύνδεση τότε σου λένε ψέματα.

Για εμένα μόνο ο πάροχος τον οποίο πληρώνεις έχει ευθύνη ως προς εσένα. Αν είναι σωστός θα σου πει ότι δεν υπάρχει πόρτα, όχι να περιμένεις 4 μήνες. Αυτό λέω.

@nm,
Συμφωνώ με αυτό που λές, αλλά αν δεν τους κάνει ο ΟΤΕ ή είναι υποχρεωμένοι να πάνε μέσω ΟΤΕ δεν τους δίνει το δικαίωμα να πουλάνε κάτι που δεν μπορούν να δώσουν. Αν δεν τους αρέσει ο ΟΤΕ και δεν μπορούν να συνεργαστούν να πάνε αλλού, να πουλάνε φιστίκια, όχι να τα ρίχνουν σε άλλον. Έτσι κι αλλιώς, αν τους καθυστέρησε, όπως λένε, ας πάρουν την αποζημίωση από τον ΟΤΕ και να την δώσουν στον kloklo, που ξεροσταλιάζει περιμένοντας 4 μήνες. Αν δεν είναι καθυστέρηση τότε δεν χρήζει αποζημίωσης οπότε έπρεπε να πουν στον kloklo τον πραγματικό χρόνο αναμονής. Να ξέρει ο άνθρωπος και να αποφασίσει αν θέλει να περιμένει 4 μήνες. Και στις 2 περιπτώσεις είναι καθαρά ευθύνη του παρόχου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.