PDA

Επιστροφή στο Forum : Από ΟΤΕ DoublePlay σε Vodafone DoublePlay



praxitelison
20-03-19, 11:44
Καλημέρα στα μέλη του ADSLgr,

Έχουμε στο πατρικό μου σπίτι τηλέφωνο από ΟΤΕ και internet με λογαριασμό να έρχεται στο όνομα της μητέρας μου, αλλά λόγο καλύτερων τιμών από τη Vodafone, θέλουμε να αλλάξουμε πάροχο. Το ερώτημά μου και θα ήθελα τη γνώμη σας είναι για το ποια είναι η διαφορά να εξυπηρετηθώ από Vodafone κατάστημα και από το online shop της Vodafone (https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-home/adsl/c-120112/). Συγκεκριμένα ενδιαφερόμαστε για το πακέτο DoublePlay 24Mbps + 360'.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

achiavg
20-03-19, 13:26
Φαντάζομαι το συμβόλαιο με τον ΟΤΕ έληξε;
Καμιά διαφορά γενικά, απλά το κάθε κατάστημα μπορεί να έχει καμία καλύτερη προσφορά, πήγαινε ρωτα και εκεί.

Πχ όταν μου έληξε το συμβόλαιο, το συγκεκριμένο πρόγραμμα στο σάιτ δεν υπήρχε πια και όταν με έπαιρναν τηλ για ανανέωση μου έλεγαν 5 ευρώ πάνω ενώ πήγα καταστήμα και μου το ανανέωσαν ακριβώς στην ίδια τιμή.

praxitelison
20-03-19, 15:25
Ναι έληξε εδω και 2 βδομάδες, ευχαριστώ για την γρήγορη απόκριση :)

bill27
20-03-19, 21:19
Αν πάς σέ κατάστημα τρέχει προσφορά με 20,50€ 24αρι ίντερνετ απεριόριστα σταθερά καί 240' σέ κινητά. Μπες μέσα και ζητά την συγκεκριμένη προσφορά.

johnmegarythmos
26-03-19, 01:33
ναι ακριβως υπαρχει απο καταστημα vodafone και απο το 13830 μου εδωσα το ιδιο πακετο με 20,40 ευρω. αν ομως κανεις κλησεις πανω απο 240 προς κινητα δεν αξιζει.
βεβαια μου ειπανε οτι στελνει μυνημα η vodafone οταν φτασεις το 80% της χρησης σου στο σταθερο για τα κινητα πολυ καλη κινηση αυτη επρεπε και ο οτε να το εχει! αλλα και οι αλλες εταιρειες. τον ελενχο χρησης.
παντως εχω βρει την hrs με 17 ευρω που δινει voip τηλεφωνο με απεριοριστα σταθερα και 400 λεπτα προς κινητα και δωρο μοντεμ με μπαταρια με συμβολαιο 24 μηνες αλλιως για συμβολαιο 12 μηνων πληρωνεις το ρουτερ 25 ευρω. ( δεν ξερω εαν εχει αλλαξει η τιμη , παντως ειναι δικτυο vodafone που εχει συνεργασια η hrs ) .

@ ADSLgr.com All rights reserved.